Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwierty i pompa ciepła...
Autor Wiadomość
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
  Wysłany: Pon Sty 14, 2013 2:01 pm   Odwierty i pompa ciepła...

W związku z tym że w niedalekiej przyszłości rozpoczniemy budowę własnego domku, robimy powoli małe rozeznanie w tym temacie... Mąż wpadł na pomysł budowy ekologicznego domu ogrzewanego pompą ciepła... Część osób w naszym otoczeniu nawet nie wiedziało, że coś takiego istnieje... I to mnie trochę zaniepokoiło... Bo jeśli to jest taka oszczędność na ogrzewaniu (ponoć płaci się tylko ok 1000zł na cały rok) i wygoda( nie trzeba się przejmować żeby co kilka godzin dołożyć opał) to czemu nikt o tym nie mówi i wszyscy nie zakładają tego na gwałt skoro jest na to nawet jakaś dotacja z Unii...? Czy któraś z Was zdecydowała się może na takie odwierty lub słyszała jakieś opinie wśród rodziny, znajomych na ten temat?
Czy to rzeczywiście jest bezpieczne i takie skuteczne...? Czytałam, że niektóre firmy dają dożywotnią gwarancję. W innym miejscu wyczytałam że gwarantują bezusterkowe działanie przez ok 50 lat.
Może jestem jakaś dziwna ale wydaję mi się że to trochę takie "igranie" z naturą... Co o tym sądzicie?

http://www.solarpartner.c...mid=53&TreeId=1

PS: Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam. Jeśli taki istnieje to przepraszam i proszę o podpięcie...
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 2:20 pm   

Nie jestem żadnym ekspertem w temacie, ale znajomi mojego taty to mają

aguuuunia44 napisał/a:
czemu nikt o tym nie mówi i wszyscy nie zakładają tego na gwałt

Bo było (jest?) chol*rnie drogie. Ci znajomi akurat z tych, co może na pieniądzach nie śpią, ale na brak też nie narzekają, więc sobie strzelili. Ale o ile dobrze kojarzę, koszt tego wszystkiego zwraca się po nastu latach korzystania. Przy ogromie generalnych kosztów budowy domu ludzie chyba wolą raz na rok wydać kasę na opał niż jednorazowo wydać mnóstwo kasy na pompę.

Ostatnio czytałam, ze jeśli wybudujesz ekologiczny dom, to dostaniesz na jego budowę kasę (z Unii albo od państwa, nie pamiętam). Haczyk jest w tym, że musisz spełnić tyle warunków, że ludziom się chyba nie chce/uważają że gra niewarta świeczki.

Osobiście, gdybym budowała dom i byłoby mnie na to stać, to jak najbardziej założyłabym taką pompę :)
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 2:30 pm   

momo, dokładnie, słyszałam, że taka pompa to klikadziesiąt tysięcy złotych kosztuje. Przy budowie domu, czyli wiadomo jakiego rzędu wydatku, nie każdy może sobie pozwolić na taki budżet na samo ogrzewanie.
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 2:38 pm   

aguuuunia44, j.w. :-)
Ja osobiście polecam. Jeśli was na to stać myślę, że to bardzo przyszłościowe rozwiązanie.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 3:56 pm   

Więc tak... że nie słyszeli to może wynik tylko tego, że ich nie interesują sposoby ogrzewania domu? Jak mniemam każdy kto planuje budowę domu musiał o tym słyszeć.
I tak jak piszą dziewczyny. Nie za wiele jest tego typu inwestycji ze względu na koszty. Głównym generatorem tych kosztów jest odwiert. Jeśli chcemy, aby pompa osiągała większą sprawność to muszą to być odwierty głębinowe(pionowe), które kosztują więcej niż odwierty poziome, które te z kolei wymagają dosyć sporej powierzchni działki, aby generowały ciepło.
Generalnie w Polsce nie ma dotacji na pompy ciepła. Co jedynie można gdzieś się ubiegać o jakieś niewielkie dofinansowanie, ale to już w jakiś indywidualnych firmach (nie ma z góry narzuconego dofinansowania np. zwrot 45% poniesionych kosztów).

Jeśli macie pieniądze to inwestujcie w pompę, ale jeśli koszt inwestycji ogrzewania wliczacie w wysokość zaciągniętego kredytu to jak dla mnie się to nie opłaca. Różnica pomiędzy np piecem i pompą wyrówna się po ok 12 latach i potem będzie rosnąć z przewagą dla pompy, ale jeśli pieniądze są z kredytu, który musicie spłacić co najmniej x2 pożyczonej kwoty to się to nie opłaca.
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 4:07 pm   

dziękuję Wam za odpowiedź

momo napisał/a:
Ostatnio czytałam, ze jeśli wybudujesz ekologiczny dom, to dostaniesz na jego budowę kasę (z Unii albo od państwa, nie pamiętam). Haczyk jest w tym, że musisz spełnić tyle warunków, że ludziom się chyba nie chce/uważają że gra niewarta świeczki.

tak tak. To dotacja jest na cały dom ekologiczny ale podobno jest też jakaś dotacja na samą pompę. I jestem ciekawa właśnie jak to jest z przyznawaniem tych dotacji... Czy rzeczywiście ludzie odzyskują część tych pieniędzy..

Misiak87 napisał/a:
słyszałam, że taka pompa to klikadziesiąt tysięcy złotych kosztuje

to fakt. tania nie jest... ale jeśli buduje się nowy dom to jakieś ogrzewanie i tak trzeba założyć. Piece i całe instalacje na węgiel czy olej też do najtańszych nie należą, więc nie wiem czy nie opłacało by się dołożyć trochę i założyć taką pompę...

Bo jeśli chodzi o założenie takiej pompy do domu który już stoi to rzeczywiście koszt jest bardzo duży...

caixa napisał/a:
Jeśli was na to stać myślę, że to bardzo przyszłościowe rozwiązanie.

W chwili obecnej oczywiście nas nie stać. Na budowę domu na pewno będziemy brali duży kredyt i właśnie się zastanawiamy czy nie wziąść o kilka tysięcy więcej ( o kilka lat dłużej spłacać) i mieć później spokój z ogrzewaniem..
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 5:41 pm   

aguuuunia44 napisał/a:
właśnie się zastanawiamy czy nie wziąść o kilka tysięcy więcej


Myślę, że po prostu musicie się zorientować, czy to rzeczywiście będzie tylko kilka tysięcy więcej.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 27, 2013 7:57 am   

aguuuunia44, my tez jesteśmy we wstępnej fazie budowy domu. Jeśli chodzi o kwestię
pompa-kredyt to musicie to powiązać, dlatego, że dotację dostają tylko projekty kredytowane. Dowiadywaliśmy się już w banku i NFOŚ. Raczej na pewno wybierzemy pompę. Postanowiliśmy też, że zainwestujemy w solary, które zdecydowanie obniżają koszty, np. grzania wody latem. Nasi znajomi mają tak zwane solary płaskie i w sezonie od maja do września/października mają darmową ciepłą wodę. Na solary również można dostać dofinansowanie.

momo, no trzeba spełnić pewne warunki, bo dom wybudowany według pomysłów niedoświadczonych w temacie budowlańców może nie spełnić wymogów energooszczędności i technologia się nie sprawdzi. Co z tego, że zapłacisz za energooszczędność Twojego domu, jeśli ciepło będzie uciekać nieszczelnym dachem czy kominem.

Bardzo dużo informacji na temat domów energooszczędnych, pasywnych i dopłat do nich można znaleźć w lutowym numerze Muratora.
Polecam :)
_________________
 
 
kumo 

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 5:02 pm   

a ja mam pompe i rekuperator, okna na poludnie z ktorych otwiera sie tylko jedno i nie mieszkalem w lepszym domu. 100 % bezobslugowy. w domu świeże przefiltrowane powietrze, na zewnatrz bywalo ponad - 20 i daje rade. za caly prad (lacznie z grzaniem) place miesiecznie kolo 400 plnow, a dom ma ponad 200mkw
POLECAM!!!
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 10:10 am   

A ja mam pytanie, może ktoś pomoże... Dzisiaj czytałam sporo o dofinansowaniu do pompy ciepła. Na stronie NFOŚiGW znalazłam informację, że zwrot części kapitału zaciągniętego kredytu następuje tylko wtedy, jeśli pożyczka została wzięta w jednym z banków, które podpisały umowę z NF. Czy to oznacza, że chcąc uzyskać zwrot kosztów instalacji, jesteśmy skazani na te kilka banków? Są to najczęściej jakieś banki spółdzielcze. Może wypowie się ktoś, kto już pompę ma i uzyskał dofinansowanie :)

Tutaj artykuł: http://www.biawar.com.pl/...enu-id-538.html
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:24 am   

Juska, ciekawy ten link, bo z niego wynika, że można również ubiegać się o dofinansowanie do kotlowni gazowych i przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Co do banków, to owszem, kredyt możesz wziąć tylko w banku, który ma podpisaną umowę o współpracy w zakresie realizacji postanowień Programu. Jest to na podobnej zasadzie jak w programie MdM - kredyt w tym programie również dostaniesz tylko w wybranych bankach.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:36 am   

M4rcysi4, no szkoda, bo w naszym banku PKO BP dostaliśmy naprawdę fajną ofertę kredytową :/ Zatem czeka nas wyprawa do tych mniejszych banków :) Chociaż, tak sobie teraz myślę, może nie ma tego złego? :P
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 12:54 pm   

momo napisał/a:
Bo było (jest?) chol*rnie drogie
Dokładnie, znajomi zakładali pompę ciepła, to na ich dom sama pompa kosztowała ok. 50 tyś! a gdzie jeszcze odwierty itp.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 1:00 pm   

ola88, orientowałam się na stronach producentów i powiem Wam, że w ciągu dwóch lat ceny spadły, bo technologia robi się coraz bardziej popularna :) 14-16 lutego w Łodzi są targi i co fajne - BUDOWLANE, nie mieszkaniowe. Na pewno pójdziemy, żeby zebrać lepsze informacje - bo jesteśmy poważnie zainteresowani pompą i kolektorami słonecznymi.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 1:15 pm   

Juska, Oni kupowali jesienią 2013 roku :P no chyba że ktoś ich zrobił w bambuko :D albo też mają większą powierzchnię domu to i większa pompa musi być - bo ok 200 metrów dom ma mieć.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ola88 Pią Sty 31, 2014 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 5:44 pm   

Juska napisał/a:
no szkoda, bo w naszym banku PKO BP dostaliśmy naprawdę fajną ofertę kredytową


Ale tą ofertę dostałaś na hipotekę, czy na pompę?
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 6:14 pm   

Terry, na hipotekę, i tylko w takim kredycie można dostać dofinansowanie :)

[ Dodano: Pią Sty 31, 2014 6:15 pm ]
ola88, no ja mam świadomość, że to tania zabawa nie jest, ale dwa lata temu sam koszt pompy wynosił ponad 30.000, teraz można je kupić za 10.000. Co do reszty nie wiem :D Czekam niecierpliwie na targi :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 8:15 pm   

Jesteś pewna, że tylko w hipotecznym? Kredyt z dofinansowaniem na pompę nie jest osobnym tworem?
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 8:50 pm   

Terry, ale nie rozumiem... A jaka to różnica? Ten i ten to kredyt hipoteczny. Po prostu tego z dofinansowaniem nie udzieli Ci każdy bank, a tylko te wybrane, które mają podpisane umowy z NFOŚiGW. W tym samym kredycie możesz też uzyskać zwrot inwestycji w kolektory słoneczne, a kredyt nie nazywa się "kredytem z dofinansowaniem na kolektory". Jest to po prostu kredyt hipoteczny i tyle :)

Natomiast pisząc, że tylko w kredycie masz szansę na dofinansowanie, miałam na myśli to, że tylko kredytowane pompy będą podlegały dopłatom. Jeśli na przykład weźmiesz kredyt na dom, a pompę zafundujesz sobie sama, na własny rachunek (być może także na gotówkę), to zwrot kasy Ci nie przysługuje. I to wiem na pewno, bo takiej info udzielono mi w Wojewódzkim FOŚiGW na Łąkowej.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 8:58 pm   

Chyba się nie zrozumiałyśmy. Moja wątpliwość tyczy się łączenia pompy z hipoteką. Czy nie można wziąć osobnego kredytu z dofinansowaniem na pompę. Nie mieszając do tego kredytu na sam dom?
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 8:53 am   

Terry, chodzi Ci o to, żeby wziąć kredyt tylko na pompę? Nie wiem, pewnie można, tyle, że nas taka opcja nie interesuje, bo nie mielibyśmy gdzie jej sobie zamontować nie biorąc hipotecznego ;)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 10:42 am   

Chodziło mi o wzięcie 2 kredytów, żebyście nie stracili lepszych warunków hipotecznego. To tylko propozycja.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 3:56 pm   

Terry, ale to trochę bez sensu, bo mając kolejny kredyt obniża się wysokość hipotecznego, lub szansa na jego dostanie... Sama chyba pisałaś w temacie o kredytach, żeby w momencie zaciagania hipotecznego nie mieć na karku innych... Wątpię też żebyśmy dostali kolejny kredyt za pół roku na pompę mają już wzięty hipoteczny... Wybacz, ale nie ma to dla mnie najmniejszego sensu :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 4:26 pm   

Uważam, że Terry ma rację, ale trzeba o to zapytać w banku, żeby się właśnie nie okazało, że kredyt na pompę obniża zdolność na kredyt hipoteczny i na odwrót. Myślę, że jednak tak nie jest, bo większość ludzi ma podobną sytuację. Ja bym się dowiedziała jak jest zanim zdecydowałabym się na ten "łączony" kredyt, bo to faktycznie mogą być dużo gorsze warunki.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 4:33 pm   

Terry, M4rcysi4, dobra. OK... zajarzyłam chyba :P Chodzi Wam o to, żeby hipoteczny wziąć w PKOBP gdzie nam zaproponowano dobre warunki, a kredyt na pompę w innym, który ma podpisaną umowę z NF tak? :smile: Albo dalej czegoś nie rozumiem ;P
Nadal jednak nie wiem, czy po wzięciu hipotecznego, dostalibyśmy kolejny (niemały) kredyt...
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 5:27 pm   

Masz większe szanse na wzięcie kredytu z dofianasowaniem po hipotecznym, niż odwrotnie, na sume, którą założyliście. Z resztą kredyty z dofinansowaniem mają inny skoring.
Zawsze możecie złożyć wniosek o hipotekę i w międzyczasie dowiedziec się o pompę, składając drugi wniosek. Hipoteka powinna być pierwsza, bo ciężej ją uzyskać.

Jak już upatrzycie bank, gdzie chcecie zaciągnąć pompę, spytajcie ile będzie trwało rozpatrywanie wniosku. W niektórych bankach trwa to strasznie długo.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 8:44 pm   

Terry, jak już mi się to wszystko poukładało to zaczyna nabierać kształtów ;) Przeraża mnie załatwianie tych formalności, ale jak wcześniej mnie tutaj wyszkolicie to pewnie pójdzie łatwiej :) Będziemy się dowiadywać i główkować :) Dzięki :D
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 10:34 am   

Do wszystkiego trzeba dojrzeć. Niestety większość ofert i umów jest napisanych takim językiem, że sama nie raz się zastanawiam o co w nich chodzi. Gdybym nie znała naszych umów na pamięć, to miałabym wątpliwości czy je podpisać.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 10:52 am   

Terry, mnie nie grozi znajomość na pamięć... Nie ukrywam, że nie mam do takich spraw głowy. Szczęśliwie mój T. jest bardziej skrupulatny... Zobaczymy jak będzie i co się będzie bardziej opłacało... :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 11:07 am   

Chodziło mi o znajomość umów wydawanych w pracy. Muszę je znać, bo muszę być przygotowana na każde pytanie klienta. Zwłaszcza, że ich treść nie jest łatwa.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 1:16 pm   

Terry, a Ty jesteś "panią z banku"? :D To jakby co, będę miała do Ciebie mnóstwo pytań :P OK? ;)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 12:51 pm   

Powiedzmy. Wykonuję zadania dla banku, ale "panią z banku" niestety, lub stety nie jestem. Ale już nie długo. Za 2-3 miesiące chcę odejść. mam już dość "mojej" firmy.
Mój bank nie oferuje hipotek, więc jeśli chcesz spytać o dokumenty, to niestety.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 3:41 pm   

Dziewczyny, a czy któraś wie jakie dane potrzebuje firma by dobrać mi pompę ewentualnie kocioł gazowy?
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 9:01 pm   

M4rcysi4, może tutaj coś znajdziesz...

http://www.e-instalacje.p...obrac-moc-kotla

http://www.e-instalacje.p...oc-pompy-ciepla

A tu masz jeszcze aplikację do samodzielnego obliczenia zapotrzebowania :)

http://www.cieplozziemi.p...gruntowego.aspx
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 10:03 pm   

Trafiłam już na to, ale myślałam, że może rozmawiałyście z kimś mądrym, bo internet swoje, a życie swoje :razz:
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 5:24 am   

M4rcysi4, no to niestety nie pomogę :) Jeszcze nie ten etap :P , ale jak coś mi wpadnie w ucho dam znać :P
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 10:50 pm   

Ok, my już wiemy. U nas będzie kocioł gazowy do c.o. i c.w.u. także zamykamy temat pompy. Powiem tylko, że to co się dowiedziałam to koszt pompy z odwiertem pionowym (instalacja tylko "zewnętrzna" czyli do pompy z nią włącznie) to ok 50 tys. (dla domu o pow. grzania ok. 160m2), a faktyczny procent zwrotu inwestycji w programie dofinansowującym to ok. 20%.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 11:00 pm   

M4rcysi4, a i pewnie takie super warunki trzeba spełnić że szkoda zachodu na takie coś, tak ja sobie poczytałam o budowie domów energooszczędnych że zwracają, ale jakie warunki trzeba spełnić że raczej mija się to z celem, a też po swojemu w dzisiejszych czasach można zbudować domek energooszczędny :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 9:15 am   

Ola, nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale mam rażenie, że trochę przeplotłaś dwa programy. To o czym była tutaj mowa wcześniej to program dof. do ekologicznych źródeł energii. Z kolei to o czym Ty mówisz to drugi (inny program) dotyczący dofinansowania dla budowy domów energooszczędnych (30 tys. dof.) i pasywnych (50 tys.).

Jednak masz rację, wymagania jakie trzeba spełnić, aby dom był energooszczedny wg wytycznych programu są kosmiczne- dosłownie zobowiązują do zastosowania pewnych rozwiązań, które sie po prostu w naszym klimacie, albo nie opłacają wcale, albo opłacają, ale przy konkretnych własciwościach domu/działki.
Generalnie wyda się wiecej niż obiecane 30 tys. :-?
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 10:35 am   

M4rcysi4, wiem wiem :) tylko chyba nie ma tematu na temat domków energooszczędnych - ale efekt jest taki sam, całe te wymagania które trzeba spełnić itp. są kosmiczne. :)

A jak już będziesz miała więcej informacji o kotle gazowym to się do Ciebie zgłoszę :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 1:14 pm   

Spoko, ale ja się dopiero orientowałam :P Coś więcej (zamawianie) myślę, że za rok :wink:
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 1:17 pm   

M4rcysi4, mi wcześniej nie będą potrzebne te informacje :) ale za rok myślę że już tak :)
_________________
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 12:28 pm   

aguuuunia44, właścicielem Solarpartner jest mój dobry znajomy. POLECAM
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 11:36 am   

troszka88, my zdecydowaliśmy się na Solarpartner :) Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni :)

M4rcysi4 napisał/a:
Powiem tylko, że to co się dowiedziałam to koszt pompy z odwiertem pionowym (instalacja tylko "zewnętrzna" czyli do pompy z nią włącznie) to ok 50 tys. (dla domu o pow. grzania ok. 160m2), a faktyczny procent zwrotu inwestycji w programie dofinansowującym to ok. 20%.


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Pożyjemy zobaczymy :)
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 11:41 am   

moja ciocia zastanawia się nad tym sposobem ogrzewania, ale nie wiem, czy to się opłaca :roll:
edit: z tego, co Juska pisze, wynika, że jest to warte wzięcia pod uwagę. przekażę cioci :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Nie Paź 12, 2014 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 11:45 am   

Hatifnatka, hmmmm no spoglądając na parametry to chyba się opłaca :) Poza tym przy pompie odchodzą inne koszty - kotłownia (bo urządzenie można wstawić nawet do garażu), dodatkowe kominy, zakup opału - pompa jest praktycznie bezobsługowa i co dla nas również ważne ekologiczna :)

Oczywiście póki co z doświadczenia nie mogę powiedzieć :) Ale rozmawialiśmy z ludźmi, którzy mają dom kilka km od nas i korzystają z pompy 4ty rok :) Powiedzieli nam, że była to jedna z najlepszych decyzji, jaką podjęli podczas budowy :)
Ja będę mogła oceniać koszty użytkowania oraz wygodę za jakiś czas :)
_________________
 
 
agacionek 


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 1759
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 10:06 pm   

My tez myślimy o pompie ciepła, konsultowaliśmy z 4 fachowcami, 1 tylko był na tak, reszta odradzała przy tak malym domu jaki chcemy mieć.
_________________

 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 10:40 pm   

Powoli zaczynam pisac pracę mgr na temat opłacalności ogrzewania domu pompą, pompa + solary oraz pompa + fotowoltaika, a koleżanka będzie robić gaz, węgiel i olej więc wszystko się wyjaśni :cool:
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 8:39 am   

M4rcysi4, jestem ciekawa wyników :D No i nie mogę się doczekać sprawdzania w praktyce :)
_________________
 
 
Inatka93 

Dołączyła: 06 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 10:59 am   

W zasadzie to my nie mamy pojęcia, za jakie ogrzewanie się wziąć. Pomysłów tyle... Sama pompa, jak słyszeliśmy, jest naprawdę niezła, ale nie ogarniam jeszcze, jak ona działa. Musiałabym się mocniej w temat zagłębić. W oemenergy coś mają, ale to się jeszcze poszuka.

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sob Wrz 26, 2020 4:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl