Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
wesele w plenerze
Autor Wiadomość
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 5:54 pm   

Zaraz, zaraz!! Przecież mój ślub i moje wesele to jest wielkie wydarzenie (przynajmnie dla mnie). I impreza plenerowa! Może zwrócę się do władz o jakiś samolocik :) przecież maja tego sporo, niech pokażą, że dbają o społeczeństwo i o szarego człowieka :lol:
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 6:00 pm   

Musisz zadzwonić do Putina bo rosjanie takie metody stosowali :wink:
 
 
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 3:33 pm   

Podsumowując ten temat opiszę, jak wyglądało moje wesele "plenerowe" i czy udało mi się "załatwić" pogodę :) .
No więc w końcu odbyło się w półplenerze. Ponieważ nie byłam pewna co do pogody, zdecydowałam na trzy dni przed ślubem, że jednak odbędzie się w środku, w restauracji. Pogoda dopisała (na jej szczęście) więc całą noc były otwarte wielkie okna tarasowe tworząc właśnie półplener. Z jedej strony parkiet był częściowo pod dachem a częściowo na tarasie (okna są ogromne, więc prawie nie było widać podziału wewnątrz-zewnątrz), na przeciwko także zostały otwarte okna na taras, gdzie były małe, okrągłe stoliki przeznaczone do odpoczynku. Siedząc przy nich (prawie wszystkie non stop były zajęte) goście widzieli całą salę. Panie siedziały na zewnątrz w sukniach z odkrytymi plecami i wcale nie wyglądały na zmarznięte :) . A nałogowi palacze moglą sobie palić do woli i nie przeszkadzać innym a jednocześnie brać udział w weselu.
Natomiast poprawiny odbyły się już całkowicie w plenerze, tzn. pod namiotem. Były długie stoły (na 10 osób), przykryte oczywiście obrusem, ze stroikami, świecami. W jednym rogu ustawiona była scena, z drugiej był bufet i barek (piwo z beczki, wina itp.). Natomiast w oddaleniu 3 mertów od "głównego namiotu" stał drugi, mniejszy pod którym był grill (duży, kamienny) i przaśny stół. I choć poprawiny były pod namiotem wszystko było przepięknie udekorowane z mnóstwem kwiatów ze ślubu, więc wyglądało elegancko. No i oryginalnie.

Gdybym miała jeszcze raz wybierać salę, wybrałabym Dworek Zielińskich. Udało się nam (dzięki gościom między innymi) stworzyć uroczystą atmosferę (zarówno na weselu jak i na poprawinach)a jednocześnie intymną i bardzo rodzinną. Kelnerzy też mieli w tym swój udział :)

Zapomniałam napisać o akwarium. Stanowiłą jedną ze ścian i wyglądało bajecznie. Bardzo urozmaica zdjęcia. My, goście w tańcu, a w tle bąbelki i rybki :)
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sty 25, 2005 5:24 pm   

Moj narzeczony marzyl o weselu na swierzym powietrzu. Nawt juz rozgladal sie gdzie mozna takie zrobic wesele(Kolo Belchatowa jest takie miejsce). Ten teren nalezy do hotelu Santin, jest namiot itp. Ja na takie wesele sie nie zgodzilam, bo z ta pogoda nic nie wiadomo


A to jest opis tego miejsca. Na 3 hektarach leśnych terenów, oddalonych od hotelu tylko 7 km urządzamy ogniska, party, spotkania okolicznościowe. Na terenie istnieje zadaszona wiata z miejscem do grillowania. Możliwość ustawienia namiotów bankietowych z ciekawym wyposażeniem.
Przedstawienia, prywatne imprezy lub inne uroczystości, uświetnimy dobrą muzyką, wyśmienitym menu oraz profesjonalną obsługą.

A to zdjecia








TO WSZYSTKO ORGANIZUJE HOTEL SANTIN W BELCHATOWIE

zdj-65.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 607 raz(y) 51.1 KB

 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 1:23 pm   

Wesele jak wesele, ale ślub w miesiącach letnich w Łagiewnikach. Zaraz obok kościoła, na terenie klasztoru jest taki miły, romantyczny zakątek, pod drzewami, niebo błękitne nad, śpiew ptaszyny w tle, ech... nam się nie udało przekonać ojców do pomysłu, chociaż miałem wrażenie, że w pewnym momencie zmiękli ( :hm: jeżeli tak można powiedzieć o zakonnikach). Ostatecznie ze względu na fakt, że przyjęcie odbędzie się w Ambasadorze wybraliśmy Wojciecha, ale w Łagiewnikach widzę potencjał.
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 3:54 pm   

Moi znajomi mieli ślub na powietrzu... obok kościoła w ogrodzie. Kościół w Grotnikach :D
_________________

 
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 4:59 pm   

Super, chcialam tak własnie, ale jak pomyslalam , ze mialabym to postawic we wlasnym ogrodzie i sprztac caly dom po gosciach...
No coz ...staneło na zwykłej restauracji...
 
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 5:30 pm   

Cytat:


:D :D :D :D :D :D :D

Równolegle toczy się dyskusja na temat jedzenie dla orkiestry i opłat z tym związanych, no w tym wypadku to :zdziwko:

http://www.forum.wesele-l...ighlight=#39298
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 6:37 pm   

Hotel Santin nie wypozycza samego namiotu. On ma specjalny teren do tego wyznaczony.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 12:37 pm   

PIT napisał/a:
Cytat:
Obrazek


:D :D :D :D :D :D :D

Równolegle toczy się dyskusja na temat jedzenie dla orkiestry i opłat z tym związanych, no w tym wypadku to :zdziwko:

http://www.forum.wesele-l...ighlight=#39298




Dooobre :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :jumpingmrgreen:
_________________

 
 
 
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 9:25 pm   Riposta

Jest taka możliwość w Łodzi i to w centrum..."Riposta" ( obecnie "Fuzja Smaków") zaproponowała mi takie rozwiązanie i byłoby super gdyby wiecej miejsca na ustawienie stołów po dachem bo jednak pogoda moze spłatać figla i może być kłopot ale cena od 100 i zalezy oczywiście od menu.Pani Ola (niesamowita kobieta:))wzieła nas w obroty i zarzucała setkami pomysłów ale po przeanalizowaniu sprawy zostaliśmy przy "normalnej" sali choć wciąż sie zastanawiamy.... Napewno nie byłoby banalnie.... :D
 
 
Basia 


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 73
Skąd: Wola Pszczolecka
Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 6:55 pm   

Widze, ze nie za wielu znalazlo sie odwaznych... My zdecydowalismy sie na przyjecie w ogrodzie, bo chcemy, zeby panowala atmosfera milego pikniku. Pomysl okaze sie strzalem w dziesiatke lub kompletna porazka - obiecuje doniesc w swoim czasie. Poki co - trwaja przygotowania. Slub bierzemy w czerwcu, takze wszystko jeszcze przed nami. Co do samego slubu - bedzie namiot i catering w formie szwedzkiego stolu, orkiestra na tarasie bedzie grala jazz i blues, a wszyscy w zaproszeniach zostana poinformowani, zeby ubrac sie odpowiednio do pogody. Nie przewidujemy tancow, co najwyzej plasy po swiezo skoszonej trawie. Pomijamy tradycyjne oczepiny. Nie bedzie tez mocnych alkoholi. Okolo jedenastej oficjalne przyjecie zakonczy sie pokazem sztucznych ogni, a potem zostanie juz tylko garstka przyjaciol (ok 30 osob ;-) ) Zrobimy wielkie ognisko, orkiestra zrzuci fraki, a ja przebiore sie w dres i bedziemy gadac i spiewac przez cala noc. I co wy na to?
Ostatnio zmieniony przez Basia Wto Kwi 05, 2005 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 8:02 pm   

Basiu, powiem szczrze, że brzmi to fantastycznie. Oryginalnie i naprawdę bardzo fajnie. Mnie się ten pomysł bardzo podoba, szczególnie z tym ogniskiem i śpiewami do rana. :graba: Faktycznie, oprócz Agaty, nie przypominam sobie, aby ktoś wpadł na podobny pomysł. I ten blues i jazz.... wręcz smakowicie. :wink:
Będę czekać na relację. :D
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 10:03 pm   

W Zgierzu jest też możliwość zorganizowania czegoś takiego na powietrzu. :) Jak dobrze pamiętam jest to ul. Wiosny Ludów (jedzie się tamtędy na Grotniki) - 2-3 stawy, drewniane ławy, pomosty na stawach, wszystko przykryte dachami, trawka, czasami owieczki się pasą :wink: , gustowne toalety też w drewnie, część przy wjeździe jest wybetonowana i jeśli nie na trawce to tu można by tańcować.:) Miejsce na namiot też by się spokojnie znalazło.
Jak pierwszy raz tam się znalazłam to od razu powiedziałam że gdyby nie miesiąc ślubu to bym właśnie tu chciała mieć weselicho.




Basiu - pomysł super. Pamiętaj potem o relacji jak było. :) Cóż, pozostaje tylko wierzyć że pogodę będziecie mieć wymarzoną. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 06, 2005 1:05 pm   

Na takie wesele też bym się chętnie zdecydowała gdyby nie moja alregia właśnie przechodząca nasilenie w czerwcu - nie nadja się wtedy do uzytku a tym bardziej do własnego ślubu ;)

bardzo mi szkoda że tak jak Basia nie mogłam :cryingmrgreen:

ps.:co nie znaczy że moje w kwietniu nie wyszło ;) ale musiałam bardzoej się nagimnatykować żeby było tak jak nam się podoba - wybór sali itp. :)
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 5:51 pm   Cena

Agatko, czy mogłabyś powiedzieć ile kosztowało was to wesele w plenerze?




Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:31 am   

A mi się marzy wesele plenerowe... i sama się tego marzenia boję. No bo jak tu z naszą polską pogodą liczyć na słońce i ciepełko? Nawet latem noce bywają zimne... Co Wy o tym myślicie? Warto ryzykować i drżeć o pogodę dla tego marzenia? Może znacie jakieś ciekawe miejsca, gdzie możnaby takie wesele zorganizować (na ok.130 osób)? Ja z początku myślałam o moim rodzinnym domu - a właściwie ogromnym trawniku obok niego, ale wiąże to się z bałaganem na "własnym podwórku", z drugiej strony fajnie byłoby mieć wszystkie przygotowania pod kontrolą... to chyba marzenia ściętej głowy....
_________________
 
 
Muchacha 

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Lut 22, 2009 1:24 pm   Wesele w ogrodzie ? help !

Witam wszystkie szczęściary:)

Kilka dni temu dołączyłam do kręgu osób organizujących swój ślub, mamy z moim Skarbem mało czasu, planujemy się pobrać jeszcze w tym roku (sierpień.. listopad najpóźniej).
I pojawił się problem, co pewnie nikogo nie zdziwi, wszystkie sale są zarezerwowane.
Rozważamy więc możliwość zrobienia wesela w piątek.

Moje wymarzone wesele jest w stylu tego z Mamma mia (kto oglądał to wie;))
czyli takie na zewnątrz, w ogrodzie.
Czy znacie jakieś sale które zajmują się takimi przypadkami?:)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:20 pm   

Jaśminówka?
_________________
 
 
aga80 

Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 11:06 pm   

Witam wszystkich,

widze, ze jestesmy w podobnej trudnej sytuacji ;-) .Tez dzisiaj dolaczylam do uzytkownikow tego cudowengo forum ;-) . Rowniez w tym roku chcielibysmy tak na szybko zorganizowac przyjecie wesele. Dzisiaj bylismy w Jaśminówce i robi wrażenie wiec polecam - sa jeszcze wolne terminy. Ja jednak jestem bardziej zainteresowana domem weselnym z pieknym ogordem w ktorym mozna rozpalic grilla. Czy ktos moze mi cos podpowiedziec??? Myslalam o Solaris, co o Ty sadzicie? A moze jakas inna sala???
pozd.
_________________
aga80
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 9:31 am   

aga80 napisał/a:
Myslalam o Solaris, co o Ty sadzicie?

W Solaris jest fajnie, ale jak chcesz jeszcze w tym roku, i to w sobotę, to marne szanse. Tam już na pewno nawet 2010 r. zarezerwowany.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
aga80 

Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 9:51 am   

No wlasnie zadzownilam i nie ma terminow ;-( . Moze ktos ma jeszcze jakies inne pomysly na fajna i sprawdzona sale weselna?
_________________
aga80
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 9:55 am   

ja mialam wesele w Poleskim Osrodku Sztuki. Sala jest na max 70 osob, jest druga sala - otwarta na te pierwsza z wyjsciem do ogrodu, a ogrod jest duuuzy i bardzo fajny. moze jeszcze beda mieli terminy, bo ja tam zalatwilam sale na 3 miesiace przed slubem.

ogrod jest jeszcze w Instytucie Europejskim, ale tam koszty wynajecia sali sa bardzo wysokie i nie wiem jak z terminami
_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 10:18 am   

Jeśli chodzi o ogród, to najpiękniejszy mają w Soplicowie, ale niestety jest on otwarty dla gości podczas wesela; nieźle też prezentuje się w Domu Lekarza na ul. Czerwonej.

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 10:23 am ]
Polecam też wątek sali PRIMA (gdzieś na trzeciej stronie).
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 2:14 pm   

Ja miałam wesele na sali Prestige w Hermanowie za Pabianicami. Ładny ogród i duży, ze stolikami i krzesłami na zewnątrz. I pyszny grill. ;) Jak podali grilla na poprawinach to wesele przeniosło się na zewnątrz.
Tylko, że to jest duża sala (na 140 osób max) i trochę daleko.

Ładny ogród ma też Eden w Rzgowie - jeszcze większa sala, chyba do 200 osób. No i nie wiem jak z ogrodem w Odysei pod Rzgowem, wydaje mi się, że powinien być duży. Czy ładny? Kwestia gustu, albo tolerancji :wink:

No i chyba nic nie przebije wielkości ogrodu w Tworzyjankach, ale to też daleko. ;)

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 2:16 pm ]
Acha, ale jeśli chodzi o szybką organizację wesela w ogrodzie, to może być problem, bo pewnie wszystkie terminy pozajmowane. Bo skoro w ogrodzie, to w ciepłych miesiącach, a te są na pewno zajęte. Chociaż warto próbować, czasem ktoś zrezygnuje i można się wstrzelić. ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 4:42 pm   

Dworek Braci Zielińskich na Rogowskiej? :arrow: http://www.forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=8

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 4:44 pm ]
Istniał podobny wątek, więc je połączyłam.

Muchacha - przeczytaj posty wzwyż. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ewka ewka 

Dołączyła: 02 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:17 pm   Wesele w pięknym ogrodzie

Chciałabym zorganizować wesele w pięknym ogrodzie. Znacie może jakieś ciekawe miejscówki?
_________________
ewka
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 8:19 am   

ewka ewka, połączyłam Twój post z istniejącym watkiem, przeczytaj proszę ten temat :)
_________________

 
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:29 pm   

W Yuce też jest ogród, bardzo ładny :)
A takie typowe plenerowe to będziemy mieć poprawiny na naszej działce pod Łodzią :)
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:42 pm   

ja polecam Jasminowke koło Białej. Jest to caloroczny namiot, mozna oczywiscie zrobic tak zeby scianek nie bylo i wtedy jest piekny widok na ogrod.
Miejsce przepiekne i wlasnie tam bede miala swoje wesele
http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=9255 to jest link do strony o Jasminowce
_________________
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 2:42 am   

Kiedyś marzyło mi się wesele w plenerze takie, jakie mieli Connie Corleone i Carl Rizzi na Long Island, które możemy podziwiać w pierwszej scenie "Ojca Chrzestnego". :smile:

My będziemy mieli wesele w środku lata w Rezydencji "Madame Synowiecka". Szukaliśmy właśnie miejsca z ogrodem i bardzo cieszymy się, że będzie można również wychodzić i bawić się na zewnątrz w tym uroczym miejscu :smile:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl