Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Samopomoc babska,czyli pytania za 100pkt (cz.2)
Autor Wiadomość
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 3:20 pm   Samopomoc babska,czyli pytania za 100pkt (cz.2)

pytanie natury podróżniczej :) może któraś z was już miała z tym do czynienia i będzie w stanie mi pomóc

Niedługo pierwszy raz w życiu będę miała okazję podróżować samolotem i mam z tego tytułu bardzo dużo wątpliwości, jeśli chodzi o bagaż. Ustaliłam już, że zmieszczę się w ten mały podręczny(coby nie bulić za dużo). Wiem już jakie mają być wymiary i tu pojawia się problem-czy jeśli pakuję się w plecak, który jest te 2-3 cm szerszy niż wymagany wymiar, ale jest miękki i można go "uformować" to uznają mi go jako mały bagaż podręczny? Rozumiem, że sztywna walizka, która bez zawartości ma już jakieś wymiary by nie przeszła, ale plecak wszędzie się wepchnie(zwłaszcza, że w środku same ciuchy).

A drugie pytanie-czy można wnieść na pokład np. maszynkę do golenia, przybory do paznokci?

No i najważniejsza kwestia-jak to jest latać? :D miałam kiedyś chorobę lokomocyjną i trochę się obawiam nawrotu przy turbulencjach :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Wrz 09, 2014 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 4:38 pm   

herbatnik jeśli będziesz lecieć tzw. tanimi liniami to na lotnisku będzie taka skrzyneczka, w którą bagaż ma się zmieścić, jeśli upchasz tam plecak to wystarczy.

Co do choroby lokomocyjnej to ja w aucie mam straszliwą a w samolocie mi się nigdy tego rodzaju problemy nie zdarzyły. Polecam zabrać coś do słuchania muzyki, jak będziesz mieć słuchawki w uszach to takich standardowych turbulencji nawet nie odczujesz:)
_________________

 
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 6:17 pm   

herbatnik napisał/a:
przybory do paznokci?
tego na pewno nie wolno Ci wnieść.
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 7:45 pm   

herbatnik, i w samolocie ziewaj jak najwięcej :spie:
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 7:54 pm   

niusia napisał/a:
herbatnik, i w samolocie ziewaj jak najwięcej :spie:


Żucie gumy zawsze pomaga, bo o ziewanie ciężko, w trakcie tak emocjonującej podróży :)

herbatnik weź w podróż materiałowy pilnik do paznokci :) zwykłą maszynkę do golenia zabiorą (tu się ratowałam depilacją woskiem), ale elektryczna powinna załatwić sprawę :)

Co do choroby, też to mam, ale w trakcie lotu nie miałam żadnych dolegliwości. A turbulencje rzadko się zdarzają. No, może takie delikatne, ale nie ma powodu, by panikować :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Wto Wrz 02, 2014 8:05 pm, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 8:42 pm   

ok, to już jestem mądrzejsza :) w takim razie zrobię depilację taką na dłużej, albo kupię maszynkę na miejscu. a na czas lotu biorę książkę i miętowe cukierki :)
_________________

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 9:06 pm   

herbatnik, ogólnie zależy od człowieka - ja np. nie czuję żadnego "wzbijania" się do góry, czy przy lądowaniu każdy się boi. Może to kwestia że baaaaardzo lubię wesołe miasteczka :P i nigdy nie miałam problemów z jazdą autobusem/ samochodem itp. nigdy aviomarin nie był potrzebny.

Ale właśnie na zmianę ciśnienia warto mieć miętowe cukierki :) albo w trakcie napij się lampkę winka :)
_________________
 
 
karolina84 


Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Łowicz
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:24 am   

herbatnik, myślę,że zwłaszcza pierwsza podróż dostarcza wystarczająco wrażeń,żeby Twój organizm zapomniał,że masz jakąkolwiek chorobę lokomocyjną :wink:
A tak na serio to może warto kupić Lokomotiv do ssania dla dzieci-zmniejszysz problem z ciśnieniem, a jednocześnie imbir będzie działać przeciw nudnościom :)
_________________
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:53 am   

właśnie skapitulowałam i postanowiłam kupić cocculine. pamiętam, że dosyć dobrze na mnie działał ten lek, nawet jeśli nie fizycznie, to psychicznie-czułam się dużo spokojniejsza w podróży. a u mnie to tak jest, że myślę, że będę się źle czuć-stresuję się-mam mdłości ;)
_________________

 
 
e_linka2 

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 144
Skąd: Łódź/Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 8:50 pm   

Catylyn89 napisał/a:
[ zwykłą maszynkę do golenia zabiorą


Maszynka jednorazowa jest dozwolona do przewożenia w bagażu podręcznym (mi nigdy jej nie zabrali). Tutaj informacja na temat dozwolonych i nie dozwolonych przedmiotów:

http://www.esky.pl/porady...poklad-samolotu
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 1:46 pm   

e_linka2, pytanie było, czy można wnieść na pokład, a w bagażu podręcznym takich rzeczy trzymać nie wolno... Ja tak to zrozumiałam :P
_________________
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 12:34 pm   

e_linka2, dzięki za listę, jest bardzo szczegółowa. wynika z niej, że jednorazówkę faktycznie mogłabym wziąć :)
_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 6:22 pm   

Poprzedni temat liczył ponad 4300 postów, więc czas na drugą odsłonę "Samopomocy babskiej...". Pierwszą część zamknęłam i z czasem będzie przeniesiony do "Archiwum". :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Wrz 08, 2014 6:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 11:16 am   

Mam pytanie do dziewczyn z okolic Ozorkowa: gdzie można kupić ubranka do chrztu?
_________________


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 5:06 pm   

Forumki kochane pomóżcie :D

Właśnie koleżanka została bez oprawy muzycznej , a ślub już 27.09.2014r. bardzo podobają jej się oprawy, w których głównym instrumentem jest gitara. Czy ma ktoś może kontakt do jakiejś scholi bądź oazy, którzy oprawiają śluby w takiej konwencji? Kontaktowała się z Donum Dei oraz DA5, niestety termin zajęty ;/

Z góry baaardzo baaaaaaaaaardzo dziękujemy za pomoc :smile:
_________________


 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 7:57 pm   

Jedna z forumek a przy tym moja koleżanka Magda1312 gra na ślubach. Co prawda na flecie, ale może będzie mogła kogoś polecić.
_________________


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 8:32 pm   

alekul89, dziękuję ale już z nią rozmawiałam i niestety nadal szukamy, także jakby ktoś coś to byłabym wdzięczna :)
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 9:07 pm   

A może spróbujcie w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł" przy kościele św.Teresy. Co prawda nie mam pojęcia czy grają na ślubach, ale jakiś czas temu chodziłam tam na rekolekcje studenckie i tamtejszy zespół przygrywał i robił to naprawdę fajnie. Wtedy była to głównie gitara i śpiew. Nie mam pojęcia jak wygląda to w tej chwili ale myślę, że klimat zespołu to właśnie coś w ten deseń więc może zapytać warto...
_________________


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 5:20 pm   

Już sytuacja opanowana :) Dzięki serdeczne za wszystkie podpowiedzi.
_________________


 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 2:15 pm   

Dziewczyny nie orientujecie się może w jakim sklepie w Łodzi można kupić sukienkę na wesele?
Chodzi mi po głowie czarna sukienka bez rękawków, do kolan z lekko rozkloszowanym dołem.
Krój podobny do tej, tylko mniej rozkloszowany:

Obeszłam prawie całą manufakturę i niestety nic odpowiedniego nie udało mi się znaleźć... :(
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
Ostatnio zmieniony przez aguuuunia44 Czw Paź 02, 2014 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 4:49 pm   

Na ptaku było mnóstwo takich, jeszcze miesiąc temu. Może zajrzyj na ptaka, albo do polrosu (tam kupiłam podobną).
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 6:33 pm   

Może zajrzyj do Strefy (Piłsudskiego naprzeciwko Galerii Łódzkiej)? Co prawda nie wiem czy mają coś w ten deseń, ale generalnie mają wybór sukienek odpowiednich na takie okazje (i to w bardzo przystępnych cenach!) więc może tam coś znajdziesz? Ja tam ostatnio zakupiłam sukienkę na zbliżające się chrzciny syna mojej siostry i wydałam na nią całe 20 zł :D
_________________


 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 5:59 pm   

A ja chciałam zapytać o całą tą akcję nocnych zakupów w Manufakturze. Czy promocje w sklepach obowiązują tylko w nocy czy przez cały dzień? :)
_________________
 
 
tynnnka 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 6:37 pm   

ZoltyTulipan, z tego co kojarze, to te niby super promocje trwają w jakiś określonych godzinach, i tylko w sobote, chyba zawsze to była 21-24 czy jakoś tak.
_________________

 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 6:38 pm   

ZoltyTulipan tylko między 21 a 24
_________________

 
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 03, 2014 7:01 pm   

Szkoda, myślałam że uda się wcześniej wybrać :) Ale jak coś to za tydzień z kuponami Twojego Stylu jest mnóstwo promocji, tak przy okazji :)
_________________
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 1:18 pm   

Dzisiaj są nocne zakupy, ale w ciągu dnia są zniżki z In Style, Glamour i Elle.
_________________


Ostatnio zmieniony przez alekul89 Sob Paź 04, 2014 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 5:24 pm   

Poszukuję lektorki języka niemieckiego, która udzieli korepetycji w domu ucznia. Ktoś może kogoś polecić?
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Paź 06, 2014 8:00 pm   

Dziewczyny,czy macie jakiś pomysł na prezent dla dziewczynki z okazji narodzin?Moze byc cos wyprawkowego-ale wolalabym cos bardziej "wyjątkowego".Cos nietypowego,niekoniecznie praktyznego,moze personalizowanego (np z imieniem dziecka?)Myslalam o kocyku z imieniem,ale kocyki juz sa.Pomozcie plisss!!!Ostatnio czesto ciocia zostaje i juz brak mi pomyslow:/

A może macie pomysł na prezent dla ciężarnej lub kobiety w połogu?

I jeszcze jedno pytanie-czy był już ktoś w tkalni zagadek?
Chcemy z mężem i znajomymi/rodziną się wybrać-warto?
Kręciły mnie kiedyś klimaty Cube ,Piły,1408 -lubię zamknięte pokoje :smile:
Ostatnio zmieniony przez Blue Pon Paź 06, 2014 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 06, 2014 8:41 pm   

A może zestaw do odbijania nóżek w masie gipsowej. Albo książeczka, gdzie rodzice wpisują wszelkie wydarzenia z pierwszego roku życia.
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 5:07 pm   

ejjjj,tu też nic nikt nie odpisał na moje pytanie o Tkalnię Zagadek?
Heloooł,to jest popularne ostatnio:)Piszcie jak ktoś już był.
PS.nfo potrzebne w ramach prezentu integracyjnego;)
Ostatnio zmieniony przez Blue Wto Paź 07, 2014 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Paź 08, 2014 3:03 pm   

Czy ktoś odlesiał na działce las? Las którego fizycznie nie ms tylko w starych mapach widnieje.
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Paź 08, 2014 5:46 pm   

Dziewczyny które z Was znają się na sprawach kadrowych?:)
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Paź 10, 2014 3:31 pm   

ola88, jeżeli to działka w naszym województwie -najbezpieczniej podpytać na Matejki 16. Czy w wypisie z ewidencji gruntów również widnieje Ls?
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Paź 10, 2014 7:05 pm   

Jest to woj.lodzkie ale ok.50km od Łodzi więc nie wiem czy to się lapie pod łodzkie urzedy czy inne miasto z woj. Łódzkiego.
_________________
 
 
karolina84 


Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Łowicz
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 11:03 am   

Blue napisał/a:
ejjjj,tu też nic nikt nie odpisał na moje pytanie o Tkalnię Zagadek?
Heloooł,to jest popularne ostatnio:)Piszcie jak ktoś już był.
PS.nfo potrzebne w ramach prezentu integracyjnego;)


podbijam temat,bo też jestem zainteresowana :)
_________________
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 4:07 pm   

aguuuunia44, proponuje Pretty girl w Tesco na ul. Pojezierskiej:)

[ Dodano: Nie Paź 12, 2014 5:09 pm ]
ola88, mimo wszystko bym przedzwoniła ;)
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 6:22 pm   

Terry napisał/a:
Na ptaku było mnóstwo takich, jeszcze miesiąc temu. Może zajrzyj na ptaka, albo do polrosu (tam kupiłam podobną).

dziękuję, ale za robieniem zakupów w "ptaku" za bardzo nie przepadam... Już niejednokrotnie się nachodziłam a i tak nie udało mi się nic kupić... :(
kapatka napisał/a:
Może zajrzyj do Strefy (Piłsudskiego naprzeciwko Galerii Łódzkiej)?
niusia napisał/a:
aguuuunia44, proponuje Pretty girl w Tesco na ul. Pojezierskiej:)

Byłam na początku w strefie na Pojezierskiej i mają spor wybór ale niestety nic nie znalazłam( jedna co prawda była super, ale miała trochę za duży dekolt)
Natomiast w Strefie na Piłsudskiego to był kosmos :) Jak zobaczyłam tą ilość sukienek to aż mi się słabo zrobiło... Nie dałam rady przejść nawet połowy a już miałam 7 sukienek do przymiarki. I udało się- kupiłam :) Co najlepsze za cenę jaką chciałam przeznaczyć na jedną sukienkę, kupiłam dwie i jeszcze mi reszta została :D Byłam w szoku tą ilością sukienek bo pamiętam, że kiedyś sukienki też tam były ale nie aż tyle. Teraz nastawili się widocznie tylko na nie. Także polecam!
I dziękuję Wam :*
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 1:34 pm   

Przestawili się na te sukienki już jakiś czas temu. Ja tam zakupiłam kieckę już nie pierwszy raz także przy takich okazjach na pewno warto tam zaglądać. Przynajmniej ja tak robię :D
_________________


 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 2:57 pm   

Czy, któraś z Was ma doświadczenie w zamawianiu ze sklepów z USA? Jak to sie faktycznie ma z cłem podatkiem itp? Może, któraś ma kogoś znajomego w USA, który mógłby pomóc (kupić do siebie i wysłać do PL czy coś podobnego)? POMOCY
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 9:14 am   

M4rcysi4, ja kupuję przez ebay :> Kupiłam buty badgley mischka, buty szły 10 dni :D
_________________


 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Paź 15, 2014 4:08 pm   

Dorotka_, a czy oprócz zapłaty za towar dla sklepu przyszło Ci zapłacić jeszcze cło czy coś podobnego?
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Paź 18, 2014 5:34 pm   

Wyżej pytałam o pokoje escape a teraz sama mogę zdać relację bo sprawdziłam to:

Real Life Escape Room zaliczony:)Bardzo fajna sprawa,można oderwać się od rzeczywistości i wejść w "akcję".Cena nie jest zabójcza a zabawa nie jest czasochłonna (max 45 min),więc naprawdę polecam.Wpuszczają do pokoju pełnego różnych przedmiotów,dają walkie talkie (2 podpowiedzi),tłumaczą uprzednio jak wkręcać kody na kłódki i czas start:)Zabawa nadaje się nie tylko na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi ale też można poćwiczyć pracę zespołową wśród współpracowników.W pokoju (tym którym byliśmy) jest też komputer z którego należy skorzystać.Poza tym należy dokładnie się wszystkiemu przyglądać i kojarzyć fakty.Nam nie udało się wyjść,ale byliśmy o włos-zabrakło kilkunastu sekund.Nie wiem na ile jest to wielorazowa zabawa,bo już pod następny pokój o innej tematyce,nabywając doświadczenie w tym,byłoby na pewno dużo łatwiej.Ogólnie ciekawe doświadczenie!
Ostatnio zmieniony przez Blue Sob Paź 18, 2014 5:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 7:43 pm   

Jaki poleciłybyście czytnik do ebooków?

Naczytałam się tyle, że mam wrażenie, że im więcej czytam różnych opisów i opinii tym bardziej jestem skołowana.. na pewno nie interesuje mnie przeglądanie internetu, słuchanie muzyki czy jakieś gry - od tego mam inne urządzenia.. pojemność też nie musi być powalająca bo ja raczej muszę przeczytać do końca książkę zanim zacznę następną.. Zależałoby mi raczej żeby miał regulowanie jasności ekranu (żeby można było przestawiać zależnie od warunków pogodowych ;) )
Jakieś pomysły od znawczyń czytników? :razz:
_________________


Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Wto Paź 21, 2014 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 8:06 pm   

Konkretnego modelu nie polecę bo sama czytnika nie mam, choć ostatnio zaczęłam się nad takim zakupem zastanawiać. Piszesz o regulowaniu jasności ekranu - ja w ogóle zrezygnowałabym z ekranów świecących. Polecam czytniki z papierem elektronicznym (E-Ink). Są zdecydowanie przyjemniejsze bo nie odbijają światła więc nie męczą wzroku tak jak LCD no i nie ma problemu z czytaniem np. w słońcu-dla oczu działa to jak papier tradycyjny. Tyle mogę podpowiedzieć :)
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 8:26 pm   

Rusałka_Maja, ja bym poleciła Kindle bo to jest dla mnie numer jeden jesli chodzi o czytniki ale on nie ma regulacji jasnosci ekranu, ponieważ ma e- papier, czyli wyświetlacz jak książka, dzieki temu nie męczy sie wzrok :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 8:30 pm   

Kindle paperwhite, było tu już parę razy o nim:) Spełnia wszystkie podane przez Ciebie warunki, ja mam i bardzo polecam:) Poczytaj sobie o czytnikach na stronie http://swiatczytnikow.pl/ , mnie bardzo pomogła w wyborze, więc może Tobie też coś rozjaśni. A i oczywiście nie jest to ekran LCD mimo, że ma regulację jasności, żaden czytnik z prawdziwego zdarzenia nie ma ekranu LCD :) Jakbyś miała jakieś konkretne pytania to chętnie pomogę:)
_________________

 
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 8:43 pm   

Rusałka_Maja, polecam Kindle Paperwhite II :)

Dostałam ten model od męża (jeszcze wtedy narzeczonego) na urodziny w czerwcu i pokochałam tę "zabawkę". Tak jak pisała ppola, ma wyświetlacz, który nie męczy wzroku, możesz czytać w każdych warunkach, nawet w pełnym słońcu :)
_________________

 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 9:07 pm   

przyłączę się do dziewczyn również polecę Kindle Paperwhite, mąż ma nowszy model, ja mam z zeszłego roku, rzadko kiedy wracam do papierowych książek i czasem korzystam z internetu na nim
_________________


udanego dnia Gość
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 10:05 pm   

kapatka, ppola, mimeczka, ithanielle, kariczeq, dzięki serdeczne za tak szybkie odpowiedzi :jezyk1:
Mam jeszcze parę zapytań więc chyba skorzystam z propozycji mimeczki i nie będę już tu zaśmiecać :razz:
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl