Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Grill elektryczny
Autor Wiadomość
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:32 am   Grill elektryczny

Przymierzamy się do zakupu grilla elektrycznego - niezbyt drogiego, na nasz dwuosobowy domowy uzytek, ale im więcej ich oglądam, tym większy mam mętlik w głowie, który wybrać? Jakich Wy używacie? Macie jakieś sprawdzone modele?

poniżej poglądowo kilka różnych typów:
1.zamykany, teflonowy


2.zamykany, ze szklaną pokrywą


3. z płaską i karbowaną powierzchnią

albo taki - z "żeberkami"


4. z patelkami do raclette


5. i wersja 3w1 - powierzchnia karbowana, kamień i mini patelki

_________________


 
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 4:04 am   

Ja posiadam model drugi i można powiedzieć, że jestem zadowolona, ale...
Kupiliśmy go 6 lat temu i przez pierwszy rok był używany naprawdę często. Jednak z uwagi na to, że nie mieściło się na nim za wiele, to nie można go było użyć jak przyszli do nas goście. I tak póżniej został odłożony w kąt i szczerze powiem, że nie mam bladego pojęcia gdzie teraz moze być :]

Gdybym miała zdecydować się w chwili obecnej na taki zakup, wybrałabym 1. Ze względu na to, że jest o wiele mniej przygotowania do pracy takiego urządzenia. Działa bardziej na zasadzie sandwichera, a do 2. modelu trzeba nalać wody. W pierwszym można zawsze wszystko szybciutko sobie zgrilować, np warzywka. I oczywiście zajmuje też mniej miejsca.
Pomysl może o 1. Ale z wymienianymi wkładkami - mam taki w domu rodzinnym i jest super! Są trzy rodzaje zmiennych rusztów - grill, sandwich i gofry.

Ja wybrałabym 1 :)
_________________

 
 
Karyna 


Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 9:53 pm   

A te grille elektryczne w ogóle się sprawdzają? Bo jakoś nigdy nie byłam przekonana do tych wynalazków. Grill kojarzy mi się z takim prawdziwym, opalanym na węgiel, latem, wakacjami, relaksem i czasem wolnym. Czy smak potraw jest choć trochę zbliżony na tym elektrycznym?
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 10:28 pm   

paulinkaaMU, aż głodna się zrobiłam :P :razz:
_________________
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 10:52 pm   

Zbliżony to bardzo dobre słowo :) smak okopconej kiełbaski z tradycyjnego grilla jest bez porównania :)
_________________

 
 
kinix21 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 474
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 2:19 am   

paulinkaaMU, też powoli rozgladam się za grillem, więc temat mi bliski. Osobiście wybrałabym nr 1, a to dlatego, że na grillu chciałabym robić panini, dlatego musisz się zastanowić do czego glównie będziesz go używać. No i na ile osób/produktów, bo jeśli będzie mały to ciężko będzie np wrzucić na niego chociażby dorodne steki
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 9:39 am   

Nie wiem czy grill,ale my mamy takie coś 3 w1 - są 3 nakładki-sandwich maker,grill i gofrownica.Z gofrownicy nie korzystaliśmy nigdy,z grilla ze 2 razy i byłam na nie,a z sandwicha często.
Grill mi się nie spodobał,bo nadymiło sie trochę,zapach się rozszedł a równie smacznie wychodzi jak się wrzuci na ruszt wszystko do piekarnika-bez smrodu i zero dymu.Mam na myśli taką blaszkę do ociekania z metalowym rusztem.Kiełbaski są wręcz chrupiące.Ewentualnie patelnie grillową,także grill elektryczny sam w sobie dla mnie jest zbędny.

Ostatnio zmieniony przez Blue Pią Sty 31, 2014 9:45 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 10:05 am   

Dziewczyny dzięki za opinie :)

Julia_ja, cenna uwaga z tym wlewaniem wody (i rozumiem potem kłopotliwym myciem tej tłusto-wodnej rynienki) do grilla nr 2 - czyli z takim rusztem na pewno odpada :)

Opcja 3 w 1 z możliwością robienia sandwichy i gofrów też u mnie odpada, bo po pierwsze sandwich mamy (leży i się kurzy :wink: ), a po drugie wątpię, żebyśmy bawili się w robienie gofrów :wink:

Karyna, oczywiście, że smak nie ten sam, ale nam akurat chodzi o możliwość lekkiego grillowania warzyw + ryby / mięsa (zamiast smażenia na patelni) i w znacznej mierze będziemy chcieli korzystać z niego na tarasie (takiego tradycyjnego miec nie mozemy - z wiadomych względów, a nie czujemy potrzeby inwestować w gazowy).

Męczy mnie jeszcze ta różnica powierzchni - lepiej, żeby całośc była karbowana czy część płaska? No i ten kamień? Ktoś korzysta z niego? I patelki - rzeczywiście praktyczne czy zbędny gadżet?
_________________


 
 
 
kasiamango 

Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: Opoczno
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 8:22 am   

Fajna sprawa taki grill, jednak wolę miec w ogrodzie taki z prawdziwego zdarzenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl