Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejne biuro podróży zbankrutowało.
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 9:17 am   Kolejne biuro podróży zbankrutowało.

Zal mi ludzi, którzy oszczędzali, żeby wyjechać na wakacje, a ich zwyczajnie okradziono : ani urlopu, ani pieniędzy. Albo po dwóch dniach wyrzucają ich z hotelu i koczują na parkingach (np. z małymi dziećmi).
Tragedia i z tego co czytam - co roku jest to samo :( - któreś polskie bp bankrutuje - nawet takie kolosy jak Orbis czy właśnie Triada.
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 9:57 am   

Asiek napisał/a:
nawet takie kolosy jak Orbis czy właśnie Triada.
wbrew pozorom plajtujacy Orbis nie był juz kolosem, został podzielony na kilka spółek m.in hotele w Polsce, autokary i właśnie część organizujaca wycieczki zagraniczne. Od marca 2010 - 95 proc. udziałów Orbis Travel posiada należąca do Funduszu Enterprise Investors spółka Central European Tour Operator, była to francuska firma, która absolutnie w Orbis nie inwestowała, co wiecej Orbis z załozenia miała przynosić straty.
Co do Triady - nigdy nie lubiłam tej firmy, m.in tutaj na forum pisałam kilka lat temu że nie lubie i nie polecam klientom. Tak samo pisała MalaJu mająca doswiadczenia nie od strony klienta a pracownika. Wiecej http://www.forum.wesele-l...?t=1559&start=0 Dla mnie było więcej niz pewne ze ta firma smierdzi, niemalże każda sprzedana impreza kończyła się reklamacją. Zawsze było coś nie tak - hotel inny niz w katalogu - inny w sensie zupełnie inny nazwa, wyzywienie, standard. Brak kompetentnych przewodników etc. To że zdjęcia katalogowe nijak się miały do hotelu to było normalne i pokazywalismy klientom zdjęcia z innych katalogów i internetu.
Co do Sky Club to chyba jestem najbardziej zaskoczona chociaż na poczatku czerwca na branżowych stronach zaczynały pojawiac się pojedyncze informacje o kłopotach turystów. Między innymi taka sytuacja miała miejsce na Teneryfie, gdzie klientów nie chcieli zakwaterować bo hotel był nieopłacony. Sprawa wtedy rozwiazała się dość szybko no ale...Poza tym Sky był marka wyodrebniona z Triady, po kilku latach tężę Triade przejął - troche to było grubymi nićmi szyte.
Ja osobiscie Triady nie sprzedawałam chyba że kilient mi się uparł i musiałam, przez to miałam troche nieprzyjemności bo targety nie wykonane :roll:
Podczas upadku Orbisu mielismy sprzedane w tamtym momencie dwie imprezy ( też niespecjalnie pałaliśmy miłościa do tego TO) w jednym wypadku klienci byli za granica, mieli to szczescie że hotel był opłacony i wrócili zgodnie z planem a nie przedwcześnie. Drudzy dosłownie dzień przed ogłoszeniem upadłości złożyli rezygnację z wyjazdu, z tego co wiem mieli spore problemy z odzyskaniem pieniędzy, bo rezygnacja juz widniała w systemie biura :roll: Teraz nie wiem jak wygladała sprzedaż bo nieco jestem wyłączona z obiegu ale z tego co wiem w biurach był potężny sajgon, bo wbrew niektórym opiniom: biura - posrednicy dowiaduja się o wszystkim w tym samym momencie co klienci.
Jeszcze od strony agenta - klientów jest mi bardzo szkoda, stracili pieniadze, urlop. ale tak samo szkoda mi biur agencyjnych, które utrzymują sie z prowizji za sprzedaż. Klienci pieniadze odzyskaja, agenci nie. Szkoda mi tez pracowników, rezydentów, animatorów, którzy prawdopodobnie pracowali charytatywnie. Szkoda mi tez sprzedawców na których teraz wylewa się cała żółć, bo przecież klient wycieczkę kupił w XXXTravel i tam pójdzie z pretensjami a nie do Wielce Szanownych szefów np. Skya, którzy maja gdzieś tak samo klientów, jak i że tak to ujme podwykonawców.
No to tyle - a się rozpisałam :?
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:09 am   

Ppola, nie znam się na biurach podróży "od podszewki" :wink: - jednak zastanawia mnie to, dlaczego co roku są takie "afery", ludzie tracą pieniądze - a nikt z tym nic nie robi? Dlaczego nie ma jakichś, czy ja wiem, poręczycieli, ubezpieczeń, gwarancji? To dzieje się przecież regularnie i mam wrażenie, że nikt nie ma nad tym żadnej kontroli i jest to jakoś "naturalnie" wpisane w ryzyko zakupu wycieczki/urlopu w biurze podróży. To jakiś absurd.
Tak jak napisałam, nie znam się na tym i mam porównanie jedynie z rynkiem niemieckim. Wiem, że nie ma co porównywać, bo zakres i rozwój turystyki w Polsce i Niemczech to zupełnie co innego (chodzi mi chociażby o liczbę turystów i pieniędzy jakie ci przeznaczają na turystykę), ale jednak dziwne mi się wydaje, że w Polsce panuje pod tym względem jakieś bezprawie i bezkarność - z czego to wynika? Czy brak rozwiązań prawnych? Nie egzekwuje się prawa w tej kwestii?
_________________
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:20 am   

Wczoraj w radiu słyszałam, że zadłużenie Biur Podróży w Polsce w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosło aż o 1/3. Jeśli jest to prawdziwa informacja, to sytuacja rzeczywiście wygląda nieciekawie i pewnie już kolejne biura stoją nad przepaścią bankructwa.
Szkoda tylko ludzi - odkładają pieniądze na wakacje żeby wyjechać całą rodziną na fajny urlop a potem zostają wyrzuceni z hotelu na parking...I zwykłych pracowników biur też mi szkoda bo to na nich klienci wyładowują swoją frustrację najczęściej :? a co oni winni, przecież nie odpowiadają/nie mają wglądu do polityki finansowej BP.
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:41 am   

Asiek napisał/a:
Dlaczego nie ma jakichś, czy ja wiem, poręczycieli, ubezpieczeń, gwarancji?
są. Są dość duże obwarowania, wysokie ubezpieczenia, dlatego bez zadnych problemów klienci wróca do kraju i odzyskaja pieniadze. m.in http://prawoturystyczne.p...a-biur-podrozy/ alee nie ma czegoś obowiazkowego w Niemczech ubezpieczenia od upadłości
Asiek napisał/a:
dlaczego co roku są takie "afery"
w zeszłym roku nie było ;P nie pisze tu o maleńkich firmach krzak ale o dużych TO, Orbis i Selectours padły w 2010, wtedy wybuchł islandzki wulkan, no i to był ten przysłowiowy gwóźdż do trumny.
Asiek napisał/a:
w Polsce panuje pod tym względem jakieś bezprawie i bezkarność
to w takim razie w UK jest jeszcze gorzej :wink: W 2010 w Posce, upadło 2 TO w Wielkiej Brytanii -17 http://wyborcza.biz/bizne...oja_marke_.html
Asiek to jest biznes, porostu zwykły biznes. Od dwóch lat sa bardzo ciężkie czasy dla BP, wulkan, zamieszki w Egipcie, Tunezji, Maroku. Kryzys w Grecji i Hiszpanii. Poza tym nieoszukujmy się branża w Polsce jest jeszcze w powijakach w porównaniu z krajami zachodnimi, Tutaj dopiero buduje się świadomość, że można polecieć, wyjechać gdzieś dalej niż nad Bałtyk. W Polsce nawet TUI jest małym oddzialikiem, który musi się bronić ( dlatego zlikwidowano markę Scan Holiday i wcielono do TUI) a nie molochem jak w Niemczech. Firmy upadają w kazdej dziedzinie, bez przerwy się słyszy o fabrykach zwalniajacych tysiące ludzi. Ale upadek biura podróży jest bardzo medialny i ładnie wyglada w nagłówkach. Do tego jak dodamy ludzi którzy wyjechali na wymarzone wakacje z dziećmi to mamy gwarantowane zainteresowanie. Poza tym problem dotyczy tysiecy osób wiec jest głosno
_________________

Obudź się Gość :D
Ostatnio zmieniony przez ppola Czw Lip 05, 2012 10:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 12:33 pm   

A ja trochę z innej strony podejdę. Jak dla mnie, jeśli chodzi o Triadę i Sky club, klienci po troszku tez są temu winni. Ja - jak mieliśmy wyjechać do Egiptu - poświęciłam sporo czasu na wybór biura i hotelu. I wiedziałam na 100% po przeczytaniu paru artykułów o Triadzie, że od nich trzeba trzymać się z daleka i od Skya też. O tym, że coś jest nie tak z tymi biurami było wiadomo juz pół roku temu. Był kiedyś nawet o tym artykuł że to największa cicha upadłość biura turystycznego, były artykuły o tym że ich biura się zamykają. Dziwie się ludziom, że nie mają chwili czasu na to żeby sprawdzić przed ostatecznym wyborem czy przez przypadek coś jest nie tak. W końcu wybierają się do obcego kraju, płaca sporo pieniędzy, więc nie można liczyć ślepo ze w biurze podróży ktoś powie im ze coś jest nie tak, trzeba liczyć tez troszkę na siebie. Chociaż są wyjątki – nasze biuro – gdy z ciekawości zapytałam o Sky Club i triade stanowczo powiedziało, że oferty ma ale nie proponuje bo mogą być problemy.
Ale intencje Sky Clubu na pewno czyste nie były i ich podejście pozostawia wiele do życzenia.
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 12:45 pm   

ppola napisał/a:
Asiek napisał/a:
Dlaczego nie ma jakichś, czy ja wiem, poręczycieli, ubezpieczeń, gwarancji?
są. Są dość duże obwarowania, wysokie ubezpieczenia, dlatego bez zadnych problemów klienci wróca do kraju i odzyskaja pieniadze

no własnie dziś oglądałam rozmowę w tv, że możńa się ubezpieczyć. Tylko nam się zawsze wydaje, że nas to nigdy nie spotka i nie myślimy o tym...

MOja znajoma w zeszłym roku byłą z Triady w podróży pośłubnej, gdyby ją to spotkało byłaby załamana. Na pewno jest to straszne, bo ludzie niejednoktornie odkładają kasę na wymarzony urlop + w pracy zamawiają urlop..z drugiej strony - wystarczy sprawdzić, czy buiro jest zadłużone w Krajowym Rejestrze - i z zadłużonego lepiej nie jechać, bo jest ryzyko.
 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 1:14 pm   

Ludzie często wybierają takie biura, bo na inne ich po prostu nie stać.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 1:21 pm   

klarysa, ale Triada czy Sky wcale nie nalezały do najtańszych, co wiecej tydzien temu na biezaco sledziłam oferty i Sky był na prawde drogi w porównaniu z podobna oferta Itaki czy Grecosa (pisze tu konkretnie o wycieczkach na wyspy greckie)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 1:27 pm   

klarysa napisał/a:
Ludzie często wybierają takie biura, bo na inne ich po prostu nie stać.

nie rozumiem, przecież jak pisze ppola, to duże biuro i nie ma innych podobnych? no bez przesady...jest bardzo dużo biur i trzeba wybierać rozsądnie, porównywać oferty i czytac dokładnie umowę- jelsi się spedzi nad tym dużo czasu + sprawdzi biuro, to juz dużo, nic więcej chyba nie możńa zrobić..
Ja polecam podróż na własna rękę - tanie lie lotnicze, hotele przez booking.com, samu sobie ustalamy gdzie jedziemy, co zwiedzamy - i jak widac bezpieczniej (bo już poinformowano, że zagrożone jest podobno 7 kolejnych biur, co razem w Polsce czyni ponad 400 biur, które moga upaść..)
 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 1:40 pm   

Mnie się zawsze Triada kojarzyła z tą tańszą półką. Sama często zaczynałam od sprawdzenia ich oferty. Wiele osób było z nich zadowolonych, więc nie bali się jechać z nimi kolejny raz.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 1:45 pm   

Malena napisał/a:
i jak widac bezpieczniej (bo już poinformowano, że zagrożone jest podobno 7 kolejnych biur, co razem w Polsce czyni ponad 400 biur, które moga upaść..)
po pierwsze nie demonizujmy - nie upaść a są wpisane do Krajowego Rejestru Dłuzników, do którego mozna zostać wpisanym przy zaległosciach wynoszących 500zł, z tego co wiem znajduja się tam miedzy innymi firmy które np. rok temu nie opłaciły faktury za sprzet biurowy.
Po drugie w Polsce jest ok 2,5tys Touroperatorów, czyli biur które organizują wypoczynek. statystyczny turysta zna tych największych: Itaka, Rainbow, Neckermann czy TUI, mimo kilku lat pracy w turystyce współpracowałam moze z 20-30, A co zresztą. a no właśnie, to są firemki w stylu "Babki Travel" z "Na wspólnej" jeśli mogę podeprzeć się przykładem. Mała jedno lub kilkuosobowa firma organizująca wycieczki na własną rękę, nie tylko zagraniczne ale i krajowe. Śmiem twierdzić że w innych branżach zadłużonych mikrofirm jest tyle samo jak nie zdecydowanie więcej.
A co ja mogę polecić? Korzystanie z dużych TO i słuchanie tego co mówią agenci ( no dobra nie wszyscy bo niektórzy sprzedadza Wam największe G...)Agent traktuje klienta jako inwestycję przyszłościową, więc jesli mówi że tego Ci nie sprzeda to posłuchajcie go bo wtedy coś jest na rzeczy 8) A co do czytania w internecie - internet tak jak papier przyjmie wszystko, a ludzie sa różni. Jeśli ktoś pisze że TO jest zły bo sa kamienie na plaży i mucha mu lata po pokoju to mozemy olac, ale jesli ktos pisze że wyrzucono ich z hotelu bo nie był opłacony to już weźmy to sobie do serca.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 4:37 pm   

Dodam od siebie kuzynka męża miała wykupioną podróz na październik więc standardowo wpłacili zaliczkę i co 2 dni przed ogłoszeniem upadłosci pani zadzwoniła żeby jak najszybciej wpłacic całą kwotę mieli dużo szczęscia bo nikt nie miała czasu i nie zawieźli czy to nie draństwo i oszustwo pełną gębą?
_________________

 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 2:56 pm   

Powiem Wam, że wiem co muszą czuć ludzie, którzy wykupili wycieczki ze Sky Club, bo we wrześniu 2010 my wykupiliśmy wycieczkę z Selectours. Mieliśmy lecieć rano z Poznania 14.09, a wieczorem o 21.30 dostaliśmy telefon od pani o tym, że biuro zbankrutowało. Myśleliśmy wtedy, ze to jakieś jaja.
Teraz w czerwcu kupiliśmy last minute do Egiptu z Rainbow Tours (Bee Free) i też mieliśmy stracha że znów coś się wydarzy - na szczęście wszystko było super. Wydarzyło się, ale ze Sky Club.
_________________

 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 10:33 am   

nalazłam dziś artykuł http://www.rp.pl/artykul/922193.html#.UB-KIzniKCY no i generalnie nie jestem zdziwiona wynikiem
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Darunia 

Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 8
Skąd: ti i tu
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 1:12 pm   

Ile to już biur podróży zbankrutowało 10?
_________________
http://djblazej.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl