Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Budujacy, wspierający się kredytobiorcy
Autor Wiadomość
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 8:30 am   

To chyba kwestia tego, kto z nas obraca się w jakim środowisku. Wśród moich znajomych 2 netto to norma i standardowa stawka jaką się dostaje przychodząc do pierwszej lepszej korpo. Po roku-dwóch można mieć już 2,5 a nawet 3 netto zależy od firmy i od tego jak człowiek się stara.

Myślę też, że dużo tutaj zależy od regionu. Być może w łódzkim czy w mniejszych miejscowościach wygląda to inaczej.

Ponadto wydaje mi się, że jeśli ktoś zarabia mniej niż 2 netto to nie powinien decydować się na taki wysoki kredyt - no bo za co wtedy żyć? Więc przykład podany na tej stronie jest jak najbardziej adekwatny.
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 11:13 am   

w "mojej" korpo kazdy na wejsciu dostaje 2 tys, ale brutto :roll:
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 11:54 am   

Niestety muszę potwierdzić. Większość osób przychodzących do nas ma zarobki poniżej 2000 zł netto. I nie chodzi mi tylko o "oficjalne dochody", bo większość klientów nie rozumie, że podaje się te "oficjalne". Sama 2000 zł widziałam na koncie 2 razy przez 2,5 roku. Tylko dlatego, że miałam dużo nagdodzin.
Najciekawiaj brzmią zarobki typu 2000 zł brutto lub mniej - dyrektor techniczny/regionalny czy handlowy. Podpytuję - "Ale po cichu pewnie jest więcej" - i tu często pada "Niestety nie". Do tego nie płaci się im za nadgodziny, a pułapy premii są tak wysokie, że ciężko je wyrobić.
 
 
hany 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 856
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 11:00 pm   

Jak mi ostatnio koleżanka powiedziała, że menedżer w Mc Donaldzie zarabia 1300 zł. netto i pracuje na umowie zlecenie to oniemiałam - a pracują po 200 godzin miesięcznie :/ nie wiem czy tak jest wszędzie czy tylko w niektórych miejscach tak wyzyskują :/
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15664
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 11:59 pm   

Tylko wiesz, że między Mc a Mc są różnice. T franczyzie mniej zarabiają i mają gorsze warunki. Tak samo jest w Empiku.
Nawet w biedronce kasjerka więcej zarabia i ma umowę o pracę.
Spytaj jakiegoś ochroniarza ile zarabia. U nas pracują za 5,5 zł za godzinę !! !! Wiesz ile godzin trzeba pracować, żeby dobrze zarobić ?!
 
 
hany 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 856
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 10:10 am   

Terry, ja pracuje w Agencji Pracy Tymczasowej i dokładnie wiem ile zarabiają kasjerki, ochroniarze czy pracownicy produkcyjni, ale dziwi mnie, że osoby na stanowiskach bądź co bądź kierowniczych mają praktycznie takie same stawki :/ sama p.o. kierownika biura i nie wyobrażam sobie, że miałabym pracować za najniższą krajową, chociaż kokosów też nie zarabiam ;)
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15664
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 11:19 am   

Uwielbiam ogłoszenia typu - zatrudnię na stanowisko handlowca osobę z wyższym wykształceniem, najlepiej technicznym, ze znajomością jednego języka obcego, 3 lata doświadczenia na stanowisku handlowiec, w branży- Na koniec ogłoszenia człowiek dowiaduje się, że to jest jakaś mała hurtownia spożywcza i chce zapłacić 1600 brutto!!
Gratulacje za wymagania i płacę.
 
 
hany 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 856
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 11:37 am   

Terry, no ja też je uwielbiam ! i najlepiej jak od razu po studiach takie osoby będą miały 5-letnie doświadczenie :)
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15664
 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 3:58 pm   

Dorotka_ napisał/a:
M4rcysi4, no dla mnie to są kokosy. :roll:

dla mnie również
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 12:01 pm   

No to różni nas podejście. Powiedzmy, że też oscyluję w Waszych zarobkach, a nie uważam, żeby były to kokosy (te kwoty z artykułu).
Ja po prostu po przeczytaniu wcześniejszego opisu Rusałki myślałam, że w przykładzie będzie przynajmniej 8 netto ,a tu moim oczom ukazało się coś innego - coś co jest minimum na wzięcie takiego dużego kredytu.
Terry, dlatego ja uważam, że na takie ogłoszenia nie wolno nam odpowiadać, bo od razu widać, że szukają taniej siły roboczej, o ludzkich warunkach można zapomnieć, a już w ogóle o podwyżce.. No chyba, że się ma nóż na gardle to co innego, albo DOSŁOWNIE na przeczekanie.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 1:07 pm   

Też tak uważam. Dlatego idę nawet dalej. Gdy wiem, że jakiś pracodawca okropnie traktuje pracowników, to staram się u niego nie kupować.
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 10:19 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
coś co jest minimum na wzięcie takiego dużego kredytu.



I właśnie to jest największym problemem i jest to mało śmieszne bo mało kto tyle zarabia co małżeństwo z przykładu a "taki duży kredyt" to niestety ale ceny na rynku są takie, że za wiele człowiek zdziałać nie może.. już nie wspominając o tym całym śmiesznym MdM gdzie masz tylko mieszkania z rynku pierwotnego i nawet 40m kosztuje prawie 300 a gdzie jeszcze wyposażenie do tego??

Ja rozumiem, że oni w artykule muszą podać taki przykład żeby to miało ręce i nogi, ale jak widzę coś takiego na dzień dobry to mogę sobie darować czytanie dalszej części :roll:
Wielu mam niestety takich znajomych czy to ze studiów czy z wcześniejszych lat (którzy także mają wyższe a wcale jakoś super nie zarabiają) którzy zwyczajnie nadal mieszkają z rodzicami, bo nie stać ich na mieszkanie ani na kredyt niestety :roll:
Dlatego czy w przykładzie by było 3 netto czy 8.. nadal mnie to w ogóle nie bawi :roll:

Ale dyskusja trochę chyba odbiegła od tematu także wybaczcie za OT
_________________


 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 4:49 am   

Rusałka_Maja, jakby do przykładu podali małżeństwo, które ma w sumie 3000 netto to we wszystkich bankach wyszedłby "brak zdolności kredytowej"
A chodziło o pokazanie warunków i to całej Polsce a nie woj. Łódzkiemu.
_________________

 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 10:20 am   

To ja wracając do tematu napiszę, że w Pekao SA po przedstawieniu propozycji konkurencji wynegocjowaliśmy lepsze warunki niż na początku. Propozycja jest lepsza od pierwszej o 0,19% i o 2225zł prowizji. Także różnica jest ogromna. Co ciekawe w symulacji pierwszej raty wyszły mniejsze niż drugiej symulacji :? Więc znowu muszę wrócić do banku i zapytać o co chodzi.... No i żeby było można porównać dwie propozycje z różnych banków muszę poprosić o symulację z takimi samymi wypłatami transz. Co ciekawe w Pekao SA dowiedziałam się, że transze nie mogą być wyższe niż 50% wartości tego co już się ma. Czyli jeśli ma się tylko działkę, a ta ma wartość 40 tys. to wypłacić w transzy można tylko 20 tys. Później jest to wartość działki i to co się zrobiło czyli 40+20 (ewentulanie więcej jeśli robiło się ze swoich pieniędzy), więc można wypłacić tylko 30 tys.(lub więcej) itd. Kicha totalna- już widać jak nabijają koszty.
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 10:42 am   

Malwina_łódź napisał/a:
Rusałka_Maja, jakby do przykładu podali małżeństwo, które ma w sumie 3000 netto to we wszystkich bankach wyszedłby "brak zdolności kredytowej"
A chodziło o pokazanie warunków i to całej Polsce a nie woj. Łódzkiemu.


Wiem o tym - napisałam przecież:
Rusałka_Maja napisał/a:
Ja rozumiem, że oni w artykule muszą podać taki przykład żeby to miało ręce i nogi, ale jak widzę coś takiego na dzień dobry to mogę sobie darować czytanie dalszej części :roll:


czytamy ze zrozumieniem :wink:
_________________


 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 12:25 pm   

M4rcysi4,moze skrócili Wam okres kredytowania albo dołożyli jakieś dodatkowe ubezpieczenie? Banki najczęściej obniżają marżę albo prowizję pod warunkiem,ze weźmie sie cos dodatkowego. A jaką wam teraz proponują marżę i prowizję?
_________________


 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 5:24 pm   

No właśnie nie... inne warunki się nie zmieniły, nawet okres karencji (który ma miejsce podczas kredytu zaciąganego na budowę domu).
W tym tygodniu muszę się dowiedzieć co i jak, bo nie możemy dłużej zwlekać - jutro przyjeżdża koparka kopać fundamenty i ekipa od zbrojenia :smile: Także my tegoroczne budowanie rozpoczęliśmy w czwartek wytyczeniem budynku :)
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 2:39 pm   

Rusałka_Maja, wiem, czytałam. :)
Doprecyzowuję tylko myśl Bankiera.
_________________

 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 4:13 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
jutro przyjeżdża koparka kopać fundamenty i ekipa od zbrojenia :smile:

ajaj jak zazdroszczę... :) My cały czas czekamy na projekt i mapkę... a tak by się już chciało zacząć działać... wrrrr.... :(
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 4:21 pm   

M4rcysi4, gratuluję!!!! My podpisaliśmy umowę przedwstępną na działkę :D Jesteśmy też już po spotkaniu z firmą, która zapewne będzie nam budować domek :D A teraz czas zacząć kompletować dokumenty :D
aguuuunia44, doczekacie się! I tak jesteście kilka kroków przed nami :D Kibicuję i trzymam kciuki, żeby gładko i SZYBKO poszło :D
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Mar 05, 2014 3:02 pm   

Wyjasniło się.. wcześniej prowizja i ubezpieczenie nie były wliczone w rate kredytu, a za drugim razem już tak. Stąd ta dziwna sytuacja. Tak czy siak chyba w ogóle nie bedziemy składać wniosku do dwóch banków (Pekao SA) tylko do BP, bo po prostu wychodzi korzystniej, a składając jeszcze do SA trzeba bedzie zapłacić 168 zł za wizytę na działce, by sprawdzic stan faktyczny, co w przypadku nie podpisania umowy nie podlega zwrotowi.
_________________
 
 
koko500 

Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Mar 05, 2014 9:17 pm   Budujacy, wspierający się kredytobiorcy

A u mnie jesteśmy na etapie "meblowania działki". W weekend wytyczaliśmy z architektem obrys domu, obrys garażu - wszystko z kamieni. Zazdroszczę Wam, dziewczynom, juz budującym się :smile: :smile:
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 1:59 pm   

Juska, wczoraj składaliśmy wniosek w BP i doradca w związku z tym, ze dostaję wyplatę w gotówce poprosił mnie o dostarczenie zaświadczenia z ZUS o podstawach, na wydanie takiego zaświadczenia ZUS ma 7 dni.
Z kolei dowiedzialam sie też jakby to wyglądało w SA i tam chcieli pit11 za 2013.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 2:40 pm   

M4rcysi4, mhm, czyli tak jak nam powiedziala babka w banku. My będziemy chyba mojego T. dopisywać do mojego konta, żeby uniknąć tych ceregieli. Dziekuje bardzo za pamięć ;) :smile:
_________________
 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 12, 2014 8:58 am   

Czas żebym i ja dołączyła do wątku. Na razie jesteśmy na etapie dopracowywania projektu domu pod siebie i zbierania dokumentów. O kredycie też poważnie myślimy tylko nie wiemy czy brać od razu a nasze oszczędności zostawić na później, tz. na ewentualne wykończenie czy postawić dom z tych pieniędzy co mamy (wg wyliczeń naszej projektantki na stan surowy zamknięty nam wystarczy) a później ewentualnie starać się o kredy. Dziewczyny orientujecie się może czy jest możliwość wzięcia kredytu tylko na cześć inwestycji :?:
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 12, 2014 10:25 am   

Karolain, myślę, że bierzesz tyle kredytu ile potrzebujesz. Znajomi tak zrobili, bo mieli mieszkanie do sprzedania i część kosztów budowy pokryli właśnie z tych pieniędzy, ale pewnie będziesz musiała dopytać - bo co bank to regulacje :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Mar 12, 2014 6:05 pm   

Karolain, oczywiście że możesz wziąć kredyt na część inwestycji. Możesz zrobić część ze swojej kasy, a część z bankowej kasy. Możesz wziąć kredyt na początku, a możesz też kiedy Wam się środki skończą, albo wcześniej.
My z naszej kasy zrobiliśmy stan 0 (w piątek będzie finisz :smile: ), reszta z naszych resztek i kasy bankowej. W Waszym przypadku, gdzie macie na tyle funduszy by zrobić SSZ myślę, że powinniście najpierw wykorzystać swoje pieniądze, a później kredyt, bo mimo wszystko ciężko jest oszacować ile naprawdę Was wyniesie SSZ. Lepiej nie brać w ciemno jakiejś kwoty, bo i za mało i za dużo wziąć jest źle. Jak za mało to później dostać jeszcze jakiś kredyt jest ciężko, jak za dużo to za dużo trzeba spłacać odsetek. Taka jest moja rada.

U nas chyba we wtorek przyjdzie inspekcja z banku zobaczyć, czy mamy zadeklarowany we wniosku kredytowym stan 0. :]
_________________
 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 8:28 am   

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi. M4rcysi4, chyba faktycznie masz rację. Musimy to na spokojnie przemyśleć i nie podejmować pochopnych decyzji. Mimo wszystko mamy zamiar zrobić rozeznanie w bankach, na początku ING. Bank Spółdzielczy (mój kolega tam brał i mówił, że na korzystnych warunkach) no i może Getin Bank
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 9:36 am   

Karolain, smiem opiewać, że w ING nie dostaniecie dobrej oferty. Mój P. ma tam konto, a oferta byla po prostu smieszna w porównaniu z PKO BP i Pekao SA. W Getinie tez lipa, ale to w sumie wszystko zależy jaką kwotę chcecie wziąć, jaki macie wkład własny i na jak dlugo mają być rozłożone raty :)
_________________
 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 10:15 am   

Siostra mojego męża ma kredyt z Getin banku i po prostu poleciała nam swojego doradcę z tegoż właśnie banku. Zobaczymy, na początek chcemy zrobić tylko rozeznanie ale pod uwagę weźmiemy też PKO BP i Pekao SA.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 9:07 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 10:05 pm   

dokładnie ava, jest tak jak mówisz:

Art. 4. 1. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna lub jej małżonek nie dokonywali czynności, o których mowa w art. 3 ust. 1, jako podatnicy podatku od towarów i usług, w celu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem.

2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:

1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. nr 207, poz. 2016, z późn. zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;

2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.
_________________


 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 2:01 pm   

Dziewczyny... chciałabym napisać o swoich spostrzeżeniach na temat szukania kredytu.
Według mnie doradcy nadają się tylko do znalezienia przez nich najkorzystniejszych kredytów. Nie warto przez nich podpisywać umów bo... bezpośrednio w banku jesteśmy sami w stanie wynegocjować jeszcze lepsze warunki niż oni. Właśnie dziś zadzwoniła do mnie Pani doradca, z którą spotykałam się w baku Pekao SA chyba 4 razy i zapytała co z decyzją. Powiedziałam, że ostatecznie zdecydowaliśmy się na bank BP, bo mimo wszystko mają niższą marżę i wychodzi niższa rata. Odpowiedź była taka bym przyszła z ostateczną propozycją BP i zrobimy tak by było dobrze.

Także moja rada dotycząca kroków w poszukiwaniu kredytu jest taka:
1. Poszukać w internecie ratingów banków, ktore są w stanie zaoferować najlepsze warunki na dzień dzisiejszy.
2. Wybrać się samemu do ok. 5-6 banków z prośbą o ofertę dla naszych warunków (całkiem spora ilość, ale wtedy mamy większą pewność, że wybierzemy ten najbardziej korzystny).
2. Porównać propozycje banków ze sobą i mieć je w pamięci.
3. Wybrać się do doradcy kredytowego i poprosić jego o pomoc. Kiedy przekaże Wam ofertę na pewno szybko się zorientujecie, których banków ofertę Wam przedstawił, mimo że opisze je A, B,C. Jeśli zauważycie propozycję, która różni się od Waszych, a jest bardzo dobra musicie dowiedzieć się, ktory to bank (albo sprobować wyciągnąć tę inf. od doradcy, albo poszukać jeszcze samemu w jakimś banku).
4. Porównując oferty Wasze i doradcy wybierzcie dwa najlepsze banki i wybierzcie się do nich. Jeśli doradca spoza banku (Open Finance, Expander itp.) proponuje lepsze warunki, powiedzcie to doradcy w banku. On na pewno da Wam takie same warunki, albo nawet lepsze.
5. Nastepnie wybierzcie się do slabszego banku z ofertą lepszego pokazując czarno na bialym, że tu macie lepsze warunki i czy są w stanie coś z tym rozbić.. i tak na zmianę. Jeśli drugi polepszy swoją ofertę i będzie miał lepszą od "lepszego" to może on też coś zmieni na waszą korzyść po pokazaniu lepszej oferty i tak, aż do chwili, aż powiedzą, że to wszystko co mogą zrobić i wybrać ten bank, ktory ostatecznie zaproponował najlepszą ofertę ;)

Mam nadzieję, że opisalam to stosunkowo jasno. Jeśli nie, albo macie jakieś uwagi to piszcie.
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 2:43 pm   

M4rcysi4, ja wprawdzie nie jestem, ani nie będę budującym się kredytobiorcą, ale dzięki za spostrzeżenia, bo na niektóre rzeczy byśmy nie wpadli z mężem.
Tak w ogóle, to podziwiam Was dziewczyny, bo z tego co opisujecie, to bierzecie całkiem spore kredyty. Nas czeka wzięcie około 200 tys., z czego mniej więcej 100 tys. będzie do bardzo szybkiej spłaty (sprzedaż mieszkania) i ja jestem przerażona. Mąż zresztą też :wink:
_________________

 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 2:55 pm   

szaraczarownica napisał/a:
wprawdzie nie jestem, ani nie będę budującym się kredytobiorcą

Jak to nie, budujesz swoją przyszłość :wink:

Przysięgam, że my też nie jesteśmy zachwyceni kredytem :smile:
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:35 pm   

Byliśmy dzisiaj dowiedzieć o cenę adaptacji i wszystkich projektów przyłączy i szamba. Wszystko do pozwolenia na budowę.
Cena zwaliła mnie z nóg..... ;/ 6000zł :o
Trzeba szybko szukać kogoś innego..
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:41 pm   

aguuuunia44, wiesz, ja mam czasem takie wrażenie, że z budową jest podobnie jak ze ślubem - jak tylko chlapniesz słowo "budowa", "dom" to ceny padają takie, że mózg się lasuje... No ale tak to jest - myśl pozytywnie, szukajcie dalej, a w chwilach słabości wyobraź sobie ciepły letni wieczór na pięknym tarasie w objęciach męzusia :) I to wszystko... WASZE :D
_________________
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 1:17 pm   

Jeeeej jak ja się cieszę, że za nami wszystkie(póki co) formalności.
Teraz już wszystko zależy od nas, no może prawie wszystko.
Pochwalę się tylko, że mamy już cały parter i zalany strop. Panowie uwinęli się w tydzień, więc myślę że całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że budowali z podwójnego muru.
Strop schnie, a po świętach ekipa wraca postawić poddasze i zrobić dach.
Nasz dom w końcu ma realny kształt :smile:

szaraczarownica, my prawdopodobnie weźmiemy kredyt na wykończenie(choć to jeszcze nie jest pewne), a ja jak o tym pomyślę, to spać w nocy nie mogę :roll:
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 10:34 pm   

tulipan87, jak to!? Gdzie Twój dzienniczek? :) :luka:
_________________
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 2:59 pm   

tulipan87 napisał/a:
my prawdopodobnie weźmiemy kredyt na wykończenie(choć to jeszcze nie jest pewne), a ja jak o tym pomyślę, to spać w nocy nie mogę
u nas będzie podobnie bo poki co to nas nie stać na kredyt na budowe całego domu (ciesze się że w ogóle znalazlam prace ale pieniądze to mam śmieszne porównując wcześniejsze wpisy o zarobkach, póki co jak pytam wśród rodziny i znajomych to zarabiam najmniej :x -toche mnie to dobija) tym bardziej że spłacamy juz jeden kredyt na działkę ech.... Natomiast po trzech latach spłacania doszliśmy do wniosku że nie stac nas na wynajmowane mieszkania i budowę domu dlatego przeprowadzamy sę do rodziców, (myślałam że nie doczekam czasów uwsteczniania się ale niestety) mamy trochę oszczędności + będziemy odkładać :roll: i dobre dusze które nam pomogą myśle że systemem gospodarczym wybudujemy wreszcie coś co będzie tylko nasze :oops: Strasznie mnie wkurzają artykuły takie jak ten wklejony wcześniej bo przecież ludzie którzy zarabiają mniej niż w tym przykladzie tez chcą mieć rodzinę i w końcu mieć własny kąt.... a nie na kupie z rodzicami albo ciągłym wynajmie który też jest drogi.

[ Dodano: Wto Mar 25, 2014 3:02 pm ]
Cytat:
Cena zwaliła mnie z nóg..... 6000zł

Trzeba szybko szukać kogoś innego..
przerobiłam ten temat tylko zmowa panuje i mają wszyscy podobne stawki swoja drogą my po znajomości płacimy 3800 :roll:
_________________

 
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 3:28 pm   

wisieneczka85 napisał/a:
tylko zmowa panuje i mają wszyscy podobne stawki

oj tak to niestety prawda... My ostatecznie zdecydowaliśmy się na architekta poleconego przez naszych murarzy, który zrobi nam wszystko za 4000zł... Pod koniec tygodnia zawozimy mu wszystkie dokumenty.
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 4:15 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
tulipan87, jak to!? Gdzie Twój dzienniczek? :)

M4rcysi4, nie ma :( I raczej nie będzie z braku czasu na prowadzenie go.
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 8:26 pm   

tulipan87, kurcze u mnie to samo, ale mam w planach się przełamać i może uda mi się coś skrobnąć :wink:

aguuuunia44, a co znaczy "wszystko"?

wisieneczka85 napisał/a:
Strasznie mnie wkurzają artykuły takie jak ten wklejony wcześniej bo przecież ludzie którzy zarabiają mniej niż w tym przykladzie tez chcą mieć rodzinę i w końcu mieć własny kąt.... a nie na kupie z rodzicami albo ciągłym wynajmie który też jest drogi.

Ja Cię rozumiem, ale to wszystko jest po to, aby móc "uratować" ludzi, którzy żyją marzeniami, a nie realiami, bo jak tu wziąć kredy i spłacać co miesiąc tys. zł, gdzie miesięczny dochód rodziny z dzieckiem wynosi 3 tys. netto? Odejmujesz tysiąc i zostają dwa tysiące na życie dla 3 osób, a nie rzadko mamy po dwójkę czy więcej dzieci.
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 10:57 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
Ja Cię rozumiem, ale to wszystko jest po to, aby móc "uratować" ludzi, którzy żyją marzeniami, a nie realiami, bo jak tu wziąć kredy i spłacać co miesiąc tys. zł, gdzie miesięczny dochód rodziny z dzieckiem wynosi 3 tys. netto? Odejmujesz tysiąc i zostają dwa tysiące na życie dla 3 osób, a nie rzadko mamy po dwójkę czy więcej dzieci.


Ano.. nie da się, tyle, że te "marzenia" to nie niewiadomo jak wielkie mieszkania tylko normalne ot dwupokojowe chociażby - i to jest strasznie przykre.. bo jeszcze rozumiem to "ratowanie" jakby ktoś miał wizję i chciał brać coś ponad stan bo ma widzimi się ale żeby człowieka nie stać było na zwykłe mieszkanie (bo gdzieś mieszkać trzeba, a to podstawa - nie to co komputer czy nowy tv, czy auto bez których obejść się można..) to już jest coś nie tak :roll:
Także doskonale Cię wisieneczka85 rozumiem.
_________________


 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 11:16 am   

M4rcysi4 napisał/a:
a co znaczy "wszystko"?

adaptacja + projekty przyłączy..

Wszystko szło w miarę dobrze aż tu w końcu zaczęły się problemy...
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 7:08 pm   

aguuuunia44, szczerze współczuję! Kocham te kwiatki w planach zagospodarowania przestrzennego. Proponuję na początek udać się do tego jednego sąsiada i zapytać jak to u niego jest, albo uściślę - jak miał odebrany budynek, bo niektórzy oddają jako sam parterowy, a dopiero później adaptują poddasze. Bądźmy dobrej myśli.

Swoją drogą u mnie jest takie osiedle, w którego PZP jest (albo był) zapis, że jeśli ktoś sobie pomaluje dom na kolor X to sąsiad też musi mieć na kolor X, ewentualnie różniący się odcieniem. Także jeśli jemu spodoba się czarny, albo krzykliwy różowy to robi się wesoło...
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 7:26 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez Terry Sro Mar 26, 2014 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 8:21 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
Proponuję na początek udać się do tego jednego sąsiada i zapytać jak to u niego jest,
niestety okazało się że ma poddasze. Właśnie z tego samego względu co my musimy mieć. I też dowiedziałam się że dalszy sąsiad, który teraz się buduje na początku też miał parterowy i musiał zrobić poddasze....
M4rcysi4 napisał/a:
zapis, że jeśli ktoś sobie pomaluje dom na kolor X to sąsiad też musi mieć na kolor X
u nas jest zapis że wszystkie obiekty na tej samej działce muszą mieć taki sam kolor elewacji i dachu...

i teraz najgorsze wieści....
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 8:30 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 9:17 pm   

aguuuunia44, będzie dobrze my zmienialiśmy 2 razy koncepcje projektowe, dobrze że to Wam wyszło teraz a nie po zakupie projektu:)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl