Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
cappuccino 

Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 2:50 pm   Witam!

Witam serdecznie wszystkie forumowiczki!

Wraz z narzeczonym jesteśmy dopiero na początku planowania naszego ślubu.
Zaręczeni jesteśmy już ponad rok, a znamy się ponad 10 lat. Ślub planujemy na 2019 rok.

W sobotę wybieramy się oglądać sale, mam nadzieję, że któraś przypadnie nam w 100% do gustu. Dzięki forum udało mi się zrobić ogromny research! Dziękuję Wam za to, bo tak to chyba w życiu bym tych sal nie przebrała. Teraz zostało nam 5. Zespół mamy już wstępnie zaklepany, także liczę na to, że i przy wymarzonej sali i ta wymarzona data się znajdzie.

Trochę mnie to wszystko przeraża, że teraz trzeba organizować wszystko z tak dużym wyprzedzeniem, przecież kobieta zmienną jest :lol: .

Pozdrawiam wszystkich,
Daga.
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 2:51 pm   

cappuccino, witam na forum :) To macie już jakąś datę i jakie sale planujecie obejrzeć? :)
_________________


 
 
cappuccino 

Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 2:57 pm   

Wstępnie mamy 29.06.2019, aczkolwiek czy uda się trafić taką na sali, to się dowiemy. :)
Jedziemy obejrzeć Szmaragdowy Ogród, Pelikana, Villę Romę, Szafrana i najprawdopodobniej Rezydencje na Rudzie. Z tym ostatnim jeszcze się mocno wahamy. To jest stary Fabrykant i z tego, co się orientuję kiedyś nie było tam za ciekawie. Teraz zmienili się właściciele i jak do tej pory opinie są pozytywne, ale na forum tutaj też za dużo o tej sali nie ma. Także trochę się martwię, że to taka świeżynka jeszcze.
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 4:06 pm   

Witaj kolejna Panno Młoda z 2019 :) Cieszę się, że nie jestem sama! Ja też mam jeszcze 2 lata i 3 miesiące do ślubu, ale bardzo mnie to cieszy, bo można wszystko sobie zaplanować na spokojnie i mamy możliwość powybrzydzania w salach, zespołach czy fotografach :)
Bardzo ciekawe sale! Villa Roma też mi się bardzo podoba, jednak na salę kryształową potrzeba minimum 70 osób, a to dla nas troszkę za dużo na takie ceny, dlatego zrezygnowaliśmy. Ale samo otoczenie, ogród i wystrój sali zrobił na mnie wrażenie. Zwiedziłam sama tyle sal, że oczopląsu można było dostać. Szmaragdowy Ogród jest też wśród naszych Panien Młodych na 2018 popularny, ale nic dziwnego. I jeszcze piękna Yuca. Jeśli macie sporo gości (nie pisałaś na ile planujecie wesele), to możecie i tam zajrzeć. Na Pelikana sama z moim M. się decydujemy. Mamy wstępną rezerwację, więc nie pozostaje nam nic innego, jak porozmawiać o tym jeszcze i podpisać umowę.
Jeśli masz wątpliwości co do Rezydencji na Rudzie, to zrezygnuj z niej. Pamiętaj, że podpisywać będziesz umowę z wyprzedzeniem dwuletnim. Jeśli właściciel się zmieniał co jakiś czas, nie zbyt to dobrze wróży. Dziś podpiszesz umowę z tym domem weselnym, a jutro i dom weselny i właściciel się zwinie. Oczywiście koloryzuję, ale po co się potem zamartwiać przez dwa lata, jak można wybrać pewniejszą salę? My takie obawy mieliśmy w związku z Igraszką i jak się okazało nie tylko my, bo jeszcze jedna osoba miała takie same - co do samego właściciela i jedzenia i organizacji i nic nie było w sumie w cenie prócz pokrowców na krzesła. Mace tyle czasu i tyle wyselekcjonowanych sal, że spokojnie można wybrać wśród nich. A może jeszcze jakaś wpadnie Wam w oko: W Dobrym Stylu w Aleksandrowie, Victoria, Malaga, Venge. Jest wiele różnych i nie trzeba brać takiej, co do których masz wewnętrzne wątpliwości :) Pytajcie w każdej o kaucję (ile wynosi i czy w ogóle jest), minimalną ilość gości, jakie dekoracje są w cenie i ile porcji przypada na osobę przy daniu głównym. To są tak oczywiste rzeczy, a jednak my czasami o nich zapominaliśmy, a np. w Igraszce pan na pytanie o ilość mięsa przy daniu głównym (często jest tak, że sale mówią, że są 2 porcje mięsa na osobę) odpowiedział mi "jedzenia jest tyle, że będą państwo w torbach wynosić", czyli mi nie odpowiedział. Nie lubię takiego kręcenia...
_________________

 
 
cappuccino 

Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 4:25 pm   

Hachiko, witam Cię serdecznie i dziękuje za cenne wskazówki!
Gości będziemy mieli ok. 100, także taki typowy standard minimalny na każdą salę.

Może i masz racje z tymi wątpliwościami. Chyba nie chcę się przez dwa lata zamartwiać.
Mogłabyś mi powiedzieć jak w Pelikanie z terminami na 2019, dużo jest już zabukowanych? Tak jak mówiłam, chcielibyśmy 29.06 ale już się zastanawiam, czy termin będzie. Jak ogólne wrażenia po obejrzeniu Pelikana? Ofertę mają bardzo ciekawą, no i plusem ogromnym dla nas jest hotel - bo mamy sporo gości przyjezdnych. Zauważyłam, że z salami to jest tak, że jak się na czymś przyoszczędzi, to za coś innego trzeba dopłacić. No zobaczymy. Jesteśmy trochę ograniczeni jeżeli chodzi o oglądanie sal, bo mieszkamy teraz w Poznaniu, więc trudno nam się obojgu zgrać na wolny weekend. Teraz się udało, to jedziemy! Mam nadzieję, że na jednym wyjeździe się skończy.
Ostatnio zmieniony przez cappuccino Pon Lut 13, 2017 4:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 4:35 pm   

Przy 100 gościach nikt Ci nie odmówi :) My właśnie chcemy skromniejsze, żeby zaoszczędzić troszkę, to mieliśmy problem o akceptację takiej ilości nawet na kwiecień :( Ale Wy nie macie co się martwić. Możecie nawet spróbować w Yuce, bo tam jest minimum chyba 90, jeśli inne sale Wam nie przypadną do gustu. Pomyśl też, w jakich salach te 100 osób się na tyle zmieści, aby był jeszcze parkiet do tańczenia. Oczywiście zmieścić przy stołach to nawet może i 180, ale nie w tym rzecz. W Polsce przecież na weselach się tańczy!
Nie wiem, jak wygląda sprawa z terminami w Pelikanie. My swój 27.04.2019 mieliśmy wolny i mamy zarezerwowany. Po prostu na spotkaniu zapytaj się, czy Wasza wymarzona data jest jeszcze wolna i jak wyglądają zapisy na 2019. To są dwa lata, więc spokojnie w Pelikanie będzie jeszcze wolna Wasza data.
Obejrzeliśmy od groma sal w Łodzi i powiem Ci, że Pelikan jest taki - inny. Oczywiście na plus! Planują remont z początkiem kwietnia. Na spotkaniu właściciel na pewno Wam o tym powie, pokaże projekty i wszystko opowie. Ja troszeczkę się boję, że ten remont zniszczy wnętrze tej sali - bardzo mi się podoba jej obecny stan i nie mogę sobie jeszcze do końca wyobrazić tej sali, ale na pewno przesadzam i po prostu to jest związane chyba ze stresem xD Sala jest duża, te 100 osób powinno się zmieścić na tyle, że zostanie jeszcze miejsca na parkiet. I w sali jest piękny kominek! Co prawda nie jest używany na weselach bo byłoby za gorąco, ale zazwyczaj stoi tam stół słodki lub/i stół wiejski, więc goście będą go podziwiali! Ja i mój M. kochamy kominki, a ten jest wyjątkowy.

EDIT:
Właśnie w mailu od właściciela dostałam rozpiskę - kolor jakiej ściany, a nawet kolor i rodzaj materiału na zasłony! Zrezygnowali z tapety na jednej ścianie na rzecz białego koloru i muszę przyznać, że mnie to uspokoiło, bo w zestawieniu tego wszystkiego, będzie bombowo wyglądać. Na spotkaniu za pewne też Wam to wszystko pokaże :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Hachiko Pon Lut 13, 2017 4:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 4:36 pm   

cappuccino, jeśli chodzi o Pelikana to sala przyjemna, właściciele również, tylko zastanawiam się czy na 100 osób nie będzie trochę za mała? My tam byliśmy w tamtym roku w wakacje i szukaliśmy sali co prawda na ponad 100 osób, ale sama nie wiem. Niech się tu Hachiko wypowie, bo jest bardziej na bieżąco :) A nie myśleliście też faktycznie o Yuce, skoro chcecie salę z hotelem? Ten sam właściciel co Szmaragdowego Ogrodu.
_________________


 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 5:46 pm   

Witamy na forum, przesłałam moją litanię odnośnie SzO na priv :-) mam nadzieję, że zachwycicie się którąś salą tak bardzo jak my naszą :-)
_________________

Dzienniczek przedślubny
Ostatnio zmieniony przez kfr89 Pon Lut 13, 2017 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cappuccino 

Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 8:57 pm   

Yucę odrzuciliśmy, bo w 2013 roku miałam tam studniówkę i generalnie jedzenie za bardzo mi nie za studniówkę. No i też różne opinie o Yuce krążą. Wiadomo, że przez tyle lat na pewno wiele się zmieniło, a wesele to nie studniówka ale jakoś po prostu zostało mi to w pamięci.

No i dla mnie to jednak za duży obiekt.
Jeżeli chodzi o Pelikana, to na forum wyczytałam, że wszystko zależy od ustawienia stołów. No i generalnie jestem bardzo ciekawa tej sali na żywo, bo na zdjęciach prezentuje się dość tajemniczo :eek:
 
 
garg82 

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 0
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Lut 14, 2017 7:50 am   

To prawda, no ale wkońcu kazdy ma inne zdjęcie.

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Cze 26, 2019 8:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Lut 15, 2017 12:17 pm   

cappuccino, witam na forum :) Widzę że z początkiem 2017 roku przybywa coraz więcej par na 2019 :) Super! Owocnych przygotowań! :)
_________________
 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 16, 2017 10:30 pm   

Witamy się i my :)
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
cappuccino 

Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 16, 2017 11:23 pm   

Powiem Wam, że mimo, iż to początek planowania, jestem bardzo zestresowana, ale i również podekscytowana! Już nie mogę się doczekać oglądania sal na żywo. Na przejażdżkę wybieramy się z moim ojcem, który jest równie mocno podekscytowany co my :) Trochę się z M. śmiejemy, że każdemu pewnie się inna sala spodoba :lol: Mam jednak nadzieję, że któraś okaże się właśnie tą :)
Mocno trzymam za to kciuki, bo lubię wszystko załatwiać szybko i sprawnie.
Jutro widzimy się ze znajomymi, którzy żyją z planowania ślubów, co prawda w celach towarzyskich, ale na pewno nam coś doradzą.

Co sądzicie o takich organizatorach ślubów? Moi rodzice są raczej na nie, bo uważają, że koniec końców i tak cenowo wychodzi na to samo. Nie wiem jak ich umowy są skonstruowane, ale z tego, co mi znajoma mówiła wstępnie, to oni mają podpisane umowy z niektórymi salami, fotografami, kamerzystami, przez co cena za usługę się zmniejsza. Ale czy to aby przypadkiem jakość nad tym nie podupada?
Mocno się nad tą opcją zastanawiam, aczkolwiek już sama nie wiem czy to dobry pomysł.
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 17, 2017 10:54 am   

Witam i ja :)
_________________


 
 
cappuccino 

Dołączyła: 08 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 2:27 pm   

Najprawdopodobniej zdecydujemy się na Szmaragdowy Ogród. Sala zrobiła na nas największe wrażenie, właścicielka bardzo miła.

W Villi Romie okazało się być dużo za drogo. Zastanawialiśmy się dość mocno nad Szafranem - jednak układ tej sali okazał się być za bardzo specyficzny. Dodatkowo nie było tam żadnego korytarzyka, co skutkowało tym, iż wejścia do łazienek znajdowały się bezpośrednio na sali. Do tego było ich strasznie mało - jedna męska i dwie damskie. No i właścicielka zdawała się nas mocno olewać. Na wszystkie pytania odpowiadała bardzo zdawkowo - przez to, że zupełnie nie umiała "sprzedać" nam oferty, zapadała niezręczna cisza. Miałam wrażenie, że tylko czekała na to, aż wyjdziemy.
Pelikan okazał się być dużo za mały i za niski. Przez to, że stoły były porozkładane dosłownie wszędzie, nawet nie mogłam sobie wyobrazić gdzie tam miałoby wejść 100 gości. Pomieszczenie przypominało nam garaż. Być może wybraliśmy niezbyt fortunny dzień na oglądanie sali, aczkolwiek nie wyglądało to za dobrze.

W sobotę rodzice jadą do SzO, zobaczyć salę tuż przed weselem, także pewnie wtedy zapadnie ostateczna decyzja. :)
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 3:21 pm   

cappuccino, tak właśnie myślałam, że Pelikan na 100 osób może być za mały. Szmaragdowy Ogród to bardzo ładna sala, bawiliśmy się tam dwa razy na weselu :) Jakbyś chciała jakiś filmik z dekoracją stołów itd., to możesz napisać na PW, coś powinnam znaleźć :)
_________________


 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 11:19 pm   

To gratuluję podjęcia decyzji, bo już chyba takowa zapadła! :) Najważniejsze, że jesteście zadowoleni i że sala, a także właściciel Wam się podoba. Stoły w Pelikanie są porozkładane, bo szykują się na Bal Karnawałowy. I to fakt, Szmaragdowy jest piękny. Nie przejmujcie się olewczym podejściem niektórych właścicieli. Po prostu czasami niektórzy tak mają...
_________________

 
 
Maciejk2 

Dołączył: 24 Cze 2019
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Cze 24, 2019 3:49 pm   

Cześć wszystkim, jest mi bardzo miło że mogę z Wami być :)

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Cze 26, 2019 8:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl