Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
czasopisma i książki kulinarne
Autor Wiadomość
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Lut 27, 2013 1:55 pm   czasopisma i książki kulinarne

Nie widziałam jeszcze takiego tematu :) A chciałabym się zapytać czy np oprócz internetu gdzieś jeszcze poszukujecie przepisów i mogłybyście polecić jakąś pozycję książkową ew. czasopismo? :)

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że uwielbiam czasopismo "Sól i pieprz" Mają naprawdę zarąbiste przepisy i na niejednym przyjęciu te dania zrobiły już furorę :)

A z książek "Elementarz gotowania" Można tam znaleźć przepisy na codziennie obiadki :) I smakują jak u mamy :) A jest wytłumaczone naprawdę krok po kroku co robić, że nawet mężczyźni sobie z tym radzą :hyhy: :hyhy:
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 12:02 am   

ja czasem się posiłkuję moim "białym krukiem" "Nastolatki gotują", pamiątka po mamie :)
w najprostszych przepisach czy podstawowych poradach, najczęściej jednak wygrywa Internet ostatnio
_________________


udanego dnia Gość
 
 
Natalka86 

Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 7:33 am   

ja mam jedną książkę Ewy Wachowicz, powiem Wam że często korzystam z tamtych przepisów
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 9:01 am   

znam "Sól i pieprz", internet też 8) ale często korzystam z mojej "biblii" kuchennej czyli "Kuchnii polskiej". tam są podstawy, do których ja czasem wprowadzam swojej wariacje :]
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 12:34 pm   

espina, zastanowiło mnie to, ale gdyby tak było to przecież napisałaby też coś od siebie, że ona też tak ma, czy nie ma.... Chodzi głównie o to, że jej posty to kopiowanie czyjeś wypowiedzi lub tekstu ze stron internetowych :roll:

espina, mam też do Ciebie pytanie. Jakiego wydawnictwa jest Twoja Kuchnia polska, bo my dostaliśmy takową w dniu ślubu w prezencie od sali i jeszcze z niej nie korzystałam. Moja to Exlibris przepisy Marzenny Kasprzyckiej :-)
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 1:01 pm   

dziewczyny usunęłam tamtego posta więc proszę kontynuować rozmowę na temat czasopism i książek kulinarnych

A ja lubię książki Nigelli tyle że zwykle modyfikuję przepisy żeby bardziej przystawały do polskich realiów :smile: mam trochę książek kucharskich ale i tak najczęsciej korzystam z internetu :smile: :smile:
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 2:16 pm   

Ja mam taką książkę

autorka Marzena Wasilewska
 
 
agacionek 


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 1759
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 7:16 pm   

Ja korzystam z tych małych "Przyślij przepis" lub "Przepisy czytelników" Kotują 89 gr i 99 gr więc wydatek niewielki a zawsze jakiś ciekawy przepis wpadnie ;)
Z Internetem najszybciej coś się znajdzie, ale mam też:
_________________

 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 10:41 am   

Generalnie jestem fascynatką książek, również tych kulinarnych. Ostatnio przerabiam w kuchni dwa prezenty (jeszcze bożonarodzeniowe):
Nowość Nigelli, poświęconą kuchni włoskiej - genialne i proste:


oraz zaskoczenie kulinarne w roli głównej - Gwyneth Paltrow :)



Polecam szczególnie drugą pozycję osobom, które chcą spróbować nowych smaków, zdrowych, zielonych i smacznych :)
_________________
 
 
bettyB 

Dołączyła: 19 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 7:43 pm   

a czy któraś z Was ma książkę kucharską Ewy Chodakowskiej? napaliłam się na nią, ale nie wiem czy opłaca się wydać prawie 50zł...
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 4:48 pm   

bettyB, jeśli chodzi o "Zmień swoje życie..." to chyba nie jest to typowa książka kucharska tylko 30dniowy program ćwiczeń i przykładowych jadłospisów (być może są i konkretne przepisy). Ale jeśli typowa kucharska by się pojawiła (może coś o tym wiesz? ;) ), to chętnie się w nią zaopatrzę :)
_________________
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:21 pm   

Chyba jest dostępna tylko ta jedna :) A tutaj recenzja tej książki, mnie osobiście przekonała do tego, że nie ma co wydawać pieniędzy na tą książkę:
recencja
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 4:30 pm   

Na mikołajki dostałam od mojego mężczyzny:

I powiem szczerze, że nie bardzo mi odpowiadają przepisy Jamiego, ponieważ są za bardzo... "męskie" :) , jednak ta książka mnie naprawdę zachwyciła. Wypróbowałam już kilka przepisów. Są naprawdę proste, część z nich robi się "sama" i szybko. Nawet mój T. stwierdził, że sam coś ugotuje korzystając z książki. :)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 11:00 pm   

kariczeq napisał/a:
ja czasem się posiłkuję moim "białym krukiem" "Nastolatki gotują", pamiątka po mamie :)


Też mam "Nastolatki gotują", ale od przyszłej teściowej :) od niej mam też "Filozofię życia" A. Ciesielskiej, gdzie poza informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania i przyprawiania potraw jest wiele ciekawych przepisów. To moje ulubione, bo ogólnie mam pół szafy książek kucharskich... :D
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 12:15 pm   

Juska, Posiadam książkę Jamiego "Gotuj z Oliverem" i w jeden weekend ją przeczytałam.,, Posiada dużo ciekawostek i ułatwień przy gotowaniu :)

_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 1:00 pm   

Nie zbierając znaczków i nie korzystając z Lidlowskiej kampanii kupiłam sobie na allegro:

Pięknie wydana i bardzo zachęcająca do działania :) A że Post się kończy, to w końcu będe mogła poszaleć ze słodkościami :)
_________________
 
 
katnow 

Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:50 am   

Ja za to dostałam ostatnio książkę o wdzięcznym tytule "Wiosenny detoks". Fajne przepisy :)
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 4:04 pm   

Juska, Catylyn89, Jamie Oliver jak dla mnie ma najlepsze przepisy i kocham Jego kuchnię! Więc naprawdę świetne książki :)
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 6:30 pm   

Ostatnio się zakochałam w przepisach Julii Child... Ubóstwiam ją, bo nauczyła mnie jak zrobić pyszny kremowy suflet czekoladowy, który mi wyszedł za pierwszym razem :smile:
Ma też parę fajnych wskazówek np. co zrobić aby omlet był puszysty lub co zrobić aby pieczony kurczak był soczysty.
_________________
 
 
splita 

Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 8:33 am   

A znacie bloga Qchenne inspiracje? Jego autorka wydała książkę kulinarną, która moim zdaniem jest świetna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl