Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekspresy do kawy na kapsułki
Autor Wiadomość
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 8:54 am   Ekspresy do kawy na kapsułki

Hejka,
szukałam tematu na temat ekspresów do kawy na kapsułki, jest ich dość sporo na rynku. Jakie są Wasze opinie. My się zastanawiamy nad zakupem Cafissimo zielonego z Tchibo. Zajmuje mało miejsca co jest dla Nas dużyyyym plusem i kawa też jest smaczna, choć ja do kawoszy nie należę ale mój K. wierci mi dziurę w brzuchu żeby kupić bo jemu się marzył ciśnieniowy z młynkiem ekspres ale z tego iż gabarytowo niestety nie możemy sobie na to pozwolić padł wybór na Cafissimo.
Na rynku mamy obecnie dostępne:
NESCAFɟ Dolce GustoŸ
Cafissimo Tchibo
Tassimo Bosch
Nespresso
Lavazza A Modo Mio
_________________
malinka1984


 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 1:33 pm   

My dostaliśmy jako prezent ślubny taki dolce gusto. Teraz stoi i się kurzy. Ja uwielbiam kawę, a ta smakuje bardzo sztucznie i nie jest smaczne. Zresztą czego oczekiwać po kawie zamkniętej w takich kapsułkach? O wiele bardziej wolałabym ekspres ciśnieniowy, przynajmniej wiesz co pijesz i jest o niebo smaczniejsze.
Jak dla mnie bajer na który szkoda kasy.
_________________
,
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 2:04 pm   

Ja do tej pory miałam okazję pić kawę z
malinka1984 napisał/a:
NESCAFɟ Dolce GustoŸ


Sam fakt, że robi konkretną kawę i wystarczy do tego tylko włożyć kapsułkę - fajnie. Nie wiem jak inne rodzaje kawy, ale dla mnie latte i mrożona były ok (ale bez szału). Ale w zasadzie espresso, dużą czarną, latte, cappucino czy mrożoną to sobie mogę zrobić ze zwykłego ciśnieniowego (kwestia poczytania co i jak), a do tego biorąc pod uwagę cenę kapsułek i normalnej kawy to ekonomiczniej jest z ciśnieniowca. Wg mnie ekspres na kapsułki dla kawosza to trochę za mało, szczególnie dla takiego, który lubi eksperymenty np. ze smakami (dla nas sklepy, w których mielą kawę na świeżo to istny raj).

malinka1984 a nie myśleliście o ciśnieniowym bez młynka? Trochę tego jest na rynku i gabarytowo nie takich dużych.
_________________

 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 4:20 pm   

malinka1984 napisał/a:
zastanawiamy nad zakupem Cafissimo zielonego z Tchibo

Dostaliśmy Cafissimo w prezencie 3 m-ce temu 8) jak narazie jesteśmy zadowoleni, uważam że w tej kategorii cenowej to dobry wybór i polecam. Kawa szybka i jest w 30sekund (rano to bezcenne :cool: ) u nas idzie głównie espresso, sam ekspres nie pracuje glośno. U nas się sprawdza :lol: i do tego kolor idealnie pasuje do kuchni (malinowy) :smile:
Oczywiście jeśli jesteście kawoszami i możecie pozwolić sobie na większy wydatek to bezkonkurencyjne sa ekspresy z opcją mielenia w nich kawy. Taki smak nie umywa się do tego z kapsułek, no ale wydatek też wielokrotnie większy. :-)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Amira Nie Cze 10, 2012 4:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 7:22 pm   

tańszym rozwiązaniem jest kupienie ekspresu i po prostu młynka - my tak zrobiliśmy własnie, bo zależało nam na prawdziwej, świeżo mielonej kawie, jakos kapsułki mnie nie przekonują :wink:
_________________


 
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 7:33 pm   

malinka1984 Ty naprawdę w końcu musisz do mnie zajrzeć na kawę 8)
mamy Dolce Gusto Piccolo. Padło na ten, bo jest mały :) Ja kawy nie pijam, ale mąż pochłania litrami i twierdzi że jest :super:
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 7:44 pm   

Bian napisał/a:
malinka1984 a nie myśleliście o ciśnieniowym bez młynka? Trochę tego jest na rynku i gabarytowo nie takich dużych.

Nie chcę nikogo odwodzić od tego pomysłu, bo może są zwolennicy tkaiego rozwiazania, ale moi rodzice taki mają, stoi gdzieś schowany, bo oczywiście jest super, ale tylko dla jednej osoby. Wymiana tych gorących fusów jest dosyć ryzykowna, u nas się kilka razy poparzyliśmy. No chyba, że taki model się trafił, ale jakoś nie podejrzewam. Jeżeli robi się jedną kawę - tak, jak więcej, to ja jestem za modelem z młynkiem.

A w temacie: rodzice wymienili ten tradycyjny model na Dolce Gusto i są zadowoleni. My z mężem też :)
_________________

 
 
ati 

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 217
Skąd: łódz
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 7:45 pm   

Caffisimo z tchibo jest super polecam ;)
_________________
ati
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 8:00 pm   

my tez mamy Cafissimo. Dla mnie jest Ok. Sa kapsulki, ale mleko trzeba samemu pienic. No bo Dolce Gusto to juz ma mleko w kapsulce
_________________
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 9:08 pm   

Pepsi napisał/a:
malinka1984 Ty naprawdę w końcu musisz do mnie zajrzeć na kawę
a chętnie, chętnie, ale jakąś słabą, bo ja nie pijam kawy prawie wcale, no są wyjątki jak degustacja właśnie w Tchibo gdzie Pani mi zrobiła najmocniejszą wersje (potem się dowiedziałam) ze spienionym mlekiem i w piątek mało na zawał nie zeszłam, palpitacje miałam i nadpobudliwa byłam ale to podobno tak jest jak się rzadko pija,ale za to mój małżonek kawosz czeka z niecierpliwością kiedy zakupimy jakieś cudo do kawy.
_________________
malinka1984


 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 7:03 am   

Kapsułką jestem przeciwna, ponieważ mam wrażenie że tam jest jakiś syf, zamykają coś nie wiadomo co, dla mnie to tak jak jedzenie gotowe. Na pewno nie zdrowe i pełne chemii.
My mamy coś takiego, dostaliśmy w prezencie. Ja kawy prawie wogóle nie piję, ale w tym ekspresie mąż mnie ostatnio przekonał, robi mi pyszną kawkę. Mleko się spienia obok, kawe mielimy w osobnym młynku.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 8:12 am   

Mamy podobny ekspres co monika_zyga, robi dwie kawy naraz więc problem z wymianą fusów odpada (robimy to po wypiciu kawy). U nas także mleko spienia się obok. No i polecam
paulinkaaMU napisał/a:
kupienie ekspresu i po prostu młynka

Co do kapsułek- może fajnie że rach ciach i kawa zrobiona (i to jaka chcesz), ale też jakoś tak mi się wydaje
monika_zyga napisał/a:
że tam jest jakiś syf, zamykają coś nie wiadomo co

ale ja się nie znam, może wcale tak nie jest.;)
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 6:20 pm   

My posiadamy taka maszynę

generalnie jest ok. tylko, że ja obecnie kawy nie piję.
nie używam opcji spieniania mleka, poniewaz nie wiem jak tym działać... serio.
największy problem jest z dostępnością kapsułek.. nigdzie ich nie ma...
posiadamy jeden gatunek kawy, arabica z robustą. w smaku ok, świetny aromat.
łatwo, czysto i szybko.
są również kapsułki z herbatą i kakao, ale nie mielismy ich jeszcze.
_________________

 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 7:16 pm   

Ja, podobnie jak Pepsi, jestem posiadaczką ekspresu na kapsułki Nescafe Dolce Gusto model Piccolo. Amatorem kawy nie jestem więc najczęściej pijam latte i chococino (czekoladę) - jak dla mnie smakują super. Fajne jest to, że taką kawę można bardzo szybko przygotować i później nie trzeba nic myć. Trójwarstwowa latte w wysokiej szklance (dokładnie jak z obrazka) zrobiła furorę wśród moich przyjaciółek - teraz jeszcze chętniej "wpadają" do mnie "na kawę". Dwie z nich już mają swoje ekspresy Dolce Gusto :) Co do zawartości kapsułek, kiedyś na jakimś forum wyczytałam, że w środku jest kawa rozpuszczalna - oczywiście musiałam sama sprawdzić - w środku znalazłam fusy. Co do ceny kapsułek - według mnie 2,5 PLN za latte, które smakuje tak jak w kawiarni to nie jest wysoka cena - no chyba, że ktoś pija ją 3 razy dziennie... Z tego co się orientuję, w PL kapsułki Dolce Gusto są ogólnie dostępne.


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Ostatnio zmieniony przez AgaNika Pią Cze 15, 2012 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 7:39 pm   

AgaNika napisał/a:
latte, które smakuje tak jak w kawiarni

No ja bym nie powiedziała, że smakuje jak w kawiarni...
I powiem szczerze, że zdecydowanie bardziej smakuje mi latte zrobione własnoręcznie niż to z kapsułek.

My dostaliśmy w prezencie ślubnym ten ekspres:

Fajne ale raz na jakiś czas. Zdecydowanie kiedy mam ochotę na naprawdę dobrą kawę, wolę ją zrobić sama. Z tego ekspresu korzystamy, owszem, ale rzadko.

Przy kapsułkach oczywiście jest szybciej ale niestety wychodzi dużo drożej niż normalnie... Opakowanie 16 kapsułek kosztuje 20zł, a przy niektórych kawach trzeba zużyć dwie kapsułki co oznacza, że za 20zł mam 8 kaw.
Poza tym nie wiem czy tylko ten nasz tak ma czy to normalne ale hałasuje toto jak jasna cholera...
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 7:44 pm   

agulka1989 napisał/a:
czy to normalne ale hałasuje toto jak jasna cholera...
no niestety ekspresy nie nadają się na poranną kawę, chyba, że planujemy obudzić domowników i sąsiadów... :-?
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 7:51 pm   

agulka1989 napisał/a:
Poza tym nie wiem czy tylko ten nasz tak ma czy to normalne ale hałasuje toto jak jasna cholera...

Ojj tak, nasz też, ale to chyba urok każdego, no ale to są ekspresy ciśnieniowe (u nas 15 bar)...

taja napisał/a:
nie używam opcji spieniania mleka, poniewaz nie wiem jak tym działać... serio.

Lejesz mleko do kubka (koniecznie kubka, bo musisz trzymać za ucho żeby się nie poparzyć), zanurzasz tego dzyndzla w mleku i patrzysz jak się spienia. ;) A później piankę dodajesz do kawy i już.;)
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 7:59 pm   

agulka1989 napisał/a:
No ja bym nie powiedziała, że smakuje jak w kawiarni...

Dlatego napisałam "według mnie"... Ile osób tyle opinii...
Inna kwestia jest taka, że nie od dziś wiadomo, że to, co produkowane jest na rynek polski często nijak się ma jakością do produktów tych samych marek sprzedawanych np. na zachodzie... Począwszy od kawy a na chemii gospodarczej skończywszy...
_________________
 
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 8:09 pm   

Misiak87, noooo taaak, ale trzeba czekać i czekac i to syczy i pluje, bez sensu absolutnie :P nigdy cierpliwości nie miałam, i zawsze wodniste to mleko wychodziło.
dzisiaj wyczyałam, że mozna zamienić moje kapsułki tymi Tchibo. chyba kupie na próbę i zobaczę, czy da radę.
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 8:33 pm   

taja, im głębiej zamaczasz tę rurkę w kubku tym mniej pryska i lepiej się spienia, przynajmniej w moim ekspresie, u nas trwa to około 30 sekund, piana jest ubita tak, że jest bardzo długo sztywna.:)
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 2:17 pm   

malinka1984 napisał/a:
My się zastanawiamy nad zakupem Cafissimo zielonego z Tchibo


No my mamy właśnie taki :)
Osobiście polecam :) Nie jest to super klasy ekspres, ale jest :) Jak dla mnie jest światną alternatywą markowego sprzętu. Do tego super sprawą jest tu spieniacz mleka - jestem fanatyczką kawy z mlekiem :wink:
_________________


 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Cze 19, 2012 2:45 pm   

Najpierw miałam Caffissimo od Tchibo. Niby ok, ale bardzo mały wybór kaw, żadnych innych napojów (a ja jestem "herbaciarz" :wink: ), no i jednak trochę roboty z tym spienianiem mleka i każdorazowym czyszczeniem tej "rurki" do spieniania. Mąż wziął ten ekspres do pracy i od kilku miesięcy mamy Tassimo Boscha i jest wygodniej, poza tym baaaaardzo duży wybór produktów, włącznie z czekoladą, kakao, różnymi rodzajami herbat oraz multum kaw : http://www.tassimo.de/ent...c-sortiment/891
Moje ulubione to cynamonowa herbata z mlekiem Chai Latte, Latte Macchiatto Caramel, Cote D'Or oraz Cafe Gourmet Creme Brulee. Co do kaw Jacobsa z tej maszyny to dla mnie są za mocne, ale ja lubię słabe kawy (jeśli już w ogóle) i fajnie, że maszyna ma opcję dłuższego parzenia kawy (więcej wody).
_________________
 
 
Wizaz.waw.pl 
Firma

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 04, 2012 3:46 pm   

Polecam NESCAFɟ Dolce GustoŸ . Jest boski, zawsze piłam tylko czarną kawę, a dzięki niemu poznałam jej prawdziwy smak. Do tego jest malutki i nie zajmuje dużo miejsca. Jedyną wadą jest to, że kapsułki są drogie. No ale coś za coś :)



Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 05, 2012 9:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blue_Sky 

Dołączyła: 17 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Pl
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 10:28 am   

kusiło mnie aby zakupić na kapsułki, jednak po rozmowie ze znajomym który sprzedaje takie produkty przeszło mi i kupiliśmy zwykły ciśnieniowy z bajerami, który robi także pyszną kawę. Odstraszył mnie także koszt kapsułek...
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 10:02 am   

My mamy dolce gusto. Dostaliśmy w prezencie ślubnym i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Najbardziej lubię karmelową latte. Chociaż mogliby zrobić więcej różnych rodzajów kaw.

_________________


 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2015 6:03 pm   

Ja jak jeszcze mieszkałam z rodzicami to mieliśmy Dolce Gusto, niestety dla mnie ten minus, że mleczka do kaw są słodzone, a ja kawę piję bez cukru. Teraz mamy Cafissimo z Tchibo i jeteśmy bardzo zadowoleni, bardzo łatwo spienia się mleko, kawa może być zaparzana ciśnieniowo albo zwyczajnie, bo są różne programy. Najbardziej polecam Cafissimo :-)
_________________

 
 
Melka33 

Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 7:27 am   

Bardzo fajny ekspres ma marka Krups. Moja siostra ma ekspres na kapsułki innej firmy ( już nie pamiętam której ) ale wiem,że nie ma tam takiego wyboru kaw jak w Krupsie. Sama mam Krupsa oraz wybór kaw jest naprawdę spory.

usunęłam reklamę sklepu. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Gru 14, 2015 8:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Gru 16, 2015 7:04 pm   

A u mnie Dolce Gusto stoi i się kurzy... Mieliśmy przez pewien czas "Boom!", na niego, ale teraz już go praktycznie nie używamy... W mojej pracy mamy dobry ekspres ze świeżo zmieloną kawą i spieniaczem do mleka. Zapach świeżo zmielonej kawy, to coś co tygryski lubią najbardziej! :smile:
_________________
 
 
Moniq25 

Dołączyła: 04 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: śląskie
Wysłany: Sro Lut 03, 2016 10:53 am   

Catylyn89 napisał/a:
A u mnie Dolce Gusto stoi i się kurzy... Mieliśmy przez pewien czas "Boom!", na niego, ale teraz już go praktycznie nie używamy... W mojej pracy mamy dobry ekspres ze świeżo zmieloną kawą i spieniaczem do mleka. Zapach świeżo zmielonej kawy, to coś co tygryski lubią najbardziej! :smile:



ale czemu nie używacie, jakie są minusy takiego małego ekspresika?
_________________
:)
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 1:57 am   

Catylyn89 napisał/a:
A u mnie Dolce Gusto stoi i się kurzy... Mieliśmy przez pewien czas "Boom!", na niego, ale teraz już go praktycznie nie używamy... W mojej pracy mamy dobry ekspres ze świeżo zmieloną kawą i spieniaczem do mleka. Zapach świeżo zmielonej kawy, to coś co tygryski lubią najbardziej!

Zgadzam się. Znajomi mieli Tassimo i wrócili do ekspresu tradycyjnego.
Moniq25 napisał/a:
ale czemu nie używacie, jakie są minusy takiego małego ekspresika?

Pewnie ten sztuczny smak :?
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 10:48 am   

kaledonia, my mamy Cafissimo i nie ma tam żadnej sztuczności - to czysta kawa zaparzana ciśnieniowo :-)
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 10:51 am   

My też mamy Nespresso i bardzo sobie chwalimy :wink:
_________________


 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 1:29 pm   

Cytat:
kaledonia, my mamy Cafissimo i nie ma tam żadnej sztuczności - to czysta kawa zaparzana ciśnieniowo :-)

Nie miałam przyjemności pić tej kawy, to ten ekspres Tchibo ?
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 7:32 pm   

kaledonia, tak, kapsułki są po prostu z różnymi rodzajami kawy, ale nie są to kawy przerabiane albo w jakiś sposób sztuczny aromatyzowane, po prostu różne gatunki i są naprawdę pyszne :-) jest też spieniacza do mleka, który działa fenomenalnie, wiec jest to pysznie parzona kawa ze spienionym mlekiem :-) naprawdę polecam ;-)
_________________

 
 
Basia Mir 

Dołączyła: 22 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro Cze 22, 2016 10:28 am   

Miałam kiedyś dolce gusto, po jakimś czasie zaczął się zacinać, ogólnie z dnia na dzień coraz rzadziej piliśmy z niego kawę. Kapsułki są drogie, chyba że pijemy kawę z ekspresu okazjonalnie. Wolę wydać większą kwotę na ekspres ciśnieniowy, gdzie sama wrzucam ziarna kawy i przynajmniej wiem co piję. Według mnie w kapsułkach jest o wiele więcej chemii. Ogólnie zrezygnowaliśmy z ekspresu, który stoi i się kurzy ze względu na cenę kawy.
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sro Cze 22, 2016 4:20 pm   

My mamy dolce gusto Piccollo


Jesteśmy bardzo zadowoleni mimo, żę ekspres mamy już 4rok. Wybór kaw w sklepach stacjonarnych jest do bani (chociażby moje ostatnie przejścia z kawą bezkofeinową), ale często zamawiamy większą ilość na stronie producenta.
_________________
Tosinka
Ostatnio zmieniony przez msmika Sro Cze 22, 2016 4:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marzenagazik 

Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2017 9:59 am   

Jeżeli już chcesz mieć ekspres to tylko ciśnieniowy . Mnie żadne kapsułki nie przekonują. Ja długo odkładałam na dobry ekspres ciśnieniowy i teraz jestem bardzo zadowolona. Te kapsułki do mnie nie przemawiają i sa drogie w użyciu
 
 
Makówka88 

Dołączyła: 28 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 12:44 pm   

Ja chcesz żeby zajmował mało miejsca to ciekawą alternatywą jest wybranie kawiarki :) Kawka z kawiarki jest naprawdę bardzo smaczna, nie trzeba zajmować połowy kuchni na sprzęt - duży plus jak ma się bardzo małą kuchnię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl