Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asiek
Sro Cze 17, 2015 7:48 am
Czy zwróciło się wam wesele?
Autor Wiadomość
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Cze 17, 2015 5:28 am   Czy zwróciło się wam wesele?

Jak w temacie, czy zwróciło się wam wesele pod względem finansowy? A jeżeli nie to w jakiej części udało wam się spłacić zobowiązania z otrzymanych prezentów?
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Cze 17, 2015 11:37 am   

U nas ślub i wesele w sumie kosztowało 22 tys zł. W sumie nie aż tak bardzo dużo. Może dlatego, że było to wydarzenie na około 60 osób. Z prezentów otrzymaliśmy 14 tys zł, więc w znacznym stopniu cała impreza się nam zwróciła.
Ale są też takie przypadki jak ten tutaj Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Chcą wziąć ślub a nie mają za co.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 09, 2015 12:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamejka 


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 113
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2015 6:03 pm   

Nasze wesele kosztowało prawie 40 tys (w koszty wliczam dosłownie wszystko - czyli też ubiór, wszelkie zabiegi kosmetyczne, prezenty dla rodziców, koszt każdego wyciągniętego dokumentu itd).

W kopertach uzbieraliśmy 17 tysięcy + dostaliśmy też trochę prezentów, w sumie wartych pewnie z 5 tysięcy.

Raczej na zwrot kosztów nie ma co liczyć - z tego co się orientuję, to się rzadko zdarza.
_________________
Zapraszam do dzienniczka http://www.forum.wesele-l...ic.php?p=784726

 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 8:59 am   

wesele może zwrócić się ewentualnie kiedy przyjęcie jest na sali OSP. Moi przyjaciele robili na OSP wesele i dostali 50zł więcej niż wydali ;) z tym, że im kucharki wyliczyły 45zł od talerza. Wydaje mi się, że robiąc na normalnej sali nie ma co liczyć na zwrot kosztów :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 10:46 am   

U nas sie zwrocily koszty, u naszych przyjaciol tez, wiec zdarza sie - o ile z glowa planuje sie wydatki
_________________

 
 
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 10:57 am   

A nam się zwróciło i to z niezłą nawiązką. Nie da się ukryć, że ta nawiązka to wynikała głównie z dosyć dużego prezentu od rodziców Młodego. Całe wesele organizowaliśmy ze swoich pieniędzy, ale prezent, który od nich dostaliśmy po ślubie, w rezultacie był wartości ponad 1/3 kosztów wesela.
A mieliśmy wesele na sali, i to nie najtańszej.
Poza tym wynika to chyba z tego, że mieliśmy dj nie orkiestrę, nie wynajmowaliśmy samochodu, a większość rzeczy papierniczych i ozdobnych robiłam sama (i nie musiałam dużo inwestować w materiały, bo miałam je z czasów własnego biznesu zaproszeniowego).
Poza tym niektórzy goście byli naprawdę hojni (w tym kilkoro takich, którzy byli tylko na ślubie), no i ze zdrapek, które dostaliśmy zdrapaliśmy prawie tysiąc zł :D
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 11:02 am   

U nas (po przeliczeniu bo nie chciałabym operować konkretnymi kwotami) zwróciło się 80% wydanej kwoty plus drobne prezenty. Tak jak pisze ithanielle grunt to planowanie wydatków z głową.
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 11:02 am   

Sycylijka napisał/a:
Wydaje mi się, że robiąc na normalnej sali nie ma co liczyć na zwrot kosztów :)


Wszystko zależy od gości :) My możemy powiedzieć, że za samo wesele w restauracji nam się zwróciło, włącznie z dekoracjami itp. Zaś za fotografa i kamerzystę już nie (lecz tutaj nie chcieliśmy oszczędzać)... Chociaż nie zliczyłam dokładnie cen prezentów, które dostaliśmy, ale z kuponów totolotka mieliśmy 800 zł (chyba) :roll: Jasne, że można zrobić wesele po kosztach, ale nie oczekuje się super jakości czy to w pamiątkach ślubnych czy w jedzeniu :) A gdy trzeba załatwić nocleg dla przyjezdnych z całej Polski, to też pieniążki idą (cała rodzina mojego męża i paru znajomych). Oszczędzaliśmy ile się da. Na prezenciki dla gości wydaliśmy 450 zł, zamiast dwa razy tyle rozdając ciasta. Dekoracja kościoła wyniosła nas tylko 120 zł, dostaliśmy spory rabat od florystki, mój mąż uszył garnitur za 650 zł i tym sposobem zmieściliśmy się w założonym przez nas budżecie :) A po kolejnej sesji plenerowej, która będzie pewnie pod koniec lata, sprzedam suknię i kolejne pieniążki się zwrócą :)

[ Dodano: Czw Cze 25, 2015 12:39 pm ]
I dopiszę jeszcze, że nie ma nic gorszego niż przeliczanie Waszego najważniejszego dnia na pieniądze, w którym to Wasza miłość powinna się liczyć. Wesele ma się raz w życiu i jak to mówią moi teściowie: "Lepiej zrobić raz a dobrze, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło i zazdrościć innym". Dla nas nie było ważne czy się zwróci czy nie, w sumie od początku zakładaliśmy, że się nie zwróci ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Cze 25, 2015 11:39 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 3:58 pm   

Catylyn89 napisał/a:
"Lepiej zrobić raz a dobrze, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło i zazdrościć innym". Dla nas nie było ważne czy się zwróci czy nie, w sumie od początku zakładaliśmy, że się nie zwróci ;)


wychodzimy z takiego samego założenia :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
styśka 

Dołączyła: 23 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 9:26 am   

Moje sie nie zwrocilo. Ba bralismy nawet pozyczke! na szczescie w tu była reklama Jak przed slubem to tylko pozyczka standardowa tam wlasnie bo wiadomo wesele to nietania sprawa :/

usunięta kryptoreklama. Pozdrawiam Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Sro Paź 07, 2015 11:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 12:54 pm   

Nie zwróciło się, ale nie zakładaliśmy, że się zwróci. Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego, co dostaliśmy :-)
_________________

 
 
Alice_Liddell 

Dołączyła: 06 Maj 2014
Posty: 158
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 9:19 am   

Nasze się nie zwróciło, ale to byłoby nie w sposób przy garstce osób. Może jak ktoś ma huczne wesele i zaprasza dużo osób i to zamożnych. Bo jak przy większej ilości osób koszta przecież rosną Zresztą nie można myśleć w takich kategoriach, nie po to się przecież wyprawia wesele.;) Ale od wielu osób zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.
_________________

Ślubny - http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17128
Poślubny - http://forum.wesele-lodz....p=825372#825372
 
 
Alzacja 

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 25, 2015 4:15 pm   

Nam się praktycznie zwróciło - 30% od gości, reszta od rodziców. Wliczam już absolutnie wszystko.
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 10:14 pm   

Podczas planowania ślubu i wesela naszych marzeń ;) nie kalkulowaliśmy i nie myśleliśmy o tym czy się nam ono "zwróci" :-) Nie szastaliśmy naszymi pieniędzmi, w kilku przypadkach ograniczyliśmy wydatki (np. nie mieliśmy kamerzysty, ale nie zależało nam na filmie, wypożyczyliśmy współczesne auto zamiast trzykrotnie droższego zabytkowego auta, dekorowaliśmy kościół we własnym zakresie), ale też nie trzęśliśmy się nad każdą złotówką! Grunt to dobrze zaplanować budżet. My naszego nie przekroczyliśmy. Wszystko było na tip-top. :cool: I... wesele się nam zwróciło. ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 02, 2016 7:58 am   

Nasze wesele nie mogło się nam zwrócić, bo nie my za nie płaciliśmy :) Tzn stanowczą większość fundowali rodzice. Ale jeśli chodzi o stosunek wydatki-koperty, to tak, wyszłoby na lekki plus.
_________________

 
 
koszelek 

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 14
Skąd: PL
Wysłany: Sro Kwi 06, 2016 4:11 pm   

Licząc koszty wesela trzeba jednak policzyć wszystko nawet ubrania. Nie liczę aby nasze wesele się zwróciło w 100% ale putając innych par około 50% się zwraca.
 
 
Inezz 

Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 12
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 7:43 pm   

Moje się nie zwróciło, ale jakoś szczególnie mi na tym nie zależało.
 
 
Auto-Weselne 

Wiek: 31
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 11:47 am   

Mi się zwróciło, ale tylko dlatego że rodzice dużo dali, bo sami sobie organizowaliśmy wesele. Tak to odjąć ich prezent to raczej pare tysięcy na minus. :)

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Kwi 28, 2016 12:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl