Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół pw. Najświętszego Sakramentu - Radogoszcz Wschód
Autor Wiadomość
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 11:14 am   

Najsw Sakramentu na radogoszczu wsch to moja parafia i mysle ze tu jest ok,ale najlepsze jest to ze dopeiro w tym roku pierwszy bede filmowal tu slub:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 11:18 am   

To też był mój kościół parafialny. Tam wzieliśmy ślub. :serduszka:
Będę bronić księży, jak ktoś złe słowo na nich powie. :hm:

Asiek lwica :pokemon:
_________________
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 1:38 pm   

czy to jest ten nowy kościółek, gdzie dróżka do niego jest z piasku???
_________________

 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 1:49 pm   

tak, z czasem zrobia lepsza proboszcz i tak zyje jak asceta wszystko na budowe kosciola
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 10:40 pm   

w takim razie powiem, że kościół bardzo ładny
tylko właśnie żeby ta drogę zrobili!!!!!!!!!
_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 10:43 pm   

Edyta napisał/a:
tylko właśnie żeby ta drogę zrobili!!!!!!!!!

Podjechałam i odjechałam samochodem - droga w ogóle mi więc nie przeszkadzała.
Kościół jest jasny w środku, więc jeśli ktoś patrzy od technicznej strony to zdjęcia i film wychodzą super!
_________________
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 10:47 pm   

masz rację!!

ale jak byłam w zeszłym roku na ślubie w tym kościele, to goście chodzili z chusteczkami i wycierali butki

ja zrobiłam to dopiero w samochodzie!
_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 10:50 pm   

:zdziwko:
_________________
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2004 11:27 am   

a tak wlasnie sobie wszedlem i skoro o kosciolach to tlyko powiem ze o 11,30 ide na msze wlasnie do kosciola Najsw Sakrmaentu:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
wilvo 

Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 10:37 am   

Witajcie!
Bardzo bym chciała odświeżyć ten wątek. Mam zamiar wziąć w kościele Najświętszego Sakramentu ślub w lipcu 2007 i jestem ciekawa wszelkich opinii. Chętnie bym zobaczyła również zdjęcia ze ślubów, bo nigdy nie widziałam jak to w naszym kosciele wygląda.
Muszę przyznać, że mój pierwszy kontakt z księdzem był powiedzmy... taki sobie. Niezbyt był pomocny a rozmowa przebiegała w średnio sympatycznej atmosferze. Chodziło głównie o to, że narzeczony ma chrzest ale niezbyt jest wierzący i nie chce robić szopki przed ołtarzem, więc ślub bierzemy jako para mieszana i księdzu się to nie podoba.
Dlatego chętnie bym poczytała jakiś optymistyczne opinie, bo jak na razie to jestem mocno zniechęcona.
Poza tym ciekawa jestem ile płaciliście za ślub, za organistę, jak wygląda sprawa wystroju kościoła itp.
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 2:41 pm   

Wilvo, nie wiem, czy będę pomocna, bo ślub brałam w 2003 roku. Z tego co wiem, dawnego proboszcza już nie ma, nie wiem, czy jest jeszcze ksiądz, który udzielał nam ślubu.
Nasz ślub był nietypowy (m.in. mój mąż jest ewngelikiem i cudzoziemcem), ale wszystko poszło gładko.
Płacenie, było "co łaska" i proboszcz naprawdę nie był pazerny (nie było żadnego cennika czy sugerowania) - ale to były stare czasy, nie wiem, jak jest teraz, bo są inni księża.
Za wystrój nie płaciliśmy NIC - a był dywan, kwiaty, przystrojone krzesła.
Oczywiście możesz zamówić firmę, która za słoną opłatą poustawia wazony, szpalery z kwiatów, itd.

Chętnie bym pomogła, ale myślę, że moje wiadomści są już nieaktualne, bo zmienili się księża.

Co do wyglądu kościoła na zdjęciach i filmie to wygląda bardzo dobrze (jasny, przestronny), a teraz jest jeszcze ozdobniejszy niż był wtedy kiedy ja brałam ślub.

Nie wiem, czy zmienił się organista, ale ja poszłam na ślub, który odbywał się tydzień przed moim i tuż po nim zadzowniłam do skrzypaczki, która miała zagrać na moim ślubie, z pytaniem, czy nie zna kogoś kto mógłby jej akompaniować do Ave Maria , bo ten organista nie da rady :| (na szczęście znała i zagrali na moim ślubie razem). Co do cenników to pewnie uległy zmianie.

Było też o tym kościele i księżach tutaj : http://www.forum.wesele-l...0347b7bc#104110
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Lis 03, 2006 2:47 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wilvo 

Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 3:36 pm   

Ano właśnie. W tym rzecz, że nikt nie wie jak jest teraz. Od 2003 roku ślubny biznes nieźle sie rozkręcił i teraz to bardzo opłacalny interes. Za wynajęcie głupiego samochodu chcą po 700 zł. Niestety kościół nie odbiega od schematu i z tego co wiem, prawie wszedzie każą sobie płacić po ok 400-500 za slub i ok. 200 organista, 150-200 wystrój. Dlatego watpię żeby akurat nasz kościół sie uchował i nic nie trzeba było płacić.
A co do księży to już zupełnie inna bajka. Ten z którym gadałam bardzo niesympatyczny choć niby grzeczny. Ale po 5 minutach byłam do niego maksymalnie zniechecona. Wiem że to prawie niemozliwe, ale licze po cichu że może do lipca jakiś nowy, młody ksiądz przyjdzie z nowocześniejszym podejściem do zycia. Jak nie to zastanowię sie być może nad zmiana kościoła bo nie zniose chyba jak mi ksiądz będzie robił łaskę że ślubu udziela z osoba niewierzącą.
W kazdym razie dzieki za odpowiedź. Szkoda że tu taki mały ruch i nikt z osób z tego roku nic nie napisze. Pozdrawiam!
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 5:29 pm   

wilvo napisał/a:
Od 2003 roku ślubny biznes nieźle sie rozkręcił i teraz to bardzo opłacalny interes. Za wynajęcie głupiego samochodu chcą po 700 zł. Niestety kościół nie odbiega od schematu i z tego co wiem, prawie wszedzie każą sobie płacić po ok 400-500 za slub i ok. 200 organista, 150-200 wystrój. Dlatego watpię żeby akurat nasz kościół sie uchował i nic nie trzeba było płacić.

Wiesz, ceny są akurat zbliżone do tych z 2003 roku :wink: , nie sądzę, żeby zrobił się jakiś "postęp" i teraz było dużo drożej. Wręcz przeciwnie, np. moja wiązanka trzy lata temu była chyba droższa niż zamówiłabym ją teraz.

Co do kościoła - to jeśli ci nie odpowiada to zawsze możesz wziąć ślub w innym, nie ma obowiązku brania ślubu we własnej parafii.
_________________
 
 
Joanna 

Dołączyła: 18 Cze 2005
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 9:58 pm   

A ja właśnie w tym roku brałam ślub w Parafii pw. Najśw. Sakramentu. Nie żałuję, a nawet gdybym mogła, chętnie bym to powtórzyła :-) Miła atmosfera, ksiądz młody i bardzo symaptyczny. Potraktował nas bardzo serdecznie i życzliwie.
Organista jest nowy, mniej więcej od roku. Uważam, że śpiewa naprawdę nieźle, nasi goście też go chwalili. Ktoś się nawet spytał, skąd go 'wynajęliśmy'?
Co do wnętrza kościoła, to rzeczywiście, jak napisała Asiek, bardzo dobrze się prezentuje na zdjęciach, bo jest przestronne i jasne. I z dekoracją kościoła jest też dokładnie tak, jak napisała. Na własną rękę- można zamówić wystrój w kwiaciarni (my tego nie zrobiliśmy). Dywan był, kwiaty przy ołtarzu również, chociaż akurat do tych bukietów, z własnej woli się dołożyliśmy (po prostu kupiliśmy kwiaty).
Przed kościołem są teraz ułożone płyty chodnikowe, więc trochę :) się zmieniło.
 
 
wilvo 

Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 8:22 am   

No w kooooońcu ktoś z tego roku się odezwał :)
Czyli z tego co napisałaś wynika, że organiście nie płaciliście nic? A ile daliście za sam ślub, co łaska czy cennik był?
Co do księdza to ja tam nie kojarze żadnego młodego, jest taki ciemnowłosy w okularach i drugi blond/siwawy z jakims dziwnym akcentem. Tylko tych dwóch z mszy pamietam.
A organiste naszego uwielbiam! Ma bardzo niski, niespotykany w kościołach głos i bardzo bym chciała żeby u nas cos zaśpiewał.
Jesli możesz, przyślij mi parę zdjęć ze ślubu na maila wilvo@gazeta.pl
Będę bardzo wdzięczna!
Dzieki za odzew!
 
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sob Sie 11, 2007 10:46 am   

To ja odswieze temat i powiem, ze wczoraj bylismy zapisać sie na 11.10.2008 (g. 18.30, choć chcielismy na 18.00). Proboszcz całkiem mily. Zobaczymy później jak to wszystko bedzie szło. Pozdrawiam
 
 
 
Faustka 


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 7:38 am   

Sistermonn mamy tą samą orkiestrę i ten sam kościół.
Zapisaliśmy się na godz 20.00 (tak późno, gdyż w maju są Nabożeństwa majowe po mszy).
Kościółek został odnowiony w środku, poza tym trwają prace przy schodach, przy głównym wejściu więc za rok będzie naprawdę ładnie.
_________________
 
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 8:21 am   

Wiem, wiem...do Naszego kościoła od czasu do czasu chodzę :) Byłam poza tym w zeszłym tygodniu na ślubie koleżanki z podstawówki i muszę przyznać, ze bardzo ładnie cała ceremonia przebiegała. Mimo, że miałam początkowo jakieś obawy do organisty to spisał sie na medal.

Acha, i godzinę zmieniliśmy na 17.00, bo rodzice doszli do wniosku, że w październiku 18.30 to za późno.
Proboszcz i owszem sympatyczny, ale ks. Krzysztof ( taki łysiejący) nie był zbyt miły i przyjazny człowiekowi jak poszłam do niego żeby dowiedzieć sie termin nauk przedmałżeńskich i zmienic datę ślubu. Może miał gorszy dzień ?

Pozdrawiam :)
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 3:16 pm   

Witajcie :D

Widzę, że wątek troszke przygasł a zależy mi na nowych opiniach na temat Parafii NS.
Czy był ktos z Was ostatnio uczestnikiem ceremonii slubnej na Radogoszczu Wsch :?:
Napiszcie proszę jakie macie o niej zdanie :)

Pozdrawiam :!:
_________________
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Lip 09, 2008 7:39 am   

Byłam rok temu na ślubue koleżanki. Wydaje mi się, że wszystko było OK. Ksiądz wyszedł do młodych, organista pięknie gral, kazanie było skierowane do młodych.
wszystko było tak jak należy.

A za 3 miesiące i dwa dni będziemy ślubować w tym kościele, więc zdam relację :)
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 09, 2008 3:55 pm   

sistermonn czekam z niecierpliwością :razz:
a może nawet sama zagoszczę na Twoim slubie :-)
Pozdrawiam :!:
_________________
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 2:08 pm   

Zapraszamy serdecznie :)
 
 
 
Pescharella 

Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 9:22 am   

Yoanno, jakie wrażenia po ślubie? Bo rozumiem, ze odbywał się w tej właśnie parafii? My już zarezerwowaliśmy u księdza proboszcza termin majowy, a w ostatnią sobotę byliśmy na ślubie znajomych. Na razie wszystko wygląda w porządku, chociaż część mojej rodziny wybrzydzała na dekoracje.
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 7:31 pm   

Kiedyś to była moja parafia, myślałam o slubie własnie w tym kościele, tyle tylko że troche odstrasza mnie plener wokół koscioła... nie jest zachęcający, jeszcze nie podjelismy decyzji zastanawiamy się takze nad moja obecna parafia św. Antoniego (żubardź).
_________________
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 7:37 pm   

ja ślubowałam w tym kościele, i na wszystkich zdjęciach (a naprawdę mamy ich sporo) nie ma nic, co mogło by odstraszać :)
Generalnie proboszcz jest bardzo sympatycznym człowiekiem. Nie ma żadnego cennika za spisania protokołu ślubnego, za zapowiedzi czy za samą ceremonię. Chętnie podaje namiary na pary, które ślubują w tym samym dniu tak aby można było wspólnie ustalić dekorację kościoła.
Naprawdę wszelkie formalności w tym kościele to przyjemność :)
 
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 3:35 pm   

I decyzja podjęta. W tej parafii będziemy ślubować :) )
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 10:01 pm   

Dawno mnie tu nie było..8 miesięcy temu mieliśmy ślub w naszej parafii.
Dekoracja podobała mi się i na zdjęciach też super wyglądała :-)

Ślubu udzielał nam mój wujek, więc z naszym proboszczem nie miałam do czynienia.
Jedynie ks.Adam spisywał nam protokół- spokojny i ciepły człowiek.

Nieprzyjemną rozmowę miałam tylko z kościelnym..Na początku chcieliśmy własna dekorację (tiulowe wstążki co druga ławka i kwiaty plus dekoracja ołtarza)- kościelny zgodził się pod warunkiem, że ktoś to zamontuje przed i zdemontuje po ślubie. Dzień przed byliśmy na spowiedzi i rozmawiamy z nim o tej dekoracji...Na co on oburzony że nie będzie takich cyrków dekoracja jest i będzie jedna..No OK, więc zapłaciliśmy żądaną kwotę i było po krzyku.
W rezultacie byłam z tej kościelnej dekoracji bardziej zadowolona niż z tego co chciałam 8)

Moi goście byli pod wrażeniem jasnego, czystego kościoła. Nie ma tam malowideł ściennych, zbyt wielu obrazów itp. Na zdjęciach pięknie to wygląda :razz:
_________________
 
 
Pescharella 

Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 1:37 pm   

My też już po ślubie...

Jeżeli można "polecać" parafię, to - z całego serca - polecam właśnie tę. Księża (mieliśmy do czynienia i z proboszczem, i z pozostałymi kapłanami) są przesympatyczni, wykazali dużo zrozumienia dla naszej - dość niespotykanej (ślub mieszany) - sytuacji.

Jeżeli ktoś zwraca na to uwagę - kościół sam w sobie jest bardzo ładny, skromnie, ze smakiem udekorowany i fajnie wychodzi na zdjęciach (wprawdzie niebiesko-białe koreanki przy ołtarzu trochę zgrzytały, ale w końcu wybraliśmy sobie miesiąc maryjny:D). Zdecydowaliśmy się na dekorację, którą zaproponował kościelny (fakt, że po długich dyskusjach z mamami, które domagały się żywych kwiatów - udało nam się je przekonać, że to trochę jednak wyrzucanie pieniędzy).

I jeszcze jedna duża zaleta - organista, grający i śpiewający po prostu pięknie. Początkowo chcieliśmy wynająć skrzypaczkę lub harfistkę, ale gdy mój małżonek usłyszał pana Rafała, stwierdził, że dajemy sobie spokój.
 
 
olesia 

Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 11:57 pm   

Witam ! teraz ja może trochę odswieżę ten wątek :) Parafia pod wezwaniem najświętszego sakramentu jest moją parafią, w sierpniu będę brała ślub :) I mam pare pytań , czy są może jakieś dziewczyny które brały w tej parafii ślub w ostatnim czasie? Jak wygląda sprawa z dekoracją? No i sluchajcie najbardziej nurtujące mnie pytanie, ponieważ nie mam zieeeeeelonego pojęcie kompletnie ile dać za ślub? a opłata za zapowiedzi jest osobna od opłaty za ślub? Kiedy się to wszystko opłaca? Z góry dziękuje za odpowiedź
 
 
alszkaa 

Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 10:50 pm   

Witaj:)
Co prawda nie wzięłam jeszcze ślubu, ale zamierzam, więc rozmawiałam dwa razy z księdzem. Co do kosztów. Za pierwszym razem usłyszałam kwotę 400 zł za ślub bez mszy i 500 zł za ślub z mszą. Jednak za drugim ksiądz już nie był taki konkretny, z tego powodu, ze niefortunnie poszłam akurat wtedy, gdy byl nagłośniony zatarg rządu z Kościołem. Jednak usłyszałam, że nas nie oskubią. Co do organisty, trzeba umówić się z nim indywidualnie. Za zapowiedzi 50zł, a za ew, jak moim przypadku zgodę biskupa, kolejne 50 zł. Niestety nie pamiętam, co do wystroju kościoła.
_________________
alszkaa


http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16420
 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 12:07 pm   

Ktoś ma jakieś świeże informacje na temat "cen" w tym kościele?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl