Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezent ślubny
Autor Wiadomość
Kasik 

Dołączyła: 10 Paź 2003
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 11:00 am   Prezent ślubny

Oj jak dano mnie tutaj nie było :) ale profil zachowany :)

Mam prośbę do wszystkich forumowiczek :) 5 czerwca moja szwagierka wychodzi za mąż, będę świadkować i dlatego chciałabym aby mój prezent był bardziej oryginalny a dokładniej jego zapakowanie.

Oczywiście głównym prezentem będą pieniadze jednak chciałabym inaczej je zapakować. Wymyśliłam sobie, że zorganizuję powiedzmy 5 - 7 pudełek różnej wielkości i do najmniejszego włoże właśnie pieniądze a do pozostałych jakieś drobnostki, i tak do pierwszego pudełka włożę szampana i dwa kieliszki - aby otworzyli sobie dla uczczenia tych ważnych chwil :) , w kolejnym pudełku umieszczę ramkę na zdjęcie - aby zdjecie ślubne od razu miało w czym stać :) - no i tutaj właśnie pytanie do Was - co mogę włożyć w kolejne pudełka? Chciałabym aby było w tym trochę śmiechu, wzruszenia. Pewnie coś w odniesieniu do dziecka - skarpetki czy grzechotka?

A moze wpadnie Wam jakis fajny pomysł, będę wdzieczna za wszystkie propozycje :)
--
Pozdrawiam
Kasia
_________________
Pozdrawiam :)
Mężatka od 4 października 2003r.
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 11:08 am   

Może wałek na utemperowanie męża :)

Jakąś seksowną koszulkę :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Wto Maj 25, 2010 11:18 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 8:44 pm   

Hej dziewczyny, czy mozecie jakos mi pomoc??
Koleżanki w pracy ostatnio zadaly mi pytanie co chcielibysmy w prezencie ślubnym od nich - i zaczelam sie zastanawiać, bo z jednej strony chcialabym cos praktycznego, a z drugiej tez chcialabym zeby to byla jakaś pamiatka. Mniej więcej wiem ile kasy zebrały.
Na początku wymyślilam sobie serwis obiadowy (takie nowoczesne kwadratowe z lekkim kolorem talerze itp) Zaczęlam szukać w necie rożnych wzorów, zobaczyłam cene i już wiem, że raczej nie starczy im kasy na taki serwis obiadowy. :? Może w necie takie ceny są chyba, że wiecie gdzie mozna taki zestaw kupic w łodzi za rozsadną cenę?? Jest sporo rzeczy jakie bym chciala, czy chcielibyśmy, ale cena tu tez jest ograniczona.
:(
A może wpadnie wam jakis pomysł bo mam pustkę w glowie i nie wiem co robić??
A wy co dostaliście w prezencie ślubnym np. z pracy?? Pomozcie, licze na Wasza pomoc i wasze pomysly
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 9:36 pm   

dazima, ja osobiście nie sugerowałabym nic.
Jak powiesz, że chcesz np zastawę stołową tego i tego typu to tak naprawdę z góry narzucasz jaką kwotę mają na ten prezent wydać... Tak mi się wydaje.
Na Twoim miejscu zostawiłabym im pole manewru.
_________________
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 10:30 pm   

Tak chciałam zrobić, tylko one pytały sie mnie co bym chciala dostac i zebym sie zastanowila, wiem tez mniej wiecej jaka kwota dysponują.
A głupio mi tak nic nie odpowiadać, albo udawać ze nie słyszałam pytania.
A może macie jakies pomysły na prezenty od takich osób jak znajomi z pracy?
_________________

 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 7:03 am   

Koledzy z pracy mojego Męża (byli zaproszeni tylko na ślub) jakiś tydzień przed ślubem zapytali się go czy wolałby dostać od nich mikrofalówkę czy zestaw głośników do tv. My byliśmy zaskoczeni, że w ogóle chcą nam coś kupić. Mój Mąż powiedział więc, żeby nic nie kupowali, ale i tak dostaliśmy głośniki :)

Łatwiej byłoby nam coś doradzić, gdybyś podała o jaką kwotę chodzi :)

agulka1989 napisał/a:
dazima, ja osobiście nie sugerowałabym nic.
Jak powiesz, że chcesz np zastawę stołową tego i tego typu to tak naprawdę z góry narzucasz jaką kwotę mają na ten prezent wydać...

Wszystko zależy od tego jakie zwyczaje panują w pracy dazimy :) Np. u mnie w pracy, kiedy odchodzi jakiś pracownik (np. na emeryturę, albo zmienia pracę) najczęściej sam wybiera co chciałby dostać jako prezent pożegnalny, często jest nawet przy jego zakupie :) Oczywiście wcześniej jest informowany jaka kwota została na to zebrana :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

Ostatnio zmieniony przez ava Czw Lip 22, 2010 7:09 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 8:05 am   

dazima, ja na ślub dostałam komplet wysokich szklanek do drinków i kubków do kawy. Sama je wybrałam, wcześniej zostałam poinformowana do jakiej kwoty prezent mam sobie wybrać.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 8:24 am   

My dostaliśmy blender od kolegów męża ;) też się zapytali co chcemy, bo zwykle kupowali żelazko a takowe już mieliśmy, więc bezpieczniej było powiedzieć ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 8:52 am   

U nas w pracy jest taki zwyczaj, że jak ktoś wychodzi za mąż/żeni się/ odchodzi to zbieramy się zawsze po tyle samo na każdego i wszyscy wiedzą jaka to jest kwota. I zawsze pytamy co chce dostać. Moje 2 koleżanki które wychodziły za mąż w tamtym roku powiedziały jakie chcą prezenty więc 1 ktoś pojechał i kupił bo dokładnie określiła gdzie ten prezent można dostać a 2 sobie kupiła sama z tydzień przed ślubem i przywiozła do pracy- żeby go dostać na ślubie :) . Ja chciałam pieniądze, bo my już wtedy przed ślubem tak naprawdę wszystko mieliśmy- więc dostałam ładną kolorową kopertę :smile:

Natomiast w poprzedniej pracy było tak, że jak nasza wydziałowa para się pobierała to powiedzieli co chcą dostać, ktoś pojechał zobaczyć ile ten prezent kosztuje i wtedy podzielił na wszystkich pracowników i zostało zakupione to co chcieli. I nikt się nie oburzył,że np. za dużo się trzeba złożyć. Wszyscy grzecznie kasę na stół wyłożyli i już :smile:
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 8:52 am   

u mnie w pracy w czerwce kolega się żenił - chciał żelazko - więc takowe dostał, a z pozostałych pieniędzy (bo wyszło tego sporo) dostał jeszcze komplet szklanek do drinków, komplet eleganckiej pościeli i komplet ręczników - według mnie fajny, przydatny prezent.
_________________


 
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 10:01 am   

Wydaje mi się, że jeżeli koleżanki/koledzy w pracy chcą coś kupić w prezencie ślubnym to warto ich ukierunkować:) im będzie łatwiej, a dla pary młodej będzie praktyczniej..
U mojego męża, powiedzieli nam żebyśmy napisali na kartce jakie rzeczy nam się przydadzą.... więc napisałam chyba 6 lub 7 rzeczy, żeby wybrali i dostosowali do ilości posiadanie gotówki..
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 11:20 am   

ja rzuciłam przed ślubem hasło koledze, że przydałaby nam się sztućce i o temacie zapomniałam ale kolega najwidoczniej nie, bo dostaliśmy bardzo ładny komplet sztućcy Gerlach, więc myślę, że warto podpowiedzieć, koledzy z pracy nie muszą się głowić a Ty nie dostaniesz kolejnego powiedzmy miksera
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 5:39 pm   

Ambrozja napisał/a:
wcześniej zostałam poinformowana do jakiej kwoty prezent mam sobie wybrać.


Kwotę jaką mam do dyspozycji to 250 zł- 300 zł. Na pewno nie kupie za taką kwotę serwisu obiadowego jaki chciałam. :(
Nie wiem co ja za taka kwote moge kupić??
_________________

Ostatnio zmieniony przez dazima Czw Lip 22, 2010 5:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 7:40 pm   

dazima napisał/a:
Kwotę jaką mam do dyspozycji to 250 zł- 300 zł. Na pewno nie kupie za taką kwotę serwisu obiadowego jaki chciałam. :(
Nie wiem co ja za taka kwote moge kupić??

No serwisu pewnie nie kupisz, ale jest tu dużo różnych możliwości, dużo zależy od tego czy dopiero teraz się urządzacie czy już macie raczej wyposażone mieszkanie.
Może to być np. pościel, komplet ręczników, jakiś piękny lniany obrus, zestaw noży, blender, mikser itd. Jeśli natomiast wszystko macie to np. jakiś obraz, a może zegar?
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 8:05 pm   

Tak naprawdę to my dopiero zaczynamy się urzadzać i jakby nie bylo wszystko nam się przyda i jest potrzebne, ale nie chcialabym też wydać tego na pierdoly, ktore beda leżały przez lata nieużywane.

ava napisał/a:
Może to być np. pościel, komplet ręczników, jakiś piękny lniany obrus, zestaw noży, blender, mikser itd


Dzięki ava pomyślę o tym
_________________

 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 11:07 am   

dazima, zawsze możesz dołożyć sama coś do tej kwoty i kupić sobie zestaw taki jak chciałaś. Ja tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona :)
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 7:25 pm   

tez biorę to pod uwagę, ale taki zestaw jak chcialam kosztuje dość sporo, a aż tyle nie chcę dokładać. Ale jak coś znajdę odpowiedniego to na pewno troche dołożę
_________________

 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 8:55 pm   

dazima a nie możesz na pierwsze i na start życiowy:) w tej kwocie zdecydować się np na komplet obiadowy luminarca ? jest tam 6 dużych talerzy, 6 deserowych, 6 głębokich, półmisek, filiżanki ze spodkami , miska duża, bulionerki i 6 kieliszków na jajka :) koszt bodajże coś ok 300zł , a na prawdę jest wytrzymały :)
z czasem możesz kupić lepszy komplecik :)

[ Dodano: Sob Lip 24, 2010 10:12 pm ]
zapomniałam jeszcze że w zestawie tym są salaterki i cukiernica :)

coś takiego jak na zdjęciu
_________________
Ostatnio zmieniony przez katrina Sob Lip 24, 2010 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xgosiekx 

Dołączyła: 16 Lut 2017
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 12:59 pm   

Jakie dostałyście ślubne prezenty lub co chciałybyście dostać? Szukam inspiracji :cool:
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 9:29 pm   

xgosiekx - zajrzyj do tego tematu : http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=12181
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Cze 19, 2017 9:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
muffinka 

Dołączyła: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: Ornontowice
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 1:41 pm   Re: Prezent ślubny

Kasik napisał/a:
Oj jak dano mnie tutaj nie było :) ale profil zachowany :)

Mam prośbę do wszystkich forumowiczek :) 5 czerwca moja szwagierka wychodzi za mąż, będę świadkować i dlatego chciałabym aby mój prezent był bardziej oryginalny a dokładniej jego zapakowanie.

Oczywiście głównym prezentem będą pieniadze jednak chciałabym inaczej je zapakować. Wymyśliłam sobie, że zorganizuję powiedzmy 5 - 7 pudełek różnej wielkości i do najmniejszego włoże właśnie pieniądze a do pozostałych jakieś drobnostki, i tak do pierwszego pudełka włożę szampana i dwa kieliszki - aby otworzyli sobie dla uczczenia tych ważnych chwil :) , w kolejnym pudełku umieszczę ramkę na zdjęcie - aby zdjecie ślubne od razu miało w czym stać :) - no i tutaj właśnie pytanie do Was - co mogę włożyć w kolejne pudełka? Chciałabym aby było w tym trochę śmiechu, wzruszenia. Pewnie coś w odniesieniu do dziecka - skarpetki czy grzechotka?

A moze wpadnie Wam jakis fajny pomysł, będę wdzieczna za wszystkie propozycje :)
--
Pozdrawiam
Kasia


Hmm... jeśli wiesz jaki twoja szwagierka nosi rozmiar, dobrym pomysłem będzie ładna bielizna na noc poślubną np. jakaś haleczka abo peniuar. Mogą zabrać sobie taki prezent w podróż poślubną i trochę poszaleć :)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2017 7:06 pm   

muffinka odpowiadasz na posta sprzed...7 lat. Myślę, że Kasik znalazła rozwiązanie. :wink:
_________________
 
 
basia632 

Dołączyła: 27 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 9:01 pm   

Ja najczęściej daję pieniążki ale jak mam wesele w bliższej rodzinie, to kupuje coś praktycznego. Mojej kuzynce sprezentowałam gofrownice profi. Ale kupując sprzęty kuchenne trzeba uważać, bo można się z kimś powtórzyć. Jak mój brat się żenił, to dostał w prezencie dwa ekspresy do kawy. Dlatego dobrze jest wybierać nietypowe rzeczy.
 
 
monia_177 

Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Lip 05, 2017 10:47 am   

basia632 napisał/a:
Ja najczęściej daję pieniążki ale jak mam wesele w bliższej rodzinie, to kupuje coś praktycznego. Mojej kuzynce sprezentowałam gofrownice profi. Ale kupując sprzęty kuchenne trzeba uważać, bo można się z kimś powtórzyć. Jak mój brat się żenił, to dostał w prezencie dwa ekspresy do kawy. Dlatego dobrze jest wybierać nietypowe rzeczy.


Zgadzam się w 100% - najlepsza kasa :)
 
 
Marta23 


Dołączyła: 10 Lip 2017
Posty: 12
Skąd: Płock
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lip 16, 2017 2:44 pm   

Też jestem za kasą w prezencie. Młodzi najlepiej wiedzą co im potrzebne :)
 
 
Jurek55 


Dołączył: 25 Sty 2018
Posty: 0
Skąd: Rzeszow
Wysłany: Nie Sty 28, 2018 5:38 pm   

Polecam skorzystać z przeglądarki. Internet jest ogromną kopalnią pomysłów.
_________________
A wie pan co jest najlepszego w złamanym sercu? (...) Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania
 
 
DeLir12 


Dołączył: 25 Sty 2018
Posty: 0
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Sty 28, 2018 9:12 pm   

Jak najbardziej dobre są powyższe wskazówki. Lecz nie za bardzo konkretne w tym temacie.
_________________
Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami.
 
 
balbina8 

Dołączyła: 24 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 11:10 pm   

pieniądze to najlepszy prezent. Państwo młodzi kupią sobie co będą chcieli
 
 
Margaretka28 

Dołączyła: 21 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 30, 2020 8:37 pm   

To prawda, gotówka jest najlepsza do tego butelka dobrego wina Oak View na miły wspólny wieczór i prezent gotowy.
 
 
Kowalska1 

Dołączyła: 30 Wrz 2020
Posty: 6
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pon Paź 05, 2020 2:04 pm   

Gotówka to najlepszy prezent. Albo jakościowa tekstylia domowa.
_________________
Poduszka do spania
https://www.poduszka.com.pl/
Ostatnio zmieniony przez Kowalska1 Pon Paź 05, 2020 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laciatek 

Dołączył: 08 Paź 2020
Posty: 0
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 08, 2020 9:23 pm   

chyba gotówka lub coś dla dwojga np. spa czy kolacja :) coś nei oczywistego
 
 
Idalia 

Dołączyła: 16 Paź 2020
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 17, 2020 10:11 am   

Moim zdaniem gotówka jest najtrafniejszym prezentem. Młodzi sami wiedzą na co ją wydać
 
 
coco15 


Wiek: 28
Dołączyła: 06 Mar 2019
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Paź 19, 2020 11:57 am   

Ja bym się jej wprost zapytała czego chcę i jakie ma oczekiwania ;) nie ma co udawać i robić wielkich niespodzianek, bo prawdę mówiąc można zaliczyć sporą gafę. Najbezpieczniej jest wybrać coś z listy.
_________________
Marzenia są po to, aby je spełniać, a nie wiecznie o nich marzyć.
 
 
Zakupoholiczka 

Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 37
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Pon Lis 30, 2020 11:39 am   

Najlepszy prezent na ślub to kasa, nie ma co ukrywać :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl