Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Lajtowe nauki przedmałżeńskie
Autor Wiadomość
roksancia
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 6:26 pm   

Agawik, wysłałam w prywatnej wiadomości ;)
 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 4:26 pm   

Dziewczyny, to jak to jest w końcu z tymi naukami u Jezuitów? Zaliczają też od razu poradnię czy nie? Przeczytałam cały wątek i już zbaraniałam w końcu:P i czy też mogłabym prosić o wysłanie na prw kontaktu do tego Pana B.?
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 8:28 pm   

skrzat, do maja 2013, były razem z poradnią. późniejsze terminy obejmowały nauki i trzeba było wybrać się jeszcze do poradni raz czy dwa razy.
_________________


 
 
Agawik 

Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 7:52 pm   

roksancia napisał/a:
Agawik, wysłałam w prywatnej wiadomości ;)


Dziękuje, ale odpisał zanim zadzwoniłam :)
 
 
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 02, 2013 11:14 am   

To ja wracam do tematu Dominikanów. Byliśmy na tych kursach i przeżyliśmy, czyli nie było tak źle :)
Pierwsza rzecz jaka nas mocno zaskoczyła to ilość osób. Ja nie wiem jak jest na innych kursach, ale spodziewałam się trochę bardziej kameralnej atmosfery, a tutaj było.. uwaga.. 100 osób.
Tzn zapisanych było tyle i miejsc przygotowanych. Już na starcie około 6 osób nie przyszło, a później w następny weekend też się trochę wykruszyło, ale nie będę oceniać dlaczego, różne rzeczy przecież mogły się wydarzyć. Tak średnio na każdym wykładzie było około 80 osób.

Pierwszy weekend (piątek wieczór i cała sobota) jest z duchownym o. Adamem Szustakiem. Jest generalnie bardzo sympatyczny, wyluzowany, i taki.. młodzieżowy. Wszystko ma formę wykładową, i momentami jest jak na lekcjach polskiego, bo jest analiza tekstu, co autor miał na myśli itd. Ojciec Adam dokonuje miejscami dosyć intrygującej interpretacji pisma świętego, ale generalnie nie jest nudno.
Faktycznie, jak ktoś wspomniał, jestem w stanie uwierzyć, że jakieś pary po tych kursach się rozstają. Bo faktycznie bardzo wiele razy z ust wszystkich prowadzących, a głównie o. Adama (o dziwo), pada stwierdzenie, że jeżeli coś, albo coś.. to: 'NIE ŻEŃCIE SIĘ!'. Ale to chyba dobrze, bo te pary, które są tam z obopólnej inicjatywy wyjdą stamtąd zadowolone, a pozostałe pary może lepiej przemyślą niektóre rzeczy.
Następny weekend jest z psychologiem i z małżeństwem.. i tu jest już trochę bardziej nudno ;p ale da się wytrzymać.

Dodatkowo po kursie, czyli po tych dwóch weekendach, trzeba jeszcze zaliczyć dwie wizyty w poradni. Jest to darmowe, i w tym samym miejscu, trzeba się indywidualnie umówić z Panią z tego małżeństwa, bo to ona prowadzi poradnię.
Podsumowując.. było nawet w miarę ciekawie, nie nudziłam się, nic mnie nie oburzyło, ale nie wiem, czy można nazwać te nauki 'lajtowymi' bo w sumie nie mam porównania :)

Z tego co mówił o. Adam, to mają już wyczerpane miejsca na przyszłoroczne terminy, więc chyba są to dosyć popularne kursy. O czym może świadczyć również to, że dużo ludzi (około połowa) było z innych miast (i to nie tych ościennych).
_________________

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 04, 2013 5:19 pm   

iduczek napisał/a:
Z tego co mówił o. Adam, to mają już wyczerpane miejsca na przyszłoroczne terminy, więc chyba są to dosyć popularne kursy. O czym może świadczyć również to, że dużo ludzi (około połowa) było z innych miast (i to nie tych ościennych).


Myślę, że właśnie Dominikanie i Jezuici prowadzą najfajniejsze kursy w Łodzi. Podobno ludzie chwalą sobie też Salezjanów na Rondzie Solidarności :)
_________________
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 3:57 pm   

Ja myślę, że te tłumy ludzi to kwestia o.Adama, bo ciągnie się za nim sława i wszędzie za nim tłumy jeżdżą...;) ma faktycznie dość specyficzny styl mówienia, bardzo "dobitny" bym powiedziała, ale i młodzieżowy :)
To fajnie iduczek, że jesteś zadowolona, my jesteśmy zapisani na przyszły rok :)
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 4:17 pm   

No ja miałam mieszane uczucia co do nauk.... Nie wiem czy to był o. Adam, nie pamiętam - wiem że było u Dominikanów, więc wydaje mi się że o.Adam.
Miałam wrażenie jak by chciał uświadomić że i tak każde małżeństwo się rozpadnie, więc po co Wam ten ślub... a najbardziej nie podobało mi się to jak bardzo narzekał na swojego ojca/ albo matkę - wiem że na któregoś z rodziców... albo jakieś wielkie straszenie, że jak spóźnisz się to już nie wejdziesz, na przerwie za długo posiedzisz już nie wejdziesz bo nie ma klamki z drugiej strony... :?
Może ja inna jestem... nie wiem, ale znam paru księży z którymi naprawdę można porozmawiać sensownie...
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 4:46 pm   

ola88 napisał/a:
No ja miałam mieszane uczucia co do nauk.... Nie wiem czy to był o. Adam, nie pamiętam - wiem że było u Dominikanów, więc wydaje mi się że o.Adam.
Miałam wrażenie jak by chciał uświadomić że i tak każde małżeństwo się rozpadnie, więc po co Wam ten ślub...


Myślę, że może trochę niewłaściwie to odebrałaś. U nas, tzn. u Jezuitów, też nie głoszono peanów na cześć instytucji małżeństwa i ja osobiście uważam, że to dobrze. Są tacy ludzie, którzy oczekują po związku małżeńskim fajerwerków i pięknych uniesień, a rzeczywistość i codzienność potrafi tak boleśnie zweryfikować, że małżeństwa rozpadają się po roku, dwóch, trzech. U nas p. Kosztyła, też co chwila powtarzał, że małżeństwo to nie bajka, to także spory, konflikty, ciągłe docieranie się i sztuka kompromisów. Mnie akurat takie spojrzenie odpowiada. :)
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 5:23 pm   

Juska napisał/a:
U nas p. Kosztyła, też co chwila powtarzał, że małżeństwo to nie bajka, to także spory, konflikty, ciągłe docieranie się i sztuka kompromisów.
no tak, ale na to to zapewne większość osób jest przygotowana i świadoma, że są spory i trzeba sobie z nimi radzić
a nie że ktoś będzie mi mówił " a co Ty tam wiesz i tak za ok.5 lat się rozwiedziesz"

Każdy inaczej odbiera te nauki - ja odebrałam je tak.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ola88 Czw Gru 05, 2013 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 9:57 pm   

O.Adam Sz. jest taki wieeeelki i łysy, wygląda jak jakiś kibol ;) - jeśli to on prowadził to na pewno byś go zapamiętała :P On w Łodzi jest chyba od tego roku.

Hmmm a ja nie wiem, też mi się wydaje, że raczej każdy sobie zdaje sprawę, ze małżeństwo to też trudności... ale jeśli jakaś para rozstaje się po usłyszeniu czegoś trudnego na naukach to znaczy, że musieli mieć jakieś wątpliwości, w których to co usłyszeli ich utwierdziło... nie wiem no, w takim wypadku lepiej rozstać się przed ślubem niż po. Nie wydaje mi się, żeby duchowni mieli zamiar zniechęcać do małżeństwa takimi tekstami, raczej chcą żeby dobrze przemyśleć decyzję po to, żeby potem było jak najmniej małżeństw nieudanych.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 10:46 pm   

Znalazłam na poczcie :) był to O.Karol.
Ale znacie taką parę która konkretnie przez nauki małżeńskie się rozstała?
_________________
Ostatnio zmieniony przez ola88 Czw Gru 05, 2013 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 1:05 pm   

Dziewczynki zna któraś styczniowy termin u Jezuitów?
_________________

 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 6:59 pm   

podlaczam sie pdo pytanie :D i jakis nr tel do nich
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
asimi 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 408
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 6:49 pm   

ja pisałam do jezuitów i nauki dopiero są w marcu.
_________________


Nie rań osoby, której nie możesz zabić
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 5:05 pm   

qlaudia, ja zawsze piszę na maila podanego na stronie :)
kurcze ja chyba się nie odważę czekać do marca, jak coś nie wypali to zostanie mi na ostatnią chwilę... A kiedy trzeba księdzu dać potwierdzenie że nauki odbyte?
_________________

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 7:47 pm   

Selene, całość takich formalności kościelnych to na 3 miesiące przed ślubem dopiero można załatwiać, jak już będziesz miała z usc jaki ślub itp. i tam zaświadczenie o chrzcie i wtedy też dopiero daje się na zapowiedzi
_________________
 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 10:46 pm   

asimi napisał/a:
ja pisałam do jezuitów i nauki dopiero są w marcu.

My na początku grudnia zostaliśmy zapisani na luty :)
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 10:35 am   

Rozpoczęliśmy nauki w Bełchatowie na Binkowie w niedzielę. Do końca lutego co niedzielę o 18, z tym że w tą niedzielę nie ma. 19 i 26 styczeń to ludzie z poradni więc trzeba być koniecznie. No i 20 - 30 zł nas ta przyjemność będzie kosztowała.
Ale.
Pojawiło się światełko nadziei na szybsze załatwienie sprawy, podobno proboszcz w parafii PM nauki załatwia duuużo szybciej ;) więc mimo szczerych chęci uczestnictwa, nie wiem czy będę miała tyle czasu co niedzielę biorąc pod uwagę moją szkołę. Dlatego jeśli się uda, załatwimy to z księdzem u PM.
_________________

 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 5:16 pm   

no to powiem wam ze sie przerazilam.termin u dominikanow to koniec maja pocztaek czerwca :O
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
akwila 

Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 11:27 pm   weekendowo

Terminy najbliższych dwuweekendowych kursów:
1. 07.02 i 8.02 (piątek sobota) oraz 15.02 i 16.02 (sobota niedziela)
2. 28.02 i 1.03 (piątek sobota) oraz 8.03 i 09.03 (sobota i niedziela)
3. 16.05 i 17.05 (piątek sobota) oraz 24.05 i 25.05 (sobota i niedziela)
4. 20.06 i 21.06 (piątek, sobota) oraz 28.06 i 29.06 (sobota i niedziela)
5. 12.09 i 13.09 (piątek sobota) oraz 20.09 i 21.09 (sobota i niedziela)

Pytania i informacje: Michał Owczarski michal@zycie.lodz.pl , tel. 601050208
 
 
Linka91 

Wiek: 32
Dołączyła: 13 Sie 2013
Posty: 109
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 8:29 pm   

my odbyliśmy nauki u Jezuitów w październiku :)
Jeden weekend + 1 godzinka w tygodniu(dzień do dogadania)
Calkiem ciekawie prowadzone, szybko zleciało:)
Koszt 50 zł od osoby :)
POLECAM :)
_________________



Dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=748478#748478
 
 
Kala12 

Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 8
Skąd: łodź
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 10:30 pm   

a co myślicie o kursach u dominikanów?
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 10:31 pm   

Kala12, osobiście byliśmy u Jezuitów, ale wiem, że Dominikanie to drugi "topowy" cel par :) Zresztą poczytaj wyżej, dziewczyny pisały coś o tych kursach.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Juska Czw Sty 23, 2014 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
crazylady 

Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 8:55 am   Witajcie!

Wiem, że było w którymś wątku o tym pisane, ale nie mogę tego znaleźć, a bardzo zależy mi na tej informacji. Udało nam się zapisać na nauki do Jezuitów i pytanie moje jest takie: jak wygląda sprawa przerw i "posiłków"? Bo nie wiem jaką wyprawkę mam szykować ;)
_________________


 
 
Zygzak 

Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 3:07 pm   Re: Witajcie!

crazylady napisał/a:
Wiem, że było w którymś wątku o tym pisane, ale nie mogę tego znaleźć, a bardzo zależy mi na tej informacji. Udało nam się zapisać na nauki do Jezuitów i pytanie moje jest takie: jak wygląda sprawa przerw i "posiłków"? Bo nie wiem jaką wyprawkę mam szykować ;)

Najedzcie się porządnie:) u nas przerw nie chciano robić zbyt chętnie... Inni chcieli, żeby szło to szybciutko... i do domu.
 
 
ayu 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 6:37 pm   

akwila, super podsumowanie - musze pokazać mojemu Sz. żebyśmy się w końcu zapisali.

Bo zgodnie z zaleceniami Juski, warto się wybrać do nich na kurs przedmałżeński.

Lepiej niech będzie jeden weekend przeznaczony na te nauki i z głowy:)
Szybko i do domu ;)
_________________

mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=774568#774568
 
 
aganor 

Dołączyła: 08 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 8:21 am   

Na chwile obecną u Jezuitów jest najbliższy wolny termin to dwie soboty 7.06 i 14.06 oraz umówienie sie w osobnym terminie na poradnie.
_________________
 
 
Aniełek 

Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 24
Skąd: Pozań & Łódź
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 12:06 pm   

Czy mają jeszcze jezuici miejsca na kursie? Wie ktoś?
_________________
w mojej głowie myszy harcują
 
 
Magda_ 

Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 8:39 am   

My się zapisywaliśmy kilka dni temu, to jeszcze były wolne miejsca. Ale pan uprzedził, że trzeba się spieszyć. Napisz maila do pana, który to prowadzi - szybko odpisuje i w takiej formie można się też zapisać na nauki (nie trzeba osobiście), płaci się dopiero po ukończeniu.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 9:18 am   

Magda_, to miałaś farta, ja czekalam na odp ponad tydzień :smile: ale nauki super są, polecamy z Narzeczonym :)
_________________


 
 
Magda_ 

Wiek: 36
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 9:44 am   

Może Pan wyczuł moją desperację płynącą z maila (bo już się obawiałam, że nie wyrobimy się z tymi naukami do ślubu) i zlitował się odpisując szybko :P To trochę mnie uspokoiłaś, bo obawiałam się, że może być nudno :)
Ostatnio zmieniony przez Magda_ Sro Lut 19, 2014 9:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 11:48 am   

Ostatnio byliśmy w Łagiewnikach, tam kurs razem z Poradnią rodzinną ( :) !) trwa przez 4 kolejne niedziele, zaczyna się mszą o 16, później jest spotkanie (ok. 1,5h).
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 6:17 pm   

My nie chcieliśmy dlatego w Łagiewnikach bo tam miesiąc w sumie to trwa ( 4 niedziele) ale ostatnio kuzynka mojego T. powiedziała, że oni w Warszawie mają 10 spotkań...wymiękłam
_________________
Skyler

 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 10:05 pm   

Miesiąc to niedużo ;) A może coś się z tego wyniesie? Nieraz warto spróbować, a nie tylko odbębnić w jeden weekend i mieć z głowy :)
Dużo dobrego słyszałam o "Wieczorkach dla zakochanych" - tam na pewno nie jest lajtowo, ale podobno wiele można się o sobie dowiedzieć (nawet od księży :P )
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 9:04 pm   

Miesiąc to jest standard na naukach :) Sami mieliśmy 4 spotkania i z chęcią na nie chodziliśmy, bo śmiechu co nie miara :D
_________________
 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 7:11 pm   

Klareczka napisał/a:
Dużo dobrego słyszałam o "Wieczorkach dla zakochanych" - tam na pewno nie jest lajtowo, ale podobno wiele można się o sobie dowiedzieć (nawet od księży )
Też dużo słyszeliśmy i się zdecydowaliśmy. Fakt można wiele się dowiedzieć o sobie, porozmawiać z ludźmi ( kilka spotkań po 2-3 h ), ale prowadzący to masakra. czytają z kartki bez większego ładu i składu.... Prowadzący do wymiany, reszta super :)
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 10:02 pm   

Gilgamesz, zdziwiłam się :( słyszałam właśnie o prowadzących, że tacy oddani temu co robią, że potrafią tyle wnieść w życia zakochanych... no cóż, chyba wszystko się zmienia :x
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 19, 2014 2:23 pm   

Niestety z racji mojej pracy i studiów zaocznych inna forma nie wchodziła w grę. Nie chciałam przez to powiedzieć, że nasze kursy były uboższe o jakieś informacje, wprost przeciwnie były bardziej skondensowane i wybralibyśmy się z T. na kolejne. Weekendowe nauki przedmałżeńskie są na pewno idealną formą nauk dla ludzi pracujących też w niektóre weekendy jak i dla ludzi studiujących zaocznie.
_________________
Skyler

 
 
asimi 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 408
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 10:26 am   

ja ostatnio robiłam nauki w kościele św Faustyny, prowadziło je małżeństwo (Owczarscy) Choć momentami było nudno, to z całego serca polecam tam odbyć kurs, konkretnie, śmiesznie no i dają do myślenia
_________________


Nie rań osoby, której nie możesz zabić
 
 
Mani_ani 

Dołączyła: 26 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 5:30 pm   

Polecam weekendowe nauki u Dominikanów na Sienkiewicza :)
_________________
 
 
Agawik 

Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 7:40 pm   

W końcu nie udało nam się załapać na terminy u Jezuitów. Pisałam do nich w marcu i już mieli wolne tylko koniec lipca, początek sierpnia. Zdecydowaliśmy się w kościele, już prawie kończymy. Były w sumie 5 spotkań po 45 min i jutrzejsze ostatnie ma trwać ok 1,5 h. Przez cały kurs oglądaliśmy film nawet fajnie wszystko było omówione, inaczej niż przez większość księży czy mocno praktykujące osoby. Przed lub po każdym filmie była krótka rozmowa z księdzem. Wszystkie tematy opierały sie na tym, ze małżonkowie są najważniejsi. Do tego spotkanie z Panią z poradni, też sympatycznie prowadziła zajęcia. Ogolnie byłam przerażona, wizją siedzenia i słuchania morałów, ale zawiodłam się pozytywnie i jesteśy zadowoleni z naszych nauk:)
 
 
GRAND 
Firma

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 9
Skąd: ozorków
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 10:32 am   

i tak powinno być :D

edit: usunięta reklama z podpisu - ppola
Ostatnio zmieniony przez ppola Sob Kwi 26, 2014 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aqa 

Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Łódż
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 11:17 am   

No ja też chyba tylko weekendowe będę mogła jakos ogarnąć bo w tygodniu nie ma szans , mój pracuje cłe dnie, ja też do późna... w ogóle ie wiem jak i kiedy te cale przygotowania do ślubu i wesela nam wyjdą
 
 
Misiowa 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 1:12 pm   radogoszcz czy julianów

Witam,
A czy był ktoś na naukach na radogosczu zachodzie lub na julianowie??
Tam mam najbliżej tylko nie chciałabym natknąć się na upierdiwegoo księdza...
 
 
werka07 

Dołączyła: 09 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 2:03 pm   

My się wybieramy teraz na nauki w maju. Też jestem ciekawa efektów, czy to będzie zanudzanie czy w miarę względnie.
 
 
Kingulinka 


Wiek: 33
Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 5:42 pm   

Zaczęliśmy własnie nauki u Salezjanów . Na rondzie Solidarności 6 spotkań ok 1 godz raz w tyg . Pon o 19:00 + Warsztaty i poradnia . Wybraliśmy te choć możliwości mieliśmy kilka u sw.Faustyny lub Jezuitów są weekendowe .My stwierdzilismy ze chcieli byśmy cos z nauk wyniesc a nie odklepac Jak pewnie wiekszosc młodych . Pierwsze spotkanie bardzo pozytywnie . Zawsze rozpoczyna się krótka msza sw . Prowadzacy ks. Bardzo sympatyczny i nie zanudza choć pewnie ile uczestników tyle opini . My polecamy !
_________________


27.09.2014
Dzień w życiu, który powinien zapaść w pamięć jak żaden inny
 
 
tysia1986 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 9:25 am   

Czytając Wasze opinie, chyba się zdecydujemy na Dominikanów i 2-weekendy kursów :) Czy wiecie, kiedy będą podane terminy na sezon 2014/2015? Jeśli jest tylu chętnych, to obawiam się, że możemy do w ciągu roku się nie dostać na listy :p
 
 
jul1 

Dołączyła: 12 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: bytom
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 2:07 pm   

u mnie w kosciele są kursy przyspieszone, weekendowe. w dwa dni całe nauki ale siedzi się po 8-9 godzin, kosztuja 150 zł
_________________
Profesjonalne odlewnie metali kolorowych !
 
 
OlaJot 

Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 4:12 pm   

My uczestniczymy w naukach u Jezuitów. Jutro drugie i ostatnie spotkanie, ciekawe jak będzie, bo pierwsze było według mnie ekstra. Nie za bardzo mi podobało się prowadzenie części przez p. Sławka. Pytałam się o poradnię to zostało mi wyjaśnione, że dzięki temu, że uczestniczymy w tym kursie to tylko jedno spotkanie w poradni nas czeka :) Koszt 100 zł i uważam, że warto :) Bo tylko dwa razy, nie trzeba jeździć więcej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl