Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża
Autor Wiadomość
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 12:11 pm   Kościół Podwyższenia ?więtego Krzyża

Macie jakieś doświadczenia? Byłyście może tam kiedyś na ślubie lub miałyście tam własny? Jak było?
_________________
 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 04, 2005 8:50 pm   

witajcie. My niedawno poszliśmy do księdza rozmawiac co "z nami zrobic" bo przegapiliśmy nauki a więcej ich w tym kościele nie bedzie. Ksiadz Wiesław był bardzo miły. Dał nam ksiązeczke do przeczytania i kiedy przyjdziemy z papierkami to mamy z nim porozmawiać na temat przeczytanej lektury. Co do cen to do końca nic nie wiadomo. Plotki chdziły ze w tym kosciele to przeginają i chcą 900 zł więc byłam gotowa rzucić to wszystko i szukać nowego albo poprzestac na cywilnym. W rozmowie z ksiedzem wydusiliśmy z niego informacje choć wcale nie chciał powiedziec - 400 zł. Z tego co się dowiaduje o tym kościele i o księdzach to chyab go raczej nie polecam! Mimo tego ze jest barrdzo ładny! Zobaczymy po moim ślubie to wtedy podziele się doświadczeniem!
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 5:06 pm   

Ja równiez prosze o dopisanie do listy :) ?lubujemy w kościele ?więtego Krzyża na Sienkiewicza, podobnie jak mmichalina i mia :)

mmichalina, My tez trafilismy na ksiedza Wiesława i tez był szalenie miły dla Nas, stwierdził, że poniewaz ja mam dyplom ukończenia katechezy na poziomie szkoły średniej, a znał ksiedza u którego mój Miś chodził w liceum na religie to od Niego wystarczy mu świadectwo maturalne... a już sie balismy, że trzeba będzie iść na te nauki, a dla nas to jednak spory kłopot. O ceny na razie nie pytaliśmy... jedyne co nas troszke zasmuciło, to to, że podobno proboszcz nie pozwala dekorować kościoła... Tylko kościelna dekoracja przy ołtarzu i klęcznikach... no ale sam kościółek jest sam w sobie taki ładny, że myśle, że jakoś to przeżyjemy :D
_________________

 
 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 6:10 pm   

no to macie farta.... jak zerkam na tą książeczke to mnie odrzuca, ale lepsze to niż chodzenie na zajecia. To też byłby dla nas problem! Też słyszałam, ze nie można dekorować kościoła. A raz też słyszałam że za dywan trzeba płacić a jak nie zapłacisz to Ci go złożą przed samym ślubem..hehe....
Daj znać jak będziesz znała ceny.

Pozdrawiam
(juz o rok starsza mmichalina)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:05 pm   

Kochani, a ja z calego serca polecam Kościół Podwyższenia ?więtego Krzyża i księdza Wiesława Kamińskiego (ma dyżury w kancelarii w piątek). Kościół jest piękny, choć może troszkę ciemny, pięknie udekorowany na ślub przez jedną z sióstr, a ksiądz Kamiński jet perłą wśród księży i mogę go polecać każdemu. Jego kazanie było krótkie, piękne i trafiające prosto do serca, na temat, bez zbędnych dygresji, nawet okraszone dowcipem :) Nigdy nie zapomina co powiedział i praktycznie zawsze pamięta Młodych :)
_________________

 
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 6:16 pm   

a czy jest ktos na forum kto w ostatnim czasie mial w tym kosciele slub?
i moglby mi powiedziec z jakimi kosztami trzeba sie liczyc w tej parafii?

pozdrawiam
 
 
madzia83 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 11:26 am   

witaj fiona ja bede miec slub w tej parafii:) jak narazie ksiadz o kosztach zbytnio niemowil ale zazartowal sobie i powiedzial mojemu narzeczonemu ze "slub kosztuje tyle ile jest warta dla pana narzeczona" :D narazie o wystroj kosciola sie niepytalismy bo slub mamy dopiero 27 pazdziernika pordrawiam wszystkich ;)
_________________


nasz dzień :) 27 października 2007
 
 
ania_i_slawko 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 11:54 am   

Hej Dziewczyny!
Ja równiez będe miala ślub w tym kościele. Wczoraj daliśmy na zapowiedzi 50 PLN, a slub ma kosztowac 400 PLN, jeśli nas na to stać ( tak powiedział ksiądz). Atmosfera byla spokoja i miła. Zasmuciło mnie tylko to, że nie mozna wystawic sztucznych dekoracji kwiatowych, tylko żywe i to co wystawimy ma pozostać w kościele. ksiądz uzasadnił to tak, że on nie chce, żeby ktoraś para mloda nie była smutna, że nie stac ich na taką dekorację i zeby szumu i zamiesania nie bylo w kosciele. Z jednej strony ma racje ale z drugiej strony to przeciez wszyscy wiemy ze firma po naszym slubie wszystko sprzatniei para po nas nic nie zobaczy. Ja z moim Kochaniem bedziemy starac sie zorganizowac cos ze swiezych kwiatów. Pozdrawiam
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 10:50 pm   

wielkie dzieki za informacje :)

a dowiadywaliscie sie juz jak z organista, koscielnym?

a kiedy macie swoj slub?

pozdrawiam
serdecznie
 
 
ania_i_slawko 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Łódz
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 12:22 pm   

Nie ma sprawy!
Nasz slub odbędzie się 18 sierpnia 2007! Juz nie moge sie doczekac :)
Jesli chodzi o organiste to wydaje mi sie ze trzeba juz samemu sie z nim dogadywac i jemu placi sie podobno 80 PLn (tyle placila moja znajoma w lutym).
Co do koscielnego to nie wiem czy trzeba cos z nim zalatwiac - pewnie sie jeszcze dowiemy. Pozdrawiam
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 5:56 pm   

witaj Aniu

dziekuje za informacje

fajnie miec jakies wiesci

pozdrawiam
Ania
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 11:10 am   

Z okresu kiedy ja brałam ślub:
:arrow: ślub nie kosztował ileś tam, tylko co łaska
:arrow: organistka 80 PLN, u Nasdodatkowo grał mój kuzyn na skrzypcach i nie było problemu :)
:arrow: kościelny był "wliczony w cenę" :)
:arrow: dekorację zrobiła Nam jedna z tamtejszych sióstr, uzgadnialiśmy ją z innymi Parami Młodymi z tego dnia i zapłaciliśmy niewiele, choc teraz nie pamiętam ile, co do firm dekoratorskich, to proboszcz jest przeciwny, bo za dużo zamieszania (faktem jest, że między ślubami jest zwykle mało czasu i robi się straszne zamieszanie)
_________________

 
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 10:55 pm   

co taka cisza?

dziewczyny jak wasze przygotowania?

pozdrawiam
 
 
Kasjana 


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 12:00 pm   

Dziewczyny opowiedzcie jak już będziecie po wszystkich oplatach i ile was to ostatecznie wyniosło. Ja mam w tym kościele 24 maja 2008 i jakoś nie mam ochoty iść jeszcze zaklepywać terminum (choć mój P. zaczyna mnie już cisnąć i twierdzi, że już powinniśmy iść do księdza). Ile wcześniej wy zgłosiłyście się do księdza? Z tego co przeczytałam na forum to opaty nie są wygórowane (moje dwie znajome dały ostatnio po 1200 zaślub), ale wolała bym żebyście mi to potwierdziły jak już bedziecie po wszytskich opłatach no i oczywiscie po ślubie.
Pozdrawiam
_________________
Kasjana
 
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 1:17 pm   

jezeli chodzi o termin to my bylismy na poczatku maja po tych wolnych chyba 7 na termin wrzesniowy dokladnie 29 i wtedy do wyboru byly dwie godziny 17.30 i 20.00

oplaty jakie do tej pory mielismy to 50zl za moje zapowiedzi, narzeczony jest z innej parafi i tam tez dalismy 50
dzis rozmawialam z pania organistka za slub 30min taki bez mszy ze standardowym repertuarem powiedziala ze oplata 70zl

z ksiedzem rozmawialismy co do ofiary za slub, byl bardzo mily i powiedzial ze co laska tyle ile uwazamy tyle damy

jesli chodzi o koscielnego to jeszcze nie wiem, bo zapomnialam sie zapytac ale zrobie to 24 wrzesnia jak bede w kancelarii dopelniac ostatnich formalnosci

mam nadzieje ze komus pomoga te informacje

pozdrawiam

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2007 7:18 am ]
podsumowujac

zapowiedzi 50 od osoby (narzeczony inna parafia)
organistka za slub bez maszy, stadardowy repertuar 70
ofiara dla ksiedza co laska
koscielny wliczony
dodatkowej dekoracji nie chcielismy wystarczy nam to co przygotuja

pozdrawiam

ps atmosfera w kancelarii bardzo mila, jezeli slub bedzie w takiej samej i z takim samym profesinalizmem bede bardzo zadowolona
 
 
Aniaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 10:15 am   

My mamy śłub w tym kościele 06.09.2008.
Niestety oboje z narzeczonym nie jestesmy z tej parafii i nie do końca znamy tamtych księży. Zalezaloby nam na naprawde fajnym slubie takim zarowno trafiajacym do serca ale jednoczesnie nie jakim smutnym tylko w miare "z jajem" jesli mozna tak powiedziec o mszy slubnej :) Moglybyscie nam polecic jakiegos fajnego ksiedza? Dziewczyny mówiły o ks. Wieslawie Kaminskim. Czy nadal jest w kancelarii w piatki i jak go mozna rozpoznac jakbym chciala pojsc na slub i sie zorientowac?
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 11:37 am   

Witam,

my mamy ślub w tym kościele 25.10.08. przy czym ślubu będzie nam udzielał ksiądz Turek, który jest znajomym mojej mum (za 6,5 m-ca napiszę, jak było :) )
w każdym razie zastanawialam sie wczoraj, czy jest tam wystarczajaco duzo miejsc parkingowych, szkoda, że nie można na okoliczność slubu otworzyc tego pieknego placu przy kosciele

a tak poza to nasz ksiadz takze nie robil problemow z naukami przedmalezniskimi - da nam jakas ksiazeczke i wsio :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 8:51 am   

Aniaa napisał/a:
Dziewczyny mówiły o ks. Wieslawie Kaminskim. Czy nadal jest w kancelarii w piatki i jak go mozna rozpoznac jakbym chciala pojsc na slub i sie zorientowac?


Wiem, że nadal pracuje, bo iedawno chrzcił Nam córcię :) Czy jest w piątki, nie wiem, ale wystarczy zadzwonić do kancelarii i sie spytać :) Jak go poznać - tu masz zdjęcie
_________________

 
 
 
Aniaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 11:41 am   

Nam ślubu będzie udzielał ks. Zieliński bardzo miły był dla nas i okazało się że jest przyjacielem mojej mamy przyjaciółki. Z kursem przedmałżeńskim też nie robił nam problemów, wystarczyło, że mamy z liceum :)
Mam tylko pytanie do bardziej zorientowanych. Ostatnio w sobotę poszliśmy z narzeczonym zobaczyć jak wygląda ślub w tej parafii i powiem szczerze że byłam zawiedziona dekoracją, a raczej jej brakiem!! Nie było nic poza dywanem. Ksiądz nam mówił że jest dekoracja ogólna dla wszystkich ale tam nie było nic tylko ten dywan i jakieś kwiaty na ołtarzu takie jak zawsze są na ołtarzach. Chciaabzm miec ładnie udekorowany Kościół skromnie ale ładnie, żeby było widać że to ślub. Co mam robić, skoro ksiądz od razu nam powiedział że firma dekoratorska odpada bo zakonnica robi wszystko. Proszę o odpowiedź!!!
_________________

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 12:35 pm   

No niestety ksiądz miał rację. Tamtejszy proboszcz nie chce słyszeć o jakichkolwiek firmach dekoratorskich, toleruje tylko te dekoracje, które robią zakonnice. Jedynym wyjściem jest próba dogadania się z siosrą dekorującą kościół i innymi parami młodymi biorącymi ślub tego dnia, a nawet wtedy nie wiem, czy uda się cos więcej, niż dekoracja przy ołtarzu i na klęczniku.
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 2:01 pm   

my własnie w tamten czwartek byliśmy u naszego księdza Turka, który tylko potwierdził to, co wcześniej wyczytałam na forum, czyli, że jedyna dopuszczalna dekoracja to taka robiona przez siostrę zakonną, z tego co wiem, sprawa wygląda tak, że jedzie się z siostrą kilka dni przed ślubem na giełdę kwiatową kupić kwiaty, z któych ona następnie robi dekoracje, które zostają w kościele, ale czy są jakieś "obostrzenia" co do tego, gdzie i ile tych kwiatów ma być nie wiem, wiem jedynie, że tego samego dnia ilu bierze inna para, więc myślę, że się z nimi skontaktuejmy i podzielimy kosztami

natomiast nadal fascynuje mnie kwestia opłaty za ślub w tym kościele, nasz ksiądz wypowiedział się baardzo enigmatycznie i póki co niewiele na ten temat wiem ;-)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 2:50 pm   

Za moich czasów było co łaska :) Ponieważ ksiądz Kamiński poszedł Nam bardzo na rękę, a wcześniejsłyszeliśmy o kłopotach finasowych związanych z obiadami dla dzieci to daliśmy 500 zł. I nikt się nie krzywił, że mało :) Plus organiska o ile dorze pamiętam 100 zł i kościelny 50 :)
_________________

 
 
 
Aniaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 8:03 pm   

Nam ksiadz powiedzial ze skoro stac nas na wesele i stroje itp to z 500 zl. mozemy dac na kosciol
_________________

 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 11:30 pm   

justinaa napisał/a:
my mamy ślub w tym kościele 25.10.08. przy czym ślubu będzie nam udzielał ksiądz Turek, który jest znajomym mojej mum (za 6,5 m-ca napiszę, jak było :))


Ooo to ja czekam, bo ja też chciałabym mieć ślub z księdzem Turkiem :)

Co do dekoracji, to trochę się przestraszyłam, ale trudno, będę tak długo mordować tę zakonnicę, aż kościół będzie wyglądał tak, jak chcemy ;)))

PS. Czy da się coś zrobić z tym rozjeżdżającym się ekranem?
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 11:40 pm   

No właśnie :?: :?: :?: Ekran działa na nasze nerwy. Ja też będę męczyć zakonnicę o dekorację. Nie popuszczę. :zly:
_________________


Ostatnio zmieniony przez izunia_82 Czw Lip 17, 2008 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
shi-ann 

Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 8:16 am   

Byłam wczoraj obejrzeć ten kościół. Trafiłam akurat na ślub i... kościółbył udekorowany. Klęcznik, ołtarz, krzesła młodych i świadków oraz dekoracje tkaninowe (organza czy coś) przy ławkach. Wydaje mi się, że za te dekoracje odpowiadała siostra a nie firma dekoratorska...

Kościół bardzo mi się spodobał. Jest jasny w środku, chyba niedawno malowany.
Minusy to:
:arrow: brak schodów
:arrow: bardzo mało miejsca na zaparkowanie samochodów

Dla bardzo dociekliwych jest około 120-140 miejsc siedzących. Po 15 ławek po każdej stronie, swobodnie siadają 4 osoby na jednej ławce.

My pewnie zdecydujemy się na ślub w tej parafii. Po niedzieli wybieramy się do kancelarii to napiszę więcej.
_________________
Lepiej brać drzewo do lasu, niż zbierać chrust.
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 1:31 pm   

My braliśmy ślub w tym kościele i jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Jest przestronny i był bardzo ładnie udekorowany. Mój mąż za zapowiedzi płacił 40zł, a za cały ślub zapłaciliśmy 350zł. I są bardzo mili księża. Polecam. :)
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 3:04 pm   

my także mieliśmy ślub w tym kościele i było bardzo ładnie :)
za ślub zapłaciliśmy 450 zł plus 100 zł organistce, dekorację w kościele zrobiła siostra i wyszło jej to bardzo ładnie, my jedynie zakupiliśmy kwaity na giełdzie, 3 opakowania po 25 sztuk frezji w różnych kolorach, do tego trochę "zieleniny" i organtynę i wyniosło nas to raptem 170 zł więc myślę, że nieźle

a no i jak dla mnie plusem tego kościoła jest to, że nie jest taki bardz oblegany - przed nami ani po nas nie było ślubu więc tym bardziej czuliśmy się wyjątkowi

a jeśli chodzi o księdza to my polecamy księdza Turka, jest bardz wyluzowany i fajnie potrafił rozluźnić napięcie w czasie ceremonii
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 3:41 pm   

Justinaa a po Was ksiądz wychodził na środek jak szliście do ołtarza :?: Bo ja jak szłam z tatą to ksiądz wyszedł po nas. Tylko, że my mieliśmy księdza Wiesława.
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 4:03 pm   

po nas ksiądz nie wyszedł, mówił, że probosz się na to za bardzo nie godzi, że to taki amerykański zwyczaj i nie ma związku z naszą tradycją, więc szliśmy sami, ze świadkami do samego ołtarza
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 4:11 pm   

Dla nas to był szok, że ksiądz wyszedł bo nie było to zaplanowane. I podobno o to była kłótnia z proboszczem, że ksiądz wprowadza nowe zwyczaje.
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 6:38 pm   

ano właśnie czyli w tej parafii tak po prostu jest a Wasz ksiądz ładnie się zachował :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 6:43 pm   

Też mi się to podobało. Najlepszy był mój mąż bo zaczął wymachiwać rękoma i gadać do świadków o co chodzi. Dopiero na płycie to zobaczyłam, myślałam, że padnę ze śmiechu. :)
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 6:45 pm   

hehe no to rzeczywiście śmiesznie musialo wyglądać :)
a swoją drogą dość szybko mieliście film ;)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 6:54 pm   

Bo strasznie męczyliśmy kamerzystę i chyba miał nas już dość.
_________________


 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 3:01 pm   

My też dołączamy do grona biorących ślub w tym kościele, termin zarezerwowany na 17.07.2010 godz.19. Jutro idziemy poprosić księdza Turka, aby nam udzielił ślubu :)
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 3:54 pm   

nam ślubu też udzielał ksiądz Turek :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
katkrys 


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 6:03 pm   

A ten "osławiony"ksiądz Turek to ma jakieś imię?bo planujemy tam slub i już rozmawialiśmy z jakimś księdzem......ale mam tylko imię!
_________________
 
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 6:11 pm   

Ksiądz Piotr Turek :smile:
_________________
 
 
Kamelija 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 7:45 pm   

Widzę, że ksiądz Turek jest rozchwytywany :lol: My też poprosimy go o udzielenie nam ślubu. Z resztą to z nim załatwialiśmy wszystko w kościele. Bardzo miły człowiek :)
_________________
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:08 pm   

I bez obrazy dla księdza Turka, ale zachłanny na kasę i mało sympatyczny :evil: . Nam ślubu udzielał ksiądz Kamiński i potwierdzam słowa Pusiak. A, dopiero teraz znalazłam posta shi-ann z 21.09.2008r. i mogę potwierdzić, że kościół nie dekorowała siostra, ale firma dekoratorska od pary, która miała ślub po nas o 18.
_________________


Ostatnio zmieniony przez izunia_82 Sro Kwi 29, 2009 10:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 7:49 am   

izunia_82 napisał/a:
kościół nie dekorowała siostra, ale firma dekoratorska od pary


Oooo, czyzby proboszcz zmiękł :?: Za moich czasów nie było to mozliwe :)
_________________

 
 
 
katkrys 


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:59 am   

No ja właśnie się zdecyduję na ten Kościół chyba bo i tak to jest moja parafia-przez to że moi rodzice się przeprowadzili,bo pierwotnie chciałam u Jezuitów(bo przez 25 lat była to moja parafia i wszystkie papiery mam tam i jakiś sentyment taki był....) ale po tym jak nas potraktowano właśnie u Jezuitów(szczegóły w temacie kiedy zarezerwować termin w Kościele?)i moja Mama biegiem leciała rezerwować termin do "Krzyża"bo ja w Wawie a Ksiądz od jezuitów zadzwonił do mnie z "nowiną".To tak to przecież tylko od Jezuitów papiery wezmę i już reszta rzeczy będzie w parafii załatwiana i zgoda odejdzie i zapowiedzi tylko już w parafii ??bo tam gdzie się bierze papiery to już nie trzeba dawać na zapowiedzi?Moja Mama zapisała Nas wczoraj u Księdza Pawła i powiedziała,że był fajny....sama nie wiem,bo w Łodzi dopiero będę pod koniec maja to wtedy tam wejdziemy żeby sami jeszcze tam pójść i pogadać.....
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 10:07 am   

katkrys napisał/a:
To tak to przecież tylko od Jezuitów papiery wezmę i już reszta rzeczy będzie w parafii załatwiana i zgoda odejdzie i zapowiedzi tylko już w parafii ??bo tam gdzie się bierze papiery to już nie trzeba dawać na zapowiedzi?

Jakie papiery? Te, o których piszesz wyżej?
katkrys napisał/a:
przez 25 lat była to moja parafia i wszystkie papiery mam tam

Jeśli będziesz brać ślub w swojej parafii (a jest nią teraz Podw. Św. Krzyża) to nie dostarczasz żadnych papierów z poprzedniej parafii. Potrzebujesz tylko akt chrztu z parafii, w której byłaś chrzczona - na nim będzie adnotacja o bierzmowaniu.

A zapowiedzi dajesz tylko w obecnej parafii swojej + parafii narzeczonego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
katkrys 


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 10:30 am   

No, tak bo ja mam u Jezuitów wszystko od chrztu począwszy......także tam tylko już odpis wezmę i do "Krzyża" pędem i już tam tylko wszystko......No i zapowiedzi jeszcze u mojego M. w parafii.............
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 6:58 pm   

Zwolnił się termin 12 września 2009. Po szczegóły prosze pisać do użytkownika George

George napisał/a:
Witam,

Mamy z narzeczoną już wszystko przygotowane na ślub 12 września 2009 - sala, muzyka, zdjęcia itp. Niestety musimy przełożyć termin, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany możemy go Wam oddać.

Zainteresowanych szczegółami proszę o kontakt - m_stepczynski@o2.pl
_________________

 
 
 
katkrys 


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 10:45 am   

Pomocy Dziewczyny!!!!!
Jeżeli posiadacie zdjęcia z Kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża ze środka to błagam o wysłanie mi ich na maila bo mój M. go nie widział w środku a chciałby rzucić okiem bo nie wiadomo kiedy teraz w Łodzi będziemy......RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!! :(
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 1:31 pm   

Prześle z domu :)
_________________

 
 
 
katkrys 


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 3:49 pm   

Pusiak,czekam,czekam,czekam........!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 5:18 pm ]
I nadal czekam..........
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 5:59 pm   

katkrys, proszę i przepraszam, że nie wczoraj...













_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl