Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki ślub?

Jaki ?lub brali?cie lub we?miecie?
konkordatowy
78%
 78%  [ 307 ]
tylko ko?cielny
3%
 3%  [ 15 ]
tylko cywilny
12%
 12%  [ 50 ]
cywilny i ko?cielny (oddzielnie)
4%
 4%  [ 19 ]
Głosowań: 371
Wszystkich Głosów: 391

Autor Wiadomość
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 7:05 pm   

My zobaczymy-jeśli wcześniej będziemy chcieli wziąć kredyt na mieszkanie to weźmiemy cywilny jeszcze przed kościelnym.A jeśli nie to 7.08.2010 konkordatowy
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 8:41 pm   

niesia2708 - a co za różnica z tym kredytem?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 9:17 pm   

Nieprawda.
Liczą się zarobki wszystkich wnioskodawców (nie muszą być spokrewnieni) oraz faktyczna liczba osób na utrzymaniu.
Jeśli nie jesteście małżeństwem, mieszkacie razem, nie macie dzieci i kredyt bierzecie razem to liczą się wasze zarobki minus koszty utrzymania rodziny 2 osobowej (konkretne sumy w bankach) minus wszystkie obciążenia, jakie posiadacie. I czy będziecie małżeństwem czy nie liczy się tak samo.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 9:23 pm   

Dzięki za podpowiedź.Szczerze mówiąc jeszcze się tym tematem bardzo nie interesowałam :) Bo nie pojęliśmy jeszcze decyzji gdzie będziemy mieszkać po ślubie (czy stawiamy coś swojego czy wykańczamy piętro u moich rodziców) a poza tym jeszcze co najmniej rok będę mieszkała w Łodzi.
_________________

 
 
 
ewex 
aniołek i diabołek


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 12:09 am   

My bierzemy ślub cywilny już 30.08.2008 :) i za dwa lata kościelny. Sprawy finansowe nie pozwoliły nam na wielkie wesele w tym roku a że bardzo chcieliśmy być już małżeństwem postanowiliśmy wziąć ślub cywilny :) i poczekać na lepsze czasy :) może uda nam się odłożyć trochę kaski......... nie no na pewno nam się uda! :)

ślub kościelny i cudowne wielkie wesele od zawsze były naszym wielkim marzeniem więc zrobimy wszystko aby do nich doszło :)

ale na razie przed nami ślub cywilny i małe przyjęcie w domku dla najbliższych :) mam nadzieję że wszystko potoczy się po naszej myśli :) !
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 11:55 am   

Konkordatowy :smile:
_________________

 
 
aniaz 

Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 10:22 pm   

Ja bym chciała tylko kościelny. Bardziej chodzi mi o symboliczne zaślubienie niż prawne, ze wszytkimi jego konsekwencjami.
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 12:47 pm   

konkordatowy:)
_________________
 
 
 
alexaw 

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Gru 2008
Posty: 25
Skąd: ...
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 11:46 am   

Konkordatowy i całe szczęście bo jeździć jeszcze w tym dniu do Urzędu Cywilnego i przebierać się dwa razy to dla mnie niepotrzebny balast
_________________
alexaw
 
 
meam 

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 3:30 am   

Tylko cywilny i nigdy w życiu kościelnego :-)
_________________
 
 
rajeczka 

Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 309
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2009 10:06 pm   

konkordatowy rowniez..:) jeden stres :)
_________________
 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2009 10:11 pm   

Tak, tak my też konkordatowy oczywiście :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 8:24 am   

My bierzemy konkordatowy:)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 9:11 am   

My bierzemy najpierw cywilny a 3 miesiące później kościelny :) .
_________________
 
 
Margot 

Wiek: 45
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 9:39 pm   

konkordatowy
_________________




Pozdrawiam gorąco Gość !!
 
 
milijka24 


Dołączyła: 15 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:35 am   

meam napisał/a:
Tylko cywilny i nigdy w życiu kościelnego :-)

również mogę sie pod tym podpisać
_________________

 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:42 am   

Konkordat:)
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 12:43 pm   

Cywilny już wzięty ;) czekamy na kościelny - fajne rozwiązanie w przypadku osób mieszkających w znacząco oddalonych od siebie miejscowości :)
 
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:39 am   

martitka napisał/a:
Cywilny już wzięty czekamy na kościelny


My jesteśmy w takiej samej sytuacji.
_________________
 
 
joannakarolina 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:09 pm   

Oczywiście konkordatowy :)
_________________
Pozdrawiam
Asia




===> 19.06.2010 r. ;)
 
 
Butterfly84 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 5:46 pm   

Konkordatowy :)
_________________

 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 3:15 pm   

Konkordatowy :D
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 4:11 pm   

Generalnie to konkordatowy ,ale... ja sie jeszcze zastanawiam jak będzie z mieszkaniem, czy kredyt będziemy musieli brać przed ślubem- to wtedy cywilny ,a jak nie to konkordatowy tylko :) . A różnica polega na tym ,ze tylko po ślubie dostaje się kredyt z pomocą od państwa.
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 5:16 pm   

Cytat:
Generalnie to konkordatowy ,ale... ja sie jeszcze zastanawiam jak będzie z mieszkaniem, czy kredyt będziemy musieli brać przed ślubem- to wtedy cywilny ,a jak nie to konkordatowy tylko :) . A różnica polega na tym ,ze tylko po ślubie dostaje się kredyt z pomocą od państwa.
dokładnie o tym samym myślimy, że jak będzie konieczność o kredycie z pomocą państwa i będzie potrzebny przed ślubem, więc może wiosną by był cywilny, ale zobaczymy jak to tam wyjdzie :)
_________________
 
 
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 6:39 pm   

Konkordatowy:)
_________________


 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 8:16 pm   

No cóż...był cywilny :) :) I czekamy na kościelny :smile: :smile:
_________________

 
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 2:50 pm   

My zastanawiamy się nad cywilnym i kościelnym osobno (w kilkudniowym odstępie). Cywilny byłby tylko dla nas, rodziców i naszych sióstr -bez naciągania gości na dodatkowe kwiaty, prezenty, przejazdy.

PS. Nie jest możliwy tylko i wyłącznie ślub kościelny. Pytałam osobę, która miała zajęcia z prawa kanonicznego. Ksiądz nie udzieli ślubu parze, która nie ma ślubu cywilnego.
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 2:56 pm   

pestka napisał/a:
PS. Nie jest możliwy tylko i wyłącznie ślub kościelny. Pytałam osobę, która miała zajęcia z prawa kanonicznego. Ksiądz nie udzieli ślubu parze, która nie ma ślubu cywilnego.

a to nie jest właśnie ślub konkordatowy??, jeśli bierze się tylko jeden ślub w kościele...
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:10 pm   

pestka napisał/a:
My zastanawiamy się nad cywilnym i kościelnym osobno (w kilkudniowym odstępie). Cywilny byłby tylko dla nas, rodziców i naszych sióstr -bez naciągania gości na dodatkowe kwiaty, prezenty, przejazdy.

Nie bardzo rozumiem ten kilkudniowy odstęp... Jeśli nie chcecie nikogo naciągać na dodatkowe koszty, to czemu nie weźmiecie po prostu ślubu konkordatowego? Te kilka dni chyba Was nie zbawi :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:11 pm   

owieczka napisał/a:
a to nie jest właśnie ślub konkordatowy??, jeśli bierze się tylko jeden ślub w kościele...


Ślub konkordatowy to 2 w 1 - ślub kościelny (przysięga przed Bogiem) + ślub cywilny (czyli umowa cywilno-prawna). Przy ślubie konkordatowym w kościele (zakrystii itp) podpisuje się te dokumenty, które podpisałoby się w USC.

Ja zamierzam wziąć ślub cywilny i kościelny osobno. Czyli w kościele nie będę już podpisywała żadnych dokumentów.

Możliwe jest wzięcie 1.ślubu konkordatowego, 2.tylko ślubu cywilnego lub 3.ślubu cywilnego a potem ślubu kościelnego. Nie można jednak wziąć tylko ślubu kościelnego. Jest to niezgodne z prawem kanonicznym i żaden ksiądz nie udzieli ślubu kościelnego (nie mylić z konkordatowym) parze, która nie ma ślubu cywilnego.

Dlatego ankieta moim zdaniem jest myląca.
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:13 pm   

konkordatowy :)
_________________
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:19 pm   

ava napisał/a:

Nie bardzo rozumiem ten kilkudniowy odstęp... Jeśli nie chcecie nikogo naciągać na dodatkowe koszty, to czemu nie weźmiecie po prostu ślubu konkordatowego? Te kilka dni chyba Was nie zbawi :roll:


Przede wszystkim dlatego, że podpisywanie dokumentów w mojej parafii nie jest uroczyste. Jako, że nie ma jeszcze wybudowanej plebanii ani rozsądnej kancelarii parafialnej, moja siostra i jej (wtedy jeszcze) narzeczony podpisywali dokumenty w małej salce parafialnej, w przybudówce przy kościele. Do tego na kilka dni przed ślubem, przy okazji ustalania szczegółów ślubu (dekoracji, muzyki itp.)

Postanowiłam wtedy, że mojemu podpisywaniu dokumentów będzie towarzyszyć uroczysta tmosfera. ;)

Kilkudniowy odstęp dlatego, że nie chcę zbyt długo czekać na slub kościelny (i zastanawiać się czy wolno mi już nosić obrączkę czy powinnam jeszcze zaczekać), a myślę, że ogarnięcie dwóch ślubów jednego dnia jest ponad moje siły (i nerwy) :)
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:24 pm   

pestka napisał/a:
podpisywali dokumenty w małej salce parafialnej, w przybudówce przy kościele

Ale przecież wszędzie chyba tak jest, to podpisywanie nie jest jakoś niewiadomo jak celebrowane.
Za to przysięga małżeńska (słowna) jak najbardziej.
Naprawdę to dziwne, że aż tak bardzo Ci zależy na "uroczystym" podpisywaniu, kiedy tak naprawdę można wszystko za jednym zamachem zrobić :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
Ostatnio zmieniony przez Debussy Wto Lis 17, 2009 3:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:28 pm   

Nie sądzę by to było dziwne, że chcę dokumenty podpisać w uroczystej atmosferze i w ładnym otoczeniu. :o

Za to absolutnie nie zależy mi na załatwieniu wszystkiego "za jednym zamachem". Wprost przeciwnie.
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:32 pm   

pestka napisał/a:
owieczka napisał/a:
a to nie jest właśnie ślub konkordatowy??, jeśli bierze się tylko jeden ślub w kościele...

Możliwe jest wzięcie 1.ślubu konkordatowego, 2.tylko ślubu cywilnego lub 3.ślubu cywilnego a potem ślubu kościelnego. Nie można jednak wziąć tylko ślubu kościelnego. Jest to niezgodne z prawem kanonicznym i żaden ksiądz nie udzieli ślubu kościelnego (nie mylić z konkordatowym) parze, która nie ma ślubu cywilnego.

Oczywiście, że sam kościelny nie wchodzi w grę, bo brakuje wtedy umocowania prawnego. Może ja niedoczytałam, może Ty niesprecyzowałaś... teraz juz jasne.
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:33 pm   

pestka napisał/a:
Nie sądzę by to było dziwne, że chcę dokumenty podpisać w uroczystej atmosferze i w ładnym otoczeniu.

Dla mnie to dziwne. :o
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:34 pm   

pestka napisał/a:
Przede wszystkim dlatego, że podpisywanie dokumentów w mojej parafii nie jest uroczyste. Jako, że nie ma jeszcze wybudowanej plebanii ani rozsądnej kancelarii parafialnej, moja siostra i jej (wtedy jeszcze) narzeczony podpisywali dokumenty w małej salce parafialnej, w przybudówce przy kościele. Do tego na kilka dni przed ślubem, przy okazji ustalania szczegółów ślubu (dekoracji, muzyki itp.)

Postanowiłam wtedy, że mojemu podpisywaniu dokumentów będzie towarzyszyć uroczysta tmosfera. ;)

W wielu kościołach tak to wygląda, ale powiem szczerze, ze to podpisywanie dokumentów nie musi być dla mnie, aż takie uroczyste. Dla mnie najważniejsze jest ślubowanie mojemu Lubemu przed Bogiem. A papierki? Jak to w życiu... muszą być i tyle :wink:
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:37 pm   

pestka napisał/a:
Nie sądzę by to było dziwne, że chcę dokumenty podpisać w uroczystej atmosferze i w ładnym otoczeniu. :o

Wszystko zależy co dla kogo jest ważne. Skoro to dla Ciebie istotne to wybierz formę odstepu kilkudniowego.

Ja bym się na takie rozwiązanie nie zdecydowała... dokumenty były jednym z elementów ślubu konkordatowego... to w jaki sposób je podpisaliśmy i w jakiej atmosferze było uzależnione od klimatu, który sami sobie stworzyliśmy. Poza tym formuła ślubu cywilnego mi się nie podoba...

Zastanawiam się tylko nad jednym... czy zdążycie odebrać akty ślubu, aby wziąć ślub kościelny jeśli to ma być dosłownie kilka dni odstępu?
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:44 pm   

owieczka napisał/a:
Zastanawiam się tylko nad jednym... czy zdążycie odebrać akty ślubu, aby wziąć ślub kościelny jeśli to ma być dosłownie kilka dni odstępu?


Ano właśnie.. przecież czeka się ok 2 tygodni..
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
Ostatnio zmieniony przez Debussy Wto Lis 17, 2009 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 3:50 pm   

No właśnie. Kolejna rzecz do przemyślenia i ustalenia ;)
Chcieliśmy by było to kilka dni, ale może się okazać, że będzie to kilka tygodni.

Dla mnie dwie uroczystości (cywilna i kościelna) to dwie chwile wspomnień.
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 4:30 pm   

pestka napisał/a:
Nie sądzę by to było dziwne, że chcę dokumenty podpisać w uroczystej atmosferze i w ładnym otoczeniu. :o

Podpisywanie dokumentów "po cichu", w kancelarii parafialnej, także dla mnie nie było zbyt atrakcyjne, dlatego my podpisywaliśmy papierki na ołtarzu, pod koniec ceremonii ślubnej :) Nie myśleliście o takim rozwiązaniu?
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

Ostatnio zmieniony przez ava Wto Lis 17, 2009 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 4:41 pm   

ava napisał/a:
pestka napisał/a:
Nie sądzę by to było dziwne, że chcę dokumenty podpisać w uroczystej atmosferze i w ładnym otoczeniu. :o

Podpisywanie dokumentów "po cichu", w kancelarii parafialnej, także dla mnie nie było zbyt atrakcyjne, dlatego my podpisywaliśmy papierki na ołtarzu, pod koniec ceremonii ślubnej :) Nie myśleliście o takim rozwiązaniu?


Hmmm, bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie wiem czy wykonalne w naszej parafii, ale z pewnością się nad tym zastanowię. Dziękuję. :)
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 4:45 pm   

Taka forma podpisywania dokumentów jest bardzo często praktykowana w mojej parafii :) Ale wydaje mi się, że to zależy od księdza :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 1:07 pm   

My jak chyba większość będziemy mieli ślub konkordatowy.
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 8:47 pm   

My bierzemy konkordatowy. Nie było sensu w naszym przypadku oddzielania ślubu na dwie części. Doczekamy do maja. :)
_________________
 
 
Agnisia 

Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 11:03 am   

My bierzemy konkordatowy. Tak jak wcześniej pisaliście: 2 w 1 ale kreacja potrzebna tylko jedna.
_________________
 
 
klawdia 


Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 1:08 pm   

my najpierw ślub cywilny (względy mieszkaniowe), a za 1.5roku kościelny - jak już się wszystko uspokoi i poukłada
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 9:07 pm   

Oczywiście konkordatowy, a dokumenty przeciez można podpisac przy ołtarzu. moja kuzynka tam właśnie miała wydaje mi sie ze to fajne rozwiązanie
 
 
kasienka_78 


Dołączyła: 09 Sty 2010
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 9:58 pm   

My bierzemy ślub cywilny :)
_________________


 
 
aneta0901987 

Wiek: 36
Dołączyła: 16 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 5:02 am   

Napewno weźmiemy ślub konkordatowy:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl