Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór księdza
Autor Wiadomość
Artek1977 

Wiek: 46
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 9:39 pm   Wybór księdza

Rozmawialiśmy z moją "prawie narzeczoną" ;) na temat ślubu. Wiem, że ona bardzo chce, aby ślubu udzielił nam pewien ksiądz, z którym się dobrze znają. ?lub miałby być w parafi mojej dziewczyny, tylko problem w tym, że ów ksiądz (pochodzący wprawdzie z tej parafii) jest od dłuższego czasu w innym mieście. Miał ktoś może podobny przypadek? Czy są problemy, aby ślubu dokonał wybrany ksiądz?
 
 
 
Anion 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:09 pm   

Słyszałam że da sie to jakos załatwić, ale szczegółów nie znam. Najlepiej zapytać "u źródła" czyli w kancelarii parafialnej.
_________________
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 2:01 am   

nam sakramentu bedzie udzielał kuzyn Łosia. nie jest z naszej parafi. nie było żadnych problemów. trzeba wczesniej porozmawiac z ksiedzem z parafi bo on musi zapisac w papierach dokładnie kto błogosławi
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 15, 2004 10:30 pm   

Nam równiez udzialał ślubu znajomy ksiądz z innego miasta. W kościele nie robiono najmniejszych problemów. Dzieki temu, że kazanie mówił ksiądz, dla którego nie bylismy anonimowi, ślub nabrał bardzo osobistego i miłego charakteru. Wiele osób mówiło mi później, że slub był piękny, taki osobisty i wzruszający. Dlatego, jesli macie taką mozliwość, to polecam - naprawdę warto.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Agniesia 


Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 77
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 12:27 am   

Moja przyjaciółka w tym roku brała ślub w obcej parafii (tzn - nie był to kościół ani jej ani chłopaka), a ślubu udzielało jej 2 księży z innego miasta. Wszystko da się załatwić. Artek - powidzenia.
_________________
Kocham Krzysia ;P
Nasz dzień: 16 lipca 2005
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Sty 18, 2005 2:11 pm   

Nie spotkałam się, z tym, żeby ktoś robił problemy. Tylko trochę biurokracji. Mój proboszcz (ślub w mojej parafii) musiałby napisać coś w rodzaju skierowania dla księdza, który udziela ślubu, a ten z kolei podpisać, że przyjmuje. Tak nam w każdym razie powiedział proboszcz mojego narzeczonego (i w ogóle zrobił z tego wielkie halo ;) )
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 8:41 am   

Ja też już się spotkałam z takimi dwoma przypadkami - łącznie z takim, że ksiądz był z innego państwa ;) wszysko poszło jak po maśle. Powodzenia.
 
 
 
slonkoplock 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2004
Posty: 59
Skąd: Plock
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 5:56 pm   

Nam ślubu oddawało dwóch księzy, jesten z naszej parafii a drugi z innej , a nawet z innego miasta, wcześniej szystko ustaliliśmy i nie było żadnych problemów
_________________
Najszczęśliwszy Dzień W Moim Życiu To 30.10.2004
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 6:36 pm   Re: Wybór księdza

Artek1977 napisał/a:
Rozmawialiśmy z moją "prawie narzeczoną" ;) na temat ślubu. Wiem, że ona bardzo chce, aby ślubu udzielił nam pewien ksiądz, z którym się dobrze znają. ?lub miałby być w parafi mojej dziewczyny, tylko problem w tym, że ów ksiądz (pochodzący wprawdzie z tej parafii) jest od dłuższego czasu w innym mieście. Miał ktoś może podobny przypadek? Czy są problemy, aby ślubu dokonał wybrany ksiądz?


Powiem tak ta sama sytuacja. Dodam, że sytuację komplikuje fakt, że będzie to parafia "trzecia" - na szczęście u św. Wojciecha nie robili nam z tym problemów (nie zapeszając)

Jak wyjdzie dam znać w sierpniu (lub we wrześniu jak wrócimy z podróży poślubnej) :wink:
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 7:55 am   

Jednak zdarzają się problemy, co się okazało wczoraj. Nie każdy proboszcz wpuści kogokolwiek na swoje miejsce
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 1:09 am   

Nam ślubu też bedzie udzielał ksiądz z innej parafii. Ksiądz zkościoła w którym bierzemy ślub powiedział że nie ma żadnego problemu. A ślubu bedzie nam udzielał ksiadz który uczył mnie w liceum religii. Jest fajny, młody i wesoły. Ma zaledwie 26 lat :smile:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 12:37 pm   

Nam ślubu udzieli Ksiądz Ireneusz Bochyński, który uczył mojego Bastka w szkole średniej :) Przyjedzie do nas z Piotrkowa :) Widziałam film ze ślubu, którego udzielał i widać, że fantastyczny z Niego człowiek :)
_________________
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 2:52 pm   

Ktoś tu kiedys już powiedział coś bardzo ważnego!!! Nie jest ważne kto będzie udzielał ślubu i gdzie, ani nawet jak!!! Najważniejsi jesteśmy my i wy dla Siebie :) Dlatego powodzenia ze wszytskim !! !
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 8:07 pm   

dominiqsz napisał/a:
Nie jest ważne kto będzie udzielał ślubu


Z tym się nie do końca zgodzę.

Uważam, że jeśli mamy możliwość, aby ślubu udzielał ksiądz związany z rodziną/z narzeczonymi, którego Młodzi darzą ogromną sympatią to powinniśmy z niej skorzystać.
Sami planujemy poprosić księdza, który jest moim przewodnikiem duchowym od czasów podstawówki :) Ewentualnie, gdyby ten nie mógł, mamy jeszcze wspaniałego kolegę - księdza :)

Co więcej, byłam na ślubie, którego atmosfera została całkowicie spaprana za sprawą niesympatycznego i niekulturalnego księdza. Nie było osoby (łącznie z Młodymi i ich rodzicami), która by nad tym nie ubolewała :roll:
 
 
Balbina 

Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 9:18 pm   

To masz ogromne szczęście Fionka :)
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 10:45 pm   

Nam prawdopodobnie ślubu będzie udzielał mój wujek :) nie mam z nim jakiegoś super kontaktu, ale on dobrze zna naszą rodzinę i udzielał już ślubu mojej chrzestnej. Myślę, że będzie fajnie, bardziej osobiście, bo nie będziemy dla niego całkiem obcymi ludźmi, poza tym jak na księdza to ma duże poczucie humoru :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl