Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Utrzymanie dorosłych dzieci
Autor Wiadomość
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 4:02 pm   Utrzymanie dorosłych dzieci

Mój brat jest kilka lat po rozwodzie - jego dzieci są obecnie na studiach. Płaci na nie alimenty. Jak długo będzie miał taki obowiązek? Czy jest jakaś górna granica do której rodzicie mają obowiązek płacenia na dzieci?
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 6:10 pm   

Z tego co pamiętam do ukończenia studiów. Jeśli by nie studiowali to chyba do końca nauki w szkole średniej, ponadgimnazjalnej itd
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Muszkowa 


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 308
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 6:48 pm   

ppola napisał/a:
Z tego co pamiętam do ukończenia studiów.


Dokładnie, jeśli by nie studiowali to do ukończenia osiemnastego roku życia.
_________________
Zapraszam do mnie: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0

 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 4:21 pm   

Alimenty na uczące się dzieci trzeba łożyć do 26 r. ż.
No chyba, że dziecko jest niepełnosprawne, wtedy trzeba dłużej. Kwestia ta została opisana w tym wpisie Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_
(tekst wiarygodny, bo napisany przez doświadczonego adwokata od rozwodów).
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 12:17 pm   

dora11 napisał/a:
Mój brat jest kilka lat po rozwodzie - jego dzieci są obecnie na studiach. Płaci na nie alimenty. Jak długo będzie miał taki obowiązek? Czy jest jakaś górna granica do której rodzicie mają obowiązek płacenia na dzieci?

Wybacz, ale twój post odebrałam jako próbę wymigania się od wspierania dziecka tylko dlatego, że jest z poprzedniego małżeństwa. Dziewczyny już ci napisały, jak to jest z obowiązkiem, ale wielu rodziców pomaga jeszcze zaraz po studiach, żeby dziecko miało lepszy start. Wszystko zależy od więzi między rodzicami a dzieckiem i ich stosunkiem do dziecka. Jeśli brat uważa, że nie powinien tych pieniędzy dawać byłej żonie, niech weźmie dziecko do siebie lub daje mu bezpośrednio pieniądze. Bo rozwód jest z współmałżonkiem, a nie z dzieckiem.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 12:54 pm   

Terry, myślę, że nadinterpretujesz i niepotrzebnie kogoś (nieznajomego) oceniasz. :roll:
Ja odebrałam to jako normalne pytanie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Lut 17, 2015 12:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 1:31 pm   

Możliwe, że znam zbyt wielu facetów, którzy zadawali to pytanie, by wymigać się od odpowiedzialności. Nieraz powtarzających, że jak ona dostała prawa do dziecka, to niech się nim teraz zajmuje i nie jęczy o kasę. Niestety mnóstwo rodziców o tym zapomina, że wychowanie dziecka nie spoczywa jedynie na osobie opiekującej się nimi na co dzień. I nie kończy się na obowiązku płacenia. A potem niech dzieciak robi co chce, już jego obowiązki się skończyły, a zaczęły obowiązki dziecka wobec nich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl