Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA
nostalgia

Poprzedni temat «» Następny temat
czasopisma i książki kulinarne
Autor Wiadomość
ZoltyTulipan 

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 1:55 pm   czasopisma i książki kulinarne

Nie widziałam jeszcze takiego tematu :) A chciałabym się zapytać czy np oprócz internetu gdzieś jeszcze poszukujecie przepisów i mogłybyście polecić jakąś pozycję książkową ew. czasopismo? :)

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że uwielbiam czasopismo "Sól i pieprz" Mają naprawdę zarąbiste przepisy i na niejednym przyjęciu te dania zrobiły już furorę :)

A z książek "Elementarz gotowania" Można tam znaleźć przepisy na codziennie obiadki :) I smakują jak u mamy :) A jest wytłumaczone naprawdę krok po kroku co robić, że nawet mężczyźni sobie z tym radzą :hyhy: :hyhy:

kariczeq 

Wysłany: Czw Lut 28, 2013 12:02 am   

ja czasem się posiłkuję moim "białym krukiem" "Nastolatki gotują", pamiątka po mamie :)
w najprostszych przepisach czy podstawowych poradach, najczęściej jednak wygrywa Internet ostatnio

udanego dnia Gość

Natalka86 

Wysłany: Czw Mar 07, 2013 7:33 am   

ja mam jedną książkę Ewy Wachowicz, powiem Wam że często korzystam z tamtych przepisów

espina 

Wysłany: Czw Mar 07, 2013 9:01 am   

znam "Sól i pieprz", internet też 8) ale często korzystam z mojej "biblii" kuchennej czyli "Kuchnii polskiej". tam są podstawy, do których ja czasem wprowadzam swojej wariacje :]

M4rcysi4 

Wysłany: Czw Mar 07, 2013 12:34 pm   

espina, zastanowiło mnie to, ale gdyby tak było to przecież napisałaby też coś od siebie, że ona też tak ma, czy nie ma.... Chodzi głównie o to, że jej posty to kopiowanie czyjeś wypowiedzi lub tekstu ze stron internetowych :roll:

espina, mam też do Ciebie pytanie. Jakiego wydawnictwa jest Twoja Kuchnia polska, bo my dostaliśmy takową w dniu ślubu w prezencie od sali i jeszcze z niej nie korzystałam. Moja to Exlibris przepisy Marzenny Kasprzyckiej :-)

ppola 
Birdwoman

Wysłany: Czw Mar 07, 2013 1:01 pm   

dziewczyny usunęłam tamtego posta więc proszę kontynuować rozmowę na temat czasopism i książek kulinarnych

A ja lubię książki Nigelli tyle że zwykle modyfikuję przepisy żeby bardziej przystawały do polskich realiów :smile: mam trochę książek kucharskich ale i tak najczęsciej korzystam z internetu :smile: :smile:

Obudź się Gość :D

Prowansja 

Wysłany: Czw Mar 07, 2013 2:16 pm   

Ja mam taką książkę

autorka Marzena Wasilewska

agacionek 

Wysłany: Wto Mar 12, 2013 7:16 pm   

Ja korzystam z tych małych "Przyślij przepis" lub "Przepisy czytelników" Kotują 89 gr i 99 gr więc wydatek niewielki a zawsze jakiś ciekawy przepis wpadnie ;)
Z Internetem najszybciej coś się znajdzie, ale mam też:

Juska 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 10:41 am   

Generalnie jestem fascynatką książek, również tych kulinarnych. Ostatnio przerabiam w kuchni dwa prezenty (jeszcze bożonarodzeniowe):
Nowość Nigelli, poświęconą kuchni włoskiej - genialne i proste:

oraz zaskoczenie kulinarne w roli głównej - Gwyneth Paltrow :)

Polecam szczególnie drugą pozycję osobom, które chcą spróbować nowych smaków, zdrowych, zielonych i smacznych :)

bettyB 

Wysłany: Nie Maj 19, 2013 7:43 pm   

a czy któraś z Was ma książkę kucharską Ewy Chodakowskiej? napaliłam się na nią, ale nie wiem czy opłaca się wydać prawie 50zł...

Juska 

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 4:48 pm   

bettyB, jeśli chodzi o "Zmień swoje życie..." to chyba nie jest to typowa książka kucharska tylko 30dniowy program ćwiczeń i przykładowych jadłospisów (być może są i konkretne przepisy). Ale jeśli typowa kucharska by się pojawiła (może coś o tym wiesz? ;) ), to chętnie się w nią zaopatrzę :)

ZoltyTulipan 

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:21 pm   

Chyba jest dostępna tylko ta jedna :) A tutaj recenzja tej książki, mnie osobiście przekonała do tego, że nie ma co wydawać pieniędzy na tą książkę:
recencja

Juska 

Wysłany: Czw Sty 02, 2014 4:30 pm   

Na mikołajki dostałam od mojego mężczyzny:

I powiem szczerze, że nie bardzo mi odpowiadają przepisy Jamiego, ponieważ są za bardzo... "męskie" :) , jednak ta książka mnie naprawdę zachwyciła. Wypróbowałam już kilka przepisów. Są naprawdę proste, część z nich robi się "sama" i szybko. Nawet mój T. stwierdził, że sam coś ugotuje korzystając z książki. :)

ithanielle 

Wysłany: Nie Sty 05, 2014 11:00 pm   

kariczeq napisał/a:
ja czasem się posiłkuję moim "białym krukiem" "Nastolatki gotują", pamiątka po mamie :)

Też mam "Nastolatki gotują", ale od przyszłej teściowej :) od niej mam też "Filozofię życia" A. Ciesielskiej, gdzie poza informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania i przyprawiania potraw jest wiele ciekawych przepisów. To moje ulubione, bo ogólnie mam pół szafy książek kucharskich... :D

Catylyn89 
Szczera forumka

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 12:15 pm   

Juska, Posiadam książkę Jamiego "Gotuj z Oliverem" i w jeden weekend ją przeczytałam.,, Posiada dużo ciekawostek i ułatwień przy gotowaniu :)

Od Ciebie zależy jak będzie wyglądać Twoja przyszłość, więc zrób wszystko byś na starość niczego nie żałował.

Juska 

Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 1:00 pm   

Nie zbierając znaczków i nie korzystając z Lidlowskiej kampanii kupiłam sobie na allegro:

Pięknie wydana i bardzo zachęcająca do działania :) A że Post się kończy, to w końcu będe mogła poszaleć ze słodkościami :)

katnow 

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:50 am   

Ja za to dostałam ostatnio książkę o wdzięcznym tytule "Wiosenny detoks". Fajne przepisy :)

dorotka0603 

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 4:04 pm   

Juska, Catylyn89, Jamie Oliver jak dla mnie ma najlepsze przepisy i kocham Jego kuchnię! Więc naprawdę świetne książki :)

Catylyn89 
Szczera forumka

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 6:30 pm   

Ostatnio się zakochałam w przepisach Julii Child... Ubóstwiam ją, bo nauczyła mnie jak zrobić pyszny kremowy suflet czekoladowy, który mi wyszedł za pierwszym razem :smile:
Ma też parę fajnych wskazówek np. co zrobić aby omlet był puszysty lub co zrobić aby pieczony kurczak był soczysty.

Od Ciebie zależy jak będzie wyglądać Twoja przyszłość, więc zrób wszystko byś na starość niczego nie żałował.

splita 

Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 8:33 am   

A znacie bloga Qchenne inspiracje? Jego autorka wydała książkę kulinarną, która moim zdaniem jest świetna.

Odpowiedz do tematu