Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomnienia z mlodosci - muzyka
Autor Wiadomość
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 29, 2004 5:18 pm   Wspomnienia z mlodosci - muzyka

A pamietacie, jakiej muzyki slychalyscie w mlodosci?
Bo ja na przyklad pamietam taki zespol, jak New Kids on the Blocks (nie jestem pewna pisowni) - spiewali na przyklad piosenke "Tonight" To chyba byla jakas straszliwa kaszana, ale pamietam, ze wszystkie dziewczyny z mojej klasy tego slychaly, a polowa kochala sie w tych chlopaczkach z boysbandu...
I jeszcze chyba jeden z pierwszych zespolow disco polo - Top One. Kiedys sie poklocilam z kolezanka, bo nie chciala mi pozyczyc kasety z ich nagaraniami ;)
a jeszcze wczesniej pamietam piosenki z "Akademii pana Kleksa" - do tej pory czasami je sobie nuce :)
A wy?
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 29, 2004 5:20 pm   

Ja uwielbialam muzyke Michaela Jacksona, mam do tej pory wszytkie jego plyty, czasami nawet wlacze zeby posluchac. Ale po ostatnich jego wybrykach juz nie daze go zadnym szacunkiem.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2004 12:37 am   

Z muzyką zawsze byłam na bakier, ale najlepiej utkwiły mi w pamięci kasety Modern Talking i Shakin Stevensa. Może dlatego że jak już mieliśmy odtwarzacz to pójście do sklepu po pierwsze zakupy było nie lada wydarzeniem. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2004 12:51 am   

O tak Modern Talking tez byli swietni :!: Nawet ich ostatnia plyte kupilam, ta z przerobkami starych przebojow i nadal mi sie podoba.
 
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 04, 2004 4:30 pm   

A pamietacie z dziecinstwa piosenki o Zuzi, lalce nieduzej, o ogorku, co mial zielony garniutrek i o najlatwiejszym ciescie w swiecie? No i o tym, ze moj brat wciaz czyta o kosmitach?
Bo mnie czasami sie przypominaja te pioseki i nucimy je sobie z Marcine na przyklad podczas jazdy samochodem :)
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2004 4:54 pm   

Pamiętam wszystko, o czym piszecie, pamiętam też zespół WHAM z George'm Michael'em i to, że z koleżankami czytałyśmy tą nazwę dokładnie tak, jak się ją pisało :lol:


Poza tym pamiętam, że moją pierwszą kupioną za własne kieszonkowe kasetą był TECHNOTRONIC :D

A jak byłam w liceum to namiętnie słuchałam DEPECHE MODE, wciąż mam sporo ich kaset...

To były czasy...
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
agnieszka 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Lut 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 12:53 pm   

...oj jak miło powspominać,
dziewczyny a pamiętacie Papa Dance - to dopiero był (jest) zespół!!!
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:43 pm   

marchefka napisał/a:
A pamietacie z dziecinstwa piosenki o Zuzi, lalce nieduzej, o ogorku, co mial zielony garniutrek i o najlatwiejszym ciescie w swiecie? No i o tym, ze moj brat wciaz czyta o kosmitach?

No, i jeszcze "Domowe przedszkole". Jak mam nastrój to zamęczam tym i "Ogórkiem..." towarzystwo. :mrgreen:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 11:30 am   

Wiecie co mnie zastanawia? Piosenki z dobranocek pamiętam doskonale, mimo że w niektórych przypadkach minęło więcej niż 20 lat...
Potrafię zaśpiewać :mrgreen: wszystko co tu wymieniacie (jeszcze była taka "Każdy ma jakiegoś bzika..."), z "Misia Uszatka", "Colargola", "Pani Łyżeczki" (!), "Zwierzyńca", "Domowego przedzkola", itd. :wink:
Pamięć dziecka jest zadziwiająca! :lol:

Marchefka, pamiętam NKOTB (mam ich kasetę!).
Jeszcze Sandra, Modern Talking, Kim Wilde, Jason Donovan, Rick Astley, Kylie Minogue, gwiazdki Sabrina i Samantha Fox, Depeche Mode, C.C. Catch, Fancy, Alice Cooper, Roxette, OMD, itd.

Choć ja w "nastolatkowym" wieku słuchałam też starszej muzyki z lat 50- i 60-tych.
_________________
 
 
łosiu 

Wiek: 49
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 12:31 pm   

ja pamietam TSA, ARMIE, i chyba najbardziej LADY PANK
jeszcze lombard,
i najbardziej kocham BANDE I WANDE, i kultowy serial 7 ?YCZE?
_________________
-------------------------
POWER IS NOTHING
WITHOUT CONTROL
 
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 8:53 pm   

Ja również słuchałam repertuaru a la Asiek :P MOże z wykątkiem Coopera.
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 10:54 pm   

A pamiętacie troszkę później :
:arrow: La buche
:arrow: Snap
:arrow: Robert Miles
:arrow: Scatmann John 8)
_________________

 
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 07, 2004 1:02 am   

Bylo tyle "gwiazd" jednego przeboju, ze pamieta sie tylko melodie piosenki i kojarzy teledysk. Ciekawe dlaczego po jednorazowym przeboju znikneli ze sceny?? Woda sodowa uderzyla im do glowy?
 
 
 
tynencia 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 39
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Wrz 09, 2004 6:21 pm   

Ja też słuchałam New Kids On The Blocks. hi hi
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 10, 2004 12:51 pm   

Swojego czasu słuchałam zespołu: "Małe Voo Voo", a później wyrosłam i przerzuciłam się na "duże"... ;)
 
 
Agniesia 


Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 77
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią Paź 01, 2004 10:31 pm   

Papuga gaduła uła uła papuga gaduła....

Wesoło jesienią w ogródku na grządce tu ruda marchewka tam pstrączek ...

Ciociu ciociu nie bądź taka wracaj zaraz do tiktaka nie siedź dłużej w górze tam...


A z takich poważniejszych to pierwszą piosenką, która leciała zawsze w przerwie między nadawaniem programu na 1 (był znak przerwy - to chyba pierwszy teledysk do tej piosenki) było "A gdybym chciał Cię zjeść, to co byś powiedziała...."
_________________
Kocham Krzysia ;P
Nasz dzień: 16 lipca 2005
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 10:32 pm   

A ja słuchałam Kobranocki, Chłopców z Placu Broni, VooVoo (Małego Voo Voo też), Maanam i Lady Pank, Oddział Zamknięty, Marillion, Camel, Pendragon, Stare Dobre Małżeństwo, Bez Jacka, Pod Budą, później była faza na Pink Floyd i The Doors i trochę U2. Do tej pory mam wszystkie kasety Floydów. Marillion niestety prze wyjazdem do Rzymu oddałam przyjaciółce i już nie odzyskałam. No i oczywiście klasyka z racji zamiłowań i przygotowań do profesji. A pierwsze moje płyty analogowe to Maanam, Lady Pank, Majka Jeżowska i papa Dance - niezły mix :lol: :lol:

Pokręcone miałam gusta muzyczne w sensie, że różnorakie. I tak mi zostało :lol:
Dużo później, już jako dojrzała dwudziestoparolatka zaczęłam słuchać Kazika, Kultu i wszystkich wytworów pod wodzą Kazika Staszewskiego.


A pamiętacie zespół EUROPE i ich przebój? To był szał. I to był chyba jedyny raz, kiedy wzdychałam do jakiegoś wokalisty :lol: :lol: :lol:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 8:13 pm   

The final Countdown czy jakoś tak :roll:
_________________

 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 10:26 pm   

Tak, tak, to było to. Pamiętam, że były wtedy ferie zimowe i na jakimś wyjeździe była dyskoteka i że się zakochałam w chłopaku o imieniu Adam. I ta piosenka bardzo mi go przypominała. Echhhhh, to były czasy :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 12, 2004 3:42 pm   

Ja wraz z przyjaciółką uwielbiałam zespół Queen, miałyśmy wszystkie ich kasety (no bo wtedy tylko były kasety).
Później kochałam się w polskim rocku - Hey, Wilki, TSA, Kobranocka
W liceum zaczęłam słuchać Pink Floyd, Marillion oraz nieco mocniejszych zespołów.Wtedy też zaczęłam chodzić na koncerty (ach, ale fajnie było....).
Uwielbiam muzykę i raczej bez niej trudno by mi było egzystować.
Do tej pory zresztą powracam do starego Pink Floyd czy Marillion (z Fishem oczywiście).
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Paź 13, 2004 10:33 pm   

sękuś napisał/a:
Do tej pory zresztą powracam do starego Pink Floyd czy Marillion (z Fishem oczywiście).



Sękuś :graba:

Mam tak samo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 18, 2005 12:09 pm   

najpierw był Roxette, potem Queen, potem The Kelly Family...
W LO zaczełam słuchac poezji śpiewanej, Stinga, Pink Floyd, Jopek, potem bluesa i jazzu. I tak mi juz zostało :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 18, 2005 6:36 pm   

Też kiedyś słuchałam Roxette :D , potem przyszedł etap poezji śpiewanej Pod Budą, Piwnica, Renata Przemyk :mrgreen:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 18, 2005 10:51 pm   

Kot napisał/a:
potem przyszedł etap poezji śpiewanej Pod Budą, Piwnica, Renata Przemyk :mrgreen:

zostało ci cos z tego etapu? Bo ja nadal słucham takiej muzyki i uważam że jest piekna :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 18, 2005 11:37 pm   

tak tak zostało mi to do dziś, choć nastąpiły pewne przetasowania, np. nie pamiętam kiedy ostatni raz słuchałam R. Przemyk :roll:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 19, 2005 10:07 am   

Roxette, Queen, Kelly Family :) A do tej pory pozostał mi Sting, Bryan Adams, Era, Enigma, Adiemus, Enya :)
_________________

 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 2:00 pm   

U mnie muzycznie w domu rzadzil tatus. Ma doskonaly gust muzyczny, czego niestety w mlodosci nie potrafilam docenic. Buntowalam sie gdy na topie szalaly Sabrina, Sandra, CC Catch a ja bylam karmiona kolejna porcja "dobrego rocka". Dzieki temu bardzo dobrze i bardzo szybko poznalam dyskografie wszystkich "kultowych" zespolow typu Deep Purple, King Crimson, Black Sabbath, Pink Floyd, Genesis, i wiele wiele innych, ktorych zdecydowanie NIE sluchalo sie na szkolnych potancowkach i szkolnych wycieczkach. Pozniej nastapila faza buntu, na urodziny dostalam od wuja magnetofon-jamnika, na 2 kasy z mozliwoscia przegrywania :-) tego samego dnia nabylam w sklepie moja pierwsza wlasna kasete - Jason Donovan. Niemalze natychmiastowo moja kasetowa kolekcja zaczela sie rozrastac, i do dzisiaj w wielkim pudle leza sobie poukladane kasety... Technotronic, Dr Alban, MC HAmmer itd.... Tatus patrzyl z niesmakiem, wierzyl chyba, ze mi przejdzie :-) przeszlo w fascynacje Depeche Mode. Bylam "czarna" i rekami i nogami podpisywalam sie pod kultowym sloganem Martin Gore is my God, Depeche Mode my religion. Chyba nawet na plecaku w podstawowce, pod koniec mialam wyhaftowane takie haslo...
Sympatia do DM zostala do dzis, ale zdecydowanie wrocilam do korzeni.I mimo tego, ze czasem cierpialam w mlodosci, w wieku 809 lat musialam rozpoznawac utwory takich wykonawcow jak Allan Parsons Prooject - dzisiaj jestem wdzieczna tacie, ze tak mnie muzycznie "wyszkolil". Czasem az mi smutno jak widze ludzi, ktorzy cala swoja wiedze muzyczna opieraja na nowo zaistnialych kapelkach hip hopowych, spiewajacych paniach i panach jednego sezonu, a o historiimuzyki i skad to wszystko sie wzielo niewiele wiedza i zuplenie ich to nie interesuje.
A w mojej przeogromnej kolekcji plyt jest duzo wszystkiego.. z istotna przewaga "mojej" muzyki oczywiscie ;-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 2:26 pm   

fifth mozemy sobie podac rece :mrgreen:
Tyle że u mnie nie tato a starszy brat cioteczny :mrgreen:
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 2:38 pm   

Lucky - to mialas szczescie :-) Bo brat cioteczny nie "katowal" cie pewnie codziennie. Ale pewnie jestes w stanie wyobrazic sobie szok na czyjejs twarzy jesli w wieku 10 lat nie rozpoznasz,ze ten "uroczy" glos to nikt inny a Peter Gabriel... :-D

Ale chyba z perspektyy czasu cieszysz sie, ze bylo tak a nie inaczej, ze mialas takiego wodza, prawda ? Bo ja sie ciesze :-) I wiem, ze pod tym wzgledem dla moich dzieci tez bede okrutna :-) Najpierw musza poznac muzyke, a pozniej zdecydowac co im sie podoba :-D
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 2:55 pm   

bardzo się ciesze :mrgreen:
Moj brat był moim muzycznym idolem :wink:
Nie dziwie się że jako 10 latka znałaś wszelkie sławy, ale równie ciekawa jest mina moich rówieśników jak teraz usłsze jakiś hit lat 80-tych i wiem kto to :mrgreen:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 4:51 pm   

5th, Lucky, ja tak samo. Tata zaszczepił we mnie zamiłowanie do dobrego rocka z "tamtych lat". mogę mu być za to tylko wdzięczna, bo od muzyki wszystko się między mną i Michałem zaczęło. wiedział co robi ;)
_________________
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 4:59 pm   

łodzka scena niezalezna: Normalsi, Coma, Rot in peace, Produkt itp. itd jeszcze Hunter - ale teraz juz rzadko..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl