Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie wino na wesele?
Autor Wiadomość
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 10:04 pm   

odświeżam temat :) forumki pochwalcie się jakie wina miałyście u siebie na wesele (kolor i czy słodkie czy wytrawne + nazwę) ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 10:07 pm   

My mieliśmy słodkie czerwone Brasco- bardzo polecam, naprawdę ludziom smakowało bo jest po prostu pyszne, zresztą kto raz spróbuje to zrozumie czemu. :)
Polecam też Carlo Rossi różowe, bo jest pyszne. :)
Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii win słodkich bo tylko takie piję. :)
_________________
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:27 am   

sloneczkoo, co prawda wybór wina dopiero przed nami, ale prawdopodobnie także zdecydujemy sie na Carlo Rossi z prostej przyczyny-to taki pewniak. Nie jest to wino z najwyższej półki, ale wsyzscy je raczej lubia, a na pewno tolerują. W kwestii wytrawności wina-do dan mięsnych i przystawek podaje się wina wytrawne, ewentualnie półwytrawne (białe do ryb, drobiu i cielęciny), a do deserów i ciast półsłodkie i słodkie. Także reasumując i odpowiadając na Twoje pytanie: powinnas się zastanowic jakie dania będziesz miała na weselu i odpowiednio dobrać wino. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że na weselach z reguły jest półwytrawne białe i czerwone, a ciasta i desery organizatorzy olewają i karzą pić do nich chyba oranżadę...
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 1:49 pm   

My chcemy zamówić: 15 półwytrawnych, 15 półsłodkich i 15 słodkich ;) Nie patrzymy tylko i wyłącznie na potrawy ale również na upodobania gości.
Ja preferuję słodkie :D Dlatego potrzebuję porady co do pozostałych :)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 2:21 pm   

My mieliśmy wina gruzińskie półwytrawne białe i czerwone. Przy słodkościach postawiliśmy jeszcze Martini limonkowe i pomarańczowe. Ja nie piję win słodkich, preferuję te bardziej wytrawne :)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 6:32 pm   

My mieliśmy Solarrę, czyli dawną Sofię - czerwone półwytrawne. Sama wolę półsłodkie, ale większość ludzi pije wytrawne wina.
Chcieliśmy czerwony i biały półsłodki Beauvillon

ale baliśmy się o "podzielność" tego wina - jest w litrowej butelce.

Gdybym teraz miała podejmować decyzję, to bym kupiła wszystkie 3 rodzaje Beauvillon.
_________________

 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 8:39 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Chcieliśmy czerwony i biały półsłodki Beauvillon


a widzisz, ostatnio mąż mi przywlókł do domu coś takiego, bo u nas na wsi nic innego nie było i mało go butelką nie zabiłam.. przerobiłam to na grzańca, bo dla mnie się to nie nadaje do picia.
dla mnie nic, co jest choć odrobinę słodkie nie nadaje się do obiadu. zawsze piję wytrawne wina i byłabym niepocieszona, gdybym na weselu nie mogła się napić chociaż kieliszka wytrawnego czerwonego wina, bo wódki raczej nie piję.

najbardziej
tomcia napisał/a:
zdecydujemy sie na Carlo Rossi z prostej przyczyny-to taki pewniak. Nie jest to wino z najwyższej półki, ale wsyzscy je raczej lubia, a na pewno tolerują


też bym je wybrała jeżeli nie pijasz wina i nie masz wśród gości koneserów, bo ja napisała tomcia, jest takie lekkie, łatwe i przyjemne i nawet jeżeli ktoś pija wytrawne wina to w ostateczności może się tego napić bez obrzydzenia.

u nas było wytrawne Woodhaven, białe i czerwone


_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 9:59 pm   

mietka napisał/a:
ostatnio mąż mi przywlókł do domu coś takiego, bo u nas na wsi nic innego nie było i mało go butelką nie zabiłam

A trzeba było na baby shower zostawić. Ja bym wypiła :smile:
Bo Waszego wytrawnego już nie ruszam. Po ostatnim razie myślałam, że mi wątrobę rozerwie. Jak ktoś ma woreczek to może sobie wytrawne pić :razz:
_________________

 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:27 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Chcieliśmy czerwony i biały półsłodki Beauvillon

Bardzo lubię to winko,bo ja generalnie najbardziej lubię półsłodkie.
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:43 pm   

My jak na razie zakupiliśmy:
15 Carlo Rossi różowych (powiedzieli w sklepie że to półsłodkie, a w necie jest napisane, że półwytrawne i teraz lipa ;/ )
10 Witosha czerwonych słodkich
10 półwytrawnych białych jakiś kalifornijskich... nie wiem jakich.

W związku z tym Carlo Rossi chcemy dopić jeszcze z 10 butelek jakiegoś czerwonego wina półsłodkiego myślimy o Orfeusz Zemfira lub Varna 1444 jeśli tego nie dostaniemy to może zakupimy słodkie Prosek.
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 11:20 pm   

sloneczkoo napisał/a:
powiedzieli w sklepie że to półsłodkie


dla mnie to ono jest półsłodkie.

sloneczkoo, nie przewidujecie na weselu nikogo, kto nie lubi słodkiego wina??
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 11:25 pm   

mietka napisał/a:
sloneczkoo, nie przewidujecie na weselu nikogo, kto nie lubi słodkiego wina??

no przeciez przewidują -
sloneczkoo napisał/a:
10 półwytrawnych białych jakiś kalifornijskich... nie wiem jakich.

z tym że ja bym sie na waszym weselu nie napiła, rózowe Carlo Rossi jest dla mnie za słodkie, a za białymi tym bardziej półwytrawnymi nie przepadam.
U nas były duze ilości czerwonego, chilijskiego półwytrawnego - którego poszło sporo butelek.
Kilka butelek białego i różowego Carlo Rossi ( wszystko zostało) i 2 butelki Cin cin ( poszła jedna)
_________________

Obudź się Gość :D
Ostatnio zmieniony przez ppola Pon Gru 27, 2010 11:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 11:37 pm   

u nas poszło tyle samo wina co wódki, ale nie mieliśmy nic słodkiego. jak ktoś nie lubi wytrawnego wina to pił wódkę. tylko dla babć mieliśmy brandy :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez mietka Pon Gru 27, 2010 11:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 10:22 am   

Chcemy jeszcze dokupić 10 butelek ale nie wiemy jakiego...

Zawsze się komuś nie dogodzi ;)
Oprócz wina będzie wódka, piwo (na poprawinach) i bimber.. myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

U nas sporo osób pije białe półwytrawne i czerwone słodkie ;) Ja sama lubię bardzo słodkie wina ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 11:02 am   

U nas były wytrawne i chyba kilka butelek półwytrawnych. Już nie pamiętam dokładnie. Mój tata, smakosz win, kupował ;) .
Generalnie chyba najrozsądniej kupić jest po kilka sztuk z każdego rodzaju (słodkie, półwytrawne i wytrawne). Nie kupowałabym i półsłodkich i półwytrawnych.

Z wytrawnych możecie celować w Chilijskie.
Ostatnio zmieniony przez caixa Wto Gru 28, 2010 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 2:08 pm   

Chyba jednak dokupimy półsłodkie... my takie preferujemy (słodkie/półsłodkie).. a wytrawne jak zostaną to nie będzie z nimi co zrobić ;/ więc zakupiliśmy półwytrawne - wszystko zależy co rodzina i znajomi piją ;) wytrawnego u nas z tego co wiemy nikt nie pije raczej półwytrawne ;)

caixa napisał/a:
Generalnie chyba najrozsądniej kupić jest po kilka sztuk z każdego rodzaju

to takie najbezpieczniejsze wyjście ;) ale byłam i na weselach gdzie było tylko jedno albo i wcale.. i też się ludzie bawili :D
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Agu24 


Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 6:02 pm   

Chcieliśmy kupić na nasze wesele Carlo Rossi, ale ostatnio na różnych imprezach piłam to wino i mam wrażenie, że się popsuło. :? Jest jakieś takie "bezpłciowe", mdłe. I chyba zrezygnujemy z jego kupna. Powiedzcie mi czy piłyście wino El Sol lub Imiglikos? Jeśli tak to co o nich sądzicie?
_________________


 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:26 pm   

Agu24 napisał/a:
Chcieliśmy kupić na nasze wesele Carlo Rossi, ale ostatnio na różnych imprezach piłam to wino i mam wrażenie, że się popsuło.

A myslałam że coś ze mną nie tak :P
Agu24 napisał/a:
El Sol

właśnie tą firma zastąpiłam Carlo Rossi więc polecam.
_________________

 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 12:52 am   

ja polecam mogen david concord, kiedys sprobowalem na weselu , rewelacja, kosztuje cos kolo 20 zl, od tego momentu jak kupuje do domu to tylko to :)

bylo w macro i w ch ampionie (tu drozej)

wino z nazwy polslodkie aczkolwiek jest dosc slodkie
naprawde polecam

 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 11:33 am   

Ja nigdy nie kupiłam do domu słodkiego wina i nasze rodziny też takich nie piją. Najczęściej jest to wino półwytrawne. Słodkie wino pasuje tylko do ciasta a nie do mięs i przystawek weselnych. A jednak ciast je się mniej na weselu niż innych rzeczy.
Ja polecam to wino: http://webtrunki.pl/?k=p&...-dePays-de-Aude
Z nazwy jest półsłodkie ale w smaku raczej półwytrawne. Beauvillon 2007 Medium Sweet Vin dePays de l'Aude można znaleźć w Makro i w Selgrosie ale także w innych marketach i cena jest naprawdę niska, wszędzie poniżej 20zł.
_________________

 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 12:14 pm   

Hellen, zgadzam się, bardzo dobre wino i w przystępnej cenie, jest też w Tesco. I uwaga - butelka 1l, a nie 0,75 jak przy większości win, więc cena tym bardziej na plus :)
_________________


 
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 8:54 pm   

A tak na marginesie to z tej samej firmy jest jeszcze białe i różowe i tez je piliśmy i moim zdaniem bardzo dobre - szczególnie jak na tak tanie wino. Czasem zwyczajnie nie warto przepłacać. No i butelki litrowe :)
_________________

 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 2:18 pm   

Agu24 napisał/a:
Powiedzcie mi czy piłyście wino El Sol


mnie ono bardzo nie smakuje, na równi z czerwonym Carlo Rossi.
 
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:28 pm   

Ja też nie przepadam za El Sol, Carlo Rossi uznaję tylko różowe i myślę, że może zakupimy parę sztuk na wesele, bo wiem, że ludzie je lubią.
Rozmawiamy tutaj głównie o markach ale uwagę trzeba też zwrócić na szczepy, bo jeden producent może mieć wina różnych szczepów, czasem są mieszanki i bardzo się od siebie różnią w smaku.
Wg mnie najbezpieczniejszy jest Cabernet Sauvignon, bo jest delikatny, chociaż mnie osobiście trochę się już znudził. Może jeszcze Cabernet w połączeniu z Merlot, Carmenere bądź czymś innym. Na samego Merlot, Carmenere czy Shiraza na wesele bym się nie zdecydowała, bo są bardziej cierpkie, przynajmniej moim zdaniem.
U nas pewnie będzie coś z Chile, np. Vina Maipo, z Argentyny może Fuzion, taka fioletowa butelka - Cabernet z Shirazem, no i Pinotage z RPA - np. Cape Zebra - półwytrawne, bardzo je lubię i też jest delikatne :)
Pewnie trzeba będzie jeszcze wybrać coś półsłodkiego, natomiast na tym się nie wyznaję, więc będzie to pewnie wybór losowy :D chyba, że mama mi coś podpowie.
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 7:55 am   

ja sie ogolnie na winach nie znam. Jesli pije to jakies pol slodkie. Ostatnio kupilam rozowe Carlo Rossi polwytrawne i baaaardzo mi smakowalo.
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:08 pm   

Wszystko zależy od gustu ludzi. Z wszystkich facetów jakich znam żaden nie tknie wina różowego, ale na weselu to mężczyźni raczej pija wódkę. Mój T. mówi że jeśli ma być wino to tylko czerwone lub białe i tylko półwytrawne. tak wiec my kobiety mamy inne smaki i gust niż faceci.
Dla tych co lubią różowe to polecam to - kiedyś piłam i było bardzo dobre.


Polecam tez wina Blossom Hill. http://www.smaczajama.pl/...lossom-Hill/152

Ja lubię najbardziej Blossom Hill White i Blossom Hill Zinfandel - w linki są opisy win.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Hellen Wto Kwi 05, 2011 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:36 pm   

justine81 napisał/a:
Vina Maipo


moje ulubione:):)
 
 
 
kokarda87 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 12:00 am   

a ile wyliczacie win ?? 1 na 5 osób?
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 6:17 pm   

kokarda87 napisał/a:
a ile wyliczacie win ?? 1 na 5 osób?


Myślę, że to zależy od gości... u mnie raczej pewnie większość, jeżeli już będzie piła alkohol, to raczej wódkę, natomiast nigdy nic nie wiadomo i może komuś nagle zachce się wina. W związku z tym planujemy około 20 butelek na 70 osób. Pewnie zostanie ale na pewno się nie zmarnuje bo my lubimy winko :D :winko:
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 7:19 pm   

Moi przyszli teściowie będąc w Niemczech kupili nam na wesele różne wina (bo ponoć taniej). Problem tkwi w tym "różne"; kupili 5 kartonów (w każdym po 6 szt.) rożnej marki win półwytrawnych. Nie wątpię, że kupili bardzo dobre bo się na tym akurat znają, ale czemu róznych marek? :? Boję się ich o to wprost zapytać, ale jak ich znam, to chcieli urzadzic gosciom degustację. Rodzinę mamy generalnie ok, ale obawiam się, że mimo to mogą zdarzyc się jednostki, które zaczną porównywać i zastanawic się czemu jeden stolik ma takie wino, a inny takie, "a może któres gorsze?" Na domiar złego wśród gości będzie Portugalczyk , Włoch i Australijczyk, a win tego pochodzenia akurat nie kupili...
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 7:55 pm   

A może zrób taki barek z winami i postaw na 1 stole po butelce każdego i niech sobie goście podchodzą i nalewają. Jak czegoś zabraknie to kelnerzy doniosą. Byłam już na weselu gdzie było takie rozwiązanie.
_________________

 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 9:34 am   

Hellen, pomysł bardzo mi się podoba, natomiast my już będziemy mieć jeden barek z drinkami na osobnej sali... Na dodatek chcielismy na stole z ciastami postawic osobno wina półsłodkie i trochę za duzo by się porobiło tej samoobslugi...
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 9:21 am   

czy ktos pil takie wina?

1. Reinares Tinto – Bodegas Eguren
2. Reinares Blanco – Bodegas Eguren
3. Col di Sotto Salento Rosso
4. Col di Sotto Bianco d’Italia

co mozecie o nich powiedziec? ja generalnie na winach sie w ogole nie znam, a najbardziej mi smakuje różowe Carlo Rossi.
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 10:12 pm   

kokarda87 napisał/a:
a ile wyliczacie win? 1 na 5 osób?

u nas tak było bo na 51 osób mieliśmy 10 win: 5 czerwonych i 5 białych.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Czw Cze 02, 2011 10:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 9:17 am   

ja na 100 osób myślałam kupić 10 win białych i 10 czerwonych - myślicie, że to mało :/
_________________

 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 9:19 am   

turecik, to zależy od gości czy raczej są" wódkowi" czy "winni" :P :lol:
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Sob Cze 04, 2011 9:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 1:45 pm   

turecik, sama na weselach piję tylko wina i mimo że wolę wytrawne to półsłodkie też wypiję (takie niestety większość serwuje) - gdyby ktoś miał liczyć wg takich gość jak ja to powinno być nawet jedno wino na osobę - ale większość polaków na weselach jednak win nie pije - chyba że typowo winna rodzina - jeżeli sa tacy standardowi to myślę że wystarczy 1 na 5 osób

mimo że jak pisałam wolę wytrawne to moge polecić pyszne białe słodkie Chateau Jolys 2000

a z tańszych win Quinta de Chocapalha 2004 i Chateau Tour des Gendres La Gloire de Mon Pere 2004 - tanie i bardzo fajne wina
 
 
antonka 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 87
Skąd: Sieradz/łódż
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 7:12 pm   

bardzo dobre są hiszpańskie słodkie białe wina :) zwłaszcza kobiety je lubią
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 11:43 am   

bardzo dziękuję za polecenie win, ja win nie pijam więc na pewno przyda się to co napisałyście :)
moja rodzina jest bardziej "wódkowa" będzie jeszcze ok 16L bimbru więc nie będzie miał kto pić tego wina :)
motylek666 napisał/a:
a z tańszych win Quinta de Chocapalha 2004 i Chateau Tour des Gendres La Gloire de Mon Pere 2004 - tanie i bardzo fajne wina


w każdym sklepie / markecie można dostać takie wina?
_________________

 
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 1:43 pm   

turecik, kupuje je u Mielżyńskiego w wawie - nie wiem czy one są ogólnie dostępne czy on je sprowadza - kosztują trzydzieści parę złotych więc bardzo przystępna cena jak za nie
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 4:35 pm   

antonka napisał/a:
bardzo dobre są hiszpańskie słodkie białe wina :) zwłaszcza kobiety je lubią


ja nie lubię ani słodkich, ani białych, jedynie nie mam nic przeciwko hiszpańskim 8) uwielbiam wina półytrawne i wytrawne koniecznie czerwone i niektóre różowe. Większość moich znajomych (w tym kobiet) nie przepada za białymi winami...skąd takie spostrzeżenia :wink:
_________________


 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 6:25 pm   

antonka napisał/a:
bardzo dobre są hiszpańskie słodkie białe wina :) zwłaszcza kobiety je lubią


ja się słodkiego nie napiję ni cholery. białe, ale wytrawne, (a przede wszystkim sauvignon blanc), piję tylko latem, odpowiednio schłodzone, a o to wyjątkowo ciężko na weselach. czerwone piję też tylko wytrawne...\

nie rozumiem skąd takie generalizowanie, że kobiety lubią słodkie? te kobiety, które ja znam słodkich nie piją........
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 7:08 pm   

mietka napisał/a:
te kobiety, które ja znam słodkich nie piją

Krótko mówiąc mnie nie znasz :twisted: :krzeslem:
_________________

 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 7:24 pm   

szaraczarownica, pijesz słodkie wina na weselu????? koniec z nami :D
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 7:54 pm   

mietka napisał/a:
pijesz słodkie wina na weselu

Nie, na weselach standardowo nie pijam. Czyli jednak nie zrywamy znajomości? :wink:
_________________

 
 
Esmeralda 

Dołączyła: 09 Sie 2011
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 1:53 pm   

my kupiliśmy tor del colle - włoskie wino- bardzo dobre, a kupiliśmy po wielkich poszukiwaniach w makro - ok. 25 zł za butelkę
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 3:51 pm   

My z win mieliśmy

oraz
_________________
 
 
 
Justyss 

Wiek: 33
Dołączyła: 15 Wrz 2010
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 11:06 am   

U nas było:
:arrow: Mogen David półsłodkie

:arrow: Carlo Rossi różowe

:arrow: Cin Cin
_________________
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 3:20 pm   

Morgen David... pyszne ;)

Carlo Rossi też jest bardzo dobre, za El Sol nie przepadam osobiście.

My mieliśmy wszystkie wina jednej marki, ale różne gatunki. Głównie na tym mi zależało.
 
 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 26, 2011 8:20 pm   

Pomóżcie mi jakie wino mam wybrać. Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Chciałabym na pewno białe półsłodkie, czerwone półwytrawne i może jeszcze jakieś. Ile butelek powinnam zamówić na około 110 osób?
Mam do wyboru:

Delle Venezia

IMIGLIKOS

DON SOLIS

Sol de espana

Dona Isabell

Trivento biv

Frontera

Sutter Home

Carlo Rossi

Baro de belac
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl