Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
albumy slubne / klej do przyklejania zdjęć
Autor Wiadomość
agusia :) 

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Wrz 2004
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 1:38 am   albumy slubne / klej do przyklejania zdjęć

szukamy sklepu lub miejsca gdzie jest duzy wybor albumow na fotografie slubne ...
jesli wiecie to prosimy o podzielenie sie informacjami
z gory wielki dzieki
pozdrawiamy aga i marcin:)
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Maj 16, 2006 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 10:58 am   

Jeśli w Łodzi to polecam m.in. oba Empiki, sklep z akcesoriami fotograficznymi na Piotrkowskiej (zaraz obok miejsca gdzie dawniej była kawiarnia "Tiramisu"), sklep Fuji (chyba jeszcze jest?) przy Centralu I oraz wszystkie sklepy fotograficzne, które są w pasażach hipermarketów.
Nie wiem, jakie dokładnie albumy Cię interesują , ale w w/w znajdziesz naprawdę spory wybór i na pewno coś wybierzecie.
_________________
 
 
agusia :) 

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Wrz 2004
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 12:49 pm   

markety juz wszystkie oblecieismy....kilka razy

niestety na zdjecia ktore mamy od fotografa nie mozemy dostac albumow..

a nie kupimy albumu na 100 fotek skoro mamy ich 15 (po komplecie dla rodzicow)

format to 13/18

zdjecia ktore mamy juz wywolane z wesela i slubu tez sie walaja bo albumow na 100 zdjec slubnych format 10/15 ladych raczej nie ma i tak 2 m-ce po slubie a nasi rodzice dalej musza sie obejsc bez tej pamiatki...........
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 8:52 pm   

Nam się udało dostać albumy na niewielką ilość zdjęć w Empiku właśnie, w formacie A4, tyle że zdjęcia trzeba umieszczać pod folią samoprzylepną (zawsze to lepiej wygląda niż zwykły album ;) ). Zresztą w Empikach (tych na Piotrkowskiej przede wszystkim, no i w tym na Narutowicza) jest wg mnie największy wybór.

Markety faktycznie odpadają, choć można też zajrzeć do Mediamarkt'u - może mały mają wybór, ale coś wybrać można.

Wiem też, że jest gdzieś w Łodzi hurtownia z albumami fot., gdzie można kupować albumy detalicznie, niestety nie wiem gdzie. Dziewczyny, może słyszałyście o niej :?: :?:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 10:16 pm   

Jakaś hurtownia foto jest na Limanowskiego przy Rynku Bałuckim, i chyba sprzedają też albumy.


A może zamówienie przez internet? Tutaj są dwie firmy, które oferują sprzedaż wysyłkową:
http://www.albumy.pl/
http://www.albumy.com/ - ta druga strona jest na razie w przebudowie, ale jakbyś chciała mogę ci podesłać namiary na priv, bo to mój klient i dostałam już od niego albumik ślubny. :mrgreen: Mają niesamowity wybór.

Tutaj stronki producentów, ale nie wiem czy sprzedają przez internet. Ale zawsze możesz do nich napisać i zapytać czy mają w Łodzi jakiś przedstawicieli:
http://www.pphempol.com.pl/
http://www.foto-kwiatek.pl/ - mają ogromny wybór i naprawdę albumy są świetnie wykonane.


No bo czekania do marca na targi foto to ci nie proponuję. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agusia :) 

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Wrz 2004
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 18, 2004 9:59 pm   

udalo sie!!!!!!!!!!!!!

nareszcie mam ten temat po 2mc-ach juz z glowy......

w empiku kupilam na format 10/15 na 100 zdjatek i na 13/18 na 24 rodzice napewno sie uciesza:)

UWAGA bardzo duzy wybor jest albumow w hali na gorniaku na parterze....sa rozne wymiary i rozmiary warto zajzec POLECAM!!!! i DZIEKUJE za pomoc

wielkie dzieki
agusia:)
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 19, 2004 10:52 pm   

Stwierdziłam, że nie ma sensu nowego wątku zaczynać, bo temat jest dobry do tego, żeby w ogóle o albumach porozmawiać. Bo tak naprawdę dziewczyny, dużo piszecie o wykonywaniu albumów własnoręcznie, ale sporo z nas nie ma talentu plastycznego, i musi się zadowolić tym, co jest na rynku.

Więc może podzielicie się z nami tym, gdzie kupowaliście albumy?...

Ja sie przyznam, że trudno mi było wybrać album, któryby mi naprawdę odpowiadał. schodziłam chyba wszystkie miejsca na Pietrynie, Empiki i Mediamarkty i wciąż nic mi sie podobało (najgorzej jak człowiek sobie coś wymyśli najpierw a potem próbuje to zrealizować :) ). Jedynie w Empiku na Narutowicza mieli taki śliczniutki album oprawiony ciemnozielonym materiałem, z jasnozielonymi stronami. Poza tym zawierał też strony wcześniej przygotowane np. na listę gości, wpisy gości weslenych, przebieg uroczystości, itp. Cudeńko, ale kosztował jedyne 130 zł. :smut: Trochę za dużo jak na album, tym bardziej, jeśli się jeszcze chce kupić album dla rodziców i dziadków...

Poza tym myślę, że ten album wciąż tam jest, jeśli ktoś nie liczy pieniążków to polecam, bo jest naprawdę śliczny... :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 11:19 am   

Ja poluje na klasyczny album. Taki z bibułką i rożkami. Oczywiście karty w albumie jasne. I okładka jednolita, prosta i gładka. I oczywiście nie moge takiego kupić. W Zgierzu są same albumy w jakies paskudne kwiatki, albo te z folią (zdjęcia z Wilna wpakowałam w taki album i bardzo tego żałuję - przy najbliższej okazji to zmienię) albo takie zwykłe. Do Łodzi rzadko jeżdżę niestety :( i albumu tym sposobem jak nie było tak nie ma :(
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 2:52 pm   

Kiwax, widzę, że mamy podobny gust "albumowy". :wink:
Ja też trochę się naszukałam, zanim kupiłam taki jak chciałam. Kupiłam go u siebie, czyli w Niemczech, choć schodziłam wszystkie znane mi sklepy z albumami w Łodzi. Musiał być dość sporawy, bo chciałam mieć jeden album ze zdjęciami zarówno ze ślubu jak i z wesela.
Mój album jest gładki (biały, srebrna delikatna obwódka dookoła), 50 kart w środku, każda przedzielona bibułką. Powiększyłam zdjęcia w przeróżnych formatach, trochę się też "pobawiłam" z obróbką zdjęć (wyjaśnię Wam na spotkaniu, bo ciężko to tak "na piśmie" wyjaśnić :wink: ).
Przyklejałam je na takie samoprzylepne dwustronne naklejki, a później wzięłam się za rysowanie wokół niektórych zdjęć ramek, obwódek, itp.
Wkleiłam też nasze 3 rodzaje zaproszeń.
Miałam przy tym sporo frajdy, a zainspirował mnie do tego album, który dostaliśmy ze zdjęciami studyjnymi od fotografa.

Nie chwaląc się - całość nieźle mi wyszła. :)

P.S. Nawet mnie nie proście, żebym wzięła album na spotkanie - raz już go taszczyłam do Polski i napiszę krótko - nigdy więcej! :P
_________________
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 3:23 pm   

Asiek, no dokładnie o coś takiego mi chodzi. Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu, do tego własnie nasze zaproszenie i kartki z życzeniami. Miło bedzie za kilkanascie lat pooglądać, poczytać. Mam nadzieję, że do spotkania Forumowego coś upoluję. Muszę!! A jako, że jestem uparta mam nadzieję, że tak długo będe chodzić dopóki nie znajdę tego co trzeba. Nie wiem jeszcze czy wprowadzę jakieś własne zdobnictwo, całkiem możliwe, ale nie myślałam o tym jeszcze :D
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 8:43 pm   

Asiek - zdjęcia do albumu wklejałam dokładnie tak, jak opisujesz. I nasz album też składa się z białych kart przedzielanych bibułką. I taki właśnie dostałam w Empiku. Może okładka jest tylko inna - ecru ze zdjęciami czerwonych róż, w sumie delikatna, ale też pewnie nie taka, o jaką chodzi Ewie. I też mam w nim wszystkie zdjęcia - ze ślubu i wesela, i już kupiłam papier wizytówkowy aby wydrukowac i powklejać jakieś dodatki.. Ale nie będę się brała do ozdób, bo nie wychodzą mi najlepiej :lol:

Kiwax, namawiam cię jednak do odwiedzenia Empików łódzkich (ale nie tego w Galerii Łódzkiej - tam nic nie ma :( ), może znajdziesz tam coś dla siebie. :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Bartosz 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 4:29 pm   

Mozecie sie podzielic jakich firm(mam nadzieje ze to nie bedzie reklama ale informacja) albumy najlpiej kupowac? Wlasnie takie z bibulka :wink: Moja P. uwielbia a ja popieram. chodzi mo o to ktore sa trwale i wytrzymale. pozatym czym przylejacie zdjecia? Sa jakies dwustronne cienkie naklejki z klejem? Gdzie tego szukac?
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 5:03 pm   

dwustronne przyklejki do zdjęć mozna kupić w sklepach fotograficznych np. bywają w fotojokerze - ja jednak preferuje normalny klej w sztyfcie -tzn normalny-dobry: sa też takie że mozna potem odkleić a się trzyma! :) Wklejajac zdjęcia do takiego albumu i tak chcesz zeby były tam na stałe - i takie podklejki niszczą zdjęcie (tzn moga po czasie się odznaczać - przy kleju tego nie masz - co najwyżej za jakiś czas musisz troche podkleić.. jeśli nie chcesz niszczyc zdjęć to dobre są takie narożniki - ale to za to gozej wygląda.. coś za coś

co do albumów to ja preferuje własne- tzn. takie ładne z kalką i czarnym pamierem sa drogie - zakup materiałów wyjdzie taniej - tzn. gruby papier i kalka (sklep A4 na Piotrkowskiej), i do introligatora - myśle że to niewiele kosztuje - tzn. takie spięcie - mozna też samemu pokombinować (dziurkacz i sznureczek albo skleić). Intorligatora nie sprawdzałam bo preferuje teczki albo własne okładki...

Papier na okładkę gruby - ten sam sklepik :graba:
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 7:45 pm   

Bartosz napisał/a:
Mozecie sie podzielic jakich firm(mam nadzieje ze to nie bedzie reklama ale informacja) albumy najlpiej kupowac? Wlasnie takie z bibulka


Wydaje mi sie ze albumy Henzo sa calkiem dobre, wczesniej juz byla podana strona www, na ktorej mozna je obejrzec, a moze jakos zamowic. sprawdz

gwoli informacji: xxxxxxxxxxx




edit: usunęłam treści niezgodne z regulaminem
_________________

Miłego dnia Gość ;)
Ostatnio zmieniony przez bambolea Wto Paź 29, 2013 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bartosz 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 10:28 pm   

Mam w domu nawet rodzinny album Henzo.Teraz mi sie przypomnialo gdy przeczytalem post gambi. Kleilem w sierpniu zdjecia w antyramie( Hama-bardzo dobra firma). Takie wielkoformatowe na sciane. Teraz widze ze mimo ze sie staralem przykleic je poprawnie, to i tak klej spowodowal marszczenie papieru wokol zdjecia. Chyba czeka mnie kolejne zadanie...
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 10:48 pm   

Bartosz-z antyrama, zwłaszcza wielkiego formatu zawsze jest kłopot-nie radze kleic klejem, bo zawsze sie pomarszczy. To zdjęcie powinno sie w pewien sposób naciagnąć-mozna uzyc nawet solidnej /szarej/ taśmy klejącej.

Ale co do albumu-moze spróbuj na taśme dwustronną?
 
 
 
Bartosz 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lut 21, 2005 11:41 pm   

Zamowie sobie takie przylepce ktore sa na tek stronie z albumami. Jutro poszukam jakiegos rozsdanego sklepu(cenowo rozsadnego). A po album to sobie pochodze po Lodzi. Album ten potrzebuje niekoniecznie na slub. Tu juz byl taki watek wiec tylko dopisalem swoje pytania
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 25, 2005 12:39 pm   

Bartosz - idź w dniach 17-19 marca na targi "Film Video Foto" do hali Expo - znajdziesz tam mnóstwo albumów foto, dostępnych w jednym miejscu i w większości przypadków do kupienia od ręki.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Bartosz 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 25, 2005 3:47 pm   

Dzieki Kryszka. Sprobuje sie tam wybrac jak tylko znajde czas i mozliwosci
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Gru 10, 2005 11:56 am   

Mam pytanie w kwestii rodzajów albumów: co oznacza tym "kieszeniowy", a co "zdjęcia wklejane"? Jak się wkleja te zdjecia? :?

Mógłby mi to ktoś obrazowo opisać?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 10, 2005 7:16 pm   

Kieszeniowy to taki, w którym zdjęcia wsuwasz w przeźroczyste kieszonki.




Wklejany - wklejasz zdjęcia na klej, specjalne rożki, taśmę dwustronną itp.:



album.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 667 raz(y) 14.75 KB

74502297.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 655 raz(y) 50.61 KB

_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Gru 10, 2005 7:33 pm   

No i wszystko jasne, dziękuję :)

Czy do drugiego takie np. jak poniżej rożki są OK?

:arrow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76354957
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 10, 2005 7:39 pm   

Alma_ napisał/a:
Czy do drugiego takie np. jak poniżej rożki są OK?

To nie są rożki - to są przylepce. :) Tutaj to trochę lepiej widać i jest więcej wyjaśnione. :)
A tutaj są te rożki. Przykleja się je do strony w albumie, a w rożki wsuwa zdjęcia (jak za starych dobrych czasów :wink: ).

A tutaj są wszystkie te możliwości, o których pisałam: http://www.foto-kwiatek.pl/przyl.html.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Gru 11, 2005 8:22 am   

Kryszko - powtórzę się - jesteś wielka :D Dziękuję!

Ostatnie pytanie:
kryszka napisał/a:
Wklejany - wklejasz zdjęcia na klej, specjalne rożki, taśmę dwustronną itp.:
Która z tych możliwości jest najlepsza (najtrwalsza)?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 11, 2005 1:33 pm   

Alma_ napisał/a:
kryszka napisał/a:
Wklejany - wklejasz zdjęcia na klej, specjalne rożki, taśmę dwustronną itp.:
Która z tych możliwości jest najlepsza (najtrwalsza)?

Ja wklejam na zwykłą taśmę dwustronną, bo szkoda mi kasy na te spacjalne kwadraciki. Rożki mi się nie podobają, a do kleju nie mam zaufania (po jakimś czasie mogą wyleźć na zdjęciu tłuste plamy, zresztą nie wiem czy po taśmie też za jakiś czas to się nie zrobi :roll: ).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 6:36 pm   

Jest taki specjalny klej do wklejania zdjęć! Ma tą zaletę, że po przyłożeniu zdjęcia do karty albumu mamy jeszcze chwilę czasu na skalibrowanie położenia zdjęcia, co nie jest możliwe w przypadku krążków dwustronnie przylepnych. Zaschnięty klej można bez śladu usunąć z papieru. Zdjęcia można w razie potrzeby oderwać bez niszczenia go ani podłoża.
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 6:54 pm   

Kryszka, my mamy jeszcze kilka nie powklejanych I mielismy kupić te kwadraciki bo wydaje się nam że taśma 2stronna jest za mocna i możemy popsuc ialbum i zdjęcie... Chyba trzeba bardzo z tym uważać bo jak się już przyklei taką tasmą to juz koniec... Chyba że sa jakies słabsze tasmy dwustronne... jakby co to napisz gdzie kupić (bo ja tu mówię o takich kupowanych w sklepach z farbami i tapetami)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 6:57 pm   

FOTOJACEK.pl napisał/a:
Jest taki specjalny klej do wklejania zdjęć!

A gdzie można go kupić? Bo szukałam takiego kleju, którym przykleja się płytki CD do gazet i nikt nie wiedział o co mi chodzi. :roll:



strawberrytea - ja kleiłam właśnie na tą zwykłą taśmę dwustronnę (używaną m.in. do przyklejania wykładzin). Tyle że na razie przykleiłam tylko zdjęcia do księgi ślubnej, albumy nadal czekają.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 7:37 pm   

no to nadal mam obawy ;)
ja krzywo przyłozę to już koniec
Przyklejaliśmy tą taśma kawałek dywanu do parkietu i nic go nie rusza ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 11:15 am   

Ja też kiedyś miałem problem z wyborem albumu i wklejaniem. Okazuje się, że rozwiązania nie dało się znaleźć w hipermarketach, ani nawet dużych sklepach fotograficznych. Mają tam wszystko, pod warunkiem, że zapragniemy kupić to, co akurat mają!
Klej kupowałem w sklepie dla plastyków na ulicy Wigury (30 m od Sienkiewicza w kierunku Piotrkowskiej). Na ?eligowskiego też jest taki sklep, więc też mogą go tam mieć.
Nazywa się Velpon, (ale polegam w tej chwili na pamięci i nie wiem, czy nie przeinaczyłem nazwy). Kosztuje 17 zł.
Sprzedawany w niewielkiej tubce. Bezbarwny – podobny do Hermolu.
Oszczędnie stosując wystarczy na wklejenie min 100 zdjęć.

Przy okazji ja się o coś zapytam:
Co sądzicie o wyborze albumów a białymi kartami?
Co sądzicie o obecności przekładek w albumach (takich cienkich pergaminowych mających na celu oddzielenie głównych kart)?
Czy wybieracie zdjęcia na papierze błyszczącym, czy filigran? (Taki półmat, jakby drobno karbowany) – nie odznaczają się na nim odciski palców.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 11:29 am   

Wielkie dzięki. :D

FOTOJACEK.pl napisał/a:
Co sądzicie o wyborze albumów a białymi kartami?
Hmm... dla mnie lepsze niż czarne, ale osobiście mam bordowe i taki mi najbardziej pasuje.

Co sądzicie o obecności przekładek w albumach (takich cienkich pergaminowych mających na celu oddzielenie głównych kart)?
Lubię je, bo fajnie to wygląda - tak bardziej elegancko. :wink: Troszeczkę upierdliwe przy przekładaniu kartek, ale wolę z niż bez.

Czy wybieracie zdjęcia na papierze błyszczącym, czy filigran? (Taki półmat, jakby drobno karbowany) – nie odznaczają się na nim odciski palców.
Jeśli jest tylko taka możliwość to filigran. Akurat ślubne mam takie i to super rozwiązanie. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 2:27 pm   

co do koloru papieru - mamy czarne i nam się podobaja bardzo To wszystko zależy od zdjęć - papier musi pasować.
przekładki - zabezpieczają zdjęcia ale sie zaginaja. Szczególnie ta pierwsza-jak się zamyka album, przeklada kartki-trzeba ja trzymac bo sie cala gnie
No i co do papieru... Na ogół zdjęcia wywoływałam na matowym ale slubne chcieliśmy na błyszczącym. Matowe czy półmatowe sie nam mniej podobały - jakos mniej szczegółów... Nie wiem jak to okreslic. Dla nas po prostu wygladaja lepiej choc tam gdzie robilismy zdjęcia prawie wszyscy brali matowe
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Woosterka 

Dołączyła: 06 Mar 2006
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 10:36 pm   

Byłam dziś w Media-Markt i widziałam bardzo ładne albymy ślubne firmy HAMA.
Wzór jest jeden, ale w kilku wersjach kolorystycznych. Mnie najbardziej przypadł do gusty srebrny, ale są również brudno-różowe i białe, z białymi lub czarnymi stronami przedzielanymi pergaminem.
Na froncie tłoczony napis "Nasz ?lub". Albumy mają po 30 kartek, wymiary 290x320 mm i kosztują nie całe 40 zł. Polecam - mnie się podobają.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 9:30 pm   

My nie mamy problemu z albumem na zdjęcia studyjne bo dostaniemy je już razem z albumem (wklejone). Co do reszty zdjęć ze ślubu...jakiś fajny albumik sie napewno skołuje :wink:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 8:33 am   

FOTOJACEK.pl napisał/a:
Klej kupowałem w sklepie dla plastyków na ulicy Wigury (30 m od Sienkiewicza w kierunku Piotrkowskiej). [..]
Nazywa się Velpon, (ale polegam w tej chwili na pamięci i nie wiem, czy nie przeinaczyłem nazwy). Kosztuje 17 zł.
Sprzedawany w niewielkiej tubce. Bezbarwny – podobny do Hermolu.
Oszczędnie stosując wystarczy na wklejenie min 100 zdjęć.

No i byłam dzisiaj w "Matejce" specjalnie po ten klej. Pan zrobił wielkie oczy i powiedział, że nic takiego nie ma i nie było. :roll: A kleje Velpon kosztują generalnie powyżej 40 zł. Do zdjęć polecił mi jakiś klej w sprayu 3M, ale kosztuje ponad 30 zł i nie wyobrażam sobie jak kleić zdjęcia za pomocą sprayu. :roll:

No nic, spróbuję jeszcze na ?eligowskiego.


[ Dodano: Czw Maj 04, 2006 8:05 pm ]
Byłam na ?eligowskiego i kupiłam dokładnie ten klej, o którym pisze FOTOJACEK. :mrgreen: Nawet nazwy nie zdążyłam wymienić i od razu Pani podała mi ten Velpon. :) Kosztuje całe 10 zł i nie jest to wcale malutka tubka. ;)

Jak tylko wypróbuję to napiszę o osobistych doświadczeniach.

Dzięki FOTOJACKU. :)


[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 9:33 am ]
No to klej wypróbowany. :) REWELACYJNY! Co najważniejsze szybko się przykleja, bo zdjęcie można wyrównać po przyklejeniu bez mozolnego wcześniejszego wymierzania. Jeśli klej wypłynie zza zdjęcia bez problemu się go zrolowuje i na papierze nie ma śladu. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 11:38 am   

Co do slepu na ?eligowskiego - to pod jakim on jest numerem? albo przy jakiej ulicy?
_________________

SERDECZNIE POZDRAWIAM Gość :D
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 2:10 pm   

To jest dokładnie na dole w bloku pomiędzy Zieloną a Więckowskiego po stronie kiosku Ruchu. Na witrynach stoi mnóstwo ram do obrazów i sztalug, więc łatwo przeoczyć, bo praktycznie nic innego nie widać. Wchodzi się jednym wejściem wspólnym dla tego sklepu i spożywczaka.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
bruni 

Wiek: 45
Dołączyła: 09 Wrz 2006
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 6:43 pm   

kryszka napisał/a:

http://www.foto-kwiatek.pl/ - mają ogromny wybór i naprawdę albumy są świetnie wykonane.


polecam - mozna zamowić przez net - jest nawet taniej z wysylką niz jak sie kupi w empiku.
ja kupilam tam slubne albumy i dzieciece Henzo. jakośc z najwyzszej półki.
W ogole fajny prezent na slub dla kogos , komplet takich albumów.
Od razu pamietajcie o kupieniu podklejek do zdjec.
_________________
Pozdrawiam
Bruni
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 3:04 pm   

vaniliaxxx napisał/a:
Co do sklepu na ?eligowskiego - to pod jakim on jest numerem?


?eligowskiego 22/24: Sklep zaopatrzenia artystów plastyków.
Dziś mój mąż jedzie tam po klej. Zdam relację jak nam się będzie nim kleiło :)

[ Dodano: Pią Paź 20, 2006 8:58 am ]
Mąż kupił klej Velpon, ale w sprayu... kosztował ponad 20 zł. Przy pomocy suszarki (żeby nie czekać 10 minut na schnięcie kleju) udało nam się wkleić wszystkie zdjęcia. Trzymają się bardzo dobrze i mam nadzieję, ze tak już zostanie na długie lata.
Ostatnio zmieniony przez Misiamo Pią Lis 03, 2006 8:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 11:17 pm   

zabieramy się za album ze zdjęciami i przy okazji chodzenia po mieście wstąpiłam do sklepu na Zachodniej 91. klej do zdjęć mają, taki, o którym wspominała kryszka - w aerozolu, firmy M3. koszt to 53 zł, ale pani nie była mi w stanie udzielić informacji nt. jego wydajności.

nie kupiłam. zaraz przeszukam allegro.

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 12:50 pm ]
troszkę na temat. poszukując albumów, trafiłam na taką oto stronkę internetowych albumów ślubnych i weselnych.

[ Dodano: Czw Lis 09, 2006 11:17 pm ]
właśnie skończyłam wklejać zdjęcia reportażowe do albumu.
album oraz "przyklejki" kupiłam na allegro.

polecam. taśma jest firmy Henzo, w opakowaniu jest 1000 kawałków. to jest taka specjalna taśma dwustronna do zdjęć.
łatwo się ją do zdjęć przykleja i dobrze trzyma. nazywa się to "photo splits".
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 1:15 pm   

velpon jest rewelacyjny, ja akurat uzywalam w sprayu do robienia wystaw moich szkicow na zaliczenia w trakcie studiow.. trzymaja sie do tej pory, polecam z czystym sumieniem..
 
 
kama77 

Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:34 am   

ja to mogę chyba doktorat z tego tematu pisać, przerobilam wszystko - odradzam fotonarożniki!!! Zdjecia poprostu z nich wypadają. Fajnie wyglądają, ale do większych foramtów (powyżej 10x15) to nie uzywajcie :zly: Z mojego albumu zdjecia sobie wyfruwają............ :evil: Otwierasz i łapiesz, kto pierwszy ten lepszy :razz:
Zdecydowanie lepsze są fotoprzylepce! Taśma jest fajna (taka do dywanow, ale jak sobie coś pomylisz to było minęło...... :roll:

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 10:54 am ]
A co do albumów - korzystam ze sklepów internetowych, jako album ślubny kupiłam ten:
tradycyjny, olbrzymi album
jest śliczny, ma czarne karty (na takich mi bardzo zależało) i fajny materiał na wierzchu.
A używałyście kiedyś fotokleju? Widzialam go w jakimś sklepie internetowym, do tej pory miałąm tylko klej Magic - fajny bo przeźroczysty jak wyschnie.
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 12:07 pm   

Troche odświeżę ;)

My zamówiliśmy przylepce Henzo ale jeszczce nie przyszły, także póki co nie moge nic powiedzieć. Mam natomiast inne pytanko. Chcemy rodzinie rozdać zdjęcia studyjne i do tego potrzebujemy takich kartonowych ramek z okienkiem. Cos w tym stylu:

Wiecie może gdzie można coś takiego kupić??

Na Allegro nie ma a w tym sklepie skąd jest zdjęcie obawiam sie, ze koszty przesyłki nas zjedzą :] Jak ktos widział cos takiego w Łodzi, to będziemy wdzięczni za informację :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:01 pm   

W sklepie Foto na Piotrkowskiej przy Zielonej (po tej samej stronie co "Magda") - koszt jak dobrze pamiętam to ok. 1,50 za jedno takie okienko.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:53 pm   

Kilinskiego przy Pomorskiej u fotografa, tez jakis podobny koszt, zalezy od formatu, bo sa 13x18 i 15x21..
_________________
 
 
Bałwanka 

Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 4
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 11:48 pm   

Dla tych którym podobają się narożniki do zdjęć mam radę - żeby duże zdjęcie nie "wyfrunęło z albumu, wystarczy dodatkowo przykleić je pośrodku dwustronną taśmą. Może to robota dookoła, ale takie narożniki to przecież też dodatkowa ozdoba co nie ?
_________________
Wyszłam za mąż ... już nie wracam :)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 7:07 pm   

dla mnie takie narozniki na pewno nie sa dodatkowa ozdoba, nie wiem, jak dla innych..
a dzisiaj kupilam tubke kleju Velpon (sklep Matejko rog Wieckowskiego i Zachodniej) za niecale 9 zlotych.. wczesniej uzywalam Velponu w sprayu, ale jest znacznie drozszy, bede testowac ten i zdam relacje..
_________________
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 07, 2008 8:00 am   

A ja wlasnie znalazlem cos takiego na allegro, spory wybor no i sklepik w lodzi. Musze sie tam wybrac zobaczyc na zywo jak te albumy wygladaja.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=4410279
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 9:47 am   

Odświeżę temat.

A może pochwaliłybyście się swoimi albumami ślubnymi, oczywiście tymi robionymi ręcznie.

Nadszedł czas uporządkowania stery ślubnych zdjęć, ale mam wrażenie że żadne dostępne w sprzedaży albumy nie są dość uroczyste. Najlepsze byłyby chyba te w starym stylu, z wklejanymi zdjęciami.

Wg Was:
- lepsze są te z ciemnymi stronami, ecri, czy białymi ?
- jaka jest najlepsza wielkość zdjęcia do albumu ślubnego, i czy wywoływać je z białym wykończeniem po bokach (taką "białą ramką")?
_________________

 
 
aapsik 

Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 39
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:55 am   

aggar najładniej zdjęcia prezentują się na czarnych stronach i tylko jedno zdjęcie na środku strony, dookoła powinno zostać odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Z białymi marginesami dobrze wygląda reportaż natomiast studyjne i plenerowe nie koniecznie . I jeszcze jedno, duże formaty (20x30) nie powinny mieć marginesów.
Co do albumów bardzo różnią się jakością. Te porządne mają sztywne strony z dobrej jakości papieru.
Jestem mądra mądrością mojego fotografa (specjalnie zaczerpnęłam u źródła) :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl