Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
dekoracje ścian- stiuki,kamienie dekoracyjne,panele gipsowe
Autor Wiadomość
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 21, 2013 4:00 pm   dekoracje ścian- stiuki,kamienie dekoracyjne,panele gipsowe

Co macie na scianach w pokojach np w sypialni nad zaglowkiem lozka lub
w salonie?Chodzi mi o efekty dekoracyjne:)Szukam inspiracji i opini.

Z tych bardziej tradycyjnych rozwiazan to wyroznienie ktorejsc sciany innym kolorem,farby satynowe,gipsowe esy floresy,tapeta (od zwyklych po tekstylne) lub fototapeta,ramki ze zdjeciami,szablony malarskie,naklejki albo po prostu polki:) itp.

Inne jakie mi przychodza do glowy (nieco kosztowniejsze) opcje to
kamien dekoracyjny,stiuki,panele gipsowe,panele scienne z laminatu,przerozne tynki ozdobne,beton,cegła.

Co macie u siebie i jak to sie sprawdza?

Np panele gipsowe 3d o ktorych malo wiem poki co-czy to sie nie kruszy?odkurza sie to zwykla szmatka?Jako ze plyty gipsowe sa ciezkie-czy wymaga to jakiegos specjalnego montazu,bo mam wrazenie ze jak odpadnie to moze zabic?;)Jakie sa koszty robocizny takich paneli gipsowych 3d?Ogladalam je w M-Markecie na Limance i chodza mi po glowie,ale malo o nich wiem.
Ostatnio zmieniony przez Blue Sro Sie 21, 2013 6:10 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Zuza12345 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 1191
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Sro Sie 21, 2013 11:51 pm   

ja sypialni obecnie nie posiadam.. ale będę mieć i chyba pójdę bardziej w tradycyjnie opcje czyli tapeta bądź wyróżnienie rysunkiem z farby, albo jeszcze coś innego.. się zobaczy ;)

tu jest dużo bardzo fajnych pomysłów
http://panidyrektor.pl/40...rob-to-sam-diy/
http://designyourlife.pl/...l-na-sypialnie/
http://pomyslowewnetrza.b...gowie-ozka.html


a tobie chodziło chyba o tego tupu panele?

http://www.urzadzamy.pl/k...rz,86_6477.html
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 12:15 am   

Zuza-tak,cos takiego tylko mialam na mysli inny wzor (np fale,bruzdy-ciezko opisac:)
dzieki za link do artykulu.Dziwi mnie ze pisza ze te panele sa lekkie,ale ja rozmawialam z babka w M-Markecie o plycie wielkosci 80x100cm,zreszta nie mam porownania do innych materialow:)
Ciagle poszukuje czegos na sciany do salonu i sypialni i nie moge sie zdecydowac:)
A z tych pomyslow z linkow podobaja mi sie poduszki przymocowane do sciany nad zaglowkiem:)
Ostatnio zmieniony przez Blue Czw Sie 22, 2013 8:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 1:14 pm   

ja mam okno za lozkiem w sypialni wiec jest bez szalenstw
_________________

 
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 3:32 pm   

Ja w obecnym mieszkaniu nie mam nic kompletnie za zaglowkiem-po prostu pomalowana gladzona sciane i tyle:)A ze lozko migrowalo po pokoju w roznych ustawieniach (wraz z powiekszajaca sie rodzina),to wyszlo dobrze bo jakbym na poczatku zrobila jakas dekoracje centralnie za/nad zaglowkiem to po przestawieniach lozka,ta dekoracja juz nie bylaby tak centralnie a nawet poza zasiegiem lozka;)

Dlatego teraz chcialam sobie odmienic i cos wymyslec,chociaz zalezy to od ustawienia lozka w sypialni bo moge je ustawic albo z zaglowkiem pod oknem,albo zaglowkiem do bocznej sciany.

PS.Kamila a majac zaglowke pod oknem,zastawiasz sobie jednoczesnie grzejnik (jesli go masz pod oknem)?Czy to nie przeszkadza tzn czy w sezonie grzewczym za bardzo nie podgrzewa nad glowa bo cieplo idzie pewnie gora,albo czy nie za slabo grzeje skoro grzejnik zastawiony?
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 7:52 am   

Blue, w sezonie grzewczym grzejnik jest minimalnie ustawiony w pokoju jest 20 stopni bo przy takiej temperaturze spimy. Zaglowek ma jakies 4 cm grubosci robiony byl na zamowienie siega prawie pod parapet wiec nie ma mozliwosci zeby grzala nam sie glowa.
Blue napisał/a:
albo czy nie za slabo grzeje skoro grzejnik zastawiony?
to chyba zalezy od wielkosci grzejnika my mamy duze grzejniki wiec kiedy sie go odkreci to w momencie robi sie goraco.
_________________

 
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 8:33 am   

aha,dzieki za info,bede musiala sprawdzic u siebie czy ten zastawiony grzejnik to problem czy nie,ale zanim dostaniemy klucze to jeszcze troszke:)
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 10:04 am   

Blue, wiem, że szybkie metamorfozy korzystają z paneli ściennych, można podejrzeć ich realizacje:
http://szybkiemetamorfozy...w=project&id=79
http://szybkiemetamorfozy...w=project&id=25
_________________

dzienniczek Basi
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 9:32 pm   

Bardzo podoba mi się sentencja z pierwszej metamorfozy.
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lis 13, 2013 10:39 pm   

Wracajac do dekoracji scian.

Mamy w przedpokoju ktory wychodzi na kuchnie (wiec to taka sciana przedpokojowo-kuchenna),dosc spora sciane.Poprzedni wlasciciele nic na niej nie mieli-po prostu byla wygladzona i pomalowana jasna farba przypominajaca kolor ecru.
My chcemy cos tam stworzyc-no i mamy dylemat bo chodza nam po glowie 2 rozne opcje.

Jedna to panele gipsowe 3d-ale nie cala sciane,tylko 3 kwadraty,kazdy z innym wzorem powieszone w odleglosci od siebie.
Cos w tym stylu (bo poiwesic mozna inaczej np asymetrycznie.Jesli chodzi o wzory,to beda calkiem inne,bardziej nowoczesne).





Plusy-budulec wygladem podobny do kamienia dekoracyjnego ktory jest w innym miejscu mieszkania,wiec jest jako taka spojnosc.
Minusy-biale panele na bialej scianie chyba slabo beda widoczne,ale to mozna obrocic na korzysc,ze beda dyskretna ozdoba i nie przytlaczajaca.

Druga opcja to bardzo ostatnio popularna sciana cala w ramkach ze zdjeciami.Ramki o roznym ksztalcie,wielkosci,czasem rozne kolory i w nich zdjecia-rodzinne lub jakies grafiki itp.Sciana w ramkach pewnie kazdy wie jak wyglada:



Plusy-sciana rodzinna (jesli beda tam foty rodzinne),mozna na dluzej na niej zawiesic oko i powspominac.
Minusy-opcja bardzo pstrokata i wg mnie wymagajaca duzo fatygi (siedziec godzinami na kompie by wybrac foty do ramek,wywolywac je,wyszukiwac i zawieszac ramki) itp.

Panele wydaja mi sie bardziej eleganckie,fotki bardziej swojskie.
Panele sa mniej popularne,ramki ostatnio bardzo.

Czy ktos u siebie posiada jedno albo drugie rozwiazanie dekorowania scian (mowa o przedpokoju) i moze cos doradzic?

Kurzy sie i jedno i drugie a koszty chyba podobne;P
Ostatnio zmieniony przez Blue Sro Lis 13, 2013 10:55 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Lis 13, 2013 11:11 pm   

Blue napisał/a:
Druga opcja to bardzo ostatnio popularna sciana cala w ramkach ze zdjeciami.Ramki o roznym ksztalcie,wielkosci,czasem rozne kolory i w nich zdjecia-rodzinne lub jakies grafiki itp.Sciana w ramkach pewnie kazdy wie jak wyglada:

Plusy-sciana rodzinna (jesli beda tam foty rodzinne),mozna na dluzej na niej zawiesic oko i powspominac.

Minusy-opcja bardzo pstrokata i wg mnie wymagajaca duzo fatygi (siedziec godzinami na kompie by wybrac foty do ramek,wywolywac je,wyszukiwac i zawieszac ramki) itp.

Panele wydaja mi sie bardziej eleganckie,fotki bardziej swojskie.

Panele sa mniej popularne,ramki ostatnio bardzo.

Czy ktos u siebie posiada jedno albo drugie rozwiazanie dekorowania scian (mowa o przedpokoju) i moze cos doradzic?


Blue, my mamy taką "galerię" w przedpokoju i w sypialni, planujemy jeszcze w kuchni (mamy długą pustą ścianę, przy której kiedyś ma stanąć okrągly stoł), więc poniekąd czuję się "wywołana" do odpowiedzi na Twój post :D
- czy ramki są aż tak popularne? nie wiem - owszem, widziałam je w inspiracjach ikei i na jakiś stronach wnętrzarskich, ale jakoś u znajomych czy rodziny nie (mówię o takiej "typowej" galerii, czyli dość sporo zdjęć na jednej / kilku ścianach);
- czy jest to opcja pstrokata? nie zgodzę się - u nas sa tylko białe ramki (ale różnej wielkości) na tle fioletowej ściany (przedpokój) i brudnoróżowej (sypialnia), z kolei w kuchni planuje czarne (ściana jest biała, w kuchni są czarne dodatki) i moim zdaniem jest estetycznie, w żadnym razie pstrokato;
- czy wybór i wywoływanie zdjęć to dużo fatygi? tez wg mnie nie :) wybór zdjęć to kilkanaście minut (przecież nie robi się tego "forever" - zawsze można wywołać dodatkowe do kolejnych ramek albo wymienić te, które się juz opatrzyły), wkładanie ich do ramek i zawieszanie to też nic strasznie czasochłonnego, za to duża przyjemność :)

Jeśli zaś chodzi o to, co jest w ramkach, i nas rozwiązaliśmy to tak:
- przedpokój - fajne, ciekawe zdjęcia różnych miejsc, ciekawej architektury Wrocławia;
- sypialnia - nasze zdjęcia - bardziej intymne, w większych formatach - póki co sesja ślubna, przedślubna :)
- kuchnia (plany) - nasze zdjęcia, ale już bardziej taka "zbieranina" :wink: (wakacje, bez okazji, "z ręki", śmieszne miny, itd.
_________________


 
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lis 13, 2013 11:20 pm   

Paulinka-co do popularnosci ramek,wiekszosc osob ktore TERAZ sie urzadzaja,planuja remonty to maja takie galerie lub maja one powstac.Ale od podlogi do sufitu faktycznie u nikogo jeszcze nie widzialam.
To chyba taka dzwignia-inspiracje z katalogow Ikei przeniesione na programy wnetrzarskie i fora budowlane-i dzieki temu trafia do sporej rzeszy ludzi:)
Jesli chodzi o fatyge-daj spokoj,ja strzelam srednio kilka tysiecy fotek rocznie-glownie dzieciom rzecz jasna.Mam juz cale setki "ukochanych" zdjec a teraz wybrac te najukochansze z ukochanych-juz ja siebie znam i wiem ile czasu mi to zajmie :evil:
Caly czas sie bije z myslami,niby mozna dac sobie czas by dojrzec do tej decyzji,ale
rachujac koszty robocizny przedpokoju,wliczylismy panom montaz tych paneli gipsowych,wiec jeslibysmy z nich zrezygnowali to chcemy ich poinformowac by odliczyli nam te koszty.Pierwotnie w ustaleniach te 6 tygodni temu mialy byc panele.
Ostatnio zmieniony przez Blue Sro Lis 13, 2013 11:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wawa111 

Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 10:03 am   

My mamy w sypialni za łóżkiem obraz drukowany na płótnie, wygląda jak olejny, tutaj kupowaliśmy reklama tu była ale już jej nie ma fajnie zdobi całą ścianę.
edit:usunięta reklama niezgodna z regulaminem Forum-ppola
Ostatnio zmieniony przez ppola Pią Gru 26, 2014 12:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl