Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Noże kuchenne
Autor Wiadomość
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 9:15 am   Noże kuchenne

Używam w domu głównie noży z ikei z czarną gumową rączką. Są nieźle wyważone i wygodne. Niestety tępią się w zastraszającym tempie. Te większe, których używam tylko kilka razy w tygodniu, wymagają ostrzenia co najmniej co dwa tygodnie. Mniejszy używany codziennie do śniadania i kolacji ostrzymy właściwie co kilka dni.
Mamy jeszcze jeden nóż do użytku codziennego. Taki z kolorową powłoką, nie wiem jakiej firmy, kupiony był na jakimś stoisku z nożami i garnkami. Polecany przez sprzedawce, że oh i ah. Kolorowa powłoka, która ma teoretycznie zapobiegać przyklejaniu się np warzyw w trakcie krojenia, koszmarnie się zdziera przy każdym ostrzeniu. A ostrzyć go trzeba prawie codziennie, bo nie idzie pomidora pokroić.
Mieliśmy jeszcze noże Solingena. Te faktycznie dłużej były ostre, ale nie odpowiadały mi drewniane niewygodne rączki, ani to, że były za grube od góry i jak trzeba było pokroić coś małego i kruchego to bardziej łupały niż kroiły.

Macie jakieś noże godne polecenia? Ręce mi już opadają i jestem gotowa wydać więcej, ale wolałabym mieć pewność, że to coś sprawdzonego.
Macie jakieś doświadczenia z nożami ceramicznymi? Słyszałam, że są dobre, ale kruche i zdarza się, że pękają.
_________________

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 11:05 am   

Mam nóż delimano do filetowania mięsa, oraz drugi z szerokim ostrzem. Jestem nimi zachwycona. Kupiłam je podczas akcji promocyjnej w kauflandzie.`Pewnie przepłaciłam, ale przepłaciłabym ponownie. To najlepsze noże jakie mam w domu.
Mam też noże gerlacha (2 rozmiary małych, do chleba i klasyczny) z drewnianą rączką. Nic specjalnego.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 10:18 pm   

u mnie z nożami bez szału - mam jakiś jeden stary, nie pamiętam nawet skąd, jeden taki kolorowy właśnie chyba z Biedronki i jeden Gerlacha - i chyba wszystkie tak samo trzeba ostrzyć, mąż się tym zajmuje zawsze, więc nie powiem dokładnie co ile, ale tak obstawiam, że też co 2 tyg. Natomiast moja mama ma dwa noże Fiskarsa i jak dla mnie są super, ale używa ich dopiero może od 2 miesięcy.
_________________


 
 
 
irila 

Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Łódż
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 1:11 pm   

Mam noże które wykuł dla mnie znajomy kowal, nie do zdarcia, zawsze ostre. Swoje kosztowały ale było warto.
 
 
mirka77 

Dołączyła: 23 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lis 23, 2015 9:44 pm   

Ceramiczne sobie daruj, bo są fajne do czasu a i złamać łatwo. Jak chcesz porządne to widziałam takie od philipiaka, które robią wrażenie. Moja sąsiadka kupiła w zeszłym roku i wiem, że nie tępią się tak łatwo.
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 11:06 am   

Polecam noże Zwilling. Mamy 5 noży z tej firmy i ostrzałkę już 4 lata. Ostrzymy je co dwa tygodnie i dalej są ostre jak brzytwa.

Może i są drogie (my kupiliśmy je, gdy była promocja w Tesco), ale warte swej ceny ;)
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 2:14 pm   

My mamy już kilka lat komplet 7 noży fiskarsa w bloku. Już nie pamiętam jaki model (z czarno- pomarańczową rączka) +dodatkowo ostrzałka tej samej firmy. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Ostrzymy je średnio raz w miesiącu i są naprawdę bardzo ostre. Dobrze trzyma się je w dłoni. Jedyny minus to że nie za bardzo nadają się do mycia w zmywarce. Po jednym myciu strasznie się tępią i trzeba by je było za każdym razem ostrzyć... ;/ Ale przyzwyczaiłam się do mycia ręcznego po każdym użyciu i mogę powiedzieć, że są idealne :)

Kilka lat temu kupiliśmy też moim rodzicom noże tej firmy, ale z czarną rączką. Również bardzo sobie je chwalą :) Także polecam :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
Ostatnio zmieniony przez aguuuunia44 Wto Lis 24, 2015 2:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 8:09 pm   

aguuuunia44 napisał/a:
My mamy już kilka lat komplet 7 noży fiskarsa w bloku. Już nie pamiętam jaki model (z czarno- pomarańczową rączka) +dodatkowo ostrzałka tej samej firmy.


Mam ten sam komplet i jestem z niego bardzo zadowolona :)
_________________

 
 
danika 

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lis 28, 2015 8:42 pm   

JA jestem bardzo zadowolona z noży kuchennych ze stali z Duka . Mnie się ich dobrze używa, mam komplet 4 w takim bloczku z deskami do krojenia i jestem zadowolona
 
 
kkatiaa90 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Lip 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Mar 23, 2016 10:30 am   

Bardzo lubię noże ceramiczne :)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2016 5:15 pm   

Ja również i tylko takimi się teraz posługuję. Bez porównania z każdymi innymi, których używałam :)
_________________

 
 
kaskaa1234 

Dołączyła: 28 Cze 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 28, 2016 9:37 pm   

Nie znam konkretnej firmy bo w sumie mąż wybierał ale na pewno warto patrzeć na cenę, za dobre noże trzeba niestety dobrze zapłacić.
_________________
Kasia
 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Wrz 22, 2016 9:26 am   

Fiskarsy są dobrej jakości.
 
 
Marek1989 

Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 10:59 am   

Ja zdecydowanie jestem zwolennikiem tych ze stali. Ceramiczne propozycje jakoś do mnie nie przemawiają.
 
 
czarnamagia 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 1:26 pm   

wg mnie i te i te sa dobre, przeciez tym nie bedziesz rąbać drzewa, ceramiczne wolniej się ścieraja

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Wrz 13, 2019 3:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
complicated 

Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Maj 08, 2017 11:57 am   

Jeśli chodzi o dobre noże to zdecydowanie polecam Zwilling, najlepsza moim zdaniem firma oferująca noże kuchenne (i nie tylko). Mam zestaw noży od nich i są rewelacyjne, polecam każdemu. Wygodne, wytrzymałe i cholernie ostre. Oprócz noży robią też akcesoria do manicure, jakieś pilniki, nożyczki, do tego akcesoria kuchenne i garnki.
W ogóle wykupili jakiś czas temu dwie firmy, Staub i Ballarini, to teraz na jednej stronce można spokojnie kupić asortyment 3 firm, wiec jak chcecie jakieś garnki żeliwne, patelnie żeliwne, coś do duszenia albo garnki i patelnie granitowe, ceramiczne, miedziane itp to też można ogarnąć. Korzystam z żeliwa Staub i jest rewelka, warto zainwestować
 
 
sienna_081 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 12
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Maj 10, 2017 6:29 pm   

Właśnie zastanawiam sie nad nożami ceramicznymi, widziałam kilka fajnych zestawów i chyba na jakiś się skuszę :)
 
 
Kopryniaszka 

Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 12:52 pm   

My odziedziczyliśmy noże po babci. Mają tyle lat, że szkoda gadać. A wyglądają jak nowe.
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 25, 2019 5:33 am   

Czy ktoś może polecić jakiś zestaw noży (interesowalby nas komplet chociaż 5 nozy) w stojaku w miarę rozsądnej cenie i jakości. Wiem że świetne noże ma Gerlach czy Ambition, ale one kosztują ponad 300 zl... Ktoś coś?
_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Lip 26, 2019 11:27 am   

Hachiko napisał/a:
Wiem że świetne noże ma Gerlach czy Ambition, ale one kosztują ponad 300 zl...

A może warto zaniwestować, jeśli wiesz, że są naprawdę dobre? :hmmm: Bo to nie jest zakup na rok czy dwa, więc lepiej mieć noże dobrej jakości na wiele lat.
_________________
 
 
Alina87 

Dołączyła: 19 Lip 2019
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 8:30 pm   

Ceramiczne są dobre, dopóki się nie stępią . Jakoś nie daję się ich naostrzyć. No i upadając bardzo często się łamią lub wyszczerbiają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl