Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie sprzedać złoto i czy się to opłaca?
Autor Wiadomość
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Lis 05, 2011 12:40 pm   Gdzie sprzedać złoto i czy się to opłaca?

Mamy dwie obrączki 6 mm...
Chcieliśmy sprzedać to złoto i kupić obrączki w Kruku...
Czy to się opłaca...któraś z Was tak robiła??
Nie mam zaufanego Jubilera...i trochę sie boję iść w ciemno...te obrączki, które oglądałam były dziwnego koloru...innego niz w Aparcie czy kruku... :roll: ...albo bardzo jasne ...lub za ciemne...
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Sob Lis 05, 2011 12:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 12:46 pm   

All-me, sprzedaż zazwyczaj się nie opłaca, bo zawsze biorą mniej niż za kupno, ale to tak jest zawsze,

my mamy obrączki z naszego złota (i to nie jakiejś pierwszej młodości, np. sygnet dziadka) i nie widzę różnicy w kolorystyce, niż jakbym miała kupić z nowego złota,

może będzie lepiej zrobić obrączki z tego złota co już macie? nam jeszcze sporo zostało, że się zastanawiam nad zrobieniem kolczyków,

nam obrączki robił jubiler z A&A na Kościuszki, tylko że robił po znajomości i wziął tylko za robociznę
_________________


udanego dnia Gość
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 7:58 pm   

kariczeq napisał/a:
może będzie lepiej zrobić obrączki z tego złota co już macie
jestem za!
Też mamy złoto po dziadku, trochę dostaliśmy od babci i zamierzamy przetopić.
Z tego co się dowiadywałam jubiler może dołozyc trochę złota i 'zrobić bardziej aktualny kolor'. A robią każdy wybrany wzór czy z Apartu, Kruka czy własny projekt.
Poza tym moja koleżanka ostatnio przetapiała swoje obrączki ze starego 'ruskiego' złota i jubiler uaktualnil kolor:) wyglądają pięknie, jak z 'nowego' złota
No i różnica w cenie (za 'robotę' i trochę innego złota zapłacili ok 250 zł)
Myślę, że warto to rozważyć:)
_________________

 
 
Emilka20 

Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 23, 2011 3:45 pm   

nie opłaca się sprzedać, bo obrączki traktują jak złom.
Cena uncji złota (21 gram) to ok 1800USD, a który jubiler da tyle? żaden.
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 11:42 am   

Co do sprzedaży to indywidualna sprawa,natomiast jedno co się opłaca to z pewnością zakup własnego złota i oddanie do jubilera na obrączki- to w sumie częsta praktyka i wychodzi taniej,bo płacisz za samą robociznę.
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 12:54 pm   

Emilka20 napisał/a:
nie opłaca się sprzedać, bo obrączki traktują jak złom.

dokładnie tak, nawet jeśli są nieużywane... My też mamy takie i kilka pierścionków i mamy zamiar je przerobić. Pan z Wigury powiedział mi, że robocizna kosztuje ok 550 zł (ewentualnie możemy mu zostawić w rozliczeniu nasze złoto, które zostanie po zrobieniu obrączek, wtedy będzie taniej) ale wydał mi się średnio miły więc wybieramy się na Rzgowską do Kolibra, bo też mają dobre opinie...
_________________
 
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 5:05 pm   

Jubilerów do wyboru jest całkiem sporo,więc to żaden problem. sama robocizna nie jest taka droga,zależy też na jaki okres trafimy. Najlepiej opłaca się kupować właśnie w okresie między świętami a nowym rokiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl