Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziewczyny jak to jest z tą kapitalizacją odsetek
Autor Wiadomość
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 8:45 am   Dziewczyny jak to jest z tą kapitalizacją odsetek

Jak na przykład zakłada sie lokatę? Czy te obiecane 3% w lokacie to są już po tych 3 miesiącach czy jednak nie jest tak różowo jak mi sie wydaje?

No i jak jest na kontach oszczędnościowych? Jeśli jest na przykład konto oprocentowane na 2% to te 2% przychodzą na nasze konto w każdym miesiącu? Czy jest jakoś inaczej?
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 9:20 am   Re: Dziewczyny jak to jest z tą kapitalizacją odsetek

Aldonka napisał/a:
Jak na przykład zakłada sie lokatę? Czy te obiecane 3% w lokacie to są już po tych 3 miesiącach czy jednak nie jest tak różowo jak mi sie wydaje?

No i jak jest na kontach oszczędnościowych? Jeśli jest na przykład konto oprocentowane na 2% to te 2% przychodzą na nasze konto w każdym miesiącu? Czy jest jakoś inaczej?


Poszukaj sobie w google :) Tutaj masz dokładny opis co to jest:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_

Oprocentowanie takie ZAWSZE jest podawane w skali roku tak więc nie jest możliwe aby dali Ci te 2% na każdy miesiąc. Byłoby zbyt dobrze i praktycznie każdy by sobie takie konta oszczędnościowe zakładał.
Obecnie stopy procentowe są niskie dlatego też oprocentowania nie są takie wysokie jak jeszcze kilka lat temu.
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 6:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 9:17 am   Re: Dziewczyny jak to jest z tą kapitalizacją odsetek

dora11 napisał/a:
Aldonka napisał/a:
Jak na przykład zakłada sie lokatę? Czy te obiecane 3% w lokacie to są już po tych 3 miesiącach czy jednak nie jest tak różowo jak mi sie wydaje?

No i jak jest na kontach oszczędnościowych? Jeśli jest na przykład konto oprocentowane na 2% to te 2% przychodzą na nasze konto w każdym miesiącu? Czy jest jakoś inaczej?


Poszukaj sobie w google :) Tutaj masz dokładny opis co to jest:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_

Oprocentowanie takie ZAWSZE jest podawane w skali roku tak więc nie jest możliwe aby dali Ci te 2% na każdy miesiąc. Byłoby zbyt dobrze i praktycznie każdy by sobie takie konta oszczędnościowe zakładał.
Obecnie stopy procentowe są niskie dlatego też oprocentowania nie są takie wysokie jak jeszcze kilka lat temu.



EEEEE.....A ja już myślałam,że tak sobie dobrze zarobię. Jeśli tak jest to zupełnie mi się tego konta nie opłaca zakładać. Wychodzi na to,że 2% rocznie.... Chociaz z drugiej strony tak trzymać pieniądze w domu to również kiepsko bo jest inflacja...
Już sama nie wiem
Czy są może jakies lepiej oprocentowane konta oszczędnościowe?
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 6:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 9:37 am   

A dlaczego według Ciebie sie nie opłaca? Sama jestem zdania,że się właśnie opłaca ! Wolałabyś aby te pieniążki przeleżały sobie w skarpecie i po prostu tracily na wartości? Bo ja nie bardzo.
Lokaty były oprocentowane dobrze jeszcze 8 lat temu ale wtedy inflacja była bardzo wysoka i co z tego jak miały lepsze procenty skoro inflacja wszystko zjadała...

usunęłam reklamę banku.
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Paź 23, 2015 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 8:27 am   

Aldonka jeśli chcesz zarabiać to proponuję zainwestować w fundusze inwestycyjne. Ewentualnie w akcje. Ale tutaj musisz już liczyć się z pewnym ryzykiem. Możesz zarobić ale równiez mozesz stracić.

Z kolei lokata nie jest tak opłacalna ale jest to stały zysk.Sama musisz wybrac coś jest dla Ciebie najważniejsze. Ja nie mam na przykład skłonności do ryzyka i wybrałam lokatę.
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 6:23 am   

Autorka nie za bardzo zna się na tych wszystkich sprawach finansowych to jednak nie polecałabym jej bawić sie w akcje.
W fundusze inwestycyjne jeszcze tak ale na akcjach mozńa jedynie stracić. Już wiele osób utopiło w tym masę kasy.
Na przykład mój sąsiad, który myślał,że tyle zarobi a się jednak przeliczył. Jeśli masz większą sumę pieniędzy to oprocentowanie na lokacie wcale nie jest takie złe. Można zarobić !
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 9:43 am   

Aż tak bym nie generalizowała. Jeśli dobrze ogarniasz kwestię akcji, to nie musisz stracić. Twój sąsiad stracił, a mój kolega i jego brat przez kilka lat zarabiali. Jeden z nich nadal traktuje to jako dodatkową pensję w domu. Wszystko zależy od tego jak dobrze ogarniasz rynek i ile masz czasu na to by zajmować się giełdą.
Sa też akcje skarbu państwa. Inwestycja na lata, ale na nich się nie traci.
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 12:54 pm   

Trzeba mieć rzeczywiście czas, żeby się tym zająć i to wszystko śledzić.
 
 
Lawenda88 

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 17, 2015 8:32 pm   

Najlepiej zestawić sobie oferty wszystkich banków i je ujednolicić. Wtedy możemy policzyć jakie odsetki otrzymamy z konkretnych lokat i wybrać najkorzystniejszą. Wbrew pozorom nie zajmuje to masę czasu, godzinka wystarczy a różnice mogą być znaczące.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl