Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
czy musi byc welon???
Autor Wiadomość
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 9:20 pm   

A ja chcę mieć welon bo bardzo mi sie podobają, ale uważam, ze jesli ktoś chce i potrafi fajnie go czymś zastąpić to nie powinien się zastanawiać w końcu najważniejsza jest wygoda i dobre samopoczucie.
A kapelusze jak dla mnie już całkiem odpadają.
 
 
myszadm 

Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 11:14 am   

Ja tam nie chcę welonu - jestem już na niego za stara :smile: :) !! !
Zastanawiam się nad kwiatem we włosach..
Zresztą jak zacznę przymierzać sukienki to może się okazać, że z tym welonem nie będę, aż tak żenująco wyglądać, hehhe :lol:
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 11:26 am   

Ja nie będę miała welonu tylko woalkę :) Ale ja nie miałam problemu z wyborem, bo do mojej sukienki welon nie pasuje :)
_________________
 
 
beatrise 

Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: Ozorków
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 5:06 pm   

Elwirka1 napisał/a:
Ale ja nie miałam problemu z wyborem, bo do mojej sukienki welon nie pasuje :)

Ja też miałam takie wrażenie, gdy wybrałam swoją suknię :) Pewnie też zdecyduję się na woalkę, ale jeszcze nie mam sprecyzowanego pomysłu jak ma wyglądać.

Elwirka 1 wybrałaś już woalkę? Masz namiary na jakieś dobre miejsce, gdzie można je poprzymierzać?
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 8:58 pm   

Cytat:
Elwirka 1 wybrałaś już woalkę? Masz namiary na jakieś dobre miejsce, gdzie można je poprzymierzać?


Nie mam czasu na chodzenie po sklepach :( , ale muszę się zebrać :) Może w moim salonie będą mieli bo widziałam u nich na zdjęciach. Ja mam suknię w kolorze platyny i chciałabym dobrać kolorystycznie i to nie będzie łatwe. Może na zamówienie gdzieś się uda :)
_________________
 
 
myszadm 

Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 10:42 am   

Tak, tak pomysł z woalką jest dobry
Też o tym pomyśłam
Tylko musi współgrać z suknią :smile:
 
 
Molly 

Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 31
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 11:34 am   

Osobiście planuję wpiąć kwiaty we włosy, ale jestem również pod ogromnym urokiem woalki (chyba pod wpływem amerykańskich blogów ślubnych;-) .Myślę, że woalki pasują głównie do eleganckich rybek oraz do sukni tea lenght. Są bardzo szykowne, a jeśli panna młoda ma trochę odwagi i ekstrawagancji to taka woalka może być w innym odcieniu niż suknia. Jeśli któraś z was planuje wykonanie na zamówienie takiego cuda to może przydadzą się poniższe zdjęcia.

Clipboard01.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1100 raz(y) 20.06 KB

Clipboard02.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1100 raz(y) 24.98 KB

Clipboard03.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1070 raz(y) 40.74 KB

Clipboard04.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1050 raz(y) 24.53 KB

 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 7:13 pm   

Cudne są te woalki :)
_________________
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 11:41 pm   

o pewnie, ze nie musi byc :)

śliczne są woalki ale na pewno nie pasują do sukienek ala"księżniczki"
albo kwiaty we włosach są cudne, chyba bardziej do nich bym się składniała

ja marze o welonie :mar
_________________

 
 
Basia.83 

Wiek: 40
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 62
Skąd: okolice łodzi
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 5:47 pm   

myszadm napisał/a:
Ja tam nie chcę welonu - jestem już na niego za stara :smile: :) !! !
Zastanawiam się nad kwiatem we włosach..
Zresztą jak zacznę przymierzać sukienki to może się okazać, że z tym welonem nie będę, aż tak żenująco wyglądać, hehhe :lol:


Moja sąsiadka miała ślub w czerwcu , miała welon , wyglądała cudnie
a ma 45 lat :)
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 11:01 am   

Dziewczyny ale mnie pocieszyłyście.Ja od zawsze wiedziałam,że nie chce welonu.Bo dla mnie to kawałek firanki we włosach,z którym czuje sie fatalnie:)Myslałam,że tylko ja mam takie podejscie a widze ze nie jestem sama.
Jak ja mowie,że nie będe mieć welonu tylko kwiat to każdy się dziwi i zwykle próbuje przekonać,że powinnam mieć.Strasznie mnie to denerwuje!Dwie ciotki powiedziały,żebym się spodziewała komentarzy,że pewnie jestem w ciąży.Teściowa też na siłe chce mnie przekonać.Ostanio jak ktos pyta czy juz mam welon mówię,że tak dla spokoju.
Dziwi mnie taka zaściankowość.

Pozdrawiawm wszytkie panny młode bez welonu:))))
_________________
,
Ostatnio zmieniony przez Michasia Sro Mar 31, 2010 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Molly 

Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 31
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 2:22 pm   

Mimo, że głośno o tym mówię (tzn o braku welonu), nie spotkałam się jeszcze z przykrym komentarzem (może ktoś sobie coś myśleć, bo w końcu każdy ma prawo do własnego zdania, ale na szczęście nikt nie próbował mi go narzucić).
W sumie to w mojej rodzinie jest to swego rodzaju tradycja - welonu nie miała ani moja mama, ani babcia. Przyznam, że gdy byłam mała i oglądałam zdjęcia ze ślubu rodziców, to brakowało mi na głowie mamy tego atrybutu panny młodej. Ale gust się zmienia i z czasem mi się to spodobało.
Co nie zmienia faktu, że dziewczyny w welonach wyglądają ślicznie i jeśli któraś z Was marzy o welonie - no cóż, więcej okazji nie będzie;-)
Ostatnio zmieniony przez Molly Sro Mar 31, 2010 2:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 7:24 pm   

Molly ma rację niech każdy robi to co chce.
Ja nie wyobrażam sobie iść do ślubu bez welonu, bardzo mi się podobają i uważam, że wyglądają ślicznie - pod jednym warunkiem - welon musi być dobrze dobrany. Pamiętam, że jak chodziłam po salonach panie przypinały mi welony, które rzadko pasowały do sukni i do mnie ;) Także zgadzam się, że trzeba być ostrożnym przy doborze dodatków.
_________________
 
 
zenka 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 8:41 am   

Witam,
Ja myślałam o jakimś mini kapelusiku :D tylko niestety nie bardzo wiem gdzie ich szukać bo w salonach mają przeważnie welony....macie jakieś namiary?
pozdrowionka
_________________
zenonka
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 12:52 pm   

zenka napisał/a:
Witam,
Ja myślałam o jakimś mini kapelusiku :D tylko niestety nie bardzo wiem gdzie ich szukać bo w salonach mają przeważnie welony....macie jakieś namiary?
pozdrowionka


Zenka choćby w sieci: http://www.kristin.pl/pelnaoferta.html - pracownia, która oferuje mnóstwo kapeluszy ślubnych :) Mieści się wprawdzie w Poznaniu, ale wielkość ronda można sobie wymierzyć :)
_________________

 
 
emi82 


Wiek: 42
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:01 am   

No własnie mam dylemat z welonem. Zawsze wyobrażałam sobie siebie w welonie do slubu ale teraz już sama nie wiem. Obawiam sie czy uda mi sie dopasowac kolor- sukienka w wersji kremowa biel i nie pasuje ani biały ani ecri. A jesli już welon to delikatny i krótki (max to do pasa) . A jak to jest z welonami dwuwarstwowymi- chyba już nie ma "mody" na zakładanie go na twarz przed podejściem do ołtarza- co o tym sądzicie?
_________________
Pozdrawiam emi82
 
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 6:57 pm   

To, że panny młode niezbyt często zakładają dwuwarstwowe welony nie oznacza, że są niemodne. Jeśli będzie dobrze odszyty i przede wszystkim będzie pasował do sukienki, to jak najbardziej polecam Ci taki welon.
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 19, 2010 11:41 am   

Ja też zaliczam sie do grona nie odnajdujących się w welonach. Ilekroć panie w salonach przyczepiały mi ten, jak ja to nazywam, kawałek firanki od razu przestawałm się sobie podobać w jakiejkolwiek sukni. Poza tym raczej nie będę miała koka, bo mam dośc okrągła twarz i chciałabym upięcie, które ją wydłuży. Moja twarz na tle welonu wydaje mi sie jeszcze bardziej okragła, mocno sie odcina. Mam jednak dylemat czy woalka woalka będzie pasowała do mojej sukni, więc proszę Was Kochane forumki o radę zamieszczając zdjęcie sukienki. Aha! Sukienka na mnie nie jest tak rozłozysta jak na modelce.


fresa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 678 raz(y) 60.6 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez tomcia Nie Gru 19, 2010 11:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 11:18 am   

tomcia, mnie sie wydaje, ze do tej sukni woalka jak najbardziej pasuje.

Ja chyba jednak bede miala welon, gdyz robie tatuaz i chce go zakryc w kosciele, a welon bedzie idealny do przesloniecia go. Poprzymierzam jeszcze, ale najbardziej zawsze podobały mi się welony - koguty, wiec pewnie stanie na takim.
 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 9:57 am   

ja tez zaczynam sie przekonywac do wersji bezwelonowej. suknia ma zabudowane koronka plecy az po szyję, wiec welon nie dosc ze zakryłby wszytsko to jeszcze chyba byłby przesadą. choc generalnie nie wygladam w welonie zle.
bedac na zdjęciu miary na suknie zapytalam o stroiki we wlosy. i teraz uwaga: kwiatek na grzebieniu z jakimis perełkami czy czyms tam kosztowal 180 zł!!!! :o :o :o a ja sie nadal zastanawiam :)
_________________
 
 
kasia.pik 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 10:11 am   

Tomcia suknia jest śliczna i wydaje mi się, że możesz sobie sprawić coś z woalką. Przecież są tak różne wzory rożnych ozdób. Będziesz wyglądać pięknie i elegancko bez welonu. Ja uwielbiam woalki i ostatnio oglądałam fajne na Jaracza. Tam jest taki mały sklepik ślubny. Mają bardzo duży wybór. Nie wiem czy się nie mylę bo ja mam jeszcze dużo czasu do ślubu i tylko wlazłam się pogapić ale wydaje mi się, że oni są producentem tych rzeczy. A jeśli tak - to może mogą Ci zrobić coś co będzie pasowało i kolorem i wzorem do sukni. Woalka ma jeszcze ten plus że nie musi gładko spływać po głowie tylko może być upięta przecież. Może dzięki temu uda Ci się uzyskać ten efekt który chcesz - wydłużyć buzię.
W każdym razie suknię wybrałaś śliczną :)
_________________



Miłego dnia! :)
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 10:29 am   

M_and_M, faktycznie szkoda zasłaniać tak piękną koronkę na plecach w twojej sukni :) a poszukaj na allegro stroika :) na pewno będzie taniej :D
_________________
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 10:12 am   

M_and_M napisał/a:
suknia ma zabudowane koronka plecy az po szyję, wiec welon nie dosc ze zakryłby wszytsko to jeszcze chyba byłby przesadą.

Przeciez to grzech zasłaniać!! :)
M_and_M napisał/a:
kwiatek na grzebieniu z jakimis perełkami czy czyms tam kosztowal 180 zł!!!! :o :o :o a ja sie nadal zastanawiam :)

Jak stroik jest ładniejszy i widać , ze dopracowany, to niestety jest to droga impreza :kwasny:

kasia.pik napisał/a:
Tomcia suknia jest śliczna i wydaje mi się, że możesz sobie sprawić coś z woalką. Przecież są tak różne wzory rożnych ozdób. Będziesz wyglądać pięknie i elegancko bez welonu.

Dzięki! :D

kasia.pik napisał/a:
Ja uwielbiam woalki i ostatnio oglądałam fajne na Jaracza. Tam jest taki mały sklepik ślubny. Mają bardzo duży wybór. Nie wiem czy się nie mylę bo ja mam jeszcze dużo czasu do ślubu i tylko wlazłam się pogapić ale wydaje mi się, że oni są producentem tych rzeczy. A jeśli tak - to może mogą Ci zrobić coś co będzie pasowało i kolorem i wzorem do sukni. W każdym razie suknię wybrałaś śliczną :)

Piszesz o butiku Joltex. Już tam byłam:) Potwierdzam, są producentem. Jesli zamawia się wg własnego projektu odsyłają do siedziby firmy (na Ogrodowej), gdzie pracuje szefowa, bardzo fajna kobieta. Ceny niższe niż na pakamera.pl, decobazaar.pl, ale wyzsze niż na allegro. Ja na pewno tam zamówię:)
_________________
Ostatnio zmieniony przez tomcia Sob Sty 29, 2011 10:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yorkwomen 

Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 6:26 pm   

[quote="tomcia"]Ja też zaliczam sie do grona nie odnajdujących się w welonach. Ilekroć panie w salonach przyczepiały mi ten, jak ja to nazywam, kawałek firanki od razu przestawałm się sobie podobać w jakiejkolwiek sukni. Poza tym raczej nie będę miała koka, bo mam dośc okrągła twarz i chciałabym upięcie, które ją wydłuży. Moja twarz na tle welonu wydaje mi sie jeszcze bardziej okragła, mocno sie odcina. Mam jednak dylemat czy woalka woalka będzie pasowała do mojej sukni, więc proszę Was Kochane forumki o radę zamieszczając zdjęcie sukienki. Aha! Sukienka na mnie nie jest tak rozłozysta jak na modelce.



ja miałam podobna tylko jeszcze welonik do ramion miałam :)
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:10 am   

ja się właśnie zastanawiam nad żywym kwiatem we włosach lub nad stroikiem lub też diademem. A może diadem założę po oczepinach? Tez chciałam woalkę, ale jak w salonie pani mi założyła, to jednak nie...ja nie wyglądam dobrze w żadnych nakryciach głowy :D
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 11:56 pm   

Ja od początku nie chciałam welonu tylko kwiatka we włosach..
Będąc na przymiarce sukni Pani w salonie zaproponowała mi założenie (by dopełnić całość) welonu, pomyślałam, "czemu nie?"... ale to nie dla mnie.. nie podobało mi się, albo dlatego, że nastawiona byłam, że będzie kwiatek, albo po prostu mi nie pasuje..

zresztą czułam się po prostu jakbym miała

Cytat:
kawałek firanki we włosach,z którym czuje sie fatalnie:)
_________________


 
 
sss_ 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 587
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 9:57 pm   

Moim zdaniem oczywiście, że nie musi być. Każda musi mieć to co chce.
Ja jednak nie wyobrażam sobie nie mieć welonu :-) to jedyny taki moment... ;)
 
 
ZaproszeniaSlub 

Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 11:25 am   

sss_ napisał/a:
Moim zdaniem oczywiście, że nie musi być. Każda musi mieć to co chce.
Ja jednak nie wyobrażam sobie nie mieć welonu :-) to jedyny taki moment... ;)

Rozumiem kobiety, które nie chcą mieć welonu. Nie wszystkim odpowiada taka firanka ;)
Zresztą welon powoli traci jakby na wartości, dawniej był oznaką czystości panny młodej i mam wrażenie, że większość kobiet po prostu nie chce "obłudy".
A tak w ogóle, myślę, że kwiaty we włosach wyglądają moim zdaniem bardziej naturalnie. (Abstrahując od symboliki welonu.)
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 11:16 am   

Nie uważam, by posiadanie welonu było konieczne, ale tłumaczenie zaproponowane przez ZaproszeniaSlub, wydaje mi się totalnie nietrafione - co to znaczy "traci na wartości"? Równie dobrze większość panien młodych mogłaby powiedzieć, że biały kolor sukienki traci na wartości - wszak jest on również symbolem czystości. Dlatego też argument moim zdaniem totalnie nietrafiony. Jedyny jaki jest dla mnie przekonujący to ten, że komuś zwyczajnie bardziej odpowiada inny rodzaj ozdoby we włosach lub zupełna z niej recygnacja :)
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 12:13 pm   

to wianek z kwiatów na głowie był symbolem czystości ;)

Welon narodził się w czasach,gdy rodzice decydowali o zamążpójściu swoich dzieci. Twarz wybranki pozostawała tajemnicą dla przyszłego męża, aż do końca zaślubin. Dzięki takiemu zabiegowi, pan młody nie mógł się rozmyślić, nawet jeśli uroda kobiety nie przypadła mu do gustu. Natomiast według niektórych źródeł, welon miał stanowić ochronę przed złem. W Polsce zastąpił on tradycyjny wianek, zachowując jego symbolikę.

:smile: :smile: :smile:
_________________


 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 12:31 pm   

"Dzięki takiemu zabiegowi, pan młody nie mógł się rozmyślić, nawet jeśli uroda kobiety nie przypadła mu do gustu."

hahaha padłam :D :smile:
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 6:35 pm   

Czy musi być welon? To zależy od gustu Panny Młodej :) Spotkałam już zwykły kwiat we włosach, stroik lub opaskę bez welonu... A panienkę w trakcie oczepin, losowała wiązanka ślubna :)
_________________
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 2:06 pm   

Pół roku temu byłam na ślubie gdzie Panna Młoda nie miała welonu tylko kwiat we włosach a rzucała potem bukietem.
Jak dla mnie wszystko zależy od stylizacji, jej taki wygląd pasował perfekcyjnie do koncepcji. Symboliki w welonie bym się już nie doszukiwała, wystarczająco dużo zabobonów związanych ze ślubem jest ;)
_________________

 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 6:31 pm   

Moja kuzynka miała woalkę, bardzo stylowo wyglądała.
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 9:04 pm   

ja miałam welon tylko na slubie i oczepinach.
 
 
Maj1234 

Dołączyła: 22 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Łódźkie
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 12:02 pm   

A czy uwazacie ze wolaka/toczek pasuje do sukni z szerszym, tiulowym dołem? Do krotkich włosów? (suknia Noray White One)
_________________
 
 
MagiaZlota_pl 

Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 22
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 2:21 pm   

Wg mnie wcale nie musisz mieć welonu- to nic innego jak kwestia gustu oraz stylu. W myśl tradycji przyjęło się,że welon to coś obowiązkowego,a w rzeczywistości wcale tak nie jest,czasy się zmieniają.
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:35 pm   

Ja jeszcze nie wiem co będę miała, ale dopuszczam kwiaty we włosach, toczek, welon..wszystko zależy od rodzaju sukni. Nie ma standardów w tym momencie, ale pewne kroje suknie jednak decydują o wszystkim
_________________
Skyler

 
 
Blue89 

Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Łódż
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 7:01 pm   

Toczek kojarzy mi się bardziej z prostą suknią.Do krótkich włosów pasuje :)
 
 
oliwiabednarek 

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2013
Posty: 39
Skąd: www
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 11:50 am   

Welon, woalka czy kwiat - moim zdaniem zależy od całej koncepcji ślubu i przede wszystkim od sukni. Ja o tym zdecyduję, jak już będę miała zamówioną suknię właśnie.
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 6:28 pm   

Żywe kwiaty we włosach w miejsce welonu to świetny pomysł,chociaż u nas w kraju rzadko praktykowany. O wiele bardziej popularny jest welon,a szkoda bo z kwiatów naprawde można stworzyć ładne kompozycje.
 
 
Iwonicze 

Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: lodz belchatow
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 1:57 pm   

plus slub w plenerze
_________________
Iwona
 
 
KADR 


Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 38
Skąd: Łowicz
Wysłany: Sro Mar 19, 2014 5:12 pm   

Welon tak jak wiele innych dodatków ślubnych np obrączki coś symbolizuje.
Bardzo ciekawy artykuł
http://www.ofeminin.pl/mo...bny-d18158.html

Mnie osobiście podoba się ten wyrywek
...welon osłaniający twarz panny młodej wciąż jest przede wszystkim symbolem dziewictwa." 8)
Ostatnio zmieniony przez KADR Sro Mar 19, 2014 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JuliaBydg 

Dołączyła: 24 Mar 2014
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 2:10 pm   

Kiedyś, jakieś 10 lat temu, kiedy suknie ślubne nie były nowoczesne, ani wymyślne welon pasował praktycznie do każdej. Obecnie, kiedy kroje sukienek są tak zróżnicowane, czasami lepiej zdecydować się na kwiaty we włosach niż welon.
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 9:19 pm   

ja na pewno nie bede miala welonu, nie podoba mi sie to :)
_________________


 
 
Zielonadoniczka 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Cze 2018
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2018 1:19 pm   

Welon taki tradycyjny...ale kwiaty też piekne

[ Dodano: Wto Cze 05, 2018 2:21 pm ]
Troszkę komunijny...ale delikatny,świeżo wg mnie
Piknie
_________________
Zielonadoniczka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl