Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy zdjęcia plenerowe / studyjne?
Autor Wiadomość
mada 

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 3:22 pm   

My mieliśmy zarówno zdjęcia studyjne jak i plener. Nie byliśmy ograniczeni finansowo, bo płaciliśmy za całą sesję zdjęciową jedną sumę, bez względu na ilość wybranych przez nas później zdjęć. Studio było przed samym ślubem - chodziło o to by uwiecznić nasz wygląd w dniu ślubu. A plener miał być w tygodniu po, w zależności od tego, w który dzień będzie ładna pogoda (to było pod koniec września). I stało się tak, że plener był od razu w poniedziałek bo pogoda dopisała. Nie ważne, że musiałam iść drugi raz do fryzjera (który tylko zakręcił mi włosy na lokówkę i podpiął) i drugi raz do kosmetyczki (która zrobiła mi śliczny naturalny makijaż - nawet ładniejszy niż ten na ślub) - zdjęcia w plenerze wyszły super. Nie spodziewałam się takiego efektu. Oboje byliśmy odstresowani. Nie przejmowaliśmy się strojem. Wygłupialiśmy się razem z panią fotograf. Fajnie się bawiliśmy w ten dzień. Nie było ograniczenia czasowego. Gdy pszyszło do wybierania zdjęć to okazało się że tak naprawdę mało póz odrzuciliśmy. Mamy w pamiątkowym albumie prawie 40 zdjęć! Dla mnie to była jeszcze jedna okazja do włożenia sukni. Dziewczyny! Nie zastanawiajcie się - jeśli decydujecie się na plener to wybierzcie się na niego po ślubie!
_________________
Pozdrawiam
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 4:17 pm   

Można też zrobić zupeŁnie odwrotnie - sŁyszaŁam o takim przypadku, że MŁodzi zakupili podwójny komplet strojów (MŁoda oczywiście dwie różne sukienki a nie identyczne) i plener zrobili dużo wcześniej przed ślubem - jakieś 2/3 tygodnie. Mieli zdjęcia w kilku miejscach i bardzo szalone. No a w dzień ślubu Pan MŁody ujrzał swą ?lubną w zupeŁnie innej kreacji :)

Ja osobiście bym się na coś takiego nie zdecydowaŁa ale jest to jedna z możliwości :)
 
 
katarynka 


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Kwi 2008
Posty: 170
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 4:38 pm   

Ja właśnie staram sie wybrac termin na zdjecia w plenerze. ?lub był pod koniec marca. Na razie czekam az wszystko nabierze koloru soczystej zieleni i pojawią sie kwiaty np. bzy. W dniu slubu zdjecia w plenerze byly niewykonalne ze wzgledu na brak czasu i pogode - padal deszczyk.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 4:59 pm   

Sajonara6 napisał/a:
Można też zrobić zupeŁnie odwrotnie - sŁyszaŁam o takim przypadku, że MŁodzi zakupili podwójny komplet strojów (MŁoda oczywiście dwie różne sukienki a nie identyczne) i plener zrobili dużo wcześniej przed ślubem - jakieś 2/3 tygodnie. Mieli zdjęcia w kilku miejscach i bardzo szalone. No a w dzień ślubu Pan MŁody ujrzał swą ?lubną w zupeŁnie innej kreacji :)


?e zdjęcia robione przed ślubem to jeszcze rozumiem, to mnie nie dziwi- ale dwie różne sukienki to dla mnie całkowicie bez sensu :kwasny:

[ Dodano: Pią Maj 02, 2008 7:15 pm ]
Słuchajcie dziewczyny, gdybyście miały do wyboru sesję studyjną (w dniu ślubu) o 20.10 albo 22.40 to którą godzinę byście wybrały? Dodam, że ślub jest o 17.00 (z mszą), na sali będziemy ok. 18.30, wesele do 5.00 rano)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 8:37 am   

ava napisał/a:
Słuchajcie dziewczyny, gdybyście miały do wyboru sesję studyjną (w dniu ślubu) o 20.10 albo 22.40 to którą godzinę byście wybrały? Dodam, że ślub jest o 17.00 (z mszą), na sali będziemy ok. 18.30, wesele do 5.00 rano)

przyznam szczerze, że żadną. Dla mnie wyjście na zdjęcia w czasie wesela jest nieeleganckie. Gdyby miaŁo to trwać powiedzmy 30 minut to ok ale dojazd do atelier i z powrotem, sama sesja - wg mnie to zdecydowanie za dŁugo.
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 8:53 am   

Mi najbardziej odpowiada pomysł
•sejsa w studio w dniu ślubu przed ślubem ale tylko chwile przed :)
•plener w tygodniu po ślubie ( mam nadzieje że w pażdzierniku trafi sie jeszcze jakis ciepły dzień :) )
Nie bardzo mi pasuje wersja z plenerem przed ślubem z 2 tygodnie bo :
1. pan młody obejrzy juz sobie dokładnie panne młoda
2. a jak cos sie z suknia stanie pobrudzi czy cos przecierz to plener czyli cos na powietrzu wiec trawa, ziemia, wszedzie można sie ubrudzic. To nie dla mnie :kwasny:
Pomysł z 2 sukienkami wogole go nie rozumiem :? co to za zdjecia ślubne nie w sukni ślubnej (naszej slubnej) :?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dorotka847 Sob Maj 03, 2008 8:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 1:06 pm   

Sajonara6 napisał/a:
ava napisał/a:
Słuchajcie dziewczyny, gdybyście miały do wyboru sesję studyjną (w dniu ślubu) o 20.10 albo 22.40 to którą godzinę byście wybrały? Dodam, że ślub jest o 17.00 (z mszą), na sali będziemy ok. 18.30, wesele do 5.00 rano)

przyznam szczerze, że żadną. Dla mnie wyjście na zdjęcia w czasie wesela jest nieeleganckie. Gdyby miaŁo to trwać powiedzmy 30 minut to ok ale dojazd do atelier i z powrotem, sama sesja - wg mnie to zdecydowanie za dŁugo.


No cóż są różne zwyczaje... W mojej rodzinie i w rodzinie S. nikt nie uzna tego za nieeleganckie, bo po prostu tak się u nas "praktykuje". Dla mnie i S. sesja studyjna kilka dni po ślubie nie wchodzi w grę, a kilka godzin czy nawet chwil przed też nie za bardzo :(
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 2:36 pm   

U nas w regionie już jest taki zwyczaj, że do zdjęć Młodzi jadą w czasie wesela. Choć coraz częściej spotyka sie pary, które robią zdjęcia przed ślubem, ale ludzie dziwnie na to reagują.
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 2:47 pm   

Dla mnie nie ma znaczenia czy wychodzenie z wesela jest nieeleganckie, bardziej chodzi o to że traci się zabawę, przecież takie zdjęcia trwają co najmniej godzinę + dojazd :kwasny: z tego co obserwuję to dawniej wychodzenie było w zwyczaju, ale teraz sie od tego odchodzi :)
My mamy zdjęcia w studio przed ślubem o 15.30 :)
_________________
 
 
aglucia 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 2:37 pm   

Ava, jeżeli chodzi o mnie, to wydaje mi się, że godzina 20:10 będzie jak najbardziej odpowiednia. Pobędziecie troszkę z gośćmi na sali, troszkę się pobawicie i wrócicie kiedy zabawa już będzie rozkręcona. Przecież początki wesela, kiedy goście są jeszcze trzeźwi, i tak są zazwyczaj troszkę drętwe....

Czemu to miałobybyć nieeleganckie??? przecież tak się robi od zawsze...
_________________


życzę miłego dnia Gość !
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 7:41 pm   

My zdjęcia plenerowe będziemy mieć poniedziałek/wtorek zaraz po ślubie. A zdjęć studyjnych nie będziemy mieć wcale bo są okropne, sztuczne i ja osobiście ich nie znoszę. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam moją opinią, ale trudno - to jest moje zdanie na ten temat.
 
 
aglucia 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 9:55 pm   

Mariolka nie jesteś wyjątkiem :) powoli zdjęcia studyjne wychodzą z mody. Zgadzam się z Tobą, że plener jest o wiele ciekawszy, choć nie podobają mi się zdjęcia, które są, powiem po prostu... głupie...
Zdjęcia ślubne powinny mieć w sobie magię, być ciepłe i wyjątkowe, a nie np. panna młoda grająca w piłkę w sukni ślubnej i adidasach
_________________


życzę miłego dnia Gość !
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 7:37 am   

Przypominam, że temat jest "kiedy" a nie "jakie"

Kati
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 07, 2008 10:14 pm   

Mariola napisał/a:
My zdjęcia plenerowe będziemy mieć poniedziałek/wtorek zaraz po ślubie. A zdjęć studyjnych nie będziemy mieć wcale bo są okropne, sztuczne i ja osobiście ich nie znoszę. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam moją opinią, ale trudno - to jest moje zdanie na ten temat.


Wiele znajomych osób (m. in. mój brat) ma taką opinię jak ty. Ale ja chcę właśnie studyjne, te wypracowane, sztuczne pozy. Takie chcę ;)

A oprócz tego plener. Zdjęcia będziemy robić w pierwszym tygodniu po ślubie. W jaki dzień - to będzie zależeć od pogody.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 8:09 am   

My będziemy mieć plener w tygodniu po ślubie jak tylko włosy zetnę. :lol:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 1:01 pm   

ava napisał/a:
Słuchajcie dziewczyny, gdybyście miały do wyboru sesję studyjną (w dniu ślubu) o 20.10 albo 22.40 to którą godzinę byście wybrały?

W mojej rodzinie i w rodzinie S. nikt nie uzna tego za nieeleganckie, bo po prostu tak się u nas "praktykuje".

skoro tak to ja bym wybraŁa 20:10 - będziecie mniej zmęczeni i bardziej świeży
Ostatnio zmieniony przez gosc Pią Maj 16, 2008 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 3:35 pm   

my sesje studyjna mamy 2 h przed slubem a plener...hmm...no wlasnie, trzeba bedzie pomyslec, ale na pewno jakos w tygodniu po i przed wyjazdem w podroz, bo wyjezdzamy rowny tydzien po slubie! kurde...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Martysia Sob Maj 17, 2008 3:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 8:34 pm   

a ja mialam we wtorek poslubie i w ogóle ni załuje Miałam wątpliwosci ale teraz po całej sesji stwierdzam ż to była dobra decyzja. Spokojnie, bez stresu mogliśmy pozować . kładlismy sie na ziemi, opieralismy o drzewa i nie trzeba było się martwic że cos sie ubrudzi :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka19 Sob Maj 17, 2008 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 12:05 pm   

My studyjnych nie bedziemy miec a plener chyba po powrocie do Szwajcarii. Brat S. jest fotografem -amatorem. Ale to na razie wstepny projekt.
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 4:45 pm   

Ja nie mam problemu kiedy zdjęcia. Nie mamy studyjnych tylko plener, który zrobimy sobie w tygodniu po ślubie :smile:
 
 
Markasiak 


Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Maj 21, 2008 7:48 pm   

My planujemy plener i wsystkie inne zdjęcia w dniu slubu. Z kilku powodów... Dla mnie zdjęcie jest pamiątką chwili - jeśli zrobię zdjęcia po slubie to już nie będzie to samo. Po drugie kilka dni lub nawet dzień po slubie nie będę już wyglądała tak samo. Po trzecie moja suknia może nie być już taka fajna jak w dniu slubu. No i po kolejne... bedę miała żywe kwiaty we włosach i chce by na zdjciach było je widac. Tak więc uważam, że najlepsze sa zdjęcia robione w dniu slubu. Potem już nie będzie takich emocji w oczach i na buzi :)
_________________


Dziękuję serdecznie! I ja Was pozdrawiam dziewczyny!!! :)
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 12:31 pm   

Ja również nie byłam przekonana do zdjęć robionych w tygodniu po ślubie, ale przyznam że im blizej naszego ślubu tym mniej się tym przejmuje, tymbardziej że nie spotkałam się jeszcze z forumka która by żałowała tej decyzjii. :)
_________________
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 10:47 pm   

Mi osobiście byłoby trochę głupio zostawić gości na jakieś 2-3 godzinki, żeby cykać fotki. A gdybym miała robić zdjęcia przed ślubem to już w ogóle odpada. Za duży stres, jak dla mnie.

Poza tym nasza fotografka sama nam doradziła zdjęcia w późniejszym terminie.
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 2:01 pm   

My zdjęcia w studio robimy w dniu ślubu o 21.00, taki jest u nas zwyczaj i tak chcieliśmy.
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 6:41 pm   

fotki ślubne robimy w dniu ślubu-ślub o 17:30-do fotografa na 13.Więc przez te 4 godzinki sie wyrobimy myślę.
 
 
gorskit 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 11:15 am   

Stanowczo odradzam wykonywanie pleneru w dniu ślubu.

Do zdjęć trzeba spokojnie się przygotować, pojechać w dogodne miejsca, bez stresu żeby się nie pobrudzić spokojnie stworzyć ciekawe sytuacje.
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Lip 14, 2008 11:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:49 am   

gorskit napisał/a:
Stanowczo odradzam wykonywanie pleneru w dniu ślubu.

Też odradzam takie rozwiązanie. My robiliśmy zdjęcia tydzień przed i moim zdaniem tak jest najlepiej. Z pleneru wróciliśmy baaardzo zmęczeni i nie wyobrażam sobie, by po tym wszystkim mieć jeszcze siłę na sam ślub i wesele. I nawet jeśli się będzie uważać, to nie da się uniknąć pobrudzenia sukienki, a wielkie wejście do kościoła z brudnym trenem to raczej mało konfortowa sytuacja. Ja wyprałam dół swojej sukni i wcale nie widać, że przez kilka godzin chodziłam po piasku i trawie :smile: Nie było też żadnych strat jeśli chodzi o sukienkę czy buty. No chyba że ktoś planuje wspinaczkę po drzewach lub kąpiel w jeziorze :lol: Wesele pomimo wszystko stwarza chyba większe niebezpieczeństwo uszkodzenia ubrania...
 
 
fotografialodz.com 
Firma

Wiek: 46
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 11:42 pm   

z mojego doswiadczenia rowniez wynika ze najlepszym rozwiazaniem jest plener w innym dniu , jednak najlepiej 2-3 dni po weselu . Mlodzi sa jeszcze wtedy na "fali" slubu wesele i jest fajny klimat, latwiej sie im rozluznic a przeciez to jest tak naprawde polowa sukcesu w udanych zdjeciach. Druga sprawa to tak jak juz wspomnieliscie, komfort oraz mozliwosc pozwolenia sobie na wiecej urozmaiconych poz.
 
 
veroni 

Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 42
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 2:38 pm   

My plener mieliśmy we wtorek po weselu i jesteśmy bardzo zadowoleni. dzięki temu nie ominęła nas ani jedna chwila wspaniałej zabawy na naszym weselu:)
_________________
szczęśliwa mężatka:) Nasz dzień 9.08.2008r :)
 
 
martaL 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 10:09 am   

:kwasny: Ja bym się bała planować czegoś po ślubie, moja znajoma zniszczyła tak suknie na weselu, że o zdjęciach po nie mogła już nawet pomażyć ;/
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 11:33 pm   

my mielismy sesje plenerowa tydzien po slubie-wszystko na spokojnie i bezstresowo :) polecam
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Paź 07, 2008 6:40 am   

fotografialodz.com napisał/a:
z mojego doswiadczenia rowniez wynika ze najlepszym rozwiazaniem jest plener w innym dniu , jednak najlepiej 2-3 dni po weselu . Mlodzi sa jeszcze wtedy na "fali" slubu wesele i jest fajny klimat, latwiej sie im rozluznic a przeciez to jest tak naprawde polowa sukcesu w udanych zdjeciach. Druga sprawa to tak jak juz wspomnieliscie, komfort oraz mozliwosc pozwolenia sobie na wiecej urozmaiconych poz.


Stanowczo się z tym nie zgadzam. Moja suknia po weselu na nic się już nie nadawała, tym bardziej na zdjęcia. W moim przypadku trudno było uniknąć uszkodzenia, bo suknia była z koronki, ale w każdym przypadku istnieje takie ryzyko. Poza tym nie należy zapomnieć o podróży poślubnej...Fotki 2-3 tygodnie po fakcie to chyba już nie to samo.
_________________
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Wto Paź 07, 2008 10:35 am   

julietta napisał/a:
fotografialodz.com napisał/a:
z mojego doswiadczenia rowniez wynika ze najlepszym rozwiazaniem jest plener w innym dniu , jednak najlepiej 2-3 dni po weselu . Mlodzi sa jeszcze wtedy na "fali" slubu wesele i jest fajny klimat, latwiej sie im rozluznic a przeciez to jest tak naprawde polowa sukcesu w udanych zdjeciach. Druga sprawa to tak jak juz wspomnieliscie, komfort oraz mozliwosc pozwolenia sobie na wiecej urozmaiconych poz.


Stanowczo się z tym nie zgadzam. Moja suknia po weselu na nic się już nie nadawała, tym bardziej na zdjęcia. W moim przypadku trudno było uniknąć uszkodzenia, bo suknia była z koronki, ale w każdym przypadku istnieje takie ryzyko. Poza tym nie należy zapomnieć o podróży poślubnej...Fotki 2-3 tygodnie po fakcie to chyba już nie to samo.


no niestety ja tez sie nei zgadzam ale z Twoja wypowiedzia...
PLENER tylko w inny dzien niz slub... nie ma pospiechu nie ma ryzyka ze suknia sie ubrudzi totalny luz i no stres
robilem juz plenery i 2-3 po slubie jak pisze kolega wyzej i kilka tygodni ...
zawsze klimat jest odpowiedni do sposobu bycia mlodych :) )))

stanowczo odradzam PLENER w dniu slubu
no chyba ze np zdjecia robione w budynku itp gdzie nei ma opcji zabrudzenia kreacji (ale to i tak jest stres czasowy !! :/ )

pozdrawiam :)
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 1:01 pm   

ja bym najchętniej zrobiła sesję w plenerze w niedzielę po weselu, bo miałabym nadal tą samą wiązankę (która tygodnia może nie przeżyć), fryzurę (chyba) i tylko lekkie poprawki w makijażu etc no ale to wszystko zależy tak naprawdę od pogody, nie mam niestety pewności, że 26/10 będzie taka piękna pogoda, jak w ostatgni weekend :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 1:33 pm   

"bo miałabym nadal tą samą wiązankę"

W zdjęciach plenerowych wiązanka jest chyba najmniej istotna. Popatrz justinaa na te:
www.multifoto.lh.pl/galle...lbum/index.html

Na tych zdjęciach wiązanki prktycznie nie widać, bo najważniejsza jest zkochana (co widać) , wpatrzona w siebie młoda para. :P
Ostatnio zmieniony przez Belluszi Wto Paź 14, 2008 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 4:21 pm   

Belluszi napisał/a:
W zdjęciach plenerowych wiązanka jest chyba najmniej istotna.


No nie wiem - mi się bardzo przydała, specjalnie zamówiłam sobie małą wiązankę tydzień przed ślubem. Czasem nie było co z rękami zrobić :)
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 4:42 pm   

My mielismy sesje tydzien po slubie i uwazam to za doskonaly pomysl. oczywiscie, sukienka po weselu byla w zalosnym stanie - poprula sie i pobrudzila, ale w ciagu tygodnia ja naprawilam jako tako i moglismy miec zdjecia.
a na samych zdjeciach wyszlismy zrelaksowani, szczesliwi i moglismy robic zdjecia, ile chcielismy i w pozycjach, jakie tylko przyszly nam do glowy. atmosfera?? mysle, ze duzo przyjemniejsza, niz gdyby sesja miala byc w dniu slubu. dzien po z kolei bylibysmy zbytnio zmeczeni i "malo ladni" :wink:

wiazanke jednak musialam zamowic dodatkowa - ekstra koszt i nie taka sliczna, ale cos kosztem czegos.
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 12:58 pm   

Robiliśmy plener w dniu ślubu(do tego nas okradli) i nie przeszkodziło to w niczym.
Jestem bardzo zadowolona z końcowego efektu:) Wystarczyły nam niecałe 3 godziny na zrobienie naprawdę ciekawych zdjęć.
Jeśli ktoś chce robić zdjęcia w dzień ślubu widocznie jemu to odpowiada-jeśli ktoś woli robić zdjęcia po ślubie kilka dni, to tez jest jego prywatną sprawa.Nie można powiedzieć,ze Ty robisz źle ,a ja robię dobrze.
Nie ma żadnej zasady,ze zdjęcia powinno się robić po ślubie.

Wczoraj (tj.we wtorek) szłam na Piotrkowską i z kawiarenki na rogu Pietryny i Zielonej wychodziła młoda para z fotografem.
Postanowili zrobić zdjęcia po ślubie i ok-ale szkoda mi się zrobiło dziewczyny bo deszcz zaczął padać,ludzie w kurtkach, a ona w gorseciku.
I nie mówcie,ze ja emocje grzały-po ślubie wszystko opada.
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:31 am   

Wiadomo kazdy ma swoje zdanie , i oczywiscie ma do tego pelne prawo :)
Ja ze swojej strony dodam trzy grosze, jak juz wspomnialem wczesniej w tym watku jestem zwolennikiem zdjec po slubie. Z racji tego tego ze nie jestem panem mlodym a osoba "po drugiej stronie" czyli fotografem, moge stwierdzic jedna rzecz, ze zdjecia ktore wykonuje w dzien slubu sa zazwyczaj troche gorsze od tych robionych przezemnie po slubie. Ja mam to porownanie, moi koledzy po fachu pewnie tez. Wy mlodzi niestety nie jestescie w stanie tego wychwycic, macie tylko swoje zdjecia i sa one napewno piekne , ale czy macie 100% pewnosci ze nie moglyby byc piekniejsze. Czasami warto zaufac fotografowi ktory ma doswiadczenie bo jemu tak naprawde rowniez zalezy abyscie mieli jak najlepsze zdjecia.

Jesli chodzi o mloda na pietrynie , oczywiscie masz racje, pewnie bidulka zmokla(a moze wlasnie chcieli miec zdjec w deszczu na pietrynie , ktoz to wie :) ) ale co zrobic, czasami tak bywa , pazdziernik daje we znaki. Z drugiej strony dziwie sie fotografowi ze nie zaproponowal przelozenia sesji na inny dzien, no chyba ze para mloda tak chciala.

I teraz odbije pileczke :)
A co by bylo gdyby padal deszcz w dzien slubu? Hmn.. plener , mokra suknia jakos tego nie widze, wiec i tak trzeba przelozyc na inny dzien.

Sie rozpisalem .... :)
Pozdrawiam
Jankowski Michal
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:14 am   

fotografialodz napisał/a:


I teraz odbije pileczke :)
A co by bylo gdyby padal deszcz w dzien slubu? Hmn.. plener , mokra suknia jakoś tego nie widze, wiec i tak trzeba przelozyc na inny dzien.
l


no właśnie u nas padał ;)
W piątek przed ślubem było istne oberwanie chmury ;) a w sobotę wiadomo trawa mokra BARDZO, a do tego co chwilke padało.
I my chodziliśmy po tej trawie-i kiecka się pobrudziła i garnitur tez-i nic się takiego nie stało.
Gdyby w sobotę była straszna ulewa, to zrobilibyśmy zdjęcia w studio-taka była umowa z fotografem.

swoją drogą to najpiękniejsze zdjęcia ślubne byłyby chyba teraz.Tyle kolorów :)

Tak wiem nie jestem fotografem, i jakichkolwiek byśmy zdjęć nie zrobili dla mnie było by najlepiej-ale zgadzam się,też z tym,ze po ślubie to już można wszystko robić(łącznie z tarzaniem się po trawie)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 2:58 pm   

a ja jeszcze nie wiem kiedy zrobimy plener :smile:
tydzień po ślubie być nie mógł, bo wszystkich świętych, teraz jest długi weekend, na który sobie wyjeżdzamy, a nawet jeśli blibyśmy w Łodzi to mógłby być problem z fryzjerem, kosmetyczką etc, więc może zsrobimy w następny ... ;-) będę w każdym razie stałyjm bywalcem pogodynka.pl i mam nadzieję, że uda na się zrobić tą sesję w listopadzie ;)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 4:19 pm   

My mieliśmy tylko zdjęcia studyjne i robiliśmy je przed ślubem. Nie podoba mi się gdy młodzi znikają podczas wesela na takie zdjęcia.
_________________


 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 8:37 pm   

po debacie zdecydowaliśmy że zdjęcia plenerowe będą w tygodniu - chcemy poszaleć a nie przejmować się czasem czy ubrudzeniem będzie pelna wariacja:):))
_________________
 
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 11:32 am   

my będziemy mieć zdjęcia plenerowe w tygodniu po ślubie, nie będziemy sie nigdzie spieszyli i będziemy mieli dużo czasu :)
_________________
 
 
 
lucmar 
Firma

Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Łódź \ Skierniewice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 1:12 pm   

Njalepszym rozwiazaniem jest sesja plenerowa po śubie!! :) do niczego nie trzeba sie spieszyc!! ani martwic ze suknia sie uplami. jedyne rozsadne rozwiazanie odnosnie pleneru ;) Pozdrawiam
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 11:59 am   

Potwierdzam, najlepszym terminem na sesje plenerową są dni w tygodniu po ślubie.
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 10:48 pm   

A my będziemy mieć plener w dniu ślubu w trakcie wesela.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 7:48 am   

My będziemy mieć zaraz po ślubie jakos w tygodniu.
_________________
 
 
rajeczka 

Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 309
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:14 am   

My bedziemy mieli w dniu slubu ,poniewaz mamy kamerzyste z fotografem 2+1 wiec sesja plenerowa bedzie na filmie.A taka inna"beztroska" sesja bedzie w tygodniu ;)
_________________
 
 
 
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 4:26 pm   

My planujemy zdjęcia plenerowe w pierwszym tygodniu po weselu.
Dla mnie jest to najodpowiedniejszy moment gdyż będzie już po wszystkim, bezstresowo i bez pośpiechu.
Wiadomo również, że na plener potrzeba troszkę więcej czasu, nam fotograf od razu zapowiedział, że musimy liczyć gdzieś 5-6 godzin.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl