Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
A może minimalistyczna suknia ślubna?
Autor Wiadomość
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 12:04 am   A może minimalistyczna suknia ślubna?

Czytam forum już dobre 2 miesiące i muszę przyznać, że jest niesamowitą kopalnią pomysłów i inspiracji. Jednego tylko tu nie mogę znaleźć - informacji/porad/adresów/namiarów na projektantki sukni ślubnych o minimalistycznym, nowoczesnym charakterze.

Przeglądałam oferty łódzkich salonów, na razie tylko w sieci, i odnoszę wrażenie, że producenci sukien ślubnych próbują nam wcisnąć, że im więcej, tym weselej. Koronki, falbanki, marszczenia, jeszcze więcej koronek a na tym wszystkim obfitość koralików, kwiatuszków i perełek. I koronki. Wiem, gusta są różne i niektóre dziewczyny chciałyby w dniu swojego ślubu wyglądać, jak disneyowska księżniczka do kwadratu. Ja nie. Ja chciałabym wyglądać jak... hmmm jak ja, tyle, że w białej sukni:) Na co dzień noszę ubrania o minimalistycznym kroju, stonowanych kolorach i do tego nowoczesną biżuterię, co więcej, mam raczej chłopięcą figurę i krótkie włosy, dlatego trochę trudno byłoby mi wyobrazić sobie siebie w dużej, bogatej, przytłaczającej sukni. Nie mówię, że one są nieładne - ale ja się w tym nie widzę... A takie właśnie "bezy" stanowią znaaaaaczną większość przejrzanych przeze mnie stron łódzkich salonów sukien ślubnych.

Czy któraś z Was też tak ma? Co zrobić, gdzie kupić "tę jedyną" kieckę - prostą, lekką, zwiewną? Może uszyć, ale na wzór czego? A może któraś z Was projektowała własną sukienkę? Macie takie doświadczenia?
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 9:05 am   

Najpierw bym poszła do jakiegoś salonu i poprzymierzałą jakieś 4 różniące się znacznie od siebie kroje- też mają bardzo proste suknie.
I jak już będziesz wiedziała, w czym Ci najlepiej- potem zacząć działania.
_________________
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 6:32 pm   

dokładnie pochodź po salonach poprzymierzaj, ja też szukałam czegoś prostego i skromnego- co prawda takich sukienek jest mniej ale bez przesady było w czym wybierać.....
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 9:22 am   

Oferta salonów w sieci to często ułamek tego co jest na stanie. Czasami jest jeszcze gorzej - w ogóle się nie pokrywa z tym co oferują na miejscu.

Podobnie jak przedmówczynie polecam wybrać się i poszukać czegoś "na żywo". Godziny spędzone na szukaniu modeli przed komputerem to były dla mnie godziny stracone.
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 6:27 pm   

lorien, czytając Twój opis wymarzonej sukni...
lorien napisał/a:
prostą, lekką, zwiewną

...przyszła mi na myśl ta, którą ja sobie upodobałam:


Z tego, co zdążyłam się zorientować, w salonie ciężko dostać właśnie coś w tym stylu, więc najprędzej jak znajdzie się krawcową.
A kiedy masz ślub?
Z sezonu na sezon zmienia się kolekcja i anuż znajdziesz coś dla siebie :haha:
 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
  Wysłany: Sro Cze 13, 2012 2:05 pm   

Kalanchoe, prześliczna jest, kojarzy mi się z baletnicą:)

Macie rację co do przymiarek, trzeba będzie się wybrać na łowy. Pewnie dopiero po wakacjach, bo śub chcielibyśmy wziąć we wrześniu 2013 więc jest jeszcze sporo czasu.

A tak przy okazji, to miałam ostatnio ciekawą wymianę zdań na temat sukni z moim Przyszłym Mężem. Siedziałam przy komputerze oglądając ofertę jakiegoś sklepu i znalazłam akurat coś prostego i skromnego. Pokazałam mu na próbę, ciekawa jego reakcji. Skrzywił się - "taka zwyczajna?!". Zaczęłam więc wyjaśniać mu, że mnie właśnie takie się podobają i że nie wyobrażam sobie siebie w sukni a la beza. Ciągle nie był przekonany, więc dla przykładu pokazałam mu inne zdjęcie - specjalnie wybrałam wielką, sterczącą na wszystkie strony kieckę, pełną falban i aplikacji. Mówię mu - "no bo przecież nie taka!" a on na to "ale dlaczego? ja właśnie tak to sobie wyobrażałem!" :o
 
 
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 2:46 pm   

lorien, my też we wrześniu 2013 :D
ja póki co jeszcze nie wybieram się na przymiarki, bo boję się, że coś mi się taaaaak bardzo spodoba, że kupię :smile: a tu jeszcze ponad rok do wesela ;P
_________________
 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 5:55 pm   

To akurat najmniejszy problem, ja się boję, że mnie się nic nie spodoba...
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:01 pm   

lorien napisał/a:
"ale dlaczego? ja właśnie tak to sobie wyobrażałem!"


Panowie, co do sukien ślubnych mają dość wąską wiedzę...
Z moim oglądałam na TLC program, jak to panowie wszystko organizują za 40 000 zł w PL, i od razu mówiłam: ta nie, ta też nie... Żeby mniej więcej przybliżyć mu co mi się podoba a co nie... Teraz jak widzi jakąś suknię ślubną, mówi: "zobacz, o takiej sukni myślałaś?" :smile: Piszę tak, bo wcześniej też stawiał na a'la bezy... ;P
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 36
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:18 pm   

taką suknię mogę mieć na poprawiny :) )))
piękna i efektowna, ale nie łechce mojej próżności na tyle bym wybrała ją na suknię do ślubu :)
_________________


 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:19 pm   

Kalanchoe, Hehe:) tak, my też oglądamy TLC, ale głównie śmiejemy się z dziwacznych pomysłów niektórych panów:) Ale chyba nie doceniłam wartości edukacyjnej tego programu, muszę na to spojrzeć z nowej perspektywy...
_________________
Pamiętnik Piotrka i Wiki: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17563



 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 36
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 8:16 am   

lorien znalazłam taką podobną z kolekcji Agnes 10237
http://twojasuknia.pl/suk...n,item,757.html

[ Dodano: Czw Cze 14, 2012 8:19 am ]
jeszcze jest ich tam kilka - mam nadzieje, że pomogłam :-)
_________________


 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 11:17 am   

Dorotka_, Dzięki Dorotko, prześliczna ta sukienka a i inne w kolekcji są godne uwagi - warto było dołączyć do forum, dziękuję za podpowiedzi:)

Znalazłam też ciekawą kolekcję, nazywa się Anna Kara, w Łodzi co prawda niedostępna ale jest w jednym salonie w Warszawie. Eleganckie i nieprzeładowane suknie, warto obejrzeć. Ciekawe tylko, jakie ceny...

Druga kolekcja, która zwróciła moją uwagę nosi nazwę Sweetheart, jest dostępna w Łodzi w jednym salonie (bodajże Najna) pod hasłem "suknie luksusowe", więc domyślam się, że ceny też będą luksusowe;)
_________________
Pamiętnik Piotrka i Wiki: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17563



 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 9:20 pm   

lorien, zobacz suknie le spose di gio - u nas chyba niedostępne, ale ja marzę by mieć suknie na wzór takiej prostej.

http://www.le-spose-di-gio.it/

też nie planuję bezy :razz:
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
Ostatnio zmieniony przez kaledonia Pon Lip 23, 2012 9:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 36
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 3:57 pm   


taką bym chciała na poprawiny :dribble: :dribble: :dribble:
_________________


 
 
Julia89 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Kalisz
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 6:55 pm   

kaledonia - super ta suknia, lubię taki styl.
 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 8:00 pm   

Dzień dobry:)
Ja mam pytanko o ten program na TLC... leci to jeszcze? w jakich godzinkach? jak się nazywa? Bo ja to mam wielki telewizor i w ciągu ostatnich 3 tygodni był włączony 1 raz. W czwartek jak sprawdzaliśmy wyniki totka. I więcej tego nie zrobimy. Tak popsuć taki fajny program ;( (ostatni raz losowanie oglądałam chyba ze 3 lata temu:P)
Co do prostych sukni - ja bym mimo wszystko szukała długiej, takiej jaką pokazała kaledonia na przykład :) Ale idź pomierz takie, zobacz, czy w ogóle do Twojej figury będzie taka pasowała...
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 8:03 pm   

Dorotka_, boska sukienka, ja to bym taka na wesele ubrała, zakochałam sie normalnie :D gdzie mozna ją dostac?
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 7:31 pm   

Z bardziej minimalistycznych sukien w Łodzi znalazłam 2, które mi się spodobały.
Co do nich bardziej będzie pasować welon, woalka czy toczek? Zawsze chciałam woalkę...ale czy będzie pasować. W kapeluszu mi nie do twarzy :lol:


Point Mariage-Madras.jpg
2
Pobierz Plik ściągnięto 631 raz(y) 38.91 KB

_________________

ślub cywilny 01.12.2012
Ostatnio zmieniony przez kaledonia Sob Wrz 29, 2012 7:34 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2012 9:32 am   

kaledonia, obie bardzo mi się podobają. Co do nakrycia głowy, myślę że wszystko by pasowało. Do takich prostych sukien często dobierane są nawet długachne welony.
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 12:49 pm   

przymierzałam tą 2 sukienkę- bo też szukałam czegoś skromnego- ale ostateczne odpadła...
 
 
Julia89 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Kalisz
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 12:20 pm   

a czemu ? źle leżała?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl