Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleksandrów Łódzki - który kościół?
Autor Wiadomość
bielik 

Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Gru 10, 2016 2:38 pm   Aleksandrów Łódzki - który kościół?

Witam Wszystkich,

z moją narzeczoną mamy trochę nietypowy problem. Mamy już wybraną sale (Czarny Staw), ale niestety nie wiemy w którym kościele zorganizować sam ślub. Mieszkamy w łodzi ale nie jesteśmy tu związani z żadną parafią. Także w naszym przypadku nie będzie ślubu ani w parafii pana młodego ani w parafii pani młodej. Postanowiliśmy, że z racji tego, że wesele odbędzie sie koło Aleksandrowa to ślub też weźmiemy w samym Aleksandrowie lub okolicy. Niestety nie znamy zupełnie tych wszystkich parafii znajdujących się tam w pobliżu. To na czym nam zależy to schludny kościół, nie musi być duży bo gości bedzie około 60-70 max oraz jakiś normalny życiowy ksiądz. Dlaczego ważny jest ksiadz? Bo mam uczulenie na starych zdziadziałych księży, którzy są troche oderwani od dzisiejszej rzeczywistosci. Cenie sobie młodych fajnych księży z którymi rozmawia jak z dobrym przyjacielem... Możecie nam polecić którąś parafie i uzasadnić dlaczego tą?
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Gru 10, 2016 8:06 pm   

Mi się podoba Parafia św. Archaniołów Rafała i Michała na Wojska Polskiego, samo centrum. Ale jacy tam są księża to niestety nie wiem.
PS. Też będę miała wesele w Czarnym Stawie. :)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 10, 2016 9:59 pm   

A może wybrać się samemu na Mszę św. i znaleźć kościół, który będzie Wam odpowiadał?
_________________


 
 
bielik 

Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Gru 11, 2016 10:20 am   

Be_Mine, dzięki za podpowiedź.
kapatka, byłem już w jednym. Po czyjejś rekomendacji wybrał bym się do kolejnych...

[ Dodano: Nie Gru 11, 2016 3:29 pm ]
Byliśmy dzisiaj na mszy u św. Archaniołów i muszę przyznać, że kościół nam się podoba :) Niestety nie miałem okazji poznać księży ale myśle, że to do nadrobienia. Podobał nam się tez organista i chórek, naprawdę ładnie śpiewają. Kto wie może zdecydujemy się na ten kościół ;)
Jeszcze kakieś propozycje?[/b]
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Gru 14, 2016 5:01 pm   

Gdybyś był już po rozmowie z duchownymi z Arachaniołów to daj znać co i jak, ile się cenią. Ja niestety chyba będę musiała zmienić swój kościół i jeśli tam by było ok to chętnie bym wzięła tam ślub.
_________________
 
 
bielik 

Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Gru 15, 2016 3:56 pm   

Be_Mine, byliśmy dzisiaj zaklepać termin. Niestety w kancelarii nie przyjmują sami księża lecz jakaś starsza kobitka. Tak więc niestety nie miałem okazji poznać księży... Ale ogólnie spoko, wytłumaczyła nam na spokojnie wszystkie sprawy formalne, od razu powiedzieliśmy, że nie jesteśmy z tej parafii i to też nie był jakiś problem...
Zapytałem na koniec o pieniądze ale ona powiedziała, ze to trzeba przed ślubem z księdzem rozmawiać ale powiedziała, że kwota jest do dogadania i tak między wierszami zasugerowała, że to może być około 600 zł, czyli standard...

Ogólnie rzecz biorąc parafia sprawia pozytywne wrażenie, trochę żałuję, że nie miałem okazji pogadać z którymś z księży ale myślę, że jeżeli nie znajdziemy jakiegoś kościoła który by nas pod jakimiś względami wyjątkowo urzekł to zostaniemy przy parafii Archaniołów :)
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Gru 17, 2016 5:51 pm   

bielik, super! Dziękuję za informację :) W takim razie też będziemy musieli się tam wybrać i dowiedzieć wszystkiego :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl