Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
obiad weselny
Autor Wiadomość
kamysiak 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 3:06 pm   obiad weselny

witam, zostaliśmy zaproszeni na obiad weselny. Mam pytanie odnośnie prezentu czy daje się normalnie prezent czy coś skromnego, drobnego. Drugą sprawą jest strój czy obowiązuje jakaś sukienka wieczorowa czy można założyć zwykłą koktajlową?
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 3:58 pm   

kamysiak, wydaje mi się, że z racji tego, iż to obiad tylko i to pewnie nie w jakiś wyjątkowych godzinach wieczornych, sukienka koktajlowa w zupełności wystarczy :) A co do prezentu - myślę, że generalnie jego "wielkość" zależna jest bardziej od rodzaju i stopnia relacji jaki się ma z młodymi, a nie od tego, czy wyprawiają wesele czy nie ;) no i oczywiście od własnych możliwości finansowych :)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
kamysiak 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:20 pm   

jeśli chodzi o relacje jest to kolega ze szkoły mojego męża. jakiś bliskich kontaktów nie utrzymują dlatego nie wiem jak się zachować nigdy nie byłam na takim obiedzie :(
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:26 pm   

Skoro nie jest to nikt z bliskich, to wydaje mi się, że jakiś skromny prezent w zupełności wystarczy. A uroczystością się nie przejmuj i zachowuj normalnie tak, jakbyś była na zwykłej uroczystości tego typu (jakieś chrzciny, okazjonalne urodziny czy coś w tym stylu :) aczkolwiek obecnie to nawet komunie to już się robi z fetą jak normalne wesele, no ale cóż...).
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
kamysiak 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:28 pm   

No więc właśnie w dzisiejszych czasach nawet obiad weselny może urosnąć do rangi pełnego wesela :(
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:39 pm   

niekoniecznie... moj brat mial tylko obiad weselny, ktory zaczal sie o 16, a skonczyl o 20 ;]
_________________
 
 
kamysiak 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:43 pm   

właśnie napisałam, że może urosnąć bo jedni robią tylko obiad i deser i do domu a inni jeszcze jeden posiłek orkiestrę zamawiają i właśnie dlatego nie wiem czego się spodziewać ale jak damy 500 zł to chyba wystarczy jak myślicie? i zamiast kwiatów zażyczyli sobie karmę dla psów więc to tez jako dodatek kupimy.
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:47 pm   

kamysiak, wiesz...my z narzeczonym po uroczystości w USC organizujemy przyjęcie ślubne (takie wesele trwające do 1-2 w nocy, a nie do samego rana), ale to wszystkich uprzedzamy przy zapraszaniu (z resztą nawet w treści zaproszenia jest odpowiednia informacja, że to przyjęcie ślubne). Ale oprócz tego mówimy każdemu do której godziny planujemy imprezę, co by się nie zapędzali za bardzo później i nie byli nagle zaskoczeni, że to już koniec :) Myślę, że jak będziecie potwierdzać obecność to spytajcie się po prostu do której jest planowany obiad i sprawa może lekko się wyjaśni ;) Poza tym myślę, że nawet i jeśli przeciągnie się do godzin wieczornych, to ta sukienka koktajlowa i tak złym strojem nie będzie.

PS. moim zdaniem 500zł to w zupełności wystarczy!!
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
Ostatnio zmieniony przez misia82 Pią Wrz 06, 2013 4:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 5:16 pm   

5 stowek to my dalismy na wesele z poprawinami :cool:
_________________
 
 
kamysiak 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 5:18 pm   

Tylko zapomniałam napisać, że ten obiad jest w warszawie więc może tam są inne standardy sama nie wiem, ja bym kupiła prezent ale mój mąż się nad kasą upiera, a ponieważ to jego kolega to ja się nie upieram przy swoim zdaniu.
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 10:58 pm   

Sisska napisał/a:
5 stowek to my dalismy na wesele z poprawinami

no właśnie też mi się wydaje, że to raczej koperta jak na typowe wesele.
Jak dla mnie to naprawdę sporo a przy założeniu, że to obiad weselny to wręcz bardzo dużo tym bardziej, że to kolega .

A co do ubioru to zgadzam się z misia82, sukienka koktajlowa w zupełności wystarczy.
 
 
kamysiak 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 10:09 am   

dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl