Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki sprzęt RTV / AGD macie i polecacie ??
Autor Wiadomość
Morfii 
Firma


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 61
Skąd: Łódź, Rąbień
  Wysłany: Czw Lut 23, 2012 1:16 pm   Jaki sprzęt RTV / AGD macie i polecacie ??

Witam,
każdy z nas boryka się z odwiecznym problemem.. co kupić by było dobre, czy wydając więcej faktycznie dostaniemy lepszy towar? I tak nasunął mi się pomysł by wypisywać tutaj sprzęt RTV i AGD, który macie i jesteście z niego mega zadowoleni :)
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 3:20 pm   

To przy okazji ja zapytam o polecenie zmywarki - albo na co głównie zwracać uwagę przy kupnie zmywarki.
_________________


 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 3:25 pm   

misiao1983, tu jest temat o zmywarkach: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=4459
może warto go odświeżyć :)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 3:32 pm   

misiao1983 napisał/a:
na co głównie zwracać uwagę przy kupnie zmywarki

Nie bierz pod uwagę możliwości "wyprania" połowy wsadu. Ja mam taką opcję, a nawet nie wiem jak jej używać. Wybór na podstawie tylko tej opcji to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Niedługo też pewnie będziemy kupować nową zmywarkę i wiem, że będę szukała takiej, którą można uchylić. My mamy Indesit i da się zostawić drzwiczki w dowolnej pozycji, ale w Siemensie rodziców masz albo zamknięte, albo otwarte na oścież, co przy ich wąskiej kuchni jest bardzo kłopotliwe, bo trzeba przechodzić nad tymi drzwiczkami.

EDIT: O, to niech mnie moderatorki przeniosą :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Czw Lut 23, 2012 3:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 5:16 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Niedługo też pewnie będziemy kupować nową zmywarkę i wiem, że będę szukała takiej, którą można uchylić. My mamy Indesit i da się zostawić drzwiczki w dowolnej pozycji, ale w Siemensie rodziców masz albo zamknięte, albo otwarte na oścież, co przy ich wąskiej kuchni jest bardzo kłopotliwe, bo trzeba przechodzić nad tymi drzwiczkami.

wystarczy weregulować naciąg linek, które trzymają drzwiczki, można to zrobić samemu, także proponuje się tym nie kierować, bo w sklepie mogą być ustawione inaczej niż potem przyjadą fabrycznie.
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 6:17 pm   

mimeczka napisał/a:
można to zrobić samemu

Niby tak, ale ja na przykład nie wiem jak. Moja instrukcja obsługi tego nie przewiduje (wiem, bo ją przewertowałam dokładnie jak nam się zepsuła zmywarka), a poza tym wolałabym nie grzebać w sprzęcie na gwarancji.
_________________

 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 9:13 pm   

Nie sądze, żeby miało to wpływ na gwarancję, bo tym się m.in poziomuje zmywarke przy montażu. Jak to się robi powinno być w instrukcji montażu a nie obsługi, przynajmniej ja tak mam w mojej, zaraz obok zmiany wysokości nóżek:) Jeśli rodzicom, aż tak bardzo to przeszkadza to na prawdę proponuję popatrzeć jak to się robi w ich modelu, bo to 5 min roboty a o ile wygodniej.
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 9:45 pm   

ze sprzętu polecam MIELE. Sama mam pralkę i jestem bardzo zadowolona.
No i Mastercook
_________________
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 9:48 pm   

Morfii napisał/a:
wypisywać tutaj sprzęt RTV i AGD, który macie i jesteście z niego mega zadowoleni


jesli chodzi o RTV - zdecydowanie Sony (mamy tv i kino, moi teściowie też mają tv) - jesteśmy bardzo zadowoleni, dodatkowo dodam, że Sony ma świetny serwis (pierwszy model tv kupiliśmy z wadą, po pierwszej naprawie, która nie przyniosła efektów - wymiana matrycy-dostaliśmy nowy tv, trochę inny, droższy model z 3D) - jak powiedział nam serwisant, to jedna z nielicznych firm, u której działa maksyma "najważniejsze zadowolenie klienta" :)
_________________


 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 10:01 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
jesli chodzi o RTV

Ja z kolei polecam Sharpa. Cała rodzina ma już łącznie 5 telewizorów z czego najstarszy niedługo dobije do 10 lat. Z żadnym do tej pory nie było żadnych problemów. Tylko niestety moim zdaniem trzeba bardzo zwracać uwagę na miejsce produkcji: Japonia - tak, inne kraje - zdecydowanie nie.
Ale generalnie Sony też braliśmy pod uwagę tyle, że mamy świra na punkcie odwzorowania niebieskiego i zdecydowanie lepiej wypada ten kolor w Sharpie.
Za to nagrywarkę DVD z HDD mamy Sony i też jesteśmy bardzo zadowoleni.

Lodówkę polecam Samsunga z jonami srebra. Przedłuża świeżość produktów.

Z odkurzaczy polecam Karchera.

mimeczka napisał/a:
powinno być w instrukcji montażu a nie obsługi

A ja nie mam instrukcji montażu. Rodzice? Nie wiem, ale pewnie nawet jak mieli, to już nie mają, bo zmywarka ma 3 lata, a oni nie przewidują jej demontażu, chyba, że na złom.
Oni się już przyzwyczaili. Tylko mnie to przeszkadza, jak u nich mieszkam.
_________________

 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 11:32 pm   

Ja mogę z czystym sumieniem polecić BEKO. Kupiliśmy pralkę rok temu, 8kg wsad, jestem z niej bardzo zadowolona, prosta w obsłudze, z wyświetlaczem, ale znowu nie przebajerzona, że nie wiadomo jak ją włączyć ;) Jestem tak zadowolona z tej firmy, że w zeszłym miesiącu kupiłam sobie jeszcze suszarkę do ubrań i jestem z niej też super zadowolona :D Lodówkę mam CANDY, ma juz kilka lat, czekam żeby się zepsuła i mogłabym kupić nową (jest po pierwsze za mała, po drugie biała i nie pasuje mi do wystroju kuchni), a ona cholerka nie chce :cool:
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 12:26 am   

skalimonka napisał/a:
mogę z czystym sumieniem polecić BEKO
no to ja nie mogę. Moja mama kupiła kuchenkę gazową tej firmy i jest beznadziejna do tego stopnia, że musi ją zmienić. Przykład bezsensu? Ma 6 stopni nagrzewania piekarnika, gdzie 1. to temp 160 stopni a 2. to już 230. Trzeci to 250 stopni. Odległości między stopniami mikroskopijne w efekcie czego kuchenka wszystko pali, bo nie da się precyzyjnie ustawić temperatury.A takie ma dobre opinie w necie, że aż się zdziwiłyśmy. To co? Ludzie nie pieką? :wink:
 
 
Morfii 
Firma


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 61
Skąd: Łódź, Rąbień
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 12:26 am   

Widzę, że temat się przyjął :) No to fajnie :jupi:
Ja polecę TV firmy LG... jeśli chodzi o cenę i jakość są tak po środku :) Używamy 2 TV i jest wszystko Ok.
Amplituner Onkyo spisuje się bardzo dobrze + głośniki KODA... mało znana firma ale warto ją nabyć. Jest to firma zajmująca się głównie nagłośnieniem.. robią dobry sprzęt w dobrej cenie.
Lodówka SIEMENS, ale... klasy A+++ .. jestem pod ogromnym wrażeniem :) Moi rodzice mają jakąś Amice chyba klasy A+ no i główne różnice to takie że nasz SIEMENS praktycznie nie chodzi :cool: jest naprawdę bardziej energooszczędna niż ta rodziców.
Komputer DELL inspiron. Bardzo solidna konstrukcja.
Reszta się testuje ;)
 
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 10:16 am   

MalaJu, ja mam piekarnik BEKO i jestem bardzo zadowolona ::)
_________________
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:05 am   

MalaJu, Ja mam Amicę, co prawda od niedawna, bo remont skończył się na początku listopada, póki co jestem zadowolona :)
http://www.amica.com.pl/p...74212,29,2.html
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:12 am   

Ja mam Lodówkę Amica A++, kuchenkę Amica, okap Amica i Pralkę Polar ECO ładowana od góry. Z tych wszystkich urzadzeń jestem baardzo zadowolona
_________________
malinka1984


 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:31 am   

Morfii napisał/a:
Ja polecę TV firmy LG

ja tez, dla mnie swietne telewizory za przystepna cena. My taki mamy i moi rodzice.
Natomiast jesli chodzi o telewizory Sony to dla mnie porazka. Moj tescie maja dwa tej firmy i obraz sie nie umywa do tych LG. Naprawde kiepsko sie oglada, nie mozna w ogole wyregulowac kolorow.
Bosch ma tez dobre sprzety - jak dla mnie.
_________________
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 12:55 pm   

skalimonka napisał/a:
Ja mogę z czystym sumieniem polecić BEKO

Ja również :) My mamy lodówkę, teściowa pralkę i obie jesteśmy zadowolone :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 1:36 pm   

Od ok. 20 lat mam TV firmy SONY, oczywiście kineskopowy. Był/jest codziennie używany po nie mniej niż 4 godziny. Działa do dziś bez zarzutów. LG kineskop jest młodszy ok. 10 lat i też nic się z nim nie działo. O pozostałych TV ciężko jest mi się wypowiadać, bo nie są starsze niż 4 lata choć z żadnym nic się nie działo (LG plazma, Samsung LCD i LED).

Mikrofala firmy Daewoo, ma mniej więcej tej sam staż co TV SONY i tak samo działa bez zarzutów. Jedyne co to miękkie przyciski troszkę popękały. O taka:


Laptop Samsung R510. Korzystam z niego codziennie przez ok.10 godz. Działa bez zarzutów aczkolwiek jego stan wizualny pozostawia wiele do życzenia. Obszar przy touchpadzie, na którym opierają się nadgarstki jest powycierany. To samo dzieje się z lewym przyciskiem touchpada, który jest dodatkowo zapadnięty. Literki A i Z już prawie w całości się wytarły, obudowa monitora na krawędziach popękała i.... nic z tych rzeczy nie obejmuje gwarancja :beated: Także laptopa Samsunga już nie kupię, wolę wypróbować inną firmę choć na + w tym laptopie od strony jego budowy zasługują zawiasy, które nigdy nie sprawiały kłopotów. Aaaa... dodam, że właśnie dzisiaj odpadł mi plastik zasłaniający diody kontrolne od dysku, wi-fi, blokad itp. Po prostu bez komentarza.

Kuchenka Amica do zabudowy piekarnik + płyta elektryczna ma ok. 12 lat. Raz była wymieniana grzałka w piekarniku i powiększane pole na płycie, bo się przepaliło w jednym miejscu. Wszystko to po ok. 10 latach używania. Farba na białej ramce płyty elektrycznej już dosyć wcześnie zaczęła się marszczyć, pękać i w końcu odpryskiwać. Także piekarnik jestem w stanie polecić natomiast płytę też jeżeli tylko będzie bez ramki.

Okap Amica, używany sporadycznie od ok. 12 lat. Działa bez zarzutów, a był to jeden z tańszych produktów. Jedyne co to pożółkła jego przednia obudowa-plastik. O taki jak ten:


Frytkownica Moulinex Supralys AKG 243
Polecam w całej rozciągłości ma ponad 2 lata, szybko podgrzewa olej. Żadne zawiasy i zaczepy się nie popsuły. Jeszcze lepsza by była gdyby miała wyciąganą misę i programator czasowy, ale wtedy byłaby też droższa :wink:

Polecam żelazka Philipsa teraz już jest trzecie. Wymieniane na lepsze. Ostatni zakup okazał się wadliwy i został na gwarancji nie naprawiony, a wymieniony i to na nowszy, lepszy model. To jest firma, przy której wśród żelazek na pewno pozostanę.

Odkurzacz Electrolux UltraSilencer. Niby ok, faktycznie jest cichszy niż inne odkurzacze i ogólnie byłby ok gdyby nie jego słabe komponenty. W moim po ok. 4 latach odpadają kółka od szczotki, a z kolei u mojego P. odkurzacz już dużo wcześniej, ale oczywiście po upływie gwarancji przestał zwijać kabel.


O innych rzeczach napiszę kiedy indziej, bo jakby nie patrzył trochę tego jest w naszych domach :wink:
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 4:47 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
SONY

Racja! SONY Sprawdzone od lat ;)

M4rcysi4 napisał/a:
Samsung

Mamy TV firmy Samsung, jakieś rzeczy do muzyki męża, co nawet nie wiem co to jest :oops: , oraz tablet Samsung Galaxy Tab i wszystko działa idealnie.

Jeszcze moge polecić firmę ONKYO jesli chodzi o sprzęt muzyczny (mamy subwoofer i amplifier, amplituner) bardzo dobra!

Na mikrofalówkę KENWOOD też nie mogę narzekać :P

Przejechałam się natomiast kilka razy już na firmie LG, rodzice kupili głośniki i wymieniali je kilkakrotnie na nowe egzemplarze, w końcu oddali z powrotem do sklepu, dopłacili i kupili Sony.
_________________
Ostatnio zmieniony przez skalimonka Pią Lut 24, 2012 4:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 4:59 pm   

Morfii napisał/a:
temat się przyjął No to fajnie

no fajnie, fajnie.
Tylko, że są różne wątki dotyczące konkretnych rzeczy. Myślę, że ktoś kto będzie chciał kupić np pralkę nie chciałby przekopywać za jakiś czas kilkunastu stron tego wątku, na których mowa o tv, lodówkach, mikrofalach itp...

Wątki:
żelazka
stacje parowe
odkurzacze
odkurzacze piorące
pralko-suszarki
zmywarki do naczyń
ekspresy do kawy
laptopy
_________________
 
 
Morfii 
Firma


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 61
Skąd: Łódź, Rąbień
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 7:47 pm   

agulka1989, masz rację... ale w domu jest dużo więcej sprzętu... niż ten który wymieniłaś ;)
 
 
 
zdenek3 

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: centralnej Polski
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 7:50 pm   

zadowoleni jesteśmy z wszystkich rzeczy AGD zelmera jakie mamy w domu, lodówki electroluxa, telewizora PLAZMY PAnaconica
_________________
Nic co ludzkie nie jest mi obce???
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 5:55 pm   

A co sądzicie o produktach firmy Whirlpool?? Znajomy męża pracujący w hurtowni AGD polecał nam pralkę i lodówkę tej firmy.... Ale nie wiem, jakoś nie mam przekonania :roll: :roll:
_________________

 
 
 
kasia_m 

Wiek: 40
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 6:08 pm   

niesia2708 ja kupiłam pralkę 4 lata temu nic się nie dzieje. Dopiera super , ma sporo funkcji z większej jej części korzystam. Jest przede wszystkim bardzo intuicyjna. Nic jej się nie stało nawet jak mój ówczesny wówczas narzeczony wyprał swoje rzeczy z jakimiś śrubkami.
Nasz to AW0/0 4313/P ale jak szukałam to chyba nie ma już tego modelu.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 7:57 pm   

niesia2708, my mamy i pralkę i lodówkę tej firmy, z obu rzeczy jesteśmy zadowoleni, choć pralka mogłaby pracować trochę ciszej. Moi Rodzice też mają pralkę i lodówkę Whirlpool, też nie narzekają. Ich pralka ma prawie 12 lat i przez ten czas zepsuła się chyba raz czy dwa.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 8:56 pm   

niesia2708, my mamy pralkę i zmywarkę, z obu rzeczy jesteśmy zadowoleni :) obie rzeczy pobierają małó wady na cykl prania/ zmywania :) plusem też jest, że pokazuje mi ile czasu do końca czynności zostało :) tescie maja pralke i moja mama tez i przyjaciolka- takie same jak ja i tez są zadowoleni- pralka pakowana od góry.

siostra męża ma pralkę pakowaną od przodu i brudzi jej ubrania a serwis jest do bani ;/ i to jedyny minus
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 6:08 am   

kakonka napisał/a:
a serwis jest do bani i to jedyny minus

No właśnie tu plusem jest to że w tej hurtowni mielibyśmy serwisanta na miejscu, ale...... No właśnie jest jedno ale. Bo tu mam gwarancję producenta na 2 lata a w Electro.pl mam gwarancję na 5 lat w tej samej cenie :roll: :roll:
_________________

 
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 11:15 am   

niesia2708 ja miałam krótką przygodę w pralką ładowaną od góry Whirlpool, a krótką ponieważ gdy u nas w domu brakowało pralki babcia zaoferowała się że nam pożyczy. Pralka wcześniej nie była zbyt często używana (wiadomo babcia nie ma jakiś nie wiadomo jak brudnych ubrań i na jej potrzeby wystarczało) ale gdy ja zaczęłam w niej prać okazało się że nie wypłukuje oraz nie dopiera brudnych skarpet ponieważ uszkodzony jest dozownik. Pomimo tego że pralka nadal jest na gwarancji w serwisie rozłożyli ręce i za naprawę trzeba było płacić.

Kilka miesięcy temu postanowiliśmy wreszcie zainwestować we własną pralkę i o Whirlpool nawet myśleć nie chciałam, poza tym naczytałam się w necie negatywnych opinii o Szóstym Zmyśle więc tej firmie podziękowałam ... zdecydowaliśmy się na Electrolux i jak na razie jestem mega zadowolona, dużo programów(bielizna,jeans,antyalergiczny itp) oraz Time Manager dzięki któremu mogę sama ustawić czas i stopień zabrudzenia ubrań, obroty bardzo ciche (no może jedynie na 1000 trochę rzuca pralką ale bardzo rzadko używam aż takich obrotów)

jeśli chodzi o pralki to jeszcze mogę polecić Gorenje ... moi rodzice mają ją około 6lat (fakt jest już trochę starszego typu) ale jest niezawodna

mikrofale ... tylko i wyłącznie Samsung, zarówno ja, moja mama i teściowa mamy tą firmę i bardzo polecamy

telewizor jak najbardziej Samsung my mamy już od 3 lat i jak do tej pory nie było problemu, natomiast rodzice mają plazmę Philips i nie są zadowoleni, z obrazem jest wszystko ok, ale przy dłuższym użytkowaniu wydaje z siebie jakieś dziwne dźwięki, jakby świst

kino domowe tradycyjnie Samsung jesteśmy bardzo zadowoleni, natomiast nie polecam LG i Philipsa w obu modelach zepsuł nam się napęd

zmywarka Bosch przez około 6 lat było wszystko ok, teraz są problemy z domywaniem naczyń, pomimo stosowania wszelkich środków (droższych i tańszych) po umyciu na naczyniach jest osad

lodówki z relacji rodziny sprawdzają się takie firmy jak Ardo, Whirlpool, Samsung, Indesit, jak do tej pory bezawaryjne
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 11:34 am   

PositiveAga napisał/a:


Kilka miesięcy temu postanowiliśmy wreszcie zainwestować we własną pralkę i o Whirlpool nawet myśleć nie chciałam, poza tym naczytałam się w necie negatywnych opinii o Szóstym Zmyśle


no to moja opinia o 6 zmyśle jest pozytywna :) kilka programów, min. jeans, bawełna, syntetyczne, codzienne, szybki program- w zasadzie dla odświeżenia, opóźnienie startu :) z pralki korzystam kilka razy w tygodniu i póki co nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Od 3 lat mam też plazmę Samsunga :) mogłaby nieco mniej prądu pobierać, ale nie ma tragedii :)
_________________
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 7:35 pm   

PositiveAga napisał/a:
zdecydowaliśmy się na Electrolux i jak na razie jestem mega zadowolona, dużo programów(bielizna,jeans,antyalergiczny itp) oraz Time Manager dzięki któremu mogę sama ustawić czas i stopień zabrudzenia ubrań, obroty bardzo ciche (no może jedynie na 1000 trochę rzuca pralką ale bardzo rzadko używam aż takich obrotów)


my tez mamy Elektroluxa i bardzo, bardzo POLECAM :smile: jest zdecydowanie bezproblemowy, zawsze wszystko dopiera i latwo sie go obsluguje :D


PositiveAga napisał/a:
mikrofale ... tylko i wyłącznie Samsung, zarówno ja, moja mama i teściowa mamy tą firmę i bardzo polecamy


potwierdzam :lol:

telewizor -> SONY :smile:

PositiveAga napisał/a:
zmywarka Bosch


Tylko i wyłącznie Bosh :) nikt z moich znajomych i rodziny sie na nich nie zawiodl :)

PositiveAga napisał/a:
lodówki z relacji rodziny sprawdzają się takie firmy jak Ardo, Whirlpool, Samsung, Indesit, jak do tej pory bezawaryjne


u mnie w rodzinie Ardo też działa już od lat bezawaryjnie (u rodzicow od 15 lat, u babci od 12 lat) także tez moge polecic. My mamy Samsunga od 2 lat i zlego slowa nie moge powiedziec, a jesli mialabym wybierac to na pewna bylby to ten sam wybor :D
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 6:06 am   

Przemyślałam temat i chyba jednak będzie:


Jakoś do tego Whirpoola nie mogłam się przekonać :roll: :roll:
Gdybam jeszcze nad lodówką.
_________________

 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 2:11 pm   

niesia2708, ja myślę, że to dobry wybór :smile: (Mnie "naprawiacz" pralek polecał Bosha)
Edit: W sensie że dobra marka, a nie że się często psują :smile:
_________________

dzienniczek Basi
Ostatnio zmieniony przez Karola5 Czw Mar 15, 2012 2:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 9:46 am   

Dziewczyny a jaki macie kina domowe, bo my własnie poszukujemy dobrego kina domowego, jakie firmy (modele) sięsprawdziły u Was.
_________________
malinka1984


 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 10:35 am   

pralka siemens wąska, ładowana z przodu
telewizory LG
dvd philips

mikrofala samsung
lodówka whirpool
_________________

 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 11:48 pm   

malinka1984 ja mam Philipsa

Sprzęt ma około 7-8 lat. Gra świetnie, na prawdę dźwięk z niego jak na takie niewielkie gabaryty mnie zachwyca. Zresztą wiele osób było zaskoczonych. Minusy to to, że w przeciągu tych lat zawiesił mi się ok. 3 razy- nie chciał się wyłączyć (wystarczyło jednak wyjąć i włożyć ponownie wtyczkę do kontaktu) i odtwarzacz dość głośno pracuje (nie to, że rzęzi czy coś, ale słychać jak się płyta obraca, irytujące przy niskiej głośności (muzyka słuchana dla relaksu)). Myślę, że skoro dźwięk jest tak dobry, a wadziły te dwie wspomniane kwestie to firma jest godna polecenia. Po prostu mam nadzieję, że byli w stanie te niedogodności w nowych modelach wyeliminować.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 9:31 am   

malinka1984 napisał/a:
Dziewczyny a jaki macie kina domowe, bo my własnie poszukujemy dobrego kina domowego, jakie firmy (modele) sięsprawdziły u Was.


malinka1984, my mamy Sony i też jesteśmy zadowoleni :) Z tym, że nasze kino to "plastik" i kosztowało (w promocji) bodajze 1700zł. Każdy, kto się trochę na tym zna, powie Ci, że głośniki powinny być "w drewnie", a kino kupuje się firm, które się w tym specjalizują, czyli np. Onkyo (amplituner) + głośniki, tylko, że wtedy cena od 2 tys. wzwyż :)
_________________


 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 9:38 am   

paulinkaaMU napisał/a:
malinka1984, my mamy Sony i też jesteśmy zadowoleni Z tym, że nasze kino to "plastik"
my też mamy Sony ale głośniki w drewnie i zamiast dvd - blue ray jak dla mnie bomba - kupione w promocji w Saturnie więc nie kosztowało jakiejś zabójczej kwoty - poniżej 2 tys :cool:
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
klawdia 


Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 1:20 pm   

My mamy amplituner i odtwarzacz Yamahy, a głośniki Prism - polecam :) kuzyn ma podobny zestaw i też sobie chwali.
_________________
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 2:35 pm   

a ja nie polecam pralki POLAR (z tego co wiem, to razem z Whirpoolem są te pralki robione w ten sam sposób, tylko nazwa jest inna...) dokładnie po 2 latach się popsuła, akurat jak skończyła się gwarancja... okazało się, że coś jest nie tak z programatorem, koszt ok 700zł więc wiadomo, gra nie warta świeczki, na tą chwilę muszę być w domu jak robię pranie, bo moja pralka nie potrafi się przełączyć na płukanie sama, włącza się serwis, muszę ją wyłączyć i sama włączyć na płukanie...masakra...
najgorsze, że wszelkie wymiany są możliwe tylko w serwisie, bo podobno te nowe pralki Whirpool i Polar mają jakieś kody, których zwykła złota rączka nie zdejmie... :roll:
ta więc niesia2708, myślę, że dobrze zrobiłaś...

aha, a z TV - SHARP rewelacja :)
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
Ostatnio zmieniony przez Aga1986 Pon Mar 19, 2012 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 2:47 pm   

misiao1983 napisał/a:
na co głównie zwracać uwagę przy kupnie zmywarki.

To ja jeszcze w tym temacie, bo ostatnio już na serio się rozglądałam za nową zmywarką:
Dla mnie ważne jest opóźnienie startu. Myślałam, że to standard, ale okazało się, że 2/3 zmywarek go nie ma. A my intensywnie z tego korzystamy.
_________________

 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:16 pm   

szaraczarownica, daj znać jaką wybraliście :D bo ja też muszę jakąś wybrać, a jestem jak dziecko we mgle :roll:
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:46 pm   

szaraczarownica napisał/a:
To ja jeszcze w tym temacie, bo ostatnio już na serio się rozglądałam za nową zmywarką:
Dla mnie ważne jest opóźnienie startu. Myślałam, że to standard, ale okazało się, że 2/3 zmywarek go nie ma. A my intensywnie z tego korzystamy.


dla mnie ważna też była głosnosc pracy zmywarki, ponieważ kuchnię mam otwartą na pokój dzienny i wolałam by odgłosy ze zmywarki nie zaniekłócały np. cichszego oglądania tv czy czytania. Dlatego jeżeli macie kuchnię otwarta to zwracajcie uwagę na ilosc decybeli. :)
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
Ostatnio zmieniony przez artisticzoom Pon Mar 19, 2012 3:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:54 pm   

Aga1986 napisał/a:
daj znać jaką wybraliście

No właśnie żadną, bo zdecydowaliśmy się zabrać naszą obecną :smile:
Ale nastawiałam sie na tę: http://www2.saturnpolska....e02eu,id-190581
Strasznie intrygowała mnie ta regulowana wysokość kosza górnego - może czasami by się przydała (mamy ogromne talerze obiadowe), ale jednak względy finansowe zaważyły. No i na co ponad 80-letniemu dziadkowi zmywarka. Nawet by jej palcem nie dotknął, bo by się bał :smile:

A obecnie mamy Indesit IDE 44: http://www.ceneo.pl/8295s
Całkiem niezła. Tylko okazało się, że od nowości miała zepsutą grzałkę, bo zmywała zdecydowanie dłużej niż miał trwać program. A potem mniej więcej po pół roku w ogóle odmówiła posłuszeństwa. Na szczęście gwarancja była, przyszedł pan, obejrzał, zamówił część, wymienił i po kłopocie. mietka chyba ma taką samą. Nie zgłaszała żadnych problemów, to zakładam, że my mieliśmy pecha. Ale też szczęście w nieszczęściu, że padła już po kilku miesiącach i na gwarancji była.

Aga1986 napisał/a:
jestem jak dziecko we mgle

Też taka byłam przed wyborem obecnej zmywarki. O dziwo trafiliśmy całkiem nieźle. A teraz to już w ogóle wiem czego szukam :)
Powtórzę to co już napisałam częściowo uzasadniając:
- połowa wsadu jest moim zdaniem do bani, bo przy dwóch osobach zapełnić zmywarkę 45 cm to nie jest wielki problem
- nam się przydaje opóźnienie startu, bo zauważyliśmy, że na (teoretycznie) nierdzewnych sztućcach (różnych firm, między innymi Ikea) powstaje rdzawy nalot jak sobie postoją dłużej w zamkniętej zmywarce po zmywaniu (czyli takiej parującej jeszcze). Więc staramy się tak ją nastawić, żeby móc ją od razu otworzyć (bo wtedy tego problemu nie ma). Zatem chodzi u nas na przykład od 5 do 6.30, albo jak wychodzimy i będziemy z powrotem mniej więcej o 17, to nastawiamy tak, żeby o 17-17.30 skończyła.

No i zmywarka strasznie rozleniwia. Ja mam w tej chwili 3 komplety łyżeczek i bywają momenty, gdy wszystkie "wychodzą" i muszę jakąś wyciągnąć z czekającej na załadowanie do pełna zmywarki i opłukać w zlewie, bo dla nas nie ma już pojęcia "mało się wybrudziła, to opłuczę w zlewie". Potrafię przez roztargnienie do tego samego posiłku wziąć 3 łyżeczki - raz żeby wymieszać, potem się zapomnę, że ją potrzebuję i wkładam do zmywarki, to biorę następną, którą znowu gdzieś "zadzieję" i sięgam po trzecią :smile:
_________________

 
 
kasia_m 

Wiek: 40
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 5:26 pm   

My sobie wypatrzyliśmy taka zmywarkę http://www.ceneo.pl/8852273
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 7:49 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Strasznie intrygowała mnie ta regulowana wysokość kosza górnego


My mamy tę opcję. Pomaga przy kieliszkach do wina :wink: .
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 7:02 pm   

szaraczarownica, dzięki za odpowiedź, też zastanawiam się nad zmywarką BOSCH, dobre są opinie... na pewno zdecydujemy się na 60tkę, ech ciężki to będzie wybór...za dużo tego wszystkiego :D
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 8:51 pm   

Aga1986 napisał/a:
też zastanawiam się nad zmywarką BOSCH, dobre są opinie... na pewno zdecydujemy się na 60tkę, ech ciężki to będzie wybór...za dużo tego wszystkiego :D


Przez prawie 2 lata od kiedy my mamy Bosha nigdy nie zalowalam wyboru (my mamy 45tke), naprawde warto :smile: i faktycznie warto miec funkcje opozniania startu :cool: co do polowy wsadu.. na poczatku chcialam by zmywarka miala ta funkcje ("jak malo nabrudzimy to sie wlaczy"), ale zapelnienie tej zmywarki nie trwa przeciez tydzien :razz: a gora 2 dni :wink:
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 5:13 am   

A ja mam pytanie odnośnie TV. Czy jest jakaś istotna różnica między LCD a LED??
_________________

 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 8:06 am   

niesia2708, my mamy LEDa a mój mąż twierdzi że następnym razem kupił by LCD ale dlaczego to nie pamiętam ;P Jak wróci z pracy to zapytam - ja tylko kojarzę że przy zakupie LED miał lepsze kolory i bardziej nam się podobała jakość obrazu - mi się nadal podoba a dlaczego jemu nie to napiszę wieczorem ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl