Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jutro ślub, dziś odmówili przyjścia.....
Autor Wiadomość
malinka87 

Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2014
Posty: 16
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Maj 22, 2015 1:59 pm   Jutro ślub, dziś odmówili przyjścia.....

Dziewczyny, ratunku!!! Jutro mamy ślub i wesele, wszystko dopięte na ostatni guzik, a przed chwilką kuzyn narzeczonego napisał SMS :roll: , że niestety go nie będzie, a czemu to wyjaśni jak się kiedyś spotkają.... No ręce i cycki opadają, że ktoś bliski nas tak olał i pozostaje kwestia tych pustych, napawających smutkiem, miejsc przy stole. Czy któraś była w takiej sytuacji? Nie bardzo wiemy co teraz robić, zostawić to czy wypada kogoś tak awaryjnie zapraszać? Talerzyki i tak opłacone, szkoda, żeby się zmarnowało :(
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 2:01 pm   

Moim zdaniem na dzień przed to już głupio kogoś zapraszać. Ale też nieładnie ze strony kuzyna, że Was tak urządził i nawet nie podał powodu.
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 2:03 pm   

Chyba powinnaś zapytać kto nie był w takiej sytuacji... Ja bym kogoś zaprosiła skoro i tak trzeba za to miejsce zapłacić. Są osoby, którym jak się wytłumaczy jaka jest sytuacja to tylko się ucieszą, że mogą przyjść. Oczywiście z wyjaśnieniem, żeby nie zaprzątali sobie głowy prezentami itp. bo i tak miejsce macie opłacone więc po co ma być puste.
Moja znajoma została kiedyś zaproszona na wesele...w trakcie składania życzeń przed kościołem (bo tylko tam początkowo miała być). I tak jak pisałam ucieszyła się i skorzystała. To wszystko zależy czy macie kogoś kto źle tego nie odbierze.
_________________


Ostatnio zmieniony przez kapatka Pią Maj 22, 2015 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 2:28 pm   

Ja bym zrobiła tak jak kapatka, mówi. Jeśli macie jakiegoś bliższego znajomego czy kogoś z rodziny, którego nie zapraszaliście, a którego miło by było widzieć, i wiecie, że się nie obrazi, to wytłumaczcie i zaproście. Wiadomo przecież, że n początku nie byliście wszystkich zaprosić, a jak już okazja się nadarza :)
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
anett.k 


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 5:13 pm   

Coś mi się wydaje, że gdyby miał jakiś poważny,sensowny powód to wyjaśniłby dlaczego nie może przyjść. Coś mi tu śmierdzi ściemnianiem. Może osoba towarzysząca wystawiła go do wiatru.
_________________

 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 9:44 am   

Niestety, są takie osoby, nie potrafię tego zrozumieć. Czasem faktycznie coś wypada i trzeba w ostatniej chwili zmienić plany, ale to są wyjątkowe sytuacje. Co do wolnych miejsc, jeśli u nas coś takiego się zdarzy,to będziemy dzwonić do gości zaproszonych tylko na ślub i pytać, czy nie chcieliby przyjść na wesele(chociaż na trochę, na obiad). Można też jakoś dogadać się z salą, np. jeśli są poprawiny i ilość gości, którzy zostaną na drugi dzień podaje się po zakończeniu wesela- można powiedzieć, że nie zjawiło się kilka osób za które się zapłaciło i odliczy się je od poprawin.
_________________

 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 9:33 am   

My ustaliliśmy, że w przypadku, gdy ktoś odmówi nam dzień przed ślubem, to zaprosimy w to miejsce na obiad naszego kierowcę, który będzie nas wiózł do ślubu, albo w ramach podziękowań (również na obiad) moje znajome z Teatru Wielkiego, które mają śpiewać w Kościele. :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 10:00 am   

Sycylijka, bardzo fajny pomysł :) uważam, że bez sensu, żeby miejsca był puste skoro jest ktoś kto może przyjść chociaż na obiad.
_________________


 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 6:52 pm   

Dziewczyny, a co zrobić w takiej sytuacji jeżeli są winietki? Powiedzieć komuś żeby usiadł na miejscu tej i tej osoby i np między ciocią i wujkiem czy jakie macie rozwiązanie?:)
_________________


 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 29, 2015 7:43 am   

W takiej sytuacji ja proponuję zamówić kilka pustych winietek i w razie czego dopisać/wydrukować samemu nazwiska w ostatniej chwili.
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 29, 2015 12:20 pm   

O, nie pomyślałam o tym, a też planuję winietki. Trzeba przygotować kilka pustych :)
_________________

 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 30, 2015 7:54 am   

alekul89, dokładnie! Też tak to rozkminiliśmy :smile:
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 3:03 pm   

Dziewczyny, dobry pomysł! Dzięki ;*
_________________


 
 
Alice_Liddell 

Dołączyła: 06 Maj 2014
Posty: 158
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 7:50 pm   

U nas na wesele nie dojechały dwie osoby, a na ślub przyszła niespodziewanie jedna osoba, która planowo nie była zaproszona na wesele. Więc poprosiliśmy ją na wesele przy składaniu życzeń. Kolega skorzystał :D I tak byśmy go zaprosili, bo planowo miało być 60 osób na weselu, a bawiło się 33, więc plan był taki, że takie tylko ślubne osoby zapraszamy na wesele.
_________________

Ślubny - http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17128
Poślubny - http://forum.wesele-lodz....p=825372#825372
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 2:27 pm   

My jesteśmy już po podaniu na sali ostatecznej liczby gości i przyjęcie jest opłacone. Kilka dni przed spotkaniem dzwoniliśmy do wszystkich gości, żeby mieć potwierdzenia na 100%. I co? I podobno już 3 osobom się "jednak odechciało przyjść". I podobno nie są świadome tego, że nieprzychodzenie mimo potwierdzenia obecności to dla nas strata niemałej kwoty. Ale...jestem oazą spokoju :P
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl