Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asiek
Sro Kwi 08, 2015 10:38 am
Dzień Dziecka 2012
Autor Wiadomość
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:04 am   Dzień Dziecka 2012

Wpadł mi w ręce specjalny dodatek "Co jest Grane" dla dzieci.
Spisałam kilka atrakcji na weekend 01-03 czerwca.

Dopiszcie też inne propozycje.

CARITAS - Plac Katedralny
01 czerwca. Plac Katedralny, godz. 10:00-15:00
Festyn Rodzinny Caritas z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem", który odbędzie się w piątek, 1 czerwca 2012 roku, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi. Na początku festynu, o godz. 10.00 nastąpi uroczyste zawieszenie dzwonu Serce Łodzi. Następnie rozpocznie się wielki bal w krainie bajek z baśniowymi atrakcjami. a szacownych gości na Placu Katedralnym będą czekali równie wyjątkowi gospodarze: przyjazny smok, zakręcona księżniczka zamknięta w wieży, waleczni rycerze na szczudłach, Koziołek Matołek i wiele innych postaci z bajek. Na scenie o niezapomniane wrażenia zadbają aktorzy z emitowanego w TVP1 programu "Ziarno" (godz. 13:00) i wielu innych przyjaciół Bajkowej Krainy. Ale to jeszcze nie wszystko, aby ten dzień na długo zapadł w pamięci naszych małych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji na placu. Dzieci będą mogły, jak w prawdziwej Bajkowej Krainie, przenosić się z bajki do bajki – odwiedzając kolejne namioty; jeśli wstąpią do bajki Ratatuj – skosztują waty cukrowej i popcornu, odwiedzając wioskę Smerfów – pomalują buzie, będą mogły sprawdzić się w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez Shreka i pofikać na zjeżdżalni dmuchanej z Małpką Fiki Miki…

PALMIARNIA
1 czerwca wszystkie osoby do 16. roku życia mogą zwiedzać Palmiarnię nieodpłatnie. W godz. 11-14 każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach papieru czerpanego.
3 czerwca w godz. 11-15 Palmiarnia organizuje dla najmłodszych zabawy i gry na świeżym powietrzu, a w Ogródku Dydaktycznym warsztaty „jestem małym ogrodnikiem”. Każdy będzie mógł samodzielnie posadzić wybraną roślinkę, a następnie zabrać ją do domu. O godz. 14:00 zajęcia „Zielnik – to nie takie trudne”. W trakcie niedzielnych zabaw dziecięce buzie będą ozdabiane motywami ze świata przyrody.

MANUFAKTURA
obchodzi święto najmłodszych od 1 do 3 czerwca. To będzie czas egzotycznych gier, klocków Lego, zabawy w wesołym miasteczku i konkursów. Na rynku staną karuzele dla najmłodszych – w sobotę i niedzielę bezpłatne. dzieci lubiące uczyć się przez zabawę będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach „Mały inżynier” w godz. 10-22, a mali naukowcy będą mogli zbudować silnik odrzutowy i katapultę, wyprodukować olbrzymią ilość pasty dla słonia…
Sobota to czas gier planszowych, od godz. 11 do zmroku prezentacja setek gier planszowych, towarzyskich, strategicznych, a nawet figurkowych (mahjong, hanafuda, go, szachy koreańskie). W sobotę do Manufaktury zawita Lego, które zostanie w łodzi do niedzieli. Wielkie budowanie odbędzie się w godz. 11-19, w niedzielę w godz. 10:00-18:00. Do tego „Turniej Ninjago” dla tych którzy zechcą wziąć udział w pojedynku na spinnery i zostać mistrzem Spinjitzu. Każdy z zawodników przed turniejem będzie musiał zbudować swój własny spinner, a następnie wypróbować go w sali treningowej.

PORT ŁÓDŹ
od 1 do 3 czerwca zaprasza dzieci do udziału w wyjątkowej wyprawie do świata nauki. Z myślą o najmłodszych centrum zmieni się w Akademię Profesora Ciekawskiego, czyli miejsce zabawy i niezwykłych eksperymentów. Mali odkrywcy poznają tajniki wielu nauk, m.in. fizyki, robotyki i logiki. Każdy mały odkrywca otrzyma mapkę centrum z zaznaczonymi miejscami eksperymentów (mapka w punkcie informacyjnym IKEA). Dzieci, które odwiedzą wszystkie stanowiska i zbiorą znaczki na karcie, otrzymają dyplom Akademii oraz upominek edukacyjny.
W programie prezentacje z wykorzystaniem ciekłego azotu, tworzenie ogromnych baniek mydlanych i pierścieni dymnych, piorunujące reakcje chemiczne i doświadczenia z mieszaniem kolorów.
Spektakle o godz.: 12:00, 14:00, 16:00, 18:00

MIEJSKA ARENA KULTURY I SPORTU
organizuje 2 czerwca w godz. 13:00-18:00 rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka przed halą (Al. Bandurskiego 7). W programie: pokazy sprawnościowe strażaków i strażników miejskich, konkursy sprawnościowe, zajęcia plastyczne i taneczne dla dzieci, dla maluchów dmuchane zamki, suche baseny, animatorzy zabaw, malowanie buziek, przejażdżki kucami, tor dla modeli samochodów zdalnie sterowanych, mini playback show, wielkie bańki mydlane, pokazy motocykli. Komenda Miejsca Policji przygotuje specjalny program dla dzieci, a komenda Miejsca Państwowej Straży Pożarnej zapowiada zwiedzanie wozu strażackiego i pokazy tresury psów. Straż miejska wspólnie z policją przygotuje miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci zapoznają się z zasadami jazdy na rowerze w mieście.

PRACOWNIA ALTERNATYWNEGO WYCHOWANIA
2 czerwca w godz. 15:00-18:00 zaprasza na „Skwerek” przy skrzyżowaniu ulic Abramowskiego i Sienkiewicza na festyn „Wiele kultur – jedno miasto”. Na stoiskach znajda się prezentacje oraz zabawy związane z różnymi kulturami odgrywającymi dużą role w historii Łodzi. Festyn będzie również zawierał elementy edukacyjne i pozwoli dzieciom dowiedzieć się czegoś nowego podczas dobrej zabawy. Będzie też wata cukrowa, gra w paintball, metrowe bierki i in.

WOJSKOWE CENTRUM KSZTAŁCENIA MEDYCZNEGO W ŁODZI (ul 6 Sierpnia 92)
zaprasza na dzień otwarty koszar „Wojsko Dzieciom”.
1 czerwca w godz. 09:00-14:00 będą prezentacje: wozu ewakuacji medycznej na kołowym transporterze opancerzonym Rosomak, kontenerowej sali opatrunkowej, broni strzeleckiej, ciężkich wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej (m.in. drabina wysokościowa, wóz ratownictwa drogowego). A także nauka strzelania z broni pneumatycznej, prezentacja Ośrodka Szkolenia Praktycznego wyposażonego w wozy bojowe, m.in. czołg T-72, opancerzony wóz rozpoznania BRDM, śmigłowiec Mi-2, będzie też nauka udzielania pierwszej pomocy.

BAŁUCKI OŚRODEK KULTURY „ NA ŻUBARDZKIEJ”, ul. Żubardzka 3
2 czerwca w godz. 12:00-15:00 organizuje imprezę plenerową „Smykolandia”. W programie: występy zespołów (capoeira, breakdance, studio piosenki), zabawy teatralne i animacje, konkursy z nagrodami, gry i zabawy.
Najmłodsi będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach cyrkowych oraz zagrania w plenerowym kole fortuny.

OFF PIOTRKOWSKA (Piotrkowska 138/140)
1 czerwca zaprasza na bezpłatne lekcje gry na instrumentach i śpiewu w Centrum Edukacji Artystycznej „Ferment”, bezpłatne testy rowerków biegowych z trikshop.pl, warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramiki Artystycznej :Indygo”.
2 czerwca OFF organizuje bezpłatne zajęcia w szkółce deskorolkowej Eudezet Bowl.

STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW KULTURY I SZTUKI KAMIENICA 56
2 czerwca w godz. 11:00-17:00 organizuje spotkanie z książką artystyczną w Muzeum Ksiązki Artystycznej (ul Tymienieckiego 24). W programie: Papralnia-Dotykalnia (ćwiczymy zmysł dotyku, mieszanie, ugniatanie, przeciskanie, malowanie na dużych płaszczyznach, sieć do wspinania się oraz czytanie na wysokościach). Wykonanie łódek z papieru, które pojada na targi do Korei. Plus zajęcia z robienia, projektowania i zszywania własnej książki/pamiętnika.
3 czerwca w kamienicy (ul. Sienkiewicza 56) o godz. 11:00 zaczną się zajęcia Papralnia-Słuchalnia, z muzyką dla dzieci w wieku 2-8 lat. Misy dźwiękowe, gongi, ćwiczenia słuchowe, zagadki muzyczne.

DOM KULTURY „ARIADNA”, ul Niciarniana 1/3
zaprasza dzieci 31 maja o godz. 09:30 na „Podróż w świat cyrku” – spotkanie z clownem, zabawy integracyjne, konkursy
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:17 am   

Zgierz Piątek 1 czerwca 2012 r.
Park Miejski


godz. 9:00-13:00
- pokaz sprzętu policyjnego, radiowozów policyjnych, stanowisko technika kryminalistycznego, który zaprezentuje metody ujawniania śladów i pokaz tresury psa służbowego Atosa – Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu;
- kącik bajkowy, muzyczny (bębny, robienie instrumentów), cyrkowca, Bajkowy Tor Przeszkód, konkursy i zabawy dla dzieci.
godz. 14:00-20:00 piknik rodzinny
- szaleństwo z koralików, tekturowe miasto, zabawy plastyczne, malowanie buzi i modelowanie baloników, bębniarze, pokazy baniek mydlanych, bajkowe postacie (Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Prosiaczek), Jeż ze Zgierza, szczudlarze i klauni.
Teatr na podwórku, czyli spektakle w wyk. Teatru PACUŚ; godz. 15:00-15:45 „O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynie”, godz. 16:30-17:15 „Car kruków”, godz. 18:30-19:15 „Wróbelek Elemelek”.

godz. 9:00-20:00 AKCJA „OD NAS – DLA WAS”
Akcja kończąca Tydzień Janusza Korczaka w Zgierzu : „Od nas dla Was” – zbiórka słodyczy, zabawek oraz materiałów plastycznych (nowych) połączona z rysowaniem listów-życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci z Ośrodka dla Uchodźców „Orchidea” w Grotnikach.

Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu
18:30 spektakl słowno-muzyczny pt. „Gdy motyl machnie skrzydłem zmienia świat…”
_________________


udanego dnia Gość
Ostatnio zmieniony przez kariczeq Pon Maj 28, 2012 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:42 am   

3.06: DZIEŃ DZIECKA W ZOO – (piknik rodzinny)
Zabawy, konkursy, niespodzianki (m. in. występy zespołów tanecznych i teatralnych, warsztaty zoologiczne i artystyczne, warsztaty z origami, pokazy kimon japońskich i walk kendo).
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Maj 28, 2012 10:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:57 am   

http://lodz.naszemiasto.p...12-w-lodzi.html
 
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 12:25 pm   

I jeszcze o jednym mi się przypomniało (zwróciłam uwagę na baner jak przejeżdżałam)

KLUB POMARAŃCZA
1 czerwca, godz. 15:00-18:00
malowanie twarzy, mimowie, cyrkowcy, animatorzy, maskotki, żonglerka, wielkie bańki mydlane, szczudlarze, nagrody
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2012 8:40 pm   

no, dużo się dzieje :) gdzieś się wybieracie? :) mój dzieć za mały, a poza tym nie ma nas większość weekendu w Łodzi
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:39 am   

Ja sie częściowo wybieram do zoo, bo Julka ma występy w trakcie tego pikniku :) A tak, to nie - za duże oblężenie, no i nie wiem, czy będe miała kogoś do pomocy przy dzieciakach
_________________

 
 
 
kamilcia_1984 


Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 315
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:59 am   

Jeśli pogoda dopisze (a ma nie być zbyt różowo) to ja jadę do ogrodu botanicznego.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 11:46 am   

kamilcia_1984 napisał/a:
a ma nie być zbyt różowo


Byle nie padało, byle nie padało, bo jak będzie padało, to ja sie chyba powieszę....
_________________

 
 
 
kamilcia_1984 


Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 315
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:09 pm   

Pusiak, mam przykrą wiadomość bo właśnie deszcz zapowiadają ale przelotny więc może się uda
_________________
 
 
risonia 


Wiek: 38
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 438
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:36 pm   

my niestety nigdzie bo atrakcji jest masa ale wszystko dla większych dzieci , a moja Basia za małe jeszcze :)
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:37 pm   

Byle nie między 14 a 16, to jakos damy radę :)
_________________

 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:42 pm   

Ja sie pochwale co kupilismy chrzesniakowi meza:



Franek ma nowy rower i bardzo chcial miec cos takiego :)

http://www.youtube.com/watch?v=xY2hp1ckssE
_________________
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:49 pm   

anooleczka superowe, ja się własnie zastanawiam co kupić mojemu chrześniakowi ma 1,7 mieś. Koparek, samochodzików,grabek i wiaderek ma masę...
_________________
malinka1984


 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 1:13 pm   

Dla młodszej chrześnicy męża kupiliśmy basen-prawie taki sam tylko ciut mniejszy.Strasznie o nim marzyła.

A dla starszej chrześnicy kupiliśmy bransoletkę kauczuk+srebro w Jubistylu(w kolorze błękitnym).

Mój chrześniak ma już 17 lat,więc dałam mu kasę. ;P
_________________
 
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 8:07 pm   

kamilcia_1984 napisał/a:
Pusiak, mam przykrą wiadomość bo właśnie deszcz zapowiadają ale przelotny więc może się uda

jeśli pogoda będzie się sprawdzać jak do tej pory to raczej padać nie będzie :razz:
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 9:02 pm   

risonia, a może pójdziemy na basen z maluchami? a ZOO jest świetne dla Basi :)
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 8:12 am   

Suelen napisał/a:
a ZOO jest świetne dla Basi


Jak byliśmy w zeszłym roku w dzień dziecka w Parku na Zdrowiu, to odechciało Nam sie Zoo :) kolejka była od weścia, zwinięta kilkukrotnie na placyku przed wejściem, przez całą Konstanytynowską aż do Krakowskiej i jeszcze kawałek na Krakowskiej - az nie chce myśleć co sie działo w środku :) myślę, że akurat Zoo, to dość wątpliwa atrakcja w takim dniu :) Całe szczęście, że ja w tym roku z dzieckiem wejde bez kolejki i nie na zwiedzanie :)
_________________

 
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 6:25 pm   

skoro zaczęłam temat to i napisze co porabialiśmy - a działo się! Atrakcje trwały i trwały, już od czwartku

czwartek: teatr Pinokio, przedstawienie Śpij. Antoś był po raz pierwszy w teatrze i raczej mu sie spodobało
piątek: z racji tego, że przez cały tydzień "urzędowałam" w Konstantynowie, miałam w planach iść na kolejne przestawienie teatralne - tym razem plenerowe. Ale pogoda nas bardzo skutecznie odstraszyła i wylądowaliśmy w Porcie w Akademii Profesora Ciekawskiego - Antoś odwiedził wszystkie stanowiska, sam zrobił kilka doświadczeń, zebrał wszystkie stempelki i odebrał dyplom z mini-nagrodą. Tak się ucieszył z tego dyplomu, że chociaż podsypiał już jak czekał kiedy wyczytają jego nazwisko, to kiedy już go otrzymał w podskokach biegł do mnie, żeby się pochwalić.
Potem były poszukiwania prezentu, lody i pizza (wedle życzenia)
sobota: byliśmy odwiedzić nowy terminal na lotnisku - akurat był dzień na "zwiedzanie". No i były "loty" i "hekoptery"
niedziela mieliśmy się jeszcze rodzinnie wybrać na Dni Konstantynowa, ale podobno nic ciekawego się nie działo, więc chłopcy najpierw zaliczyli męską wycieczkę rowerową, a później ze znajomą spotkaliśmy się na spacerze na stawach i maluchy poszalały na placu zabaw.

I tak wyglądało nasze nieco przedłużone świętowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl