Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki USC?
Autor Wiadomość
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 7:25 pm   Jaki USC?

Tak nieśmiało zapytam bo jestem zupełnie zielona w temacie dopiero zaczynam drogę przygotowań.. Czy jeśli zameldowani jesteśmy na Widzewie to możemy wziąć ślub np w USC Górna? (mówię na przykład bo jeszcze nie jesteśmy zdecydowani, myślimy też o plenerku)
Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Pon Cze 18, 2012 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 10:17 am   

Teraz ślub cywilny możesz brać w każdym urzędzie, nie ma już rejonizacji.
_________________
[/img][/url]
 
 
paspas 

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 28, 2014 12:06 am   

Cześć, mam pytanie zarówno do osób, które organizują swój ślub cywilny, jak i do osób, które ostatnio były na jakimś ślubie cywilnym w Łodzi. ;)

Czy orientujecie się może, w którym urzędzie jest najmilsza i najfajniejsza pani udzielająca ślubów? ;) Taka, która uczyni z tego fajną i ciepłą uroczystość.

Pozdrawiam!
_________________
20.09.2014 <3
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 9:16 pm   

ja bym sie chyba na Zgierz zdecydowala, wydaje mi sie jakos najmilej i najladniej :)
 
 
paspas 

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 12:07 am   

Wygląd urzędu nie ma żadnego znaczenia, będziemy brali ślub w Pałacu Poznańskiego. Także chodzi tylko o miłą panią urzędniczkę ;)

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2014 11:55 pm ]
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na USC Łódź Bałuty - postanowiłam napisać tutaj o swoich wrażeniach, co być może przyda się komuś, kto również stoi przed takim wyborem.
Otóż było... zaskakująco pozytywnie. :mrgreen: Panie naprawdę bardzo miłe, mogliśmy o wszystko spokojnie dopytać, załatwiliśmy formalności w miarę szybko, i nawet ślub poza USC o 17:00 nie był żadnym problemem. Żadnego kręcenia nosem czy traktowania tego jako fanaberię - daliśmy tylko wcześniej przygotowaną zgodę od p. dyrektor Muzeum Miasta Łodzi, dostaliśmy kartkę aby na miejscu napisać podanie o zgodę na ślub poza USC... i tyle. ;)
Odetchnęłam z ulgą i jestem bardzo zadowolona z tego, że ten ważny moment, jakim jest rezerwacja terminu ślubu, przebiegł w takiej normalnej i miłej atmosferze. :)

Co do urzędniczki prowadzącej uroczystość - wypowiem się po fakcie, we wrześniu. :mrgreen:

Pozdrawiam!
_________________
20.09.2014 <3
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 11:44 am   

Zarezerwowanie terminu w USC to jakaś paranoja. Dzwoniłam po wszystkich USC w Łodzi i słyszę stale tę samą śpiewkę: na pół roku przed zawarciem związku małżeńskiego.

wszystko było by ekstra, gdyby nie to, że NIKT NIE DAJE NAM GWARANCJI, ŻE JAK PRZYJDZIEMY NA 6-MCE PRZED TO DOSTANIEMY TERMIN KTÓRY CHCEMY. Problem drugi to to, że termin który chcemy to najczęściej termin wyznaczony przez SALĘ. A ten termin muszę mieć podany na 1,5-2 lat do przodu, bym mogła w ogóle taką salę zarezerwować, czyli po obejrzeniu sali mam odpowiedź dać do kilku wyznaczonych dni (a nie ROKU!) :cry:

USC nie interesuje, że płacisz za salę (sporo) dużo wcześniej zaliczkę na już określony termin ślubu, który może rozminąć się z tym który podaje potem USC. Poza tym irytujące jest że urzędniczki mówią raz przyjść w listopadzie tego roku, potem że w styczniu, a potem że w marcu. Rozbieżność między urzędami niezła.

Nie wiem, jak wy dziewczyny sobie z tym poradziłyście, ale dla mnie, osoby dla której zgodność terminów to życiowa dewiza, nie potrafię tego pojąć. Jak można tak utrudniać ludziom życie i to już na samym początku? Dla mnie terminy te są ważne, ponieważ część gości przyjeżdża mi z zagranicy i nie mogę pozwolić sobie na przesunięcia w te czy we wte. zwłaszcza że goście termin przyjazdu i bilety muszą zaklepać sobie na 4 miesiące wcześniej, i nie będą mogli terminu przyjazdu zmienić. :zly:
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pią Sie 07, 2015 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 11:49 am   

Ja bym chyba aż tak nie panikowała. Jeśli zaklepiesz sobie salę i od razu jak tylko można (czyt. na te 6 miesięcy przed) pójdziesz do USC to chyba te terminy będą? Nie wydaje mi się, żeby wszyscy rzucali się od razu na pierwszy możliwy termin...
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 11:52 am   

chyba... właśnie jak ja nie znoszę opcji chyba.

Pracując jako grafik mogłabym mówić klientom, tak zrobię dla pana/pani ulotkę, 1 dzień pracy, ale obierze ją pan 1,5 roku później, a i nie gwarantuje panu że będzie czekała w magazynie. Dla mnie to to samo jest. Termin to termin. Dlaczego ludzie nie mogą tego zrozumieć.
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pią Sie 07, 2015 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 12:06 pm   

Nie panikuj. Tyle osób jakoś sobie z tym poradziło i zgrało termin sali i USC. Pójdź 6 miesięcy przed z samego rana i zaklep. Przecież nie wszyscy rzucą się na jedną datę i godzinę. Termin w kościele też zazwyczaj można zarezerwować później niż salę. Chyba nie udzielają jednego ślubu jednej parze w ciągu dnia.
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 12:17 pm   

My bierzemy tylko USC.
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 12:27 pm   

Wiem, że bierzcie tylko USC. Napisałam tylko dla przykładu, że z rezerwacją terminu w kościele jest podobnie.
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 1:08 pm   

alekul89, dobrze mówi! Nie panikuj na zapas - wszystkim udaje się te dwie rzeczy zgrać ze sobą, to i Tobie się uda :)
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 1:20 pm   

Problem w tym, że sala, którą chcemy na tak małą ilość gości, z noclegami jest bardzo oblegana. Nie będą czekać na nas specjalnie pół roku i trzymać nam terminu przed rezerwacją. A restauracja nie podpisze umowy w ciemno, nie znając terminu. Pan mi powiedział, że może być tak, że będzie ten termin zajęty jak przyjdziemy za rok w marcu. I że jest to ryzyko dość duże. Poza tym przyjęcie dla 30 osób (niech z tego przyjdzie 18 gości, dla firmy organizującej nie jest imprezą dochodową. To ostanie zdanie słyszałam od prawie wszystkich restauracji i sal.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 2:16 pm   

Tak naprawdę to nigdy (albo rzadko kiedy) jest możliwość rezerwacji jednocześnie terminu w kościele/USC i na sali. My np. też salę zarezerwowaliśmy w lipcu, a kościół we wrześniu bo inaczej się nie dało. To naprawdę nie jest przeszkoda nie do pokonania. Teraz rezerwujesz salę, a do USC idziesz tak jak pisała alekul89 pierwszego możliwego dnia rano. Tyle.
_________________


 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 2:18 pm   

Tak już jest i tyle. Żadna sala czy restauracja nie będzie Ci trzymać miejsca przez tyle czasu bez podpisania umowy. Wszystkie przechodziłyśmy ustalanie terminu i naprawdę to nie jest aż taki wielki problem.
_________________


 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 2:56 pm   

Gomigo, pisałam Ci już w innym wątku - idź w ten termin w który możesz. My salę mieliśmy zarezerwowaną w sierpniu tamtego roku i sala też była bardzo oblegana, nie dostaliśmy tej daty którą chcieliśmy, a USC załatwialiśmy w kwietniu. Jak przyszliśmy to na naszą datę była zapisana raptem jedna para, więc bez paniki
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
irila 

Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Łódż
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 12:55 pm   

U nas nie ma wielkiego wyboru - w okolicy jest tylko jeden USC
Ostatnio zmieniony przez irila Pon Paź 26, 2015 12:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forever 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 4:45 pm   

W Zgierzu jest bardzo ładny, odrestaurowany pałacyk, w którym jest USC. W Łodzi byłam na kilku cywilnych ślubach, ale najlepiej chyba przy Górniaku.
 
 
Cyrylia 

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 11:02 am   

witajcie :)
ja też na początku spanikowałam kiedy sie dowiedzialam ze urzad dopiero 6 miesiecy przed ;) bede mogla do zalatwiac dopiero na poczatku lutego ;) tak wiec na chwile obecna mam juz sale, zaspol, fotografa, nawet suknie ;) ale terminu jeszcze nie :D
coż na pewne rzeczy nic nie poradzimy, wiec trzeba sie z tym pogodzic,
chcialabym brac slub w pałacyku na górnej, ale jak się nie uda to chyba widzew (najblizej nas i sali)
_________________

[url=http://www.suwaczek.pl/]
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 7:17 pm   

Cyrylia, mieszkam niedaleko tego USC - fajnie wygląda teraz odrestaurowany z zewnątrz - szczególnie jak drzewa się zazielenią - chyba najbardziej elegancki z tych trzech USC zlokalizowanych w Łodzi. Szkoda tylko, że z tego co rozmawiałam nie da się tam ogarnąć szampana dla gości ( nie serwują - w przeciwieństwie do USC na Piłsudskiego i na Zgierskiej) i z tego powodu sama rozważam jeszcze USC w Zgierzu i wtedy salę weselną gdzieś w tym rejonie :) pozdrawiam!
_________________

 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 8:22 am   

Sala ślubów w USC w Pabianicach jest śliczna, no i sam urząd niczego sobie, w porównaniu np do USC Górna to niebo a ziemia, warto tam zajrzeć.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 12:02 pm   

mspp, tyle razy tam przejeżdżałam, a nigdy tam nie byłam :P Rzeczywiście ładnie w środku po remoncie ( bo z zewnątrz to chyba dalej to samo?), znalazłam sobie na potrzeby przeprowadzanego rekonesansu artykuł z foto: http://pabianice.naszemia...,id,tm,zid.html - na pewno wyróżnia się wśród urzędów, które oglądałam, dzięki za zwrócenie uwagi :)
Ja biorę pod uwagę oprócz łódzkich jeszcze ten w Zgierzu, też uważam, że ok, z tym, że powierzchniowo sama sala w środku chyba jest niezbyt duża... :( :
ps. z zewnątrz budynek przypomina mi USC Górna właśnie :p

_________________

Ostatnio zmieniony przez LinaMiódMalina Pią Lut 19, 2016 12:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 12:48 pm   

LinaMiódMalina, Ten w Zgierzu rzeczywiście niezły. Sala Ślubów w Pabianicach niestety jest równie mała. Teraz mają na tej kolumnie taką dużą sztuczną wiązankę (chyba, nie przyglądałam się za bardzo, byłam wczoraj tam i tak na szybko spojrzałam), o dziwo wygląda to całkiem nieźle.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
Bartek_Z 

Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 10
Skąd: www
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 10:07 pm   

jakie są terminy ?
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 11:21 am   

Na pół roku przed planowaną datą ślubu śmigasz z wpłatą do USC (data - to generalnie zależy od miejsca przyjęcia - wyznacza ci rezerwacja lokalu - najczęściej to 2 lata w przód) Więc najpierw sala a potem ustalenie daty w USC -by pokrywała się z rezerwacją lokalu.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl