Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
STRZELAJĄCY BALON
Autor Wiadomość
tynencia 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 39
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 3:11 pm   STRZELAJ?CY BALON

Wiecie może czy jest możliwe samodzielne wykonanie takiego strzelającego balonu w którym jest mnóstwo małych baloników? I gdzie ewentualnie można zakupić balon takich gigantycznych rozmiarów? Ponieważ salę będę miała przystrojoną przez właścicieli, nie muszę zamawiać specjalnej firmy, ale taki balon bym chciała mieć.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 12:31 am   

Z tego co wiem, to można kupić taki specjalny ogromny balon, a po jego częściowym nadmuchaniu wypełnić samemu malutkimi balonikami lub konfetti. Ale potrzeba jeszcze jakiegoś urządzenia, które sprawi że balon wybuchnie.

Takie balony można zamówić np. w tych firmach i tam się wszystkiego dowiedzieć:
http://www.omegabis.com.pl/
http://www.art-service.pl/
http://www.jarma.com.pl/
http://www.dekoracje-balonowe.pl
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mi 


Wiek: 48
Dołączyła: 11 Gru 2003
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 10:34 pm   

Tynencia, ja miałam taki wybuchający balon ale całym jego montażem zajęła się firma dekoratorska. Wybuchający balon kosztuje 400 zł.
_________________
Szczęśliwy dzień: 26 czerwiec 2004r.
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 12:40 am   

kryszka napisał/a:
Ale potrzeba jeszcze jakiegoś urządzenia, które sprawi że balon wybuchnie.




U mnie tym urzadzeniem byla szpilka :mrgreen: W pewnym momencie pan wlasciciel lokalu podszedl i przebil balon, ja oczywiscie o niczym nie wiedzialam, ani nikt z gosci wiec niespodzianka byla niesamowita.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 12:42 am   

No tak, najprostsze rozwiązania nie przychodzą mi do głowy. :glupek: Ale na pewno te kosztowne balony mają w sobie jakąś technikę. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 1:35 am   

Magdzia napisał/a:
kryszka napisał/a:
Ale potrzeba jeszcze jakiegoś urządzenia, które sprawi że balon wybuchnie.




U mnie tym urzadzeniem byla szpilka :mrgreen: W pewnym momencie pan wlasciciel lokalu podszedl i przebil balon, ja oczywiscie o niczym nie wiedzialam, ani nikt z gosci wiec niespodzianka byla niesamowita.


Takie rozwiązanie chyba nie jest możliwe gdy sala jest wysoka, a balon wisi w górze.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:42 am   

Wtedy trzeba zaopatrzyć się w procę :wink:
A swoją drogą pierwszy raz słyszę o takim balonie i jestem bardzo ciekawa jak to wygląda.
Magdzia u Ciebie był, może masz zdjęcie? :mrgreen:
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 12:31 pm   

Asia napisał/a:
Takie rozwiązanie chyba nie jest możliwe gdy sala jest wysoka, a balon wisi w górze.


Alez wlasnie u mnie tak bylo :mrgreen: Balon zostal przebity w trakcie pierwszego tanca, my tanczylismy po srodku, dookola nas goscie trzymajacy sie za rece i boom :!: Tym wieksze bylo zaskoczenie, a goscie mieli zabawy co niemiara. Sufit jest normalny, za to balon bardzo duzy tak ze zwisa nad glowa i nietrudno go dosiegnac, dlatego musi zostac przebity na poczatku.

Chyba ze sufit jest jak w kosciele :roll: Moze wtedy maja jakies specjalne urzadzenie.
Fotki poszukam.
 
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 01, 2005 7:03 pm   

tak z ciekawości to które "sale" oferują taki standard
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 2:15 pm   

Takie dekoracje robią firmy dekoratorskie (np ta ArsBalonica
_________________

 
 
 
ismena 

Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 9
Skąd: radomsko
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 7:46 am   

WITAM WSZYSTKICH
przeczytałem wszyskie wasze teksty i chcę się podzielić moim doświadczeniem
Zamawiając taki balon najlepiej zwracajcie uwagę na to żeby był zdalnie odpalany.\
Bo jeśli miałby on być przebity lub opalony spłonką z bateryjki to wygląda to śmiesznie i nie ma efektu zaskoczenia.Wkładanie piór mija się z celem bo wygląda to może ładnie ale niektórzy goście mogą skonsumować je razem z deserem , bo po prostu bardzo trudno je posprzątać. wkładać się powinno do balona ok. 250 szt balonów 5" i confetti ale tylko aluminiowe.
szczególnie w świetle reflektorów daje to duży efekt. Odpalając balon pilotem efekt jest 100%. koszt balona zdalnego to 150 do 200zł wtedy gdy wykonywana jest kompleksowa dekoracja sali. w przypadku solowego zamówienia koszt rosną. oczywiście mechanizm do zwrotu
 
 
Maciej 

Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 3
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Maj 17, 2005 6:18 pm   Strzelający balon?

Balony do 2m wielkości kupicie w hurtowni na Brukowej 10, podobnie małe baloniki 5" które można włożyc do środka, ale nie jest to prosta sprawa, choć na miejscu można uzyskać wiele cennych informacji na temat samodzielnego wykonania dekoracji.
 
 
marcin1 

Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 1
Skąd: wroclaw
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 9:31 am   balon strzelacacy

czytam i czytam i chce mi sie smiac . niesamowite rzeczy wypisujecie . balon strzelajacy jest metrowej srednicy w nim jes 100szt balonikow 8.5 .balon z montazem kosztuje 150 zl bez montazu 120.


edit: usunęłam linka reklamowego - kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Maj 11, 2007 10:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DORUSEK 

Wiek: 40
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1
Skąd: ZIELONA GORA
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 6:50 pm   STRZELAJąCY BALON

hej!!!
POTRZEBUJE POMOCY!!!
Mój ukochany uparł się , że dopóki nie zobaczy filmiku z wesela na którym widać efekt strzelającego balonu,to się na niego nie zgodzi...:(
To straszne bo mi się ogromnie podoba ten pomysł...
Czy miał ktoś ten balonik i mógłby mi wysłać kawałeczek filmu???chodzi o sam efekt wystrzału i rozsypania się balonów.
będę przeogromnie wdzięczna,bo wesele tuż,tuż...
mail dorusek22@tlen.pl

pozdrowionka
DORUSEK
_________________
DORUSEK
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 8:53 pm   

Ja mam taki filmik, ale niestety zostawiłam go w polsce:(
Ale efekt jest na prawdę bardzo fajny. Sama tez coś takiego planuję :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
tulipanek 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Irlandia
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 5:05 pm   

Ten balon jest extra!Napewno będzie na moim weselu.
_________________
27 września 2008
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 5:17 pm   

Jeszcze kilka miesiecy temu byłam pewna, że też chcę taki balon na moim weselu, ale ostatecznie chyba zrezygnuję. Muszę przyznać, że takie baloniki wygladają bardzo efektownie.Byłam jednak na weselu gdzie na młodych spadło ok. 15- 20 małych baloników w kształcie serca, a potem tylko plątały się pod nogami i przeszkadzały, więc co będzie gdy spadnie ich ponad 100?
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 5:34 pm   

Też kiedyś chciałam mieć taki balon ale stwierdziłam ze efekt jest chwilowy i trzeba na to wydać około 150zł a za to mogę mieć co innego do wystroju sali co przetrwa mi 2 dni.
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 7:48 pm   

jak ja byłam na weselu gdzie te baloni spadły to po porstu potem dzieciaki i niektórzy młodzi panowie porozdeptywali je i nikomu nie przeszkadzały ;)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 8:30 pm   

My mieliśmy mieć taki balon strzelający, no i mieliśmy - dopóki tata z wujkiem nie zaczęli go pompować - po wypełnieniu balona około 50 balonikami - duży balon pękł :? i po balonie :lol:
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Lut 27, 2008 12:53 pm   

marysiu - to też ma wpływ na to, że raczej z tego balona zrezygnujemy, 150 zł za chwilowy efekt to trochę dużo, tym bardziej, że jak napisała Agnieszka19, skończy się pewnie tym, że baloniki zostaną zniszczone- choć z drugiej strony nie widzę jakiegoś innego ich zastosowania :( Ale w tej sprawie wygra pradopodobnie moja oszczędność :)
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 27, 2008 1:29 pm   

u nas ten balon przebilismy na zakonczenie pierwsego tanca a pozniej dzieciaki szalaly z balonikami :) ale my mielismy to jako niespodzianke od sali :lol:
 
 
 
aga25 


Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: lezajsk
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 2:47 pm   

a jak wygląda to odpalanie z bateryjki??
jak balon wisis wysoko to co wtedy?
trzba moze jakis przedluzacz?
_________________

 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 1:13 pm   

Genialne :rotfl: tak wygląda "strzelający balon" podczas pierwszego tańca młodych:

http://uk.youtube.com/watch?v=-S7If9LaraY

Cena: 29,99 PLN

A tutaj perę technicznych informacji:

Zestaw do samodzielnego montażu. W skład zestawu wchodzi - duży metrowy balon, 100 sztuk baloników małych metalizowanych belgijskiej firmy BELBAL, zapalnik oraz instrukcja montażu. Montaż jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim każda osoba. Możesz wybrać 2 kolory baloników do wypełnienia balona dużego - określasz pierwszy i drugi kolor małych baloników. Jeżeli chcesz aby w Twoim balonie znalazlo się 100 baloników jednego koloru np. złotego wtedy wybierz pierwszy kolor małych baloników - złoty oraz drugi kolor małych baloników złoty. Aby efekt wystrzału był jeszcze piękniejszy dosyp do balona płatki róż dostępne w dziale SERPENTYNKI. Spraw aby Twoje wesele było inne od pozostałych.

Zakup na stronie: http://marketweselny.pl/_...d_item,322.html

[ Dodano: Sob Maj 24, 2008 1:18 pm ]
Moim zdaniem wygląda suuper :super:
_________________
 
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 2:41 pm   

Jeśli uda mi się kupić taki balon niedrogo (a widziałam je gdzieś po 50 zł) to pewnie przekonam rodzinę, że to fajny pomysł i będę miała. W sumie wszystko co szykujemy na ślub i wesele jest chwilowe. Ma przetrwać dzień lub dwa. Powiedzmy sobie szczerze, że chcemy aby nasz dzień wszyscy goście zapamiętali jako zupełnie wyjątkowy i piękny.
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 4:31 pm   

Mi się ten balon nie podoba :kwasny: myślałam, że robi większe wrażenie, ale jak obejrzałam filmiki na youtubie to się rozczarowałam :| . Wiem, że wszystko tego dnia jest tylko na chwilkę, ale to jest na bardzo małą chwilkę :wink: a do tego te małe baloniki mi się trochę dziwnie kojarzą :oops: . To jednak nie dla mnie :)
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 8:36 pm   

Mi też się ten balon nie podoba, kiedyś może byłam nim zachwycona, ale teraz gdy go widzę na każdym weselu to mi się znudził.
 
 
beacia 

Dołączyła: 05 Sie 2007
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 5:28 pm   

Jak dla mnie jest to zbyt krótki efekt i zbyt drogi wydatek...
_________________




 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 3:35 pm   

Kolejna propozycja:

http://www.dekoracjebk.com/index.html

W galerii pisze "wybuchowy balon"
_________________
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 12:28 pm   

Mi też ten balon się nie podoba, w ogóle jestm antybalonowa :) jak dla mnie szkoda forsy
_________________
 
 
 
Tola 

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 12:23 pm   

Ja kupiłam taki balon na Allegro ale nikomu nie polecam bo pękł już przy nadmuchiwaniu przeżylismy nielada horror bo do ślubu zostało niecałe 24 h z pomoca przyszła nam firma Baltex na Rokicińskiej 66. Zamonmtowali balon jak trzeba na sali koszt takiego balona z montażem to 150 zł. na Allegro sa po 40 zł ale to chinskie podróbki .
_________________
" Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei "
Ostatnio zmieniony przez Tola Pią Paź 10, 2008 12:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ismena 

Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 9
Skąd: radomsko
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:50 am   

Czytając wasze posty stwierdzam że jesteście niedoinformowani i nieraz bardzo naiwni
Ktoś kto płaci 400zł za balona jest niedoinformowany i padł ofiarą naciągaczy
Ktoś kto płaci 30 zł za zestaw jest naiwny gdyż porywa się zmotyką na słońce i przeważnie z motyką słabej jakości
Generalnie cena za balona wybuchowego w moim przypadku odpalanego z pilota to od 150 do 250 zł w zależności czy jest to usługa z dekoracją całej sali , czy tylko 1 detal , jak daleko trzeba dojechać
Wg mnie jest to cena rozsądna która daje jakiś zarobek , oraz spokój dla młodej pary
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:57 am   

ismena to poproszę o namiary na Twojego dekoratora.
_________________
 
 
ismena 

Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 9
Skąd: radomsko
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 10:00 am   

łatwo znajdziecie stronę firmy "ISmena"
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 6:15 pm   

Ja też widziałam na necie za 30zł. Chcieliśmy taki balon u siebie na weselu, ale niestety sala była za niska na niego i nie byłoby tego efektu.
_________________


 
 
wiedzmapat 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 8:47 am   

Posiadam taki balon i jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę go sprzedać po niskich kosztach (15 złotych).
W zestawie jest duży balon, 100 małych baloników, konfetti w kształcie serduszek, zapalnik, pompka.

[ Dodano: Nie Mar 29, 2009 12:26 pm ]
Zdjęcie balonu:

P1020897.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 522 raz(y) 61.96 KB

_________________


Ostatnio zmieniony przez wiedzmapat Sob Mar 28, 2009 8:52 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zuza81 

Dołączyła: 21 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:46 pm   

Ja uważam że takie rzeczy jak balon wybuchowy trzeba powierzyć osobą które zajmują się tym zawodowo, a co w przypadku gdy kupimy w necie balon wybuchowy, będziemy go robić i Nam pęknie a o to nie trudno. Więc myślę że lepiej nie zaprzątać sobie głowy takimi sprawami i pozostawić to innym.
 
 
spek 

Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:11 pm   

ja sie pytalam na brukowej w hurtowni to taki balon kosztuje 100zł i zamawia sie go tydzien przed ślubem :)
 
 
Dekoracje BK 
Firma


Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 8
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 5:05 pm   

No tak ale to jest koszt samego balonu wybuchowego.
Do tego najlepiej jest jeszcze wypożyczyć detonator do odpalenia balonu,
no chyba że chcecie jak niektórzy przebijać balon igła umieszczoną na końcu kija,
lub gdy ktoś podbiega i przebija go np. nożem, bo i takie sytuacje uwiecznione
na taśmie widzieliśmy. A to nie wygląda fajnie na filmie.
Jednak gdy mamy detonator, wygląda to dyskretniej ukryty kabelek przy
suficie, jedno naciśniecie i balon pęka. Koszt takiego detonatora to ok. 20-30zł.
Trzeba też pomyśleć o transporcie takiego balonu, jest on sporych rozmiarów
i jest napompowany i trzeba uważać aby nigdzie nim nie zawadzić bo wtedy
po balonie, do tego dochodzi montaż balonu, niby nic takiego ale również trzeba
zachować szczególną uwagę aby go nie przebić. Więc czy nie lepiej zapłacić
140-160 zł firmą dekoratorskim które przyjadą, zrobią, zamontują, a jeśli pęknie
to im, ale Wy macie pewność że i tak balon będzie zamontowany.
I niespodzianka na pewno wypali :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl