Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Salony sukien ślubnych - nasze opinie (2010-2017)
Autor Wiadomość
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 9:41 pm   Salony sukien ślubnych - nasze opinie (2010-2017)

Forumki, które niedawno poszukiwały sukni bardzo proszę o dopisanie swoich wrażeń. :)

Proszę o trzymanie się tematu wątku!

Mają się tu znaleźć OPINIE O SALONACH ŚLUBNYCH,
a nie pytania o konkretny salon :arrow: wątki nt. można znaleźć w tym dziale,
a nie pouczanie forumowiczek :arrow: jak nie ma podobnego wątku, proszę założyć sobie swój,
a nie pytania o krawcowe :arrow: istnieje taki wątek w tym dziale,
i inne nie w temacie.


Natomiast wypowiadające się w temacie forumowiczki proszę o czytelne wydzielenie nazwy salonu, żeby łatwiej można wyłapać interesującą informację.


-----------------------------------------------------------------------------------------------



Witam!Dzisiaj zaczęłam mały maraton po salonach.A więc:

Salon Michalak- Pani bardzo sympatyczna i pozwalała przymierzyć tyle sukni na ile miałam ochotę.Ale niestety nic mnie ni urzekło:(

Salon Victoria Galeria Mody_Pani bardzo sympatyczna i cierpliwa:).Urzekła mnie jedna suknia na,którą się chyba zdecyduje ale niestety nie podoba się rodzinie bo uważa,że jest skromna

Salon Karina-Niby suknie z zagranicy ale tak naprawdę nic mi się nie podobało.Ale obsługa bardzo miła

Salon Isabel-Tutaj pani,która się mną zajęła....hm... pozostawiam wiele do życzenia.Odebrałam razem z rodziną takie wrażenia,że powinnam wejść do salonu i najlepiej bez przymierzania zamówić suknie.Pani bardzo nie miła i nie sympatyczna.Ogólnie uważam salon za przereklamowany.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Asiek Nie Sty 15, 2017 8:52 pm, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
monisiagoku 

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 10:50 pm   

ja swoją suknię kupiłam w Salonie Estera Novias na sienkiewicza.

wiedziałam czego mniej wiecej szukam i Pani pokazała mi jeden model - biały bo pierwotnie miala być biała, ale zapytała się czy nie chce przymierzyć modelu ecri z rożowo wrzosową koronką. najpierw nie byłam przekonana ale pomyslalam raz się żyje ;-p jak wyszłam do lustra to mamie w oku łezka sie zakreciła. czułam się w niej super. zamówiłam ją. ślub był na koniec września a zamowiłam ja na koniec kwietnia. w tym salonie jest rewelacyjna obsługa. Panie maja wiele pomysłów i znaja się na rzeczy.

dodam ze ten model to atelier diagonal 818 i zdecydowanie najlepiej wyglada w oryginale. nie zamawiajcie wersji w bieli bo zepsujecie caly efekt. wszyscy byli zachwycieni a moj P. jak mnie zobaczył to az mu dech zaparło ;-p

pomogli mi również skrocić suknię na poprawiny ;-p

moja koleżanka która kupiła w innym salonie suknie na sienkiewicza po ostatniej przymiarce juz przy odbiorze się załamała tren był tragicznie podpięty na jakieś sznurki... porzadziłam aby poszła do " mojego" salonu i za symboliczną opłatą naprawili jej calą suknię. dodam ze to było na 2 dni przed ślubem.


Moja druhna też kupiła suknie u estry novias. po tych perypetiach wiedziala ze nie ma co ryzykować ;-)


zdecydowanie polecam !! ! czasem warto zapłacić więcej ale tu daje gwarancję satysfakcji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Sob Sty 16, 2010 11:00 pm ]
zapomniałam dodać ze najpierw byłam w sławie na piłsudskiego. powiedziałam pani jaki typ sukni mnie interesuje a ona mi wciska katalog i proszę sobie obejrzeć... usmiechnełam sie i powiedzialam ze za taką obsługe to ja dziękuję i pognałam na sienkiewicza!!!!

zdecydowanie nie polecam!!!!!!!!! a poza tym słyszałam wcześniej już o nich złe opinie!!!!
_________________
monisiagoku
 
 
malenka1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 7:00 pm   ciagle to samo

dawno tu nie zaglądałam ,ale widzę że tematy wciąż te same :-?
Nadal czepiacie się Romantici :?
Dajcie wreszcie spokój ,postawcie się na miejscu tej kobitki...
Ile można tłumaczyć że tzw.szmatkę pani zakłada na głowę żeby nie pobrudzić suknii a rękawiczki w cielistym kolorze w tym samym celu.
Ja też przez to przeszłam i korona z głowy mi nie spadła :wink:

Zawsze będę podkreślać gdzie kupiłam swoją wymarzoną suknię i była to ROMANTICA
Ostatnio zmieniony przez malenka1984 Nie Sty 17, 2010 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 8:02 pm   

malenka1984 napisał/a:
Zawsze będę podkreślać gdzie kupiłam swoją wymarzoną suknię i była to ROMANTICA


A ja zawsze będę podkreślać że klienta się traktuje z szacunkiem! A sposób w jaki zostały potraktowane niektóre osoby z tego forum jest po prostu niegodny.

A Ty Malenka1984 jesteś osobą niewiarygodną, i nie przypuszczam aby wiele osób dały wiarę twoim słowom.
_________________
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 8:43 pm   

To jak ty malenka1984 zostałaś obsłużona w Romantice nie zmieni tego, że dziewczyny wypowiadające się wyżej zostały potraktowane źle. Przecież nie piszą tego specjalnie, wyrażają swoją opinię do której każdy ma prawo. :/
_________________
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:16 pm   

o brawo bo ja w salonie Romantika poczułam się jak gruby kotlet i nawet nie miałam przyjemności przymierzyć sukni BO NIE BYŁO NIC W MOIM ROZMIARZE jak stwierdziła sprzedawczyni... więc brawo malenka1984, że miałaś ta przyjemność.
_________________
 
 
plondi 

Dołączyła: 20 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 12:30 am   

Ja chociaż doskonale wiedziałam że "moja" suknia jest w salonie Estera Novias na Sienkiewicza poszłam najpierw do salonu SŁAWA. Weszłam z mamą, porozglądałyśmy się i dopiero po jakimś czasie podeszła do nas miła pani. Jednak od razu powiedziałam jej że nic nie wpadło mi w oko i że tak naprawdę to miałyśmy po drodze do salonu na Sienkiewicza. Powiedziała żeby lecieć tak od razu, skoro to tam widziałam swoją sukienkę i nie marnować czasu na bzdury a jakby co to zaprasza do siebie :)

Na Sienkiewicza przymierzałam chyba połowę sukienek z salonu, wszystkie na jakie miałam ochotę i które mi się podobały. Dziewczyna (chyba Magda-taka młoda, drobna w ciemnych włosach) była świetna, życzę wszystkim żeby obsługiwał je ktoś taki niesamowity :roll: Oczywiście sukienka wybrana zupełnie inna niż zakładałam na początku ale to inna sprawa ;)

Byłyśmy też w salonie na Jaracza 4a. W Najnie, tej środkowej. Też pani była niesamowicie miła i naprawdę szczera nawet dałam jej numer do mojego fryzjera ;)

Także mój rajd po sklepach uważam na niesamowicie udany. Ważne było dla mnie to że jak wchodziłyśmy do salonu to nikt się na nas nie rzucał od razu w drzwiach tylko spokojnie sobie pooglądałyśmy a później Panie same podchodziły i zagadywały. No i wydaje mi się że te które spotkałam były ze mną szczere :)
 
 
elizabeth32 

Wiek: 46
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 2:12 pm   

Witam ! Proponuję odwiedzić salon"Sylwia"w podwórzu. Bardzo ładne sukienki z kolekcji MADAM ZARĘBA. polecam !! ! JARACZA 6
_________________
elizabeth32
Ostatnio zmieniony przez elizabeth32 Czw Sty 28, 2010 2:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sylwana 


Wiek: 44
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 14
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 9:35 pm   

Cześc dziewczyny,czy któraś z Was słyszałą o salonie Białe Studio na Kilińskiego 158.Spodkałam ich na targach i wybieram się do nich. Panie wydały mi się super i chciałabym wiedziec jak się spisują.
_________________

 
 
 
KaZi 

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:07 pm   

Mam pytanie, czy jest szansa w salonach znaleźć sukienki w rozmiarze 40-42, ale nie zaniżonym? Ponieważ znalazłam parę postów, w których ekspedientki już na dzień dobry mówią "nie"... Czy to oznacza, że muszę schudnąć do 36-38?! (choć nie obraziłabym się za taką przemianę :P )
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:42 pm   

KaZi wiele salonów ma suknie w większych rozmiarach. Ja jak chodziłam po salonach to często mierzyłam suknie dużo za duże, pani mi spinały je szpilkami żeby były obcisłe, a mam rozmiar 38. Obecnie salony są przygotowane na większe rozmiary, nawet widziałam że dziewczyny w ciąży mierzyły suknie i ich nikt z brzuchem nie wyganiał. Trzeba się przejść, zobaczyć i popytać. :)
_________________
 
 
kasienka_78 


Dołączyła: 09 Sty 2010
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:32 am   

Sylwana napisał/a:
Cześc dziewczyny,czy któraś z Was słyszałą o salonie Białe Studio na Kilińskiego 158.Spodkałam ich na targach i wybieram się do nich. Panie wydały mi się super i chciałabym wiedziec jak się spisują.


Ja wybieram się tam w sobotę :) o ile dotrę - zdam relację :)
_________________


 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 11:46 pm   

KaZi nie przejmuj się ja też mam te rozmiary, ale poza salonem Romantica możesz śmiało iść do każdego praktycznie salonu (bo tylko w tamtym mnie spotkała nieprzyjemność taka, że się poczułam jak wieloryb). Panie jak będzie suknia za mała to ci ja podepną tasiemkami albo przytrzymają, a tą właściwą zamówią w odpowiednim rozmiarze po zmierzeniu ciebie.
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 3:03 pm   

Wreszcie się zmobilizowałam, zatem moje spostrzeżenia na temat salonów, które odwiedziłam:
NAJNA Avangarda (ul. Jaracza 4)
Pani jakaś mało przychylna, nic nie zaproponowała do mierzenia (mimo, że mówiłam, ze chciałabym coś zacząć mierzyć, ale sama nie wiem co mi sie podoba i chciałabym aby mi coś doradziła) i wręcz to odradzała, bo wg niej sukienki są przebrane, bo trwają wyprzedaże i nowe będą w styczniu i wtedy zaprasza. Także szybko się z tamtą się zwinęliśmy.
NAJNA Świat mody ślubnej (ul. Jaracza 4a)
Tu zupełne przeciwieństwo, pani Alicja przesympatyczne, cierpliwa, starała się czegoś o mnie dowiedzieć aby jak najlepiej dobrać do mnie suknie, widać że jest profesjonalistką i że lubi to co robi Jak się dowiedziała, ze jeszcze nic nie mierzyłam to poradziła, że będzie przynosić różne modele, abym pomierzyła i w ten sposób zorientujemy się w czym mi najlepiej, jak się czuje w jakim fasonie itd. To był strzał w dziesiątkę, bo w ten sposób przymierzyłam i zachwyciłam się jednym fasonem na który nigdy bym nie zwróciła uwagi w katalogu, bo uważałam go za skromny. Salon duży, przestronna przymierzalnia, niestety nie można robić zdjęć.
NAJNA Elegancja (ul. Jaracza 6)
Weszliśmy potem do kolejnej Najny - Elegancji (Jaracza 6). Panie z początku wydawały nam się mało sympatyczne i pierwsze dwie sukienki, które nam pokazały okazały się totalna porażką i prawie byśmy już się z stamtąd zbierali, aż tu nagle panie jakby się rozkręciły i pokazały kolejne 3 sukienki z których 2 ostatnie okazały się hitami. Panie pomocne, starały się doradzić. Salon duży, przestronna przymierzalnia, niestety nie można robić zdjęć.
Cymbeline (Jaracza 3)
Salon dość duży, przestronna przymierzalnia, pani sympatyczna ale wg mnie mogłaby się więcej postarać coś zaproponować itd. Mierzyłam dwie sukienki ale bez szału pani nawet nie dała welonu do przymierzenia.
Barbara (ul. Wieckowskiego 3)
Obsługiwały nas dwie panie, bardzo sympatyczne, widać, że starały się, aby cos zaproponować, ale ogólnie sukienki, które tam mierzyłam (chyba z 10) nie przypadły mi do gustu. Suknie są u nich szyte zatem można cos zmienić itd. Sukienki fajne ale wg mnie widać różnicę w jakości miedzy sukniami szytymi u nich na wzór a oryginałami, głównie za sprawa używanych materiałów. Ceny przystępne.
SŁAWA (ul. Piłsudskiego 37)
Pani bardzo miła pokazała i pomocna., a przy tym cierpliwa – mirzyłam jedną suknie 3 razy! Pani z salonu zorientowała się, że podoba mi się ta suknia i zaproponowała, ze jeśli teraz się zdecyduję to da mi gratis dwa welony o wartości 550zł (długi i krótki, obszyte kryształkami), poza tym można zawsze negocjować jakiś rabacik lub gratis.
Estera Novias (ul. Sienkiewicza 34)
Byliśmy w sobotę wiec trzeba było trochę poczekać bo wytworzyła sie kolejka do mierzenia Przymierzyłam 3 suknie z czego 2 zaproponowane przez panią z salonu. Okazało się, że zaproponowane przez panią suknie są obecnie na wyprzedaży i można je kupić za 50% ceny. Widać było, ze pani zależało, aby którąś mi sprzedać, bo zaczęła jak ja to mówię "piać" nad nimi, ach jak cudnie, fantastycznie, stworzone dla mnie itd. Generalnie średnio mi sie podobały, a już w ogóle nie znoszę jak ktoś mi chce coś wcisnąć i na siłę zachwala W końcu sama wiem czy sie dobrze czuję czy nie, a poza tym pani mnie trochę wkurzyła, bo gdy poprosiłam jeszcze do przymierzenia suknie z takiego fasonu jak wyżej wklejałam to powiedziała, że nie ma sensu mierzyć, bo jak stwierdziła to fason nie dla mnie i na pewno nie z moimi biodrami. A w ogóle to powinnam wybrać którąś z tych z wyprzedaży bo taka okazja się rzadko zdarza a świetnie w nich wyglądam.. Także wyszliśmy stamtąd lekko zniesmaczeni
Optimus Plus (ul. Sienkiewicza 31)
Pani sympatyczna, generalnie ok. Można u nich wypożyczać suknie.
Lady Katharine (ul. Zachodnia 87)
Bardzo nastawiłam na ten salon ale, trochę mnie rozczarował. Sukni bardzo dużo na manekinach przez co sprawiał wrażenie upchanego i tak na prawdę ciężko było cokolwiek wypatrzeć dla siebie. Pani niby sympatyczna ale jakoś nie mogła sobie odpuścić mało przyjemnych uwag na temat mojej figury. Poza tym mam wrazenie ze maja tam jakies małe rozmiary bo wszedzie gdzie przymierzałam suknie to były na mnie akurat lub trochę za duże a tam wszystkie był strasznie małe.
ROMANTICA
Pani nie zainteresowana klientami ledwo odburknęła dzień dobry, nie wychodząc ze swojego kącika. Rozejrzeliśmy się i wyszliśmy, bo nic na nie urzekło, a pani pytana o cokolwiek odpowiadała z wyraźną łaska i zniecierpliwieniem.
Kamea (na rogu Jaracza i Wschodniej)
Generalnie pani, która mnie obsługiwała była bardzo miła i uczynna, nie mogę powiedzieć na nią złego słowa, bardzo się starała i była pomocna a przede wszystkim cierpliwa (zero zniecierpliwienia gdy zakładała i mi do przymierzenia 6 welon do tej samej sukni :P ) Bardzo ładny i przestronny salon z dużymi przymierzalniami i wybiegiem. Bez problemu można przymierzyć i zamówić potem u nich welon i wszystkie dodatki. Mozna robić zdjęcia. Mają też garnitury. To tu zamówiłam swoją suknię.
_________________
 
 
Sylwana 


Wiek: 44
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 14
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 12:38 am   

Byłam dzisiaj w dwóch salonach. Pierwszym była Lisa Ferrera na Piwnej. Zakochałam się tam w jednej sukience i nie wiem czy jeszcze jakiś salon odwiedzę.Polecam gorąco to miejsce. Mają bardzo fajne wybiegi,dyskretne,nie trzeba się przepychac z inną klientką tylko radzę umówic się najpierw telefonicznie.Zajęła się mną bardzo miła pani Gosia,chętnie doradzała i pomagała się przebierac.
Drugim salonem była Isabel na Inflandzkiej.Tego niestety nie polecam. Jeden wybieg tuż przy wejściu do salonu. Nie moglam zadnej sukni przymierzyc poniewaz: po pierwsze byl tłok (pomimo że dzwoniłam wcześniej z zapytaniem czy trzeba się umawiac a Pan powiedział że nie będzie problemu,ktoś się mną zajmie),a po drugie sukienka ktora mi się podobała (niestety tylko jedna) była okropnie mała (chyba 32 lub 34). W dodatku oprowadzał mnie facet :? .W ogóle mi się tam nie podobało
_________________

 
 
 
kasienka_78 


Dołączyła: 09 Sty 2010
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 9:08 am   

Odwiedziłam wczoraj 3 salony, w tym Białe Studio na Kilińskiego, o które pytała Sylwana. Sukni tam jednak nie mierzyłam, bo nie wpadło mi nic w oko. Poza tym uważam, że jak na sobotę - jedna pani z obsługi to trochę za mało. Co prawda jest jedna przymierzalnia i jeden mały wybieg ale przez ten czas, gdy suknię mierzy inna klientka, z drugą można wybrać suknie do mierzenia. Mnie zniechęciło właśnie takie "bezproduktywne" czekanie na to, aż się nami ktoś zajmie (mierzona była właśnie sukienka komunijna).

Salon Sława odwiedziłam jako pierwszy i na chwilę obecną jest to mój faworyt. Bardzo miła, a przy tym sprawna i fachowa obsługa. Są tam chyba 3 przymierzalnie i dwa podesty. Ponieważ było to moje pierwsze mierzenie sukni, nie wiedziałam tak naprawdę w jakim fasonie będzie mi dobrze i zaczęłam od wybranych w internecie modeli. Oczywiście moje wybory okazały się być zupełnie nie trafione ale pomagająca mi pani cierpliwie przynosiła mi każdą wybraną przeze mnie suknię abym mogła sama stwierdzić czy to ta jedyna, a przy tym również doradzała. Przymierzyłam mnóstwo najróżniejszych sukni, mogłam także przymierzyć do nich dodatki (biżuterię, kwiat we włosy). Wybrałam 2 suknie i zapewne zdecyduję się na którąś z nich :) Polecam!

Odwiedziłam także salon Estera Novias na Sienkiewicza. Ten salon również polecam. Miła i fachowa obsługa, duży wybór sukni. Chyba dwie przymierzalnie (ale nie jestem pewna) i spory wybieg. Trochę trzeba było poczekać na przymierzalnię ale w międzyczasie można było sobie swobodnie pooglądać suknie i katalogi.
_________________


 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 2:01 pm   

Shaharka napisał/a:
wchodzicie do salonu jak do stodoły bo wy jesteście potencjalne klientki chcące zakupić sukienkę, a Pani z salonu powinna rozwijać przed wami czerwone dywany i chylić czoło, znosić wszystkie fochy, towarzyszą wam rozwrzeszczane koleżanki które mają wam niby doradzić a każda ma swoją wizję......


Nikt nie musi chylić czoła ani rozwijać żadnych dywanów, o losie!
Niektóre panie w salonach nawet nie odpowiadają "dzień dobry" już nie mówiąc o tym żeby się zainteresować że ktoś przyszedł. A to jest raczej ich praca, a nie ploty z koleżankami (bo i takie sytuacje widziałam).
Żeby nie było- gdy szukałam sukni ślubnej ani nie wchodziłam jak do stodoły, ani nie miałam rozwrzeszczanych koleżanek, tym bardziej nie mierzyłam dziesięciu sukien naraz (bo przeważnie mierzyłam jedną) i też nieraz odczuwałam, ze mi panie łaskę robią, że pomogą lub że się chociaż przywitają. Jak mają gorszy dzień to niech wezmą wole. Ja tak robię. Nie muszę się wyżywać na tych, z którymi pracuję. W ogóle nie muszą oni wiedzieć o tym, co mnie trapi, bo jestem na tyle kulturalne, żeby to sobie zdusić i nie psuć innym humoru.

Też pracuję z ludźmi, z dziećmi, i nie ważne jak źle się czuję nie będę dla nich **** ani nie odmówię im pomocy. Bo przecież nie za to mi płacą.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Misiak87 Pon Lut 08, 2010 2:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 2:15 pm   

Shaharka napisał/a:
ale jak zwiedzacie po 13 salonów i w każdym mierzycie około 6 sukienek to jak macie się zdecydowac w której wam dobrze, jak nie pamiętacie juz pierwszej sukienki.


Ja mierzyłam wiele sukien, w wielu salonach i jak jakaś zrobiła na mnie wrażenie, to widziałam ją po przymknięciu oczu, tak więc nie zgadzam się z Twoim zdaniem, że sie nie pamieta. Własnie jak sie w czyms dobrze czujesz i podobasz się sobie, zapamietujesz suknie (nie mowiac o tym, ze panie czesto pisza na kartkach nazwe i cene ulubionej sukni).
Shaharka napisał/a:
dodam, że czasem trudnym, wiem że zwykly uśmiech pomaga w niektórych sytuacjach.

No wlasnie... gdy wchodzę do salonu i mówie grzecznie "dziendobry", uśmiech tej Pani by wystarczył... :roll:
Shaharka napisał/a:
Czasami wchodzicie do salonu jak do stodoły bo wy jesteście potencjalne klientki chcące zakupić sukienkę, a Pani z salonu powinna rozwijać przed wami czerwone dywany i chylić czoło


Pewnie, że są takie osoby, ale nie uogólniajmy... wiekszosc ludzi jest kulturalna i zna dobre maniery.. :(
_________________
Ostatnio zmieniony przez skalimonka Pon Lut 08, 2010 2:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 5:40 pm   

Shaharka napisał/a:
Wiekszość z was miała okazję pracować bądź pracuje w sklepie i przypomnijcie sobie jak wtedy odnosiłyście się do tego klienta. Zawsze wszystko robiłyście na tip top....


Pracowalam jako kelnerka i owszem, zawsze byłam miła i usmiechnięta. To jest branza usługowa i osoby w niej pracujące dają świadectwo danej marki. Ja zawsze rozmawialam z klientami, miło ich witalam, potem pilnowałam, czy wszystko w porządku...W Polsce jest inaczej (pracowałam w USA) i mimo, że to usługi, kelner czy ekpedientka często robi łaske, że Cię obsługuje, a nie powinno tak być niestety. Kelner rzdko kiedy spyta, czy wszystko smakuje, nic nie wie o potrawach..jak ide do ekspedientki w sklepie i szukam konkretnego modelu spodni, to ona nie wie ktory to i nie wie czy jest...to dla mnie nie do pomyślenia. I nie znaczy to, że wchodząc do sklepu wchodze jak do stodoły i oczekuję, ze wszyscy rzucą mi się do stóp. Oczekuję, że Pani wykaże odrobinę zangażowania i zobacze, ze ona chce sprzedac tę kieckę, a nie, ze łaskę robi i wszystko jej jedno. Ale jak komuś nie podoba się to, ze trzeba być miłym i dbać o klienta, niech zmieni prace, przecież nikt nikogo nie zmusza...
Ostatnio zmieniony przez Malena Pon Lut 08, 2010 5:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
natalia2010 

Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 7:17 pm   

hej dziewczynki! :)

ja też byłam w Romantice

przymierzałam suknię jedną z wystawy tegorocznej

i chyba bym się zdecydowała na sukienkę tylko chciałabym ją jeszcze raz zobaczyć, upewnić się.. nie wiecie gdzie można w necie je obejrzeć?
bo ja nie wiem jakiej firmy mają tam sukienki teraz
ogólnie to bardzo ładne są :)

a Pani, fakt niezainteresowana klientem, ja to bym nadskakiwała nad klientką :mrgreen:

no i nie mam jak tam zajrzeć żeby zapytać i sprawdzić jaka to firma, a sam fakt że Pani nie była miła sprawia że moja rodzinka nie chce tam wrócić i mówią żebym sobie darowła, że ta Pani nic mi nie doradzi, że zachowuje się jak by była ciągle obrażona itd

pomóżcie, chcę się upewnić, obejrzeć tą suknię inaczej mogę żałować :(

może któraś mieszka blisko i by sprawdziła co to za firma, chyba na metkach było napisane coś,

jakbym miała jak to bym nawet przez wystawę zajrzała :( hihihi eeehhhh


Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lut 09, 2010 10:42 pm ]
PS. chodzi mi o te sukienki na wystawie od strony Ul. Piłsudskiego

może któraś się tam wybiera :?: :)
ahhh teraz nie będę mogła spać kilka dni, przez te sukienki
 
 
Madzik13 


Wiek: 38
Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Koluszki/ Borowa
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 11:17 am   

ja zamówiłam w końcu suknie w "Poezji"i mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze(czytałam wątek o Poezji).Pani bardzo miła, choc z tego co słyszałam ma przejśc na Piłsudskiego, więc już tam jej nie będzie. Najlepsze że wybrałam suknię na którą z początku spojrzeć nie chciałam bo mi sie nie podobała, ale pani mi ją i tak przystawiła do mierzenia. Potem już cały tydzień nie mogłam przestać o niej myśleć... Będzie pare zmian, ale to dopiero po przymiarce która jest koło połowy kwietnia... (nie mogę się doczekać, a to tak długo;)
_________________
 
 
 
aga22666 

Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 839
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 10:17 pm   

Witam :) Ja z racji, ze nie ma mnie na stale w kraju, musialam cale poszukiwania skrocic do minimum. Salony, ktore odwiedzilam:
Venus na Piotrkowskiej - Pani mila, zaznaczam, ze wiekszosc salonow odwiedzilam z gotowa juz lista sukien, ktore chcialabym przymierzc. I tak wybralam chyba z 8 i Pani wszytski dala mi do przymierzenia,. Czulam sie fatalnie w kazdej, nie dostalam welonu ani zadna sukienka nie byla pospinana szpilkami. Wszysktkie byly ogromne i zaczelam sie martwic, ze we wszytskich bede sie czula tragicznie. Wiec niestety w Venus nic nie znalazlam
Barbara- 2 panie, obie przemile, doradzaja, zakladaja welon.Niestety musialam zalozyc rekawiczki, bo "glaskalam" sukieni, ale potrafie to w sumie zrozumiec. Przymierzlam z 10 sukni, nic trafionego.
Lady Katherine- Pani mila i konkretna, tak jak lubie, przymierzylam 6 sukienek, 4 trafione i zaczely sie dylematy, ktora wybrac. Myslalam, ze juz znalazlam ta jedyna.
Victoria, ul. Zachodnia 87- pani mila az za ardzo, wciskala mi wszystko, szalala z dodatkami. I tak przymierzylam wszystie stroiki i kapelusze, spedzilam tam 2 godziny i bylam padnieta. Nic mi sie nie podobalo. Mozna robic zdjecia.
Estera Novias- nikt sie nami nie zainteresowal, ale i nie znalazlam nic co zwrociloby moja uwage
Optimus Plaus, mila obsluga, sukien duzo, niestety nic mi sie nie podobalo,
Cosmobella, duzy wybor, super obsluga, wielki wybieg i rowniez nic.
Cymbeline, mimo opinii, Pani mila i rzeczowa, przymierzylam 4 suknie i czulam ze jedna to wlasnie ta. Niestety troche drogawa-4 tys.
Najna, Jaracza 4a, obsluga super, pani Patrycja mloda blondyneczka, szalala z dodatkami, pokazywala mnostwo sukien. I wlasnie jedna z nich, mimo, ze mialam upatrzona suknie w lady katherine i w cymbeline przebila je i wlasnie tu zamowilam swoja suknie. Cena przystepna, promocja jest do konca lutego.
Musze przyznac, ze wszedzie bylo milo i nie spotkalam sie z zadnymi przykrosciami. Zapomnialam, ze jeszcze jeden salon widzialam, ale nie wiem jak sie nazywa, na siekniewicza jakis, ale nic tam nie przymierzylam.
Troche dlugi mi wyszedl ten post..... :roll:
_________________
aga22666

 
 
katekoz 

Dołączyła: 12 Lut 2010
Posty: 3
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 1:23 pm   

Witam,
wszystkie Panie,
przygladajac sie dyskusji na temat sukien slubnych, chcialam tylko wtracic i polecic salon sukien slubnych VENUS, ktory miesci sie na rogu ulic; Piotrkowskiej i Czerwonej, sam salon moze nie robi dobrego wrazenia, bo z zwenatrz wyglada dosc niepozornie, ale maja naprawde ciekawe suknie i mila obsluge. Ja swoja suknie wybralam w zeszla sobote, co prawda nie odwiedzilam wielu salonow, bo ten byl drugi, ale jak Pani z salonu pokazala kolejna suknie to wiedzialam,ze to jest to :lol:
moze ktoras z Was ma jakies doswiadczenia z tym salonem, bo ja narazie nic wiecej nie moge powiedziec,
pozdrawiam wszystkie Kobitki zestresowane przygotowaniami do tego jedynego dnia w zyciu :)
_________________
kate
 
 
myszkatygryska 

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 3:47 pm   

Ja natomiast dziewczyny byłam w niewielu Salonach. Pierwszy to był salon z sukniami ślubnymi Gala na ul. Piotrkowskiej (róg Czerwonej). Pani bardzo miła. Mierzyłam 4 sukienki ale żadna nie rzuciła mnie na kolana.
Drugi Salon to była Sława na Al. Piłsudskiego i powiem szczerze, że obsługa rozwaliła mnie na łopatki. Pani która mnie obsługiwała fenomenalna. Najpierw pozwoliła mi przymierzyć te które mi się podobały. Później wzięła mnie w swoje obroty :P
Przy jednej sukience poczułam że to właśnie ta :D ale stwierdziłam że to trochę mało salonów jak na wybieranie sukienki :smile:
W między czasie pojechałam do Krakowa na studia i mierzyłam tam w osławionych na wyrost Madonnach. My narzekamy na łódzką obsługę jedźmy tam to od razu nam się lepiej zrobi :D
W jednym salonie pani mojej świadkowej nie zaproponowała żeby usiadła i bidna tak stała z naszymi łachami na rekach. Mi przymierzyła 2 sukienki i chyba jej się na śniadanie śpieszyło bo szybko nas zbyła. Aha jedna uwaga zapomnijcie o tym że w tych salonach dostaniecie nazwę i model sukienki która wam się spodobała :lol: Dostajecie wizytówkę z bezpośrednim namiarem na tę kobitkę która was obsługiwała. w drugim salonie Madonny w Krakowie Pani mi oznajmiła że przymierzy mi jedną sukienkę bo trzeba się umawiać z tygodniowym wyprzedzeniem :D Aha wcisnęła mi najdroższą rybę jaką tylko miała- a ja mam swoje uwypuklenia tu i ówdzie ;) Do tego oznajmiła że wyglądam w niej zjawiskowo i ona nic więcej nie może mi zaproponować. Na wieszakach wisiało jakieś 200 sukienek. Poczułam się dość dziwnie... Pani powiedziała żebym zaczekała bo przyjdzie następna kobieta i będzie mierzyć tą sukienkę to zobaczę jak wygląda ta sukienka na odpowiednim rozmiarze :? Z tego co zauważyłam to wszystkim tę kieckę wciskały. Może dlatego że kosztowała 4590 zł.
Trzeci salon Madonny, dość miła Pani. Robiła jednak wszystko tak od niechcenia. Po tym rajdzie postanowiłam wrócić do Łodzi i tutaj szukać sukni.
Kolejny salon to Salon Ślubny Lisa Ferrera. Wszystko fajnie, ale jakoś nie czułam się w niczym tak super. Obsługa super. Pani bardzo miłe. Mierzyłam sukienki razem z koleżanką.
Kolejny salon to Estera Novias i to była jedyna konkurencja do Sławy. Jedna suknia mi się tam podobała ale była w zbyt śmiałym kolorze. Obsługa godna polecenia ;)
Później weszłam do salonu na rogu Narutowicza i Sienkiewicza. To było jedyne dość niemiłe doświadczenie w całym moim łażeniu. Jakiś gościu tam stał z Paniami i wyparował do nas z tekstem to która młoda najpierw, to Ty blondynka pierwsza... Bez mierzenia wyszłyśmy. Panie nie przerwały mu wypowiedzi, zachowywał się dość swobodnie więc może to właściciel. Powinien się podszkolić w komunikacji :)
Dalej to już Jaracza, chyba w większości byłam. Wszędzie było bardzo miło, Panie chętne do pomocy ale już mi się nic nie podobało. W Cymbeline pani tylko przymierzyła mi sukienki tak na szybko, jakby nie miała chęci.
W Kamea bardzo miła obsługa, Pani bardzo pomocna. Polecam ten salon.
Resztę salonów odpuściłam i wróciłam do Sławy na Piłsudskiego. Tam przymierzyłam przy koleżance moją sukienkę i ona się popłakała :D Więc to jest najlepsza rekomendacja. Zakupiłyśmy tam swoje sukienki. Świetna przygoda.
Prawdą jest to że to się od razu czuje. Ja nie chciałam się do tego przyznać zaraz w drugim salonie.
_________________
 
 
 
sprężyna 

Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 3:33 pm   

Witam Forumowiczki! Dopiero dolaczam sie do tematu i powiem, ze wybor sukni mam juz za soba. Zdecydowalam sie na salon Isabel, poniewaz odnioslam wrazenie tam suknia bedzie idealnie na mnie dopasowana, poniewaz jest szyta na miejscu wedlug moich wymiarow, co u mnie jest bardzo wazne, poniewaz od pasa w dol jestem jakies 36-38, a biust w rozmiarze 40. Panie obiecaly, ze wszystko bedzie lezalo idelanie, a suknia jest jednoczesciowa. Jestem ciekawa tylko,jak to pozniej wyglada przy odbiorze sukni, czy rzeczywiscie jest tak, jak obiecuja? Nikt z moich znajomych nie zamawial tam sukni, wiec nie znam zadnych opini. Jak na razie moge sie tylko wypowiedziec na temat samych przymiarek i wyboru sukni, nic wiecej...Co sadzicie ogolnie o tym salonie?
Pozdrowionka
 
 
aga.biernacka 

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 5:32 pm   

Ostatnio bywałam w kilku salonach w okolicach Łodzi. Szukałam w takich mniejszych miejscowościach jak Piotrków, Tomaszów bo te Łódzkie ceny mnie trochę odstraszyły. Dzisiaj byłam w salonie Sara w Tomaszowie, no i powiem wam dziewczyny że można go polecić. Duży salon, sporo ciekawych modeli sukien pani obsługująca bardzo miła. Aha, jako że oni są bezpośrednim producentem jest możliwość wprowadzenia zmian w sukniach - krawcowe są na miejscu. Już właśnie skorzystałam z tego i zamówiłam suknie :cool:
 
 
agaaa 

Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:23 pm   

Witam! Ja również mam już za sobą wybór sukni i teraz czekam na pierwszą przymiarke, która już niedługo a potem już upragniony odbiór :) Moje doświadczenia z poszukiwaniem idealngeo modelu są raczej skromne gdyż wybrałam go juz w drugim salonie (przeżycia z pierwszego opisałam w zakładce "czarna lista"). Mogę z czystym sumieniem polecic Galerię Kamea na Jaracza róg Wschodniej. Salon jest duży, bardzo elegancki i z miłą obsługą. Panie wczuwają się w swoją pracę i pomagaja przy wyborze idealnej sukienki. A suknie... Co jedna to ładniejsza!!! Co prawda są dość drogie ale można uyskac dość wysokie rabaty. Od razu mozna ubrać pana młodego, i choc my z tego nie skorzystalismy to widzialam że garnitury/fraki/smokinki są bardzo ładne. POLECAM!!! :)
 
 
kata100710 

Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 67
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:21 pm   

A to moja wędrówka
Najpierw byłam w Lady Katherine (naczytałam się samych pochlebnych komentarzy) no i piękne suknie na stronie - Z racji tego, że był to mój pierwszy salon Pani bardzo miła przymierzyłam z 5 sukienek- byłam zachwycona.
Następny razem wybrałam się do salonu Optimus Plus na Sienkiewicza - tam przymierzałam 3 sukienki, ale trafiłam na zły moment- sobota- tłum ludzi, obsługiwały młode dziewczyny, nie zabardzo zorientowane , trzeba było sobie samemu wybierać sukienki z wieszaków do przymierzenia. Tu można było robić zdjęcia
Kolejny był salon Barbara na Więckowskiego- pani bardzo miła, duży wybór sukienek, które Pani sama donosiła, przymierzyłam chyba z 8 - nie można robić zdjęć niestety
Za jakiś czas ponownie wybrałam się do Lady Katherine - chciałam raz jeszcze poprzymierzać sukienki, ale chyba źle trafiłam- ta sama Pani z obsługi ale miała gorszy dzień może dlatego, że to był piątek- wszystko szło jak po grudzie, miałam ochotę uciec stamtąd - porażka -odechciało mi się szukać sukienki na jakiś czas.
Polecam salon Loris -tu zamówiłam swoją sukienkę, wspaniała cierpliwa obsługa i śliczne sukienki
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:56 am   

ja mam podobne odczucia co myszkatygryska tyle, że nie byłam poza Łodzią :D aha i jeszcze wstąpiłam do Romantici co było dużym błędem :D (siata na "łeb" +rękawiczki masakra)
jeszcze zamierzam pochodzic po Jaracza i może na Zachodnią, ale narazie swój typ mam w Sławie (moja siostra się popłakała jak mnie w niej zobaczyła), ale w sumie to moze była zasługa welonu dłuuuugiego ;)
_________________

 
 
roksiii 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 7:31 pm   

Ja polecam salon Estera Novias na Sienkiewicza 34. Jest to jeden z niewielu salonów, w którym to panie ekspedientki nie robią problemów z przymierzaniem, a nawet same zachęcają - no i maja rację, bo nie ma to jak zobaczyć się w takiej sukni :)
_________________
07.11.2009
 
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 11:05 pm   

Estera Novias byłam ale nie wspominam jakoś super nadzwyczajnie, byłam pół godziny przed zamknięciem i pani chciała sie mnie pozbyc, taka blondynka z adhd :] pokazała mi jedną brzydką suknię i nie wróciłam więcej do tego salonu a chciałam tylko zobaczyc ich ofertę o czym powiedziałam tej "uprzejmej" pani :-) aha, a ta druga naśmiewała się z klientki, słyszałam bo byłam w przymierzalni, także "afe"

najbardziej miło wspominam dwa salony na Zachodniej i Sławe na Piłsudskiego

a ta trzecia Najna dalej od Piotrkowskiej tez średnio, bo panie chciały mi wcisnąc suknię która mnie skracała, ze tak powiem, suknie wybrałam w końcu w Najnie "środkowej" suknie b.ładne można znaleźc perełkę
_________________

Ostatnio zmieniony przez instadri Sro Mar 10, 2010 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 9:14 am   

Proszę o trzymanie się tematu wątku!

Mają się tu znaleźć OPINIE O SALONACH ŚLUBNYCH,
a nie pytania o konkretny salon :arrow: wątki nt. można znaleźć w tym dziale,
a nie pouczanie forumowiczek :arrow: jak nie ma podobnego wątku, proszę założyć sobie swój,
a nie pytania o krawcowe :arrow: istnieje taki wątek w tym dziale,
i inne nie w temacie.


Natomiast wypowiadające się w temacie forumowiczki proszę o czytelne wydzielenie nazwy salonu, żeby łatwiej można wyłapać interesującą informację.
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Mar 11, 2010 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 10:02 am   

Zastanawiam sie na ile taki zbiorczy temat ma sens - latwiej byloby znalezc informacje na temat danego salonu w konkretnym watku. Tak jak kazda sala czy orkiestra ma swoj watek moze warto zeby i salon mial?
 
 
kasiorek664 

Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 9:18 am   

Witam.
Wczoraj zamówiłam moją suknie :) )) Odwiedziałam wiele salonów i przymierzyłam wiele sukienek. Zamówiłam suknie w salonie Lady Katherine i serdecznie polecam ten salon. Jest tam wiele ślicznych sukienek także myśle ze każdy znajdzie tą jedyna dla siebie. Wszystkie Panie są przesympatyczne, nie narzucają własnego zdania starają się dobrze doradzic. Salon jest duży, większość sukni jest wyesponowana lecz nie wszytskie. Sa 2 przymierzalnie takze spokojnie można sobie przymierzać, serdecznie polecam.
_________________
kasiorek
 
 
 
martaba 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 8:44 am   

Znalezienie sukni zajęło mi ... 3 miesiące :/ Z tym , że to chyba nie wina sukienek tylko raczej mojego niezdecydowania...
W większości salonów byłam 2 razy, bo wmówiłam sobie, że gdzieś tam na wieszaku czeka ta jedyna...
Oto wrażenia:
Romantica- zanim tam poszłam zdążyłam przeczytać opinie i w sumie nastawiłam się dosyć bojowo, ale....na początku Pani byla miła ! Być może dlatego, że byłam pierwszą klientką. Przymierzylam jedyną suknię, która mi się tam spodobała i czar prysł. Kiedy powiedziałam, że gdybym zamówiła, to bez zdobień ( takich badziewnych kamyczków) nie mogła zrozumieć czemu mi się coś nie podoba. Wtedy zaczęłam kombinować, że chcę przymierzyć jeszcze tą czy tamtą i ... coż- czerpałam radość z tego, że traci cierpliwość - narmanie mściłam się za dziewczyny, ktore były zle potraktowane :P Natomiast mama i siostra prawie umarły ze śmiechu, kiedy kolejny raz nakładałam chustkę na głowę :)
Opuszczając salon szeroko się uśmiechnęłam mówiąc " Do widzenia, dziękuję za cierpliwość" :D
Najna- kiedy byłam tam 1 raz Panie wydały mi się niemiłe. Ale nastawiłam się na jedną sukienkę więc wróciłam- tym razem były bardzo radosne- w końcu prawie kupiłam :) Za trzecim razem były pełne współczucia, że jestem w rozterce i nie wiem którą wybrać ( wówczas miałam 2 upatrzone). ogólnie bardzo polubiłam te Panie. Jeśli się z nimi chwilę porozmawia to okazują się sympatycznymi nowoczesnymi kobitkami. Ceny wg mnie ok
Najna ( ta środkowa)- Pani z blond włosami przemiła i wybór ogromny, ale nic nie wpadło mi w oko.
Najna Elegancja- Od Pani wyczuwalna była presja, ze musi coś sprzedać, ale była miła. ceny 2-3 tys
Estera Novias- chyba źle trafiłam, bo Pani ( blondynka w średnim wieku) miala tak dziwne poczucie humoru i powiedzonka, że po 3 przymierzonej sukni uciekłam i nie wiem jakie sa ceny :P
Sława- Panie nie powiedziały dzieńdobry i nie podeszły, bo były zajęte piciem kawki przy stoliku. Ale sama podeszłam i swoją uprzejmością wymusiłam na nich jej odwzajemnienie. Co do cen - może źle wybrałam, ale wg mnie bardzo wysokie
Pronuptia (Tuwima)- Pani miła, suknie piękne, ale w kosmicznych cenach. Kiedy powiedziałam, że mam limit 3 tys dowiedziałam się, że niewiele takich mają...
Lady Katherine- poprawnie. Bez zachwytu ale też bez negatywów. Naprawdę duży wybór, ceny ok
Cymbeline- weszłam z ciekawości, chociaż po przeczytaniu komentarzy bałam się, że spodoba mi się coś na co mnie nie stać i .... znalazłam :) cena 2400 i to nie z wyprzedaży tylko nowa kolekcja ( po prostu nie z tej francuskiej kolekcji tylko polskiej). Panie cierpliwe- byłam 3 razy i zawsze się uśmiechały.Śmieszny właściciel, ktory bardzo się angażuje i ciągle komentuje :) Salon jeden z ładniejszych w jakich bylam z tym, ze nie ma siedzonek dla Jury.

Podsumowując - chociaż miałam już serdecznie dosyć, cieszę się, że długo szukałam, bo nie zatsanawiam się teraz, czy mogłam wybrać lepiej.
Co do łódzkich salonów- wg mnie poziom średniawy, ale moja opinia może być efektem oglądania "Salonu sukien Ślubych" i zafascynowania cudowną obsługą konsultantek tam właśnie.

Moja rada dla niezdecydowanych- zacznijcie szukać z 10 m-cy wcześniej

Pozdrawiam
_________________
 
 
myszadm 

Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 1:12 pm   

truskawka_ja napisał/a:
Dzis odebralam swoja suknie i szczerze polecam salon Loris - bardzo mila, fachowa obsluga. Suknia ktora sobie wymarzylam i zaprojektowalam nas zywo wyglada jeszcze piekniej. :) Panie potrafia doradzic jesli pomysla jest bez sensu, zaproponowac cos w zamian. Polecam!


Absolutnie przyłączam się do tej opinii. Pani zaproponowała coś od siebie - zupełnie w innym kolorze, fasonie i okazał się to strzał w dziesiątkę. :lol:
Suknie są w bardzo przystępnej cenie (moje wybory to przedział cenowy 1800 zł -2000 zł).

Ogólnie we wszystkich salonach, które odwiedziałam spotkałam się z bardzo miłą i fachową obsługą i nie mogę specjalnie narzekać.
Do Loris wrócę w przyszłym tygodniu, żeby zamówić suknię. Podoba mi się ich otwartość na wszelkie zmiany i przeróbki. Ceny też mają bardzo przystępne:)
 
 
kfikfi 

Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 24, 2010 9:25 pm   

polecam serdecznie salon sukni w łodzi na ulicy Więckowskiego- Barbara. kobietki które tam pracują są niesamowicie miłe i uczynne, potrafią doradzić i pomóc. nawet niezwykły towarzysz poszukiwań i zakupów suknia jakim był mój obecny maż nie przeraził Pań i nawet był chwilową maskotka salonu:) polecam. a suknia naprawdę wspaniała
 
 
bortula 

Dołączyła: 24 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 5:50 pm   Estera Novias, Najna, Optimus

Z kilku salonów, w których byłam polecam Esterę Novias. Komfortowe warunki do przymierzania, baaaarrrrrdzo kompetentne sprzedające. Szczególnie polecam panią brunetkę, ma świetne oko, dobrze doradzi, nie jest nazbyt krzykliwa jak jej koleżanka z pracy, pani blondynka...

Dobrze wspominam również Najnę, tę środkową. Tam również jest bardzo rzeczowa pani.

Optimusem byłam zawiedziona, nie odpowiadały mi parawany i ogólnie bez szału.
Ostatnio zmieniony przez bortula Czw Kwi 08, 2010 5:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
minka82 

Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:57 am   

Dziewczyny wcale nie jest tak strasznie....
Ja suknię kupilam w pierwszym salonie do którego weszłam bo znalazłam to co chciałam w dobrej cenie i z bardzo miłą obsługą. A jest to salon "Evita Mariage" przy ulicy Nowomiejskiej 13 (przy przystanku, chyba wcześniej salon nosił nazwę "Adagio"). naprawde polecam.
dodam tyko że najkorzystniej cenowo szuka się sukni w listopadzie.
Z kolei szukając butów byłam w Najnie i salonach w pobliżu najny i z przykrością muszę napisać że panie w tych salonach nie były zainteresowane pokazaniem mi butów...więc buty kupiłam tam gdzie suknię.
 
 
Marchewunia 

Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 44
Skąd: k/Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 3:38 pm   

Cześć dziewczyny :)

Byłam dzisiaj w 3 salonach. Bez umawiania się :)

Cymbeline Pani zainteresowała się nami bardzo szybko. Była bardzo sympatyczna i miła :) Niestety dość ograniczała mi możliwość wyboru sukienki (mój rozmiar to 42). Pokazywała takie które nie robiły na mnie żadnego szału i mimo moich propozycji, żeby zobaczyć innej, nie dawała za wygraną i zostawała przy tych, które pokazała.
Być może wiedziała w czym mi dobrze, ale jednak lepiej jak się samemu zobaczy i stwierdzi - nie. Poza tym naprawdę sympatycznie, ceny całkiem nie najgorsze. Widziałam kilka sukienek w cenie 1700, 1800. Choć wydaje mi się, że towar jest źle wyeksponowany.

Najna 4 tutaj w ogóle nie zwrócono na nas uwagi. Dlatego spojrzałam na 3 sukienki i wyszłam.

Najna 4a wspaniała pani Patrycja, która szybko się nami zainteresowała i ma fach w ręku. Potrafi doradzić, delikatnie wskazać typ sukienki bez narzucania konkretnych modeli. Te które mi się podobały od razu dawała do przymierzania, sama wskazywała propozycję, pomagała w wyborze koloru. Dobierała dodatki - welony, kolczyki. Mówiła jakie mniej więcej włosy by pasowały.
Na moją propozycję woalki - powiedziała, że by super pasowała i chciała nawet dać przymierzyć, ale chyba było zamknięte tam gdzie je trzymają. Powiedziała, że na przymiarce wszystko sobie przymierzę. Za to Pani w Cymebline nie chciała nawet słyszeć o woalce :o
Ogólnie Pani Patrycja spędziła z nami sporo czasu i dzięki niej wybrałam sukienkę jakiej bym nigdy nie założyła :) Ale bardzo mi odpowiada i nie musiała mnie do niej zmuszać :P I na moją prośbę sukienka będzie zamówiona o rozmiar mniejsza :)
Ostatnio zmieniony przez Marchewunia Sob Kwi 10, 2010 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sunrise1983 

Dołączyła: 25 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:30 am   

Witam dziewczyny,
ja już znalazłam swoją wymarzona suknię ślubną... :) a droga była do niej długa. Zaczęłam poszukiwania od salonu Isabel na Inflanckiej (w końcu najbliżej mnie). Piękne suknie i duży wybór od razu kilka wpadło mi w oko.
Później wiele salonów i wiele sukien miałam na sobie (ok. 40...)...w sumie dwa dni w odstępie kilku tygodni poświęciłam na szukanie tej jednej wymarzonej....i co..wróciłam do salonu Isabel i wybrałam...jest to pierwsza sukienka jaką przymierzyłam....więc dziewczyny zaufajcie pierwszemu wrażeniu...wiem że jest się ciekawym jak się wygląda w różnych fasonach i jak będzie w następnym....
Polecam wszystkim ten salon, profesjonalna obsługa a jak zamawiałam suknię i wpłacałam zaliczkę to okazało się że welon będę miała w prezencie :)
_________________
Sunrise

DATA ŚLUBU 07.08.2010r.
Ostatnio zmieniony przez sunrise1983 Pią Kwi 16, 2010 11:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madziaiwlodek 

Wiek: 35
Dołączyła: 15 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 12:39 pm   

ja mialam szytą w takej jednej wiosce za piotrkowem było daleko ale warto za taką sama w Łodzi dała bym około 6 tys a tam zaplaciłam tylko 2500 :D
 
 
noelle 

Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 8:41 pm   

Dzisiaj wybrałam swoją wymarzoną, najpiękniejszą, najcudniejszą i najwspanialszą suknie:) Polecam Salon Sława na Piłsudskiego- super obsługa, trafne uwagi i rady, duży wybór fasonów, stylów i materiałów. Byłam wcześniej w kilkunastu salonach w Łodzi i naprawdę bardzo polecam ten salon. Weszłam tam spontanicznie i przez przypadek a wyszłam nieziemsko szczęśliwa:)
_________________
 
 
 
buba1412 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 11:30 am   scarlett

Ja kupiłam sukienkę w Ptaku ale raczej nie polecam. Moja sukienka była akurat tania ale w innych butikach jakiś koszmar, ceny od 2000 w górę! Uważam że takie ceny są do przyjęcia w centrum Łodzi a nie na targowisku Ptak....O terminach nie wspomnę 3 m-ce wyprzedzenia a tak z ręką na sercu to NIGDZIE nie szyją sukni od podstaw tylko dopasowują przymierzaną(oprócz przypadków ciężarnych ). Przy mnie akurat pani pytała o ceny hurtowe sukni ślubnych i padłam na twarz-500zł!
Miło jestem zaskoczona salonem SCARLETT na Rzgowskiej przy czerwonym rynku. Nie było problemu z przeróbkami koszt około 30 zł. Bardzo miłe panie a i ceny niezbyt wysokie bo szyją do 1800zł(miarowe) i są otwarte na wszelkie modyfikacje... Salon jest niestety poza "zagłebiem ślubnym" więc niewiele osób tam dociera. No i jeszcze jeden plus czyszczenie sukienki 70zł! Pozdro!!
 
 
trela 

Wiek: 51
Dołączyła: 30 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: łódz
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 1:17 pm   

Witam,własnie wróciłam z C.H ,,PTAK,,myslałam ze w Ptaku jest wiecej salonów slubnych ,jedyny który zatrzymał mnie na dłużej to salon ,,KARINA,, i wiecie co jest tam całe mnóstwo pieknych sukien ,sa takie w przystepnych cenach z wyprzedazy i te z najnowszej kolekcji 2010 szyte na miare.Naprawdę warto tam sie wybrać ,panie mówiły ze w łodzi na Zachodniej jest też salon firmowy ,,Karina,, ale ja tam byłam i nie ma tych sukien z wyprzedazy w SUPER CENACH.Panie biegały wokół mnie i chciały mi przymierzyć prawie wszystkie suknie które miały na salonie.Niesamowite babeczki,widac ze uwielbiaja swoja prace.Jakoś mało opini widze na portalu o tej firmie .Czy ktos zamawiał juz suknie tej firmy.
 
 
Butterfly84 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 1:38 pm   

trela napisał/a:
Witam,własnie wróciłam z C.H ,,PTAK,,myslałam ze w Ptaku jest wiecej salonów slubnych ,jedyny który zatrzymał mnie na dłużej to salon ,,KARINA,, i wiecie co jest tam całe mnóstwo pieknych sukien ,sa takie w przystepnych cenach z wyprzedazy i te z najnowszej kolekcji 2010 szyte na miare.Naprawdę warto tam sie wybrać ,panie mówiły ze w łodzi na Zachodniej jest też salon firmowy ,,Karina,, ale ja tam byłam i nie ma tych sukien z wyprzedazy w SUPER CENACH.Panie biegały wokół mnie i chciały mi przymierzyć prawie wszystkie suknie które miały na salonie.Niesamowite babeczki,widac ze uwielbiaja swoja prace.Jakoś mało opini widze na portalu o tej firmie .Czy ktos zamawiał juz suknie tej firmy.


Ja tam zamówiłam swoją suknię i całkowicie podpisuję się pod tym, co napisała Trela. To był pierwszy i jedyny salon sukien ślubnych jaki odwiedziłam, ale wybór i obsługa sprawiły, że nawet nie chciało mi się już nigdzie indziej biegać. Pani, która mnie obsługiwała była przemiła i kompetentna, nie próbowała mi na siłę wciskać droższych sukien, a tego się obawiałam. Przymierzałam w sumie 9 sukien. Najpierw obejrzałam z mamą katalog i wybrałam te, które mi się podobały, a po ich przymierzeniu Pani proponowała mi coś od siebie i to właśnie ta polecona przez nią mnie urzekła. Ceny różne- ja mierzyłam w przedziale od 1300 zł do 3500. Zdjęcia można robić, ale tylko w tej sukni, na którą się już zdecydujecie. Dwie duże, przestronne przymierzalnie z podestem. W salonie można też kupić dodatki- welony, rękawiczki, buty.
Reasumując: polecam salon Karina w CH Ptak.

Buba 1412 a którego konkretnie salonu w Ptaku nie polecasz, bo tam jest ich kilka?

buba1412 napisał/a:
O terminach nie wspomnę 3 m-ce wyprzedzenia a tak z ręką na sercu to NIGDZIE nie szyją sukni od podstaw tylko dopasowują przymierzaną(oprócz przypadków ciężarnych )


W salonie Karina albo szyją od podstaw albo dopasowują (jeśli się da). To zależy, co klientka sobie zażyczy. Te "dopasowywane" są tańsze od szytych od nowa.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Butterfly84 Pią Kwi 30, 2010 1:49 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
MalwinaA 

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 6:54 am   Re: Salony sukien ślubnych - nasze opinie

witam,

chciałam skorzystać z wątku 'opinii o salonach slubnych', by wyrazić swoje zdanie na temat salonu KARINA :)

jestem szaaaalenie zadowolona ze wszystkiego!!!!!!! obsluga salonu traktuje panne młodą jak królewnę :) wybór sukien ogromny, jakość materiałów, sposób odszycia, etc - na medal!

w 100% polecam salon KARINA!!!!!!

malwina
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 10:34 am   

Przewertowałam wątek pod kątem salonu Lisa Ferrera na Piwnej, bo sama w nim zamawiałam sukienkę i aż się zdziwiłam niektórymi negatywnymi opiniami, choć z tego co widzę każdy salon ma rozbieżne opinie.

Ja mogę o salonie Lisa Ferrera wypowiadać się tylko pozytywnie. Wymarzyłam sobie suknię, której nie widziałam na stronie łódzkiego salonu. Zadzwoniłam, złożyłam telefoniczne zamówienie na przywiezienie sukni z jakiegoś innego salonu. Pani od razu poinformowała mnie, że kaucja za sprowadzenie wynosi 40 zł, ale jak się zdecyduję na suknię, to tego nie płacę. Dzień przed umówionym spotkaniem dostałam z salonu sms-a z przypomnieniem. Pani, która się mną zajęła była bardzo miła, niestety dość często wołały ją koleżanki do jakiś faktur, ale za każdym razem mnie przepraszała i w ogóle. Na suknię się zdecydowałam, spisałyśmy umowę, każda ze stron otrzymała wydruk komputerowy, także teraz tylko czekam na termin przymiarki :)
_________________

 
 
gnagna 


Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 10:46 am   

Witam, ja również jestem bardzo zadowolona z obsługi w salonie Lisa Ferrera. Zanim się zdecydowałam, byłam w tym salonie cztery razy :D zawsze mierzyłam tyle sukienek ile chciałam, a Pani Gosia, która mnie obsługiwała, wykazała się wielką cierpliwością :wink:

Mam nadzieję, że dalsza nasza współpraca będzie równie przyjemna, bo ja raczej nie dam sie przekonać, że nie od nich zależy, kiedy przyjdzie moja suknia :wink:
 
 
maryla 

Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: warszawa/łódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 10:29 am   

Ja obleciałam kilka salonów i w każdym byłam bardzo mile obsłużona :)Mimo ,że jestem bardzo niezdecydowaną osobą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl