Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
zwyczaj dla młodych z nowym mieszkankiem
Autor Wiadomość
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Wrz 12, 2004 12:20 pm   zwyczaj dla młodych z nowym mieszkankiem

Byłam wczoraj na parapetówie u mojej siostry i w pewnym momencie ze zdziwieniem zauważyłam, jak goście sięgneli do portfeli i zaczęli wrzucać drobne monety w kąty pokoju gościnnego. Okazało się, że taki jest zwyczaj. :lol:

Poza tym dowiedziałam się, że jeśli młode małżeństwo stara się o potomka, w ich sypialni nad drzwiami powinien wisieć obraz Matki Boskiej Karmiącej. (o tym słyszałam, ale w innej wersji - że wiesza się na weselu nad młodymi - nawet kiedyś to widziałam). :D
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Wto Wrz 14, 2004 12:52 pm   

Też się z tym spotkałam. U mojego szwagra. Jakaś ciocia, która była wtedy po raz pierwszy u niego z wizytą rzuciła kilka garści na podłogę. Powiem szczerze, że w jej wykonaniu średnio mi się to podobało :roll:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 14, 2004 3:07 pm   

Kiwax napisał/a:
Też się z tym spotkałam. U mojego szwagra. Jakaś ciocia, która była wtedy po raz pierwszy u niego z wizytą rzuciła kilka garści na podłogę. Powiem szczerze, że w jej wykonaniu średnio mi się to podobało :roll:


:lol: u mojej siostry wyglądało to trochę jak wypędzanie złych duchów, hihi...
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 7:40 pm   Re: zwyczaj dla młodych z nowym mieszkankiem

just_Kate napisał/a:
Poza tym dowiedziałam się, że jeśli młode małżeństwo stara się o potomka, w ich sypialni nad drzwiami powinien wisieć obraz Matki Boskiej Karmiącej. (o tym słyszałam, ale w innej wersji - że wiesza się na weselu nad młodymi - nawet kiedyś to widziałam). :D


Hm, dziwna sprawa, bo ja nie mialam pojecia, ze sie wiesza Matkę Boska Karmiaca, jak sie samemu chce miec dzidziusia, ale ten obraz tak bardzo mi sie podobal, ze nie bylo mowy o zadnym innym nad naszymi glowami podczas wesela...
Moze to cos znaczy :) ?
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:02 am   

a ja o takich zwyczajach nie słyszałam, ale ciekawie dowiedzieć się czegoś nowego:)
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 12:55 pm   

Do nas kiedyś przyjechał wujek ze Stanów i wchodząc do pokoju rzucił monety, trochę się zdziwiłam i powiedział że na szczęście, więc pozbieraliśmy. Ale też to dla mnie dziwnie wyglądało.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl