Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzice młodych - siedzą razem czy osobno?
Autor Wiadomość
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Sie 14, 2013 11:07 pm   Rodzice młodych - siedzą razem czy osobno?

Szukałam już na forum ale nie znalazłam informacji na temat tego, jak powinno się posadzić na weselu rodziców. Wiem, że to rzecz gustu, ale interesuje mnie kwestia savoir vivru - są tu jakieś niepisane zasady czy każdy sadza, jak chce?... Mamy okrągłe stoły na 10 osób i zastanawiamy się, czy zmiksować rodziców przy jednym (niech się integrują), czy lepiej zrobić dwa osobne stoliki i niech tam siedzą w gronie rodziny, osobno moi i osobno jego. Najczęściej na weselach są stoły podłużne więc ten problem nie występuje, bo rodziców sadza się po dwóch stronach od młodych. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
_________________
Pamiętnik Piotrka i Wiki: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17563



Ostatnio zmieniony przez lorien Sro Sie 14, 2013 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:04 am   

Zwykle jest tak, ze rodzice Panny Młodej i Pana Młodego chcą usiąść ze swoimi znajomymi lub kimś z rodziny, rzadko kiedy zauważyłam, żeby Rodzice Pary Młodej siedzieli razem przy jednym stole...

Też będę miała okrągłe stoły i z narzeczonym stwierdziliśmy, że usadzimy swoich rodziców osobno :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sie 15, 2013 10:06 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:21 am   

lorien, wczoraj też rozmawiałyśmy o tym na spotkaniu :) Ja wiem, że moi rodzice chcą siedzieć blisko naszej rodziny, a mama T. ze swoją rodziną i znajomymi :) U brata T. były okrągłe stoły i tak właśnie było, mama T. siedziała z najbliższą rodziną, a rodzice panny młodej w gronie swoich bliskich :)
_________________
 
 
marysia2403 

Wiek: 33
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 11:18 am   

W kwietniu byłam na weselu w woj. wielkopolskim, konkretnie w Gnieźnie i tam z kolei nikt sobie nie wyobraża żeby rodzice nie siedzieli z Państwem Młodym. Po stronie Młodego, jego rodzice, po stronie Mlodej jej. Nawet świadkowie siedzieli zupełnie gdzie indziej i osobno.
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 11:32 am   

marysia2403 napisał/a:
W kwietniu byłam na weselu w woj. wielkopolskim, konkretnie w Gnieźnie i tam z kolei nikt sobie nie wyobraża żeby rodzice nie siedzieli z Państwem Młodym. Po stronie Młodego, jego rodzice, po stronie Mlodej jej. Nawet świadkowie siedzieli zupełnie gdzie indziej i osobno.


:o

Dobrze, że u nas nie ma takiego zwyczaju i Młodzi siedzą ze swiadkami i znajomymi przy jednym stole... No bo jak tu rzucić jakimś sprośnym żartem w obecności teściów :?
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 12:24 pm   

Akurat u mnie było tak że rodzice siedzieli obok siebie. Ale po 1) tak chcieli, po 2) w ciągu naszego narzeczeństwa dość dobrze się poznali, na różnego typu imprezach itp. 3) też było im łatwiej, bo razem doglądali żeby wszystko było ok :) Więc to zależy, a jak teść, czy moi rodzice chcieli porozmawiać ze swoją rodziną to podchodzili do "swoich" zresztą mało co oni w ogóle przy stole siedzieli ;)
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 1:22 pm   

Ja bym chyba ich na siłę nie integrowała, no chyba że tak jak u Oli88 rodzice dość dobrze się już znają i lubią. Wesele to w ostatnich czasach często niestety jedna z niewielu okazji do spotkania się dawno nie widzianych członków rodziny i porozmawiania z nimi. Ja miałam stoły w literę U więc problem z głowy, ale rozsadzając gości zapytaliśmy rodziców wprost koło kogo chcieliby siedzieć - może też tak zróbcie... :-)
_________________
 
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 5:34 pm   

Cytat:
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
ja bym ich zapytała - jak oni chcą, jak to widzą. My sie konsultowaliśmy z naszymi jak planowaliśmy usadzenie gosci przy stolach. Zreszta z niektórymi znajomymi tez. Nie chcielismy tym najbliższym nam osobom narzucać towarzystwa, wiec pozwolilismy im zadecydowac z kim chcą siedzieć.
marysia2403 napisał/a:
nikt sobie nie wyobraża żeby rodzice nie siedzieli z Państwem Młodym. Po stronie Młodego, jego rodzice, po stronie Mlodej jej. Nawet świadkowie siedzieli zupełnie gdzie indziej i osobno.
o matko, siedziec obok tesciowej...? :o
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 5:53 pm   

Ewa_Ewi napisał/a:
o matko, siedziec obok tesciowej...?

no cóż - co kraj to obyczaj - pozostaje nam tylko się cieszyć, że nie mieszkamy w Wielkopolsce :smile:
_________________
 
 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 9:29 am   

Dzięki Dziewczyny za Wasze opinie!
Nasi rodzice spotkali się jak na razie raz, jesteśmy z przeciwnych stron Polski, więc okazji w ogóle nie będą mieli za dużo... Pytaliśmy ich i wydawali się dość zakłopotani, pewnie woleliby siedzieć każdy w swoim towarzystwie ale bali się przyznać ;-) a my z kolei sugerowaliśmy, żeby usiedli razem. Pewnie czuliby się trochę skrępowani, ale z drugiej strony - kiedy mają się poznać i zintegrować? Poza tym stoliki są na 10 osób, więc ich czwórka i jeszcze do tego dobralibyśmy rodzinę/znajomych obu stron. Nie byliby skazani tylko na siebie.
Dzisiaj jadę do rodziców to jeszcze z nimi pogadam i może coś ustalimy.
_________________
Pamiętnik Piotrka i Wiki: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17563



 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 6:39 pm   

Ewa_Ewi napisał/a:
o matko, siedziec obok tesciowej...? :o


TFU! :D 8)
_________________
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 9:58 pm   

a przy podłużnych stołach rodziców sadzacie przy stole ze swoją rodziną, tak?:)
_________________


 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 7:30 am   

dorotka0603, my bedziemy mieć podłużne stoły i sadzamy rodziców osobno :) moi z naszą rodziną, rodzice J. ze swoją rodziną :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 10:15 pm   

Nasi rodzice siedzieli osobno (stoły podłużne) obok własnej rodziny. Może gdyby mówili w tym samym języku, to posadzilibyśmy ich bliżej siebie. :P
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 02, 2016 7:53 am   

U nas były podłużne stoły, przy każdym ok. 24 osoby i raczej nie myśleliśmy,żeby sadzać rodziców i teściów przy jednym. Rozmieściliśmy gości rodzinami, z mojej strony było na tyle mało osób, że wszyscy zajęli jeden stół(plus siostra z mężem siedzieli obok nas przy "stole Młodych"). Rodzice i wujostwo mojego męża siedzieli przy innym stole, rozdzieleni jeszcze jednym stołem. Chociaż teściowa miała taki pomysł, żeby pomieszać rodziny, po jednej stronie męża, po drugiej stronie moja, ale nie wyszłoby to logistycznie, no i zwyczajnie w moich stronach tak się nie robi, moi rodzice woleli być otoczeni swoją rodziną.
_________________

 
 
annaponikla 

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 5:37 pm   

Na tylu weselach co byłam czy w Łodzi czy gdzie indziej to rodzice zawsze siedzieli osobno. Z reguły podzielone jest jedna strona rodzina młodej, druga młodego. Pomieszanie chyba nie bardzo wpłynie, lepiej niech swoi koło swoich siedzą, a jak się mają zintegrować to i tak to nastąpi wcześniej czy później.
_________________
"Zwy­ciężaj­cie niena­wiść miłością, niep­rawdę - prawdą, prze­moc - cierpieniem." - Mahatma Gandhi
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 22, 2016 7:07 pm   

Na weselu mojej jednej siostry - rodzice siedzieli przy młodych jedni po jednej stronie, drudzy po drugiej. U drugiej siostry - jedna część stołu to rodzina młodej - druga młodego. Młodzi po środku. W efekcie jakoś miałam wrażenie że jedna rodzina bawi się sama i druga sama.

Generalnie chyba najlepsze rozwiązanie jest młodzi po środku, po stronie młodej - rodzice młodej i dalsza familia, po stronie młodego - analogicznie. U mnie będzie niestety zupełnie inaczej.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 10:46 am   

U mojej siostry było tak, że stoły były ułożone w literę E i w rzędzie od prawej strony siedziała cała rodzina młodej, po lewej stronie rodzina młodego, a w środkowym rzędzie znajomi. Młodzi wraz ze świadkami przy osobnym stoiku na samym środku ;) Uważam, że było to bardzo dobre rozwiązanie i mamy w planach, że u Nas będzie tak samo ;)
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
Ostatnio zmieniony przez oleczqa002 Pon Maj 23, 2016 10:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasik91 

Dołączyła: 24 Lut 2015
Posty: 92
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 10:21 am   

oleczqa002, planujemy dokładnie tak samo jesli chodzi o rozklad rodzin. Jedyna różnica to to ze główny stół nie bedzie tylko z nami i swiadkami ale bedzie dluzszy aby dochodziło do każdej z ,odnóg"

Jeszcze chwila i zaczniemy planować usadzenie:p
_________________
 
 
ewa1512 

Dołączyła: 25 Sie 2016
Posty: 7
Skąd: Łódz
Wysłany: Czw Sie 25, 2016 8:17 am   

My podjęliśmy decyzję o próbie integracji rodzin, ale w granicach rozsądku (a przynajmniej tak nam się wydaje). Stoły będą ustawione w U, a gości podzieliliśmy raczej ze względu na grupę wiekową. Osobny stół dla pary młodej i świadków, kolejny dla seniorów obu rodzin (po lewej stronie stołu rodzina panny młodej, po prawej - pana młodego lub odwrotnie) i ostatni stół dla naszych rówieśników siedzących na tej samej zasadzie :wink: Długo się nad tym zastanawialiśmy, ale zależy nam na tym, aby wszyscy bawili się razem a jednocześnie nie czuli się wyobcowani. A dzięki takiemu usadzeniu gości każdy będzie miał obok siebie kogoś kogo bardzo dobrze zna (i to z dwóch stron), a jednocześnie między jednym a drugim toastem będzie mógł poznać kogoś innego w zbliżonym do własnego wieku (siedzącego po przeciwnej stronie stołu). Najbardziej towarzyskie osoby staraliśmy się posadzić obok tych nieśmiałych, mojego chrzestnego, który prawie nikogo znać nie będzie posadziliśmy między jedynymi ludźmi których będzie znał. Mam nadzieje że takie rozwiązanie się sprawdzi.
 
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 8:31 am   

U nas będą podłużne stoły ustawione w podkowę. Przy środkowym stole będziemy siedzieć my ze znajomymi (o ile wszyscy się zmieszczą i da radę ustawić tak długi stół :) ), po prawej od naszego stołu moi rodzice z całą moją rodziną (może się zdarzyć, że trzeba będzie ustawić dwa stoły obok siebie, bo moja rodzina jest większa), a po naszej lewej stronie rodzice M. i jego rodzina. Tak więc osobno, ale w chyba nie byłam na weselu, na którym rodzice siedzieliby razem :)
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Gru 30, 2016 12:03 am   

U mnie stoły będą w U. Rodzice na pewno usiądą osobno. :)
_________________
 
 
KasiaStel 


Dołączyła: 20 Sty 2017
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 4:53 pm   

Mi sie wydaje, ze wokół pary mlodej rodzenstwo i przyjaciele, a rodzice z rodziną od swojej strony - więc osobno.
_________________

 
 
Vanilde 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 57
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 22, 2018 11:19 pm   

U nas będą okrągłe stoły i nasze rodziny będą siedzieć osobno. Znajomych również staramy się posadzić osobno, ale jeden stolik będzie musiał być mieszany :-)
_________________
Nasze industrialne zimowe wesele <3
 
 
Sanderka98 

Wiek: 25
Dołączyła: 09 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Płock
Wysłany: Pon Maj 13, 2019 11:10 am   

też byłam na takim weselu, że razem przy jednym stole siedzieli :)
 
 
krkmin 

Dołączył: 26 Lut 2020
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 27, 2020 4:46 pm   

wg mnie razem, ale jednak osobno, czyli posadzić ich blisko, lub np. na przeciwko siebie, ale nie jeden obok drugiego, zależy też w jakich są relacjach
 
 
GdzieWesele 

Dołączyła: 19 Wrz 2017
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2022 3:11 pm   

To zależy czy się darzą sympatią, jeżeli nie to lepiej nie ryzykować sprzeczki na weselu.
_________________
Szukasz idealnej sali na wesele wejdź na www.GdzieWesele.pl znajdziesz tam hotele, restauracje na przyjęcia weselne w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu w całej Polsce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl