Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesciowie
Autor Wiadomość
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 2:08 pm   

ja też na szczęście mam fajnych przyszłych Teściów :) jak napisała Mili mają swoje przyzwyczajenia, ale jak każdy :) narzekać nie mogę :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 4:38 pm   

no ja niestety nie mogę powiedzieć, że moja teściowa (bo tylko ją mam) jest wymarzona itd.

Ja mam to "szczęscie", że żyjemy z teściową i prababcią pod jednym dachem...
teściowa jest trudną osobą. Jak się nie domyslisz, że chce cos ze sklepu, że chce abyś coś jej tam zrobił... to umarł w butach.

Widzi tylko czubek własnego nosa.

Najlepiej byłoby, gdybyśmy oboje z mężem robili wszystko i dokładnie pod dyktando teściowej.... Ale niestety... my mamy swoje życie... Swoje obowiązki.

Tylko wkurza nas to, że często są takie np. paranoje... teściowa coś od nas chce, np. żebyśmy jej pojechali coś kupili czy załatwili, albo w domu coś zrobili. A my w tym czasie mamy swoje obowiązki, jakieś sprawy do załatwienia... to już jest obraza, już są wypominania "a ja to musiałam..." już jest mówienie "już cię nigdy o nic nie poproszę"...

Na szczęście... małżonek stoi za mną, swój rozum ma. Mamę kocha ale ma po wyżej uszu tych jej ciągłych fochów (bo fochy są na porządku dziennym...)

Na szczęście mieszkanie jest na tyle duuuże, że spokojnie możemy nie wchodzić sobie w drogę... tyle co się w kuchni spotkamy lub w "trójkącie" kuchnia-łazienka-przedpokój...
_________________
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 4:43 pm   

to dobrze chociaż, że masz oparcie w mężu. to jest najważniejsze :) myślę, że najlepsze byłoby to jakbyście nie zwracali uwagi na fochy. jeśli mogę coś doradzić :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 5:19 pm   

asia84 napisał/a:
najlepsze byłoby to jakbyście nie zwracali uwagi na fochy


my to właśnie robimy... staramy się nie zwracać uwagi na jej "kwaśną" dziś minę, na jakieś uwagi, że to czy tamto nie zrobione...

Ja to sie do teściowej odzywam w minimalnym tylko stopniu... bardzo minimalnym...
Bo nie zapomnę jej kilku słów mówionych na mnie, czy na nas, czy na samego męża... niestety.

Bo ona widzi tylko to co najgorsze we mnie, że ja czegoś nie robię, ze ja czegoś nie mówię...
A nie widzi tego co potrzeba.
Widząc okruchy na stole łatwo komuś powiedzieć (powiedziała to do mojego męża), że mnie to "mama wszystkiego nauczyła, tylko porządku nie nauczyła"... tylko nie ważne było to, że chwilę przedtem babcia wysypała (przez przypadek)z woreczka wszystkie okruchy na stół i się nie przyznała... (swoją drogą babcia to też niezłe ziółko... jak i teściowa)...
Więc, czy ja coś zrobię, czy tego nie zrobię to i tak zawsze będzie na mnie...pogodziłam się z tym.
_________________
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 5:22 pm   

i bardzo dobrze, że się z tym pogodziłaś i nie zwracasz uwagi. nie chcę nikogo urazić, ale starszej osoby(nie 20 letniej po prostu tylko trochę starszej) nie zmienisz. najważniejsze jest to żebyście Wy byli szczęśliwi. i tak jest, więc problemu nie ma :) pozdrawiam :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:56 am   

Gdyby teściowa nie chciała usilnie rządzić naszym życie może i było by dobrze. Ale jest to typ osoby która "musi" zawsze swoje trzy grosz dopowiedzieć.
Do tego ona nigdy nie mieszkała ze swoją teściową, tylko z mama i cały czas mi to powtarza"przecież my na jednej kuchni żyliśmy tyle lat to teraz tez możemy"..no jasne ze swoja "mamusią" mogę, ale nie z nią.
Jest dwulicowa. Dlatego gdy tylko postawimy domek, chce jak najszybciej od tego babsztyla się wyprowadzić.

Teść jest całkiem inny. Pozytywnie.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:39 am   

Audiolka napisał/a:
Gdyby teściowa nie chciała usilnie rządzić naszym życie może i było by dobrze. Ale jest to typ osoby która "musi" zawsze swoje trzy grosz dopowiedzieć.

Teść jest całkiem inny. Pozytywnie.


U mnie identycznie.... Dlatego tak predko wyremontowalismy mieszkanie :)
_________________

 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:44 am   

A ja myślałam, że ten gatunek jest już na wymarciu :o my mieliśmy dobudowywać dom do domu teściów, ale po głębszym zastanowieniu postanowiliśmy pobudować nowy hen, hen daleko ;) Oczywiście jeśli działką moja zostanie przekształcona z rolniczej na budowlaną-a to w czerwcu ma decyzja zapaść.

I nie będziemy budować takiego dużego jakby tutaj był (200m)-wystarczy około 140m + garaż, bo jestem 100% pewna,z e dzici z nami mieszkać nie bedą jak się usamodzielnia-ja nawet takich pomysłów im nie bede daać.

Ze strachem myślę o sobie jako o teściowej :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl