Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy czy "z tradycją"?
Autor Wiadomość
AdiRo 

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 1:16 pm   Nowy czy "z tradycją"?

Powiedzcie mi drogie Panie - pytanie jest jak najbardziej serio: czy wolałybyście nowy pierścionek zaręczynowy czy raczej "pierścionek z tradycją" czyli przekazywany w rodzinie od lat?

Jakie są Wasze odczucia w tej kwestii :) ?
_________________
http://www.wbadanie.pl/ankieta/213844642/ - ankieta z nagrodami dla przyszłych Nowożeńców! :)
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 1:24 pm   Re: Nowy czy "z tradycją"?

AdiRo napisał/a:
czy wolałybyście nowy pierścionek zaręczynowy czy raczej "pierścionek z tradycją" czyli przekazywany w rodzinie od lat?

kwestia bardzo indywidualna... ja wolała nowy, głównie dlatego, że nie podoba mi się żółte złoto, biżuterię noszę bardzo skromną i delikatną, a pierścionki rodzinne zwykle są strojne, albo z kolorowym oczkiem - nie w moim guście.
 
 
AdiRo 

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 1:44 pm   

No właśnie. To co mam jest na pewno z żółtego złota i z dosyć sporym kamieniem. Zastanawia mnie raczej jak to jest odbierane przez Panie :) ?
_________________
http://www.wbadanie.pl/ankieta/213844642/ - ankieta z nagrodami dla przyszłych Nowożeńców! :)
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 2:08 pm   

AdiRo napisał/a:
No właśnie. To co mam jest na pewno z żółtego złota i z dosyć sporym kamieniem. Zastanawia mnie raczej jak to jest odbierane przez Panie :) ?

myślę, że ważniejsze niż opinie innych, jest:
:arrow: "rodzinność" przyszłej narzeczonej
:arrow: nastawienie do tradycji, znasz najlepiej tą osobę i pewnie będziesz wiedział, czy taki gest będzie doceniony
:arrow: upodobania w zakresie biżuterii
Sprawa bardzo indywidualna... mnie raczej fakt przekazania pierścionka rodowego/rodzinnego nie spowodowałby podniesienia rangi zaręczyn.
Doceniłam natomiast, że Mąż, a wtedy Narzeczony poświęcił czas na szukanie pierścionka... który pasuje do mnie, jest zgodny z moją estetyką.
Nie wiem jakbym zareagowała na pierścionek rodzinny, bo nigdy takiego nie dostałam... przypuszczam jednak, że lepiej jest tak jak się stało. Nie wyklucza to oczywiście fakt, że twoja Narzeczona może czuć się doceniona/dowartościowana itp. taka pamiatką rodzinną.
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 2:11 pm   

Teraz większość dziewczyn woli skromne i delikatne pierścionki co jest przeciwieństwem tych sprzed lat. Moim zdaniem kup jej nowy a ten rodzinny podaruj jej jak już zostanie twoją żoną i powiedz jej że skoro należy już do rodziny to chcesz żeby nosiła taka pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Oczywiście nie musiałaby nosić go cały czas ale zakładać na jakieś okazje u twojej rodziny. Wydaje mi się ze dziewczyna by się ucieszyła z takiego rozwiązania ;)
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 3:09 pm   

To rozwiazanie wydaje mi się dobre. Nam mama Ł proponowała taki perscionek dla mnie na zaręczyny, nawet był ładny, dość delikatny, ale Ł wiedział, ze wolę nowy, tylko od niego. Powiedział to mamie i w sekrecie od niego wiem, że mam dostać tamten w prezencie gdy urodzi się nasze 1sze dziecko:) Uwaźam, ze to bardzo mile i na pewno go czasem założę:)
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Sty 19, 2010 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AdiRo 

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 3:14 pm   

"Mądrego to i miło posłuchać" :) Serdeczne dzięki za podzielenie się opinią. Naprawdę trochę mi się w głowie rozświetliło :)
_________________
http://www.wbadanie.pl/ankieta/213844642/ - ankieta z nagrodami dla przyszłych Nowożeńców! :)
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 10:38 am   

temat pojawił się także w DD TVN.
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:49 am   

To bardzo indywidualna sprawa,ale podzielam zdanie pozostałych forumowiczów o tym że większość dziewczyn woli inne,delikatniejsze lub po prostu nowe pierścionki. zwyczaj przekazywania pierścionka z pokolenia na pokolenie jest bardzo miły,ale czy naparwdę konieczny?
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 18, 2011 8:09 pm   

Z jednej strony to miły gest dostać taki pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Ale z drugiej strony zależy od gustu. Ja powiedziałam narzeczonemu, że wolę drobny, skromny pierścionek i taki też kupił :)
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 9:48 pm   

Ja od swojego narzeczonego dostałam nowy pierścionek, ale myślę, że nie byłabym zła, albo zawiedziona gdyby dał mi pierścionek pokoleniowy. Przyznam jednak, że wolałam dostać taki, który mi się podoba i z chęcią będę go na co dzień nosiła, a nie tylko wtedy, gdy będzie do czegoś pasował. Z kolei jakiś czas temu po kryjomu dziadek Piotrka włożył mi na palec pierścionek po swojej zmarłej żonie w celu przypasowania rozmiaru. Powiedział, że wręczy mi go w dniu ślubu i żebym nic nikomu nie mówiła (ma drugą żonę i ona może być zazdrosna :wink: ). Kiedy wróciłam do domu popłakałam się ze szczęścia, że coś takiego mnie spotkało. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak modlić się by dziadek dożył naszego ślubu, bo jest leciwym człowiekiem :(
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 8:30 am   

M4rcysi4, wspaniały gest ze strony dziadka. Na prawdę :P
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 4:04 pm   

uważam że takie pierścionki z tradycją są świetnym rozwiązaniem - jeżeli są takie w rodzinie to piękna tradycja - w rodzinie narzeczonego nie było takiego pierścionka dlatego kupił mi nowy ale byłabym ogromnie szczęśliwa nosząc na palcu kawałek historii
za to u mnie w rodzinie babcia zostawiła po sobie dużo złota - miała troje wnucząt i każde dostanie złoto babci na przetopienie na obrączki (my właśnie mamy z babcinego złota) i poza tym każde z wnucząt dostanie pierścionek po babci w dniu własnego ślub - na razie pewnie nie będę go nosić zbyt często ale na pewno będzie jednym z najcenniejszych w szkatułce - pewnie brat i kuzyn wręczą te pierścionki swoim żonom
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 11:39 am   

To też piękny gest ze strony Twojej babci,ale pamiętajmy że takie rodzinne pierścionki mają już swoje lata i w niektórych miejscach złoto me się przecierać.
 
 
Partyshow_pl 
Firma

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 6:51 pm   

Według mnie tak na prawdę nie liczy się za ile ten pierścionek został kupiony, czy ma brylant czy nie i ile jest wart, ale liczy se sam fakt jego wręczenia i że zbliża jeszcze bardziej dwie kochające się osoby.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl