Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
NEW YORK
Autor Wiadomość
hansowka 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 450
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 12:17 pm   NEW YORK

My planujemy wybrać się w podróż nie tyle poślubną, a podróż życia !! ! Kochamy NYC i wszystko co z nim związane, spokojnie moglibyśmy uchodzić za nowojorczyków :P

Niestety taka wyprawa kosztuje dużo, więc nie prędko po weselichu się tam udamy...

no chyba, że Wy znacie jakieś super oferty :wink:
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 9:59 pm   

Na pewno to super pomysł na podróż - nasi znajomi byli 2 tyg w podróży w NY, byli zachwyceni. My będąc na wschodnim wybrzeżu spędziliśmy w NY 2 dni - oczywiście to zdecydowanie za mało, ale miasto świetne, energiczne, tętniące życiem z milionem ciekawych historii do opowiedzenia. Na pewno warto pojechać!
 
 
 
gabrysia 

Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 44
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 3:13 pm   

hansowka,
rewelacja!!!
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 12:02 am   

Tez mi sie marzy, zaraz po SF. Ale rzeczywiscie koszta sa spore i najpierw trzeba bedzie troche pooszczedzac. :wink: A najlepiej byloby miec ze 3 miesiace i moc wiecej miejsc w USA odwiedzic...
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 1:33 am   

Gahanova napisał/a:
najlepiej byloby miec ze 3 miesiace i moc wiecej miejsc w USA odwiedzic...

to zalezy na co, ale bez przesady..półtora-2 miesiące na road trip po całych Stanach (marzenie mojego życia) powinno być optymalne i ciekawe, ale można to podzielić.
My byliśmy na wschodnim wybrzeżu, w 2 tygodnie zwiedziliśmy Filadelfię, Waszyngton, byliśmy nad Niagarą, w NY, pojechaliśmy zobaczyć super jaskinie Washington Caverns w stanie Maryland, oczywiście małe miasteczka na wschodnim wybrzeżu zobaczyliśmy.
teraz do zobaczenia zostało Zachodnie - na takie wybrzeżowe wycieczki to 3 tygodnie spokojnie wystarczy moim zdaniem.
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 10:48 am   

Malena napisał/a:
Gahanova napisał/a:
najlepiej byloby miec ze 3 miesiace i moc wiecej miejsc w USA odwiedzic...

to zalezy na co, ale bez przesady..półtora-2 miesiące na road trip po całych Stanach (marzenie mojego życia) powinno być optymalne

Zupełnie sie tu z Toba nie zgodzę Malena, wydaje mi się, że to stanowczo za mało czasu by było na zwiedzenie, a przynajmniej tego, co ja bym chciała zobaczyć.
Malena napisał/a:
My byliśmy na wschodnim wybrzeżu, w 2 tygodnie zwiedziliśmy Filadelfię, Waszyngton, byliśmy nad Niagarą, w NY, pojechaliśmy zobaczyć super jaskinie Washington Caverns w stanie Maryland, oczywiście małe miasteczka na wschodnim wybrzeżu zobaczyliśmy.
teraz do zobaczenia zostało Zachodnie - na takie wybrzeżowe wycieczki to 3 tygodnie spokojnie wystarczy moim zdaniem.

Wybrzeze to nie wszystko. Mnie by to nie wystarczyło, bo nie zależy mi na zobaczeniu jedynie wybrzeży. Jest mnóstwo miejsc w Stanach, które bym chciała zobaczyć które nie sa położone nad jednym ani drugim wybrzeżem. To są jednak wielkie odległości do pokonania i przemieszczanie się z miejsca na miejsce trwa. No chyba, że ktoś ma tyle kasy, by przemieszczac się samolotami między stanami... Dzieląc zwiedzanie Stanów na kilka razy koszta tylko rosną, bo duzo kosztuje samolot do USA. Myślę, że
Gahanova napisał/a:
najlepiej byloby miec ze 3 miesiace i moc wiecej miejsc w USA odwiedzic...
:smile: Też marzy mi się podróż po Stanach, chciałabym sie wyrwać na kilka miesięcy... Sam Wielki Kanion zajmuje 3-4 dni... no chyba, że ktoś jedzie 'żeby zaliczyc'...
_________________
Ostatnio zmieniony przez skalimonka Nie Mar 04, 2012 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 3:05 pm   

skalimonka napisał/a:
Wybrzeze to nie wszystko. Mnie by to nie wystarczyło, bo nie zależy mi na zobaczeniu jedynie wybrzeży. Jest mnóstwo miejsc w Stanach, które bym chciała zobaczyć które nie sa położone nad jednym ani drugim wybrzeżem. To są jednak wielkie odległości do pokonania i przemieszczanie się z miejsca na miejsce trwa. No chyba, że ktoś ma tyle kasy, by przemieszczac się samolotami między stanami... Dzieląc zwiedzanie Stanów na kilka razy koszta tylko rosną, bo duzo kosztuje samolot do USA.

Dokladnie o to samo mi chodzi. :smile: Moim marzeniem jest Road 66, a wiadomo ze taka podroz to nie kilka godzin. No i w ogole podpisuje sie wszyskimi konczynami pod tym co napisalas. Ja np. chcialabym zobaczyc... przedmiescia. Jest w nich jakas magia. :wink: No i na samoloty mnie nie stac. :(
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 8:24 pm   

Gahanova napisał/a:
Ja np. chcialabym zobaczyc... przedmiescia

Ja akurat podobne przedmieścia mam ulice od domu, więc to mnie nie kręci. Ale obowiązkowa byłaby na pewno Dolina Śmierci (California), Wielki Kanion Colorado (Arizona), Memphis (Graceland), Las Vegas :smile: (chociaz bym sobie popatrzyła hihi ), Góry Black Hills i Mount Rushmore (Dacota)... to wszystko warte jest nawet wziecia bezpłatnego urlopu... ;) Oczywiście Nowy York, Chicago, a nawet Lon Angeles też bym chciała zobaczyc juz tam będąc ... i Miami. \średnie odległości z miejsca na miejsca które bym chciała zobaczyć... 400km :-? + czas na zwiedzanie, odpoczynek i sen ;) Żaden inny kraj nie ma na raz tyle do zaoferowania co USA... Najlepiej na raz, ale jak nie ma takiej mozliwości, to zawsze i samo wybrzeże też dobre :(
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:52 pm   

skalimonka napisał/a:
Żaden inny kraj nie ma na raz tyle do zaoferowania co USA...

Hm, tu osobiście się nie zgadzam. :cool: Dla mnie absolutnym nr 1 na świecie są Włochy. I mogłabym powtórzyć Twoje zdanie : żaden inny kraj nie ma tyle do zaoferowania. :lol: Niewiele odstępuje im chociażby Francja czy Hiszpania. Zależy kto czego szuka.
Do USA mnie nigdy nie ciągnęło, życia mi nie starczy na zwiedzenie Europy. :)

Ale rozumiem, że ktoś woli inne klimaty i podobają mu się inne miejsca. :)
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:41 pm   

Asiek, chodziło mi bardziej o to, że USA są tak wielkie i różnorodne... Jest tam tak wiele różnych cudów natury, ciekawych i pieknych miejsc, że każdy znajdzie coś dla siebie :P
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:53 pm   

skalimonka napisał/a:
Wybrzeze to nie wszystko. Mnie by to nie wystarczyło, bo nie zależy mi na zobaczeniu jedynie wybrzeży. Jest mnóstwo miejsc w Stanach, które bym chciała zobaczyć które nie sa położone nad jednym ani drugim wybrzeżem. To są jednak wielkie odległości do pokonania i przemieszczanie się z miejsca na miejsce trwa

skalimonka, ja o tym doskonale wiem, że wybrzeze to nie wszystko. Ale wg mnie zobaczyc wszystko wszystko w USa, to trzeba tam na jakiś czas zamieszkać. Bo optymalnie dużo mozna zobaczyć, jak wynajmujesz auto i jedziesz np ze wschodu na zachód, trasą route 66 powiedzmy - to zwiedzisz jedno wybrzeze, środkowe stany po drodze i potem zachodnie. Ale np gdzie tu Floryda ? kompletnie nie po drodze i takie dodatkowe przemieszczanie nie po linii to naprawdę spora kasa. A np jak się kupuje bilet do usa, to masz miejsce przylotu-/wylotu to samo (jak my NY), więc jeszcze musielibyśmy wrócić po zajechaniu na zachód do ny, a to spora kasa byla, więc poprzestalismy na wschodniej części, co nie znaczy, że nie chcieliśmy zoaczyć innych stanów.
Poza tym jak miałam na myśli, że półtora miesiąca jest ok na optymalne zwiedzanie USA, żeby załapać klimat obu wybrzeży i okolic (my np będąc na wschodzie zwiedziliśmy też sporo w stanie Maryland, który jest urzekający).
 
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:58 pm   

Ja w przyszłym roku wiosną wybieram się do mojego promotora do Colorado popracować trochę przy tamtejszych projektach i idąc w ślady starszej koleżanki która leci niedługo mam zamiar zatrzymać się minimum na kilka dni w Nowym Jorku :)

Główny koszt podróży to przecież "skok przez Atlantyk" a do Colorado i tam muszę się przesiadać na linie kontynentalne - tak więc Nowy Jork musi być. Najlepsze przesiadki są w Chicago - mam tam nawet koleżankę - ale sama nie wiem, absolutnie nic mnie nie kusi w tym mieście ;)
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:04 pm   

Malena, też masz rację ;) Trzebaby mieć dużo pieniążka i ułożyć fajną wyprawę, żeby jak najwięcej zobaczyć...
Malena napisał/a:
Ale np gdzie tu Floryda ?

Znajomy był w zeszłym roku i bardzo chwalił. Szczególnie przylądek Canaveral zrobił na nim wrażenie. Właśnie poleciał przedwczoraj kolejny raz do USA (juz chyba 5) ale tym razem na ryby ;)

MałaMi napisał/a:
Chicago
kojarzy mi się jedynie z mnóstwem Polaków :lol: ale może to ładne miasto...
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:05 pm   

MałaMi napisał/a:
Główny koszt podróży to przecież "skok przez Atlantyk"

to akurat średni koszt, bo bilet do NY kosztuje 1700zł. Co innego jak znajomi chcieli jechać do dalekiej Azji - tam bilety są po kilka tys.zł. Jest różnica.
 
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 8:15 pm   

Malena napisał/a:
to akurat średni koszt, bo bilet do NY kosztuje 1700zł. Co innego jak znajomi chcieli jechać do dalekiej Azji - tam bilety są po kilka tys.zł. Jest różnica.


Dla kogo średni, dla tego średni :-)
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 1:53 pm   

MałaMi napisał/a:
Dla kogo średni, dla tego średni

MałaMi, dobrze wiesz o co mi chodziło - przepraszam Cię, ale bilet z Irlandii potrafi kosztować prawie 1000zł w sezonie, a bilety na Hawaje kosztują po 4 tyś. Więc jak na taką odległość cena 1700zł do NY to nie jest bariera nie do pokonania. A skoro chce się jechać do USa, no to jakąś kasę trzeba na to przeznaczyć.
 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 9:00 pm   

My też się zastanawiamy nad wyjazdem do Stanów, ale mamy tam rodzinę więc liczę nocleg i część jedzenia za darmo. Przelot w październiku ok 2000 zł, w sezonie letnim ponad 2500-3000 dla jednej osoby. Liczę te 2000x2+wziąć coś ze sobą, więc koszt podobny do jakiś wakacji w Europie allinclusiv. W planach zwiedzenie Chicago, później samochodem do Arizony, Wielki Kanion, wybrzeże Californijskie i co tam będzie po drodzę. Jestem na etapie odkładania kaski, ale zaczynam wątpić czy się uda.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 9:29 pm   

byłem 15 latek temu w NY całe lato (przygoda życia) mam nawet zdjęcia zrobione na ostatnim piętrze WTC (tarasie widokowym) :)

Ja sobie zwróciłem koszty podróży kupując trochę elektroniki w USA (tam jest dużo taniej) Wówczas kupiłem jakieś kamery video itp gadzety...
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 3:16 pm   

monika_zyga, fajny plan:)

monika_zyga napisał/a:
Przelot w październiku ok 2000 zł, w sezonie letnim ponad 2500-3000 dla jednej osoby


ja 4 lata temu leciałam w czerwcu 1700zł, znajoma mówiła, że w ostatnie lato cena była podobna, ale lot do NY - do inncyh miast drożej.

[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 3:17 pm ]
Mac-erson napisał/a:
Ja sobie zwróciłem koszty podróży kupując trochę elektroniki w USA (tam jest dużo taniej

to prawda, jak się jedzie to warto zainwestować w elektronikę. Ja przywiozłam też sporo ubrań i kosmetyków - też duuuużo tańsze były.
No i zwiedzanie też jest bezcenne.

Studentom polecam Work&Travel - naprawdę się opłaca.
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 6:44 pm   

Malena napisał/a:
Studentom polecam Work&Travel - naprawdę się opłaca

Nie zawsze 8)
Nam powiedziano, że 95% osób wyjeżdżających się opłaca wyjazd. Mieliśmy to nieszczęście być w tych pozostałych 5%.
Moim rodzicom było wszystko jedno, bo stwierdzili, że 10 tys. za 2,5 miesiąca zagranicznych wakacji, to nie jest jakaś super wygórowana cena, ale mój eks wydał masę kasy, a wrócił praktycznie z niczym. Ja to chociaż sobie lapka i discmana sony za grosze kupiłam (za kasę przywiezioną z Polski). A on zdobył tylko kilka wrzodów :smile:
_________________

 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 7:25 pm   

szaraczarownica napisał/a:
mój eks wydał masę kasy, a wrócił praktycznie z niczym. Ja to chociaż sobie lapka i discmana sony za grosze kupiłam (za kasę przywiezioną z Polski


kurcze, to bardzo pechowo. Moj mąż jak byl sam zaplacil 7 tys (opca W&T z zalatwionym przez biuro noclegiem i pracą) i sporo zwiedzil, przywiozl kupe ciuchow, elektronike no i naprawdę sporo gotowki...
My bylismy razem (opcja nieco tansza, bo pracę już mielismy zalationą wcześniej na własną rękę) i oplacilo się również. A przygoda super, choć właśnie zbyt mało czasu spędziliśmy w NY.
 
 
 
hansowka 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 450
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 1:10 pm   

Malena 1700 zł, serio? jak sprawdzałam ostatnio to ok 5 tyś byśmy wydali na same przeloty... Chcemy, żeby to był wypad życia, a, że jesteśmy totalnymi serialo - no dobra ja bardziej- filmo muzyko maniakami, to będziemy zwiedzać tym szlakiem - Przyjaciele, How I Met Your Mother, Nurse Jackie, Damagages, Gossip Girl... i mnóstwo innych :D
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 1:32 pm   

hansowka napisał/a:
Malena 1700 zł,
aż z ciekawości sprawdziłam w tej chwili lot ma promocję i bilety które obejmują wyloty od 15 października do 15 grudnia są 50 % tańsze. W związku z tym wpisałam jakąkolwiek datę akurat 18 października wylot a powrót 21 listopada - cena mnie zaskoczyła bo w dwie strony dla jednej osoby to 1795zł ( to już jest pełna cena łacznie z wystawieniem biletu) :o A trasa Warszaw- Nowy Jork
Więcej na stronie Lot-u
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 7:59 pm   

hansowka napisał/a:
ak sprawdzałam ostatnio to ok 5 tyś byśmy wydali na same przeloty..

nie no, bez żartów...tyle na pewno nie.
ppola napisał/a:
aż z ciekawości sprawdziłam w tej chwili lot ma promocję i bilety które obejmują wyloty od 15 października do 15 grudnia są 50 % tańsze. W związku z tym wpisałam jakąkolwiek datę akurat 18 października wylot a powrót 21 listopada - cena mnie zaskoczyła bo w dwie strony dla jednej osoby to 1795zł ( to już jest pełna cena łacznie z wystawieniem biletu) A trasa Warszaw- Nowy Jork


no mniej więcej tyle stawiałam, ale ciekawa jestem jak to latem wygląda, ale na pewno można znaleźć w miarę tani lot.

Oczywiście na Florydę i na zachodnie wybrzeże to już inna kasa. Ale NY magiczny, wiec dostać się tam za mniej niż 2 tyś to wg mnie nie tak źle.
 
 
 
hansowka 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 450
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 9:58 pm   

oja oja oja :D :D:D zaraz z lubym ogarniamy !! ! dzięki ppola & Malena może uda się w tym roku.... :D aaaaaaaaaaaaa :D ekscytacja narasta :D
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 6:54 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
traviata666 

Dołączyła: 01 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 9:34 am   

Ojej New york....marzy mi sie od dawna...
szukałam ofert z biur podróży i znalazlam wycieczke zorganizowana za jakies 8-9 tys pln. tydzien albo 10 dni dokladnie nie pamietam , w kazdym razie w tym jest nocleg i zwiedzanie z przewodnikiem i przelot oczywiscie.
ale i tak sporo...
mysle , ze gdyby zaplanowac rok do przodu taki wyjazd to mozna o wiel taniej na wlasna reke...:)
mam nadzieje,ze sie kiedys wybiore i to juz niedlugo:)
_________________
zapraszam na blog książkowy:
www.marymetiffany.blogspot.com
www.lovely-inspirations.blogspot.com
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 12:52 pm   

Sama rezerwacja takiej wycieczki do USA na pewno da nam kilkaset zł upustu,rabatu. Jednak całkowity koszt wycieczki 10 dniowej i tak będzie znaczny w granicach właśnie 7 tyś zł wzwyż.
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 31, 2012 11:48 am   

Może warto śledzić groupon czy mydeal, tam ostatnio była wycieczka do NYC z biurem podróży. Choć osobiście nie orientuję się w cenach jakby to wyszło na własną rękę. Link do oferty (oczywiście już nieaktualnej): http://www.groupon.pl/ofe...Vivaldi/7624636

Ostatnio widziałam także groupon "dookoła świata" w 15 dni :) Też coś ciekawego, ale już spory wydatek;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl