Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie Dla Młodych
Autor Wiadomość
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 16, 2015 12:47 am   Mieszkanie Dla Młodych

Zakładam, bo nie znalazłam takiego tematu tutaj :)

Ktoś korzystał? Jakieś zalety, wady mógłby wymienić?

My jesteśmy w trakcie poszukiwania mieszkania, a raczej planu bezpośrednio u wykonawcy, który chcielibyśmy zakupić wraz z dofinansowaniem według tego programu. Więc prosiłabym o opinie na temat tego programu, czy rzeczywiście jest tak "bajkowo" jak oni piszą :)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 16, 2015 2:25 pm   

Ja nie korzystałam i nie będę bo dla mnie program ma jedną podstawową wadę: dopłaty można uzyskać tylko na mieszkania nowe. Jeśli więc kogoś na takie nie stać i kupuje z rynku wtórnego, nie ma co liczyć na dofinansowanie. I tym sposobem pomoc idzie do tych średnio zarabiających, a nie tych, którzy najbardziej by tej pomocy potrzebowali... Tyle ja mam do powiedzenia w tym temacie. Ale to nie zmienia faktu, że ciekawa jestem opinii kogoś kto korzysta(ł) z MdM.
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 16, 2015 3:03 pm   

kapatka, w Krakowie jest taki problem, że rynek wtórny wyżej się ceni od nowych mieszkań, nawet 7 tyś./m2... I wpadliśmy na pomysł, że przecież możemy kupić plan mieszkania, który wykonawca buduje i jest 30% tańszy od wykończonego. A po 1,5 roku dostajemy klucze i robimy wszystko po swojemu.

W naszym przypadku dostalibyśmy dofinansowanie 10%, ale nie wiem czy składa się wniosek przed zakupem czy po, no i czy w ogóle to działa.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pon Mar 16, 2015 3:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 2:03 pm   

Podbijam temat. Chyba ktoś usłyszał moje narzekania :wink:
Jako że zmiany mają już niebawem wejść w życie to znów jestem zainteresowana tematem. Może się wypowiedzieć ktoś kto ma kredyt w MDM? Pytania jak z pierwszego posta Catylyn89 - zalety, wady, słowem opinie kogoś kto zna temat z własnego doświadczenia.
_________________


 
 
Muszkowa 


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 308
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 14, 2015 9:36 am   

Też chętnie bym poczytała coś od kogoś, kto korzystał z MDMu... My byliśmy na spotkaniu z doradcą kredytowym, który nam wszystko ładnie wytłumaczył i pokazał jak wygląda każdy etap, co po sobie, jakie koszty itp. Bardzo poważnie się nam tym zastanawiamy, ale chętnie dowiedziałaby, się czegoś od strony praktycznej, od kogoś, kto już korzystało, bo na razie w praktyce wygląda to pięknie :wink:
_________________
Zapraszam do mnie: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0

 
 
sebek.mucha 

Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 2
Skąd: słupsk
Wysłany: Sro Sie 26, 2015 1:18 pm   

Ja załapałem się na RNS, ale ten program to także jakieś rozwiązanie i wyciągnięcie ręki do młodych. Program pewnie jeszcze dopracują z czasem więc nie ma co się załamywać.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 11:57 am   

No dobra...my właśnie zakończyliśmy maraton po bankach... Póki co mam porównanie jak kształtują się koszty kredytu w bodajże 10. Jak już poznam absolutnie wszystkie szczegóły programu w banku, na który jesteśmy zdecydowani to dam znać.
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 12:10 pm   

My dopiero zaczynamy przygodę pod nazwą "kredyt na własne M" :) ale na minionych Targach Nieruchomości trochę się rozjaśniło. MDM to wyciągnięcie ręki dla osób młodych, które znalazły mieszkanie/dom spełniający dane kryteria, a nie mających za dużo pieniążków na start. Z tego, co się dowiedzieliśmy, z tego programu otrzymalibyśmy kwotę, która brakuje nam do tzw. wkładu własnego do kredytu(min. 10% kwoty kredytu). Ale jednak, coś za coś-w przypadku skorzystania z MDMu kredyt te będzie troszkę wyżej oprocentowany(np zamiast 2% będzie to 2,5%). Czyli taka zapomoga na start, którą spłacimy w trakcie. Pewnie bardziej się to wszystko opłaca, kiedy ma się dzieci, wtedy są inne warunki, bardziej korzystne. W naszym przypadku zastanawiamy się, czy brakujących pieniążków do wkładu własnego nie pożyczyć od rodziny/znajomych.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 2:47 pm   

My dzisiaj dostaliśmy info, jak kształtuje się dofinansowanie na mieszkanie/dom o wartości 450 tyś. i porównywaliśmy kredyt progresywny i stały. I wiemy, że jeśli zdecydowalibyśmy się na budowę domu energooszczędnego, wtedy mamy dodatkową dopłatę i chyba się zdecydujemy na budowę domu eko, bo koszta takiego domu (120m2), będą równe kupieniu mieszkania (50m2). Z dofinansowania MDM dostalibyśmy 30 tyś. (warunkiem jest dom do 100 mkw) + zwrot kosztów materiałów budowlanych typu eko.

Ale chyba zdecydujemy się na samą budowę eko bez MDMu, bo od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostaniemy większe dofinansowanie.

Obecnie szukamy działki :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl