Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjęcie urodzinowe
Autor Wiadomość
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
  Wysłany: Pią Maj 15, 2015 4:51 pm   Przyjęcie urodzinowe

Cześć,
Mąż dopiero co miał urodziny.. ja będę mieć niedługo.. Z racji tego, że oboje jesteśmy w tym samym wieku i w tym roku kończymy właśnie 30 lat chcieliśmy zorganizować przyjęcie i teraz się tak zastanawiam.. właściwie tylko ja, bo mąż stwierdził że całkowicie się dostosuje do tego co ja postanowię.. a więc dylemat jest taki, że albo robimy imprezę w domu.. albo w lokalu.. wiadomo- pierwsza opcja będzie z mniejszą liczbą uczestników, druga- trochę więcej gości..
No i wiadomo, jak w domu, to musiałabym wszystko przygotować sama (tort tu i tu wykonam sama).. ale chodzi mi o pozostałe posiłki.. to znaczy jak w resturacji, to jak myślicie na ile się decydować.. a w domu? czy jak w domu, to może obiad? tylko pamiętam, jak ostatnio córeczce wyprawialiśmy urodziny i właśnie zaczynało się obiadem.. w sumie dobrze nie posiedziałam z gośćmi.. teraz jestem w ciąży (jak możecie zauważyć w innym wątku) i zastanawiam się czy po prostu w którymś momencie nie padnę..
może by spróbować jakiś szybszych przepisów? ale aż tak dużo szybkich nie znam..
a może odpuścić w ogóle i zrobić tylko tort i zarezerwować salę?

Co byście doradziły?
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 5:02 pm   

Wiadomo, że na sali wygodniej. Siedzisz jak gość i rzeczywiście świętujesz swoje urodziny. A domu co chwila coś przynieść, wynieść, umyć i na koniec padasz z nóg.
_________________


 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 9:57 pm   

sheria, w domu wyjdzie tak, że tylko mąż będzie świętował, a Ty cały czas w garach, kawka, herbatka itd ...i nawet się nie nacieszysz tym dniem.
jeżeli stać Was na wyprawienie urodzin w lokalu, to byłabym za tą opcją ;)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 10:12 pm   

Jeśli możecie sobie pozwolić na lokal, to zdecydowanie lokal.
Jeśli nie to daruj sobie obiad. Zrób imprezę w domu czy ogrodzie. Część potraw możesz kupić w garmażerii, czy restauracji. Nie przeforsowuj się. Inaczej tylko jedno z was będzie obchodzić 30-tkę.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 10:20 pm   

Zgadzam się z dziewczynami - jeśli możecie sobie pozwolić na taki wydatek, to zdecydowanie lokal. My np. organizowaliśmy ostatnio dziadkom taką mini imprezę niespodziankę (w Pabianicach, willa Impresja - swoją drogą bardzo polecam, wystrój, jedzenie i obsługa bez zarzutu) z okazji ich rocznicy ślubu - był szmapna na wejście, przystawki, danie główne (zupa krem i drugie danie na półmiskach), a na deser tort. Do tego zimne napoje, kawa, herbata bez ograniczeń - w sumie psoiedzieliśmy tak ok.4h i moim zdaniem było całkiem optymalnie (dla mnie ciężarnej - tak akurat).

Natomiast w przypadku imprezy w domu - podpisuję się pod słowami Terry
Terry napisał/a:
Jeśli nie to daruj sobie obiad. Zrób imprezę w domu czy ogrodzie. Część potraw możesz kupić w garmażerii, czy restauracji. Nie przeforsowuj się. Inaczej tylko jedno z was będzie obchodzić 30-tkę.


poszłabym w gotowce z firmy cateringowej (można zamówić gotowe półmiski przekąsek) + wcześniej słodkości (szampan, tort, jakieś ciasto, owoce). Wbrew pozorom, ale nawet przygotowanie przystawek dla kilkunastu gości może być w ciąży wyzwaniem.
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 8:55 am   

Wiem, ze to off, ale jeśli któraś z was będzie chciała zrobić rodzinną imprezę, to polecam Zajazd. Może nie prezentuje się jak Willa, ale mają dobre jedzenie, obsługę i malutki parkiecik, gdzie można potańczyć. Mój teść robił tam już 3 imprezy i z każdej wychodziliśmy zadowoleni.
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 8:22 pm   

dzięki dziewczyny :)

zastanawiam się nad tym cateringiem.. ale jest z tymi wszystkimi gotowcami wielki problem, bo mam alergię pokarmową, a w gotowcach nie da się uniknąć moich alergenów.

ehh..no i co tu zrobić?
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 12:55 pm   

Dobry catering raczej nie serwuje gotowców :)
 
 
pixie77 

Dołączyła: 15 Lip 2016
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 8:18 am   

A może zrobisz mężowi urodziny niespodziankę? :) Ja tak robiłam, tylko że dla swojej siostry (...)

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Cze 08, 2017 3:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 1:58 pm   

pixie77, Ty miałaś na tej sali wesele/ byłaś na weselu kuzynki czy robiłaś przyjęcie dla siostry bo już nie ogarniam :razz: :roll:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl