Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wesele "sponsorowane"......
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:00 am   Wesele "sponsorowane"......

Przeczytałam i jestem w lekkim szoku. Nie tyle sposobem na zrobienie wesela, ale sposobem na życie.
Głupota ludzi mnie poraża. Dwoje bezrobotnych dorosłych, ZDROWYCH ludzi (w tym prawnik!) z małym dzieckiem jest na kompletnym utrzymaniu rodziców i mieli ambicje robić "full wypas" wesele na 120 osób. :o

Najbardziej rozwalił mnie tekst : "(...)
- Pieniądze dają nam rodzice, którym przecież też się nie przelewa - mówi Patryk.(...)
- Musielibyśmy zamówić przyjęcie minimum dla 120 osób, bo nasze rodziny są dość liczne. Do tego trzeba dodać przyjaciół. Koszt od jednej osoby, w zależności od standardu, to 150-250 złotych. Wychodzi ok. 30 tysięcy. Do tego orkiestra, alkohole, torty, suknia ślubna, garnitur, limuzyna, która zawiozłaby nas do kościoła. Skąd na to wszystko wziąć?(...)"

Link do artykułu:
http://wyborcza.pl/1,8764...tml#BoxSlotIIMT
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:14 am   

Odebrało mi mowę po przeczytaniu tego artykułu :o
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:28 am   

Z jednej strony widzę przedsiębiorczych ludzi.
Z drugiej ludzi, którzy na wszystkim mogą zarobi, za wszelką cenę (celebryci też sprzedają swoje wesela i to akceptujemy).
A z trzeciej strony... Z trzeciej strony widzę całkowitych nierobów, którzy marzą o wystawnym weselu, ale nawet do pracy im się nie chce iść. Zmieniły się przepisy i nie spełnię marzeń. O ja biedny. Ale dziecko musi jeść. Niech idzie pracować w markecie, to rodzicom będzie lżej. Jak wkurzają mnie tacy ludzie, którzy uważają, że wszystko powinno się im podać na tacy, a rodzice mają obowiązek ich utrzymać aż po kres ich sił.
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:48 am   

Terry napisał/a:
Jak wkurzają mnie tacy ludzie, którzy uważają, że wszystko powinno się im podać na tacy, a rodzice mają obowiązek ich utrzymać aż po kres ich sił.


O tak.
Opadły mi ręce, ale wiecie co jest najgorsze? Znam kilka osób, które tak podchodzą do życia...
_________________

 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 5:34 pm   

A ja jestem daleka od wydawania jednoznacznie potępiającej opinii. Skoro rodzice dają im pieniądze tzn. że mogą. Wielu studentów nie pracuje, bo rodzice wolą żeby cały swój czas skupiali na nauce. Jeśli obie strony się na to zgadzają to ja nie widzę problemu. A co do samego sponsorowanego wesela, to jeśli jest to od początku do końca świadoma decyzja to ja jestem na tak. U dużej części młodych ze wesele, chociaż w części płacą rodzice, więc należałoby pochwalić, że tutaj tak nie jest. Jasne, że robi się z tego trochę medialny cyrk, ale z drugiej strony i tak na forach ślubnych panny młode wychwalają "swoich" fotografów, kamerzystów, sale, salony sukien itd. a ta konkretna młoda robi to w zamian za usługę. Więc ja na pewno tej pary nie potępie, zwłaszcza, że historię znamy tylko z artykułu, a wiadomo, że artykuł ma być chwytliwy i wzbudzić zainteresowanie, co się jak widać udało :wink: Także kolejna reklama poszła w świat, a wg mnie wiele panien młodych będzie lekko złe, że same nie wpadły na taki pomysł:)
_________________

 
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 6:00 pm   

Czego oni uczą na tym KULu :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 6:04 pm   

mimeczka, nic dodać nic ująć.
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 7:02 pm   

Hmm.. ciekawy temat ;)

Jak dla mnie wesele to taka raczej intymna sfera i ja bym się w życiu nie zdecydowała na coś takiego.. brakuje jeszcze żeby Panna Młoda walnęła sobie na ramieniu tatuaż z henny z logo salonu ślubnego (ale teraz to już jestem złośliwa :razz: ).. Nigdy nie byłam zwolenniczką ani też nie rozumiałam podejścia zastaw się a postaw się.. jak ich nie stać to zrobić skromniej i już, a nie wymyślać..

No ale co kto lubi, poza tym tak jak napisała mimeczka w artykule to lubią podkręcić temat i poustawiać fakty w takim świetle by wywołał kontrowersję :roll:
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 8:45 pm   

mimeczka napisał/a:
Wielu studentów nie pracuje, bo rodzice wolą żeby cały swój czas skupiali na nauce.


Tylko, że to już nie studenci.
Ja się nie czepiam szumu wokół wesela, gdzie oni reklamują firmy w zamian za usługi. To też pewien sposób. Ale jak ktoś pisze, że ma dziecko, rodzice go utrzymują, choć im się nie przelewa, to sorry. Bierz się do roboty. A zamiast wesela urządź, za zarobione przez siebie pieniądze, obiad dla najbliższych.
Mimo, że moi rodzice częściowo pokrywają koszta wesela, żeby było im lżej, pomimo remontu i urządzania się, odkładam co miesiąc pieniądze na kolejne wydatki ślubno-weselne. Do mieszkania też mi nawet złotówki nie dołożyli. Jedyne co dostałam to patelkę i kieliszki do wina. Na resztę pracujemy sami.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:36 pm   

Mimeczka to nie są studenci. :roll:
Z artykułu wynika, że nie pracują, bo "robota im się nie trafia" i zaczną szukać "jak skończą się pieniądze z kopert". :smile:
Jak rodzice chcą ich utrzymywać całe życie to ich sprawa, bo ich pieniądze, ale że młodzi nie widzą w tym nic niestosownego i przyjmują to za "oczywistą oczywistość" :cool: to mnie z lekka powaliło...
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:09 pm   

Terry napisał/a:

Ja się nie czepiam szumu wokół wesela, gdzie oni reklamują firmy w zamian za usługi. To też pewien sposób. Ale jak ktoś pisze, że ma dziecko, rodzice go utrzymują, choć im się nie przelewa, to sorry. Bierz się do roboty. A zamiast wesela urządź, za zarobione przez siebie pieniądze, obiad dla najbliższych.
Mimo, że moi rodzice częściowo pokrywają koszta wesela, żeby było im lżej, pomimo remontu i urządzania się, odkładam co miesiąc pieniądze na kolejne wydatki ślubno-weselne. Do mieszkania też mi nawet złotówki nie dołożyli. Jedyne co dostałam to patelkę i kieliszki do wina. Na resztę pracujemy sami.


Zgadzam się w 100%.
Nie rozumiem w ogóle tego, że dwoje dorosłych ludzi z dzieckiem siedzi na utrzymaniu rodziców. Nawet jeśli rodziców na to stać, to prawda jest taka, że kiedyś może ich zabraknąć i co wtedy?
Czy oni pomyśleli o przyszłości swojej, swojego dziecka? Chyba nie do końca.
_________________

 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:30 pm   

A Ci rodzice to tak samo slepi jak dzieci-studenty leniwe! Mieszkalam, ba, zylam raz z takim jednym! na 5 roku 2 seminaria w tygodniu magisterka zaraz a ten siedzial i napierdziela calymi dniami w SWATa! no gotowal mi jeszcze czasami jak wracalam z zajec i/lub z dorywczych prac wszelkiego rodzaju :p

A co do Sponsoringu to zgodzilabym sie ewentualnie na reklamy na sali (typu baner kateringu, czy nadruk na serwetkach) ale nie na caly bum medialny!! to juz przesada! bo robia szum z byle czego!!
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 19, 2014 3:10 pm   

No to teraz już wszystkim się dostało: Im bo się sprzedali i siedzą na utrzymaniu rodziców, rodzicom bo ich utrzymują.
To może jeszcze firmy powinny zrobić bojkot, a nie reklamować się w taki sposób ?
Jest to na pewno ciekawostka, przynajmniej w Polsce, nie wiem jak tam na zachodzie, ale zaraz się tak denerwować :)
Chill
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 19, 2014 5:32 pm   

Haliśka Band napisał/a:
zaraz się tak denerwować :)
Chill


Jakie tam zaraz denerwować, jakoś nie zauważyłam, żeby ktoś się tu niezdrowo podniecał - wyrażamy swoje zdanie i tyle :wink:
_________________


 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 1:12 am   

Rusałka_Maja napisał/a:
Jakie tam zaraz denerwować
no wlasnie.. jest temat to dyskutujemy :-)
_________________
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 11:19 am   

O, moim zdaniem pomysł mieli świetny. Sama bym chętnie poszła na coś takiego. Mówię oczywiście o weselu sponsorowanym. W końcu ktoś im sfinansował imprezę, a jedyna zapłatą było logo na serwetkach itd. No nie głupi pomysł. My musieliśmy sami wszystko finansować, a co do rodziców, to kupili nam jedynie podróż poślubną do Kapsztadu , co i tak dla nas wiele znaczyło.
Ale co do tego utrzymywania przez rodziców, to też się dziwię. Rozumiem, że chłopak po studiach prawniczych ma jakieś ambicje, no ale ludzie! Przecież powinien iść do jakiejkolwiek pracy, a nie czekać, aż mu z nieba spadnie ta wymarzona.
Chociaż idą dalej ich sposobem rozumowania, może niech dziewczyna napisze jeszcze do deweloperów, to ktoś jej da mieszkanie w zamian za reklamę?
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl