Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłata za wydanie pozwolenia
Autor Wiadomość
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 12:07 pm   Opłata za wydanie pozwolenia

Czy zna może ktoś prawo czy jakiś przepis kościelny dotyczący kwoty jaką trzeba zapłacić za wydanie pozwolenia na wzięcie ślubu w inej parafii?
Ja poszłam do swojego proboszcza zapytać o pozwolenie a ten najpierw zapytał z jakiego powodu a później że będzie mnie to kosztowało dwa razy tyle. Jak zapytałam jak to to zaczął krzyczeć że ja to go perawa kościelnego nie będę uczyła!
Gdyby powiedził to normalnie to może i zostawiłabym to w spokoju ale nie będzie jakiś klecha na mnie krzyczał!!! :splash:
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 12:55 pm   

Wszytkie przepisy kosciola zawarte sa w kodeksie prawa kanonicznego. Niestety nie mam takowego wiec nie uraduje cie konkretnym kanonem, ale moze sprobuj znalesc cos w internecie albo poprostu kup.

Albo zadzwon do archidicezji lodzkiej i spytaj jak to jest. Powinni udzielic rzeczowej odpowiedzi.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 9:57 pm   

Tutaj znajdziesz Prawo kanoniczne: http://www.archidiecezja.lodz.pl/prawo.html

Ale o wysokościach opłat nigdzie nie jest napisane. :twisted:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 10:34 pm   

Mysle, ze takie szczegoly jak oplaty moga byc zawarte w rozporzadzeniach odpowiednich wladz.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 12:41 am   

W kościele rzymsko-katolickim nie ma żadnych opłat, wszystko jest "co łaska" (teoretycznie). Ale oczywiście tajemnicą poliszynela jest to że istnieje jednak nieoficjalny cennik opłat kościelnych. :twisted:
Np. za zapowiedzi mówi się że trzeba dać 50 zł w każdej parafii, a za odpis aktu chrztu 20 zł itp.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 12:59 am   

W takim razie wszystko zalezy od ksiedza i nie ma co szukac w przepisach.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 1:07 am   

Gniesiu - idźcie w takim razie do parafii narzeczonego. Ale jeśli będziesz musiała to jednak załatwiać u siebie to proponuję postraszyć proboszcza kurią, odwołaniem, jego robotą papierkową itp. Podobno skutkuje, tak mi mówili na naukach. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 12:07 pm   

Dziękuję za pomoc.
Właśnie chcemy iśc do parafii młodego i tam zapytać o pozwolenie. Powiem szczerze że jeżeli nawet będziemy musieli zapłacić tyle samo co i u mnie to i tak wolę tam. Za to jak nas potraktowano mnie tam już nie ujrzą.
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 6:10 pm   

u Klaretynów np. pozwolenie Najmilszej kosztowało 0 zł.
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 7:27 pm   

wiem ze w sw.Wojciechu kosztowalo to 1/3 ceny slubu. choc od ogolnej ceny 350zl, w przypadku mojej kolezanki dla równego rachunku policzono tylko 100zl. :wink: :lol:
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 11:35 am   

Mamy już pozwolenie. :banan: Daliśmy 50 zł a ksiądz się zdziwił, że dajemy teraz bo jeszcze na zapowiedzi przyjdziemy dać. Pomyśleliśmy, że teraz zabierać już nie będziemy bo głupio ale za to na zapowiedzi mniej damy :lol:
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 12:08 pm   

Ja się ostatnio pozytywnie zaskoczyłam, bo ksiadz z mojej rodzimej parafii nie wziął ani grosza i powiedział, że w prazencie na nową drogę życia... i takie tam
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 2:46 pm   

W parafii A pozwolenie również dostaliśmy za darmo :)
_________________

 
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 4:02 pm   

w mojej parafi w lodzi najpiew dostalam wyklad ze powinnam brac slub w swoim kosciele a pozniej ze bedzie mnie to kosztowac w takim razie 100 zl.

Powiedzialam ze sie zastanowie jeszcze i wyszlam


Pojechalismy do kosciola narzeczonego w Krakowie i dostalismy pozwolenie bez problemu
wyszlismy i na stoliku przy dzwiach byl koszyczek "na ofiare"
dalismy 10 zl :D i wszyscy bylismy zadowoleni
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 11:51 am   

u nas ksiądz jak tylko weszliśmy i powiedzielismy po co - pozwolenie
to powiedział ze to będzie kosztowało 50 zł.
ale że mielismy tylko 45 to tyle daliśmy.
_________________
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:21 pm   

Nas pozwolenie kosztowało 50zł - pobraliśmy dokument z parafii mojego P.
_________________
 
 
 
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:30 pm   

No to nie spadnijcie teraz z krzeseł dziewczyny!!!Ja właśnie jestem w kropce bo nie bierzemy ślubu w naszych parafiach tylko w sąsiedniej i ksiądz z mojej parafii zażyczył sobie 300zł!!!!!!!!za zapowiedzi i to pozwolenie!!!!!I co tu zrobić?Dodam , ze nie zamierzam tego zapłacić!
_________________
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:37 pm   

Daffodil napisał/a:
No to nie spadnijcie teraz z krzeseł dziewczyny!!!Ja właśnie jestem w kropce bo nie bierzemy ślubu w naszych parafiach tylko w sąsiedniej i ksiądz z mojej parafii zażyczył sobie 300zł!!!!!!!!za zapowiedzi i to pozwolenie!!!!!I co tu zrobić?Dodam , ze nie zamierzam tego zapłacić!


U mnie w parafii ksiądz też chciał tyle albo i jeszcze więcej za samą licencję i za zapowiedzi następną 100. Nie daliśmy. Po pozwolenie poszliśmy do parafii P. i daliśmy za nią 50 zł. (i to było dla nich dużo) a za zapowiedzi u mnie nic nie daliśmy bo chciał 100 albo nic bo się ambicją uniósł jak to określił. No to nie dostał nic.
Proponuję przejść się do parafii Twojej drugiej połówkie i tam zapytać.
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:38 pm   

Daffodil napisał/a:
No to nie spadnijcie teraz z krzeseł dziewczyny!!!Ja właśnie jestem w kropce bo nie bierzemy ślubu w naszych parafiach tylko w sąsiedniej i ksiądz z mojej parafii zażyczył sobie 300zł!!!!!!!!za zapowiedzi i to pozwolenie!!!!!I co tu zrobić?Dodam , ze nie zamierzam tego zapłacić!


To idźcie do drugiej parafii, ale 300 zł to już maaaaaksymalne przegięcie
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:39 pm   

poproś o to pozwolenie z parafii narzeczonego
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:45 pm   

Może i faktycznie pójdę za Waszą radą - tylko powiedzcie czu to że druga parafia jest w Wawie nie jest problemem?
_________________
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:48 pm   

Daffodil napisał/a:
druga parafia jest w Wawie nie jest problemem?


nie uważam, ze żadnym oprócz pokonania drogi do wawy nie pwoinno być żadnych kłopotów, a tam na pewno 300 zł nie zarządaja, ale ja bym jeszcze tutaj rozmawiała, nie wiem może jakoś powazniej inaczej nie wiem może nastraszyc kurią :?
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:49 pm   

według mnie nie ma to znaczenia pozwolenie jest albo z parafii młodej albo młodego, ale lepiej się dowiedzcie na 100% np. w parafii w której chcecie wziąć ślub
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:55 pm   

Daffodil napisał/a:
Może i faktycznie pójdę za Waszą radą - tylko powiedzcie czu to że druga parafia jest w Wawie nie jest problemem?


Nie jest to problem - my załatwilśmy pozwolenie w parafii A w Warszawie - za darmo :wink:
_________________

 
 
 
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 3:00 pm   

Super dziewczyny, dzięki wielkie!Dam znać jak poszło:)
_________________
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 4:37 pm   

Byłam dziś w swojej parafii po pozwolenie i zażądano 100 zł... cóż spróbujemy w parafii narzeczonego, może będzie taniej :roll:
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 10:05 am   

rorrim napisał/a:
Byłam dziś w swojej parafii po pozwolenie i zażądano 100 zł... cóż spróbujemy w parafii narzeczonego, może będzie taniej :roll:

JA tez starałam sie w Parafii Narzeczonego o pozwolenie. Jak narzeczony zapytał juz po otrzymaniu tego pozwolenia ile to kosztuje to ksiadz odpowiedział , ..."ze jego pieniadze nie intersuja" to moj T. dał 100 PLN.
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 12:24 pm   

Karmelciu i takie podejście jest wg mnie właściwe - dajemy tyle ile uważamy za słuszne, czyli co łaska.
A u mnie była sztywna stawka na dzień dobry i koniec dyskusji.

[ Dodano: Pon Sty 16, 2006 10:11 pm ]
No i mamy już pozwolenie otrzymane z parafii P.
Cena - "jeden uśmiech" :D
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 12:41 pm   

Sluchajcie to wam cos ciekawego powiem, w parafi mojej Kasi kolo Helenowka wcale nie chcieli jej pozwolic bo ksiedza rodzice nie przyjmowali, dobre nie? jakby miala na to jakis wplyw. Wiec poszlismy do moejej w Zgierzu, tam byl taki mlody ksiadz i on nam to zaczal wypisywac za darmo ale o cos sie poszedl zapytac innego ksiedza (dluzej w zawodzie chyba), tamten zaraz przylecial z tym mlodym i krzyknal ze to polowa oplaty za slub czyli 200,00, troche sie zdziwilismy jako ze w parafi w ktorej bierzemy slub powiedzial nam proboszcz ze to ok 50,00 i zeby wiecej nie dawac. Ja jako ksiegowy troche dociekliwy jestem w tych sprawach i sie zaczalem pytac, ze jakto, czemu tak duzo, co sie sklada na ta kwote, i ze proboszcz z innej parafi powiedzial nam cos innego. No wiec ksiedz sie bardzo wzburzyl, ze ich skarbowka rozlicza od parafianina i takie tam, ale jak poprosilem w takim razie fakture to przycichl, jednak ceny zmienic nie chcial, w tym momencie powiedzialem ze bardzo dziekujemy i inaczej zalatwimy to, napomknalem rowniez ze w Lagiewnikach nie potrzeba takich pozwolen w ogole i juz sie zabieralismy do wyjscia, ksiadz zeby ratowac sytuacje cos tam zaczal marudzic ze jak tak to w takim razie ile mozemy itp., po krotkiej licytacji doszlismy do 50 zl. Zgodzilismy sie na to bo lepiej niz 200, jeszcze bylo ciekawie bo ja w portfelu mialem tylko 100 i mi musieli reszty szukac, ale dali reszte i poszlismy.

Mowie wam po calym tym zajsciu i tym co tam widzialem to raczej albo dlugo mnie tam nie ujrza albo wcale. Ale jeszcze z zapowiedziami musze, tez sie bede targowal jak trzeba bedzie, trudno.

Pozdrawiam nie dajcie sie !! !
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 2:51 pm   

Fajna historia :roll:
Ale pokazuje dobitnie, że coś się dzieje "nie tak" w państwie kościelnym.
Jedni dają za darmo, inni co łaska, jeszcze inni mają na to "negocjowalną" stawkę... ech.
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 3:50 pm   

Zeby tylko to bylo nie tak to by bylo CUDOWNIE.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 9:04 pm   

Rorrim, gratuluję, że się udało bezboleśnie :graba:

Lukasz, gratuluję, że się udało... :roll:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:18 am   

Wasze wypowiedzi na ten temat bardzo mi sie przydaly. moja Siostra idzie jakos niedlugo rozmawiac z ksiedzem w mojej parafii.
uczulilam ja na temat 'oplaty'.
zobaczymy co z tego wyjdzie ...
_________________
 
 
tysia 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Cze 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 4:08 pm   

my wlasnie odebralismy pozwolenie. obydwoje jestesmy z tej samej parafii a bierzemy w innej. starsznie sie balam ale poszlo dobrze. ksiadz troche pokrecil nosem. powiedzial ze to bedzie kosztowalo nas 100-150 zl. powiedzialam ze mamy 100 bo tak nam powiedziala pani w 'sekretariacie', dalismy i poszlismy. :lol:
 
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 2:53 am   

Staranie się o pozwolenie jeszcze przede mną :/ Wiem na pewno, że będziemy to załatwiać w parafii narzeczonego, zresztą sam proboszcz z parafii gdzie będziemy brali ślub, polecił nam to załatwić w parafii, w której mamy lepsze układy ;)

A w związku z tematem mam jeszcze pytanie, czy to całe pozwolenie ma jakiś termin ważności, tak jak np. akt chrztu?
 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 9:53 am   

Cytat:
czy to całe pozwolenie ma jakiś termin ważności, tak jak np. akt chrztu?

Niestety nie pamiętam. My załatwialiśmy pozwolenie dopiero 5 tygodni przed ślubem. Kwotę jaką od nas chciał ksiądz za pozwolenie wpisałam w wątku Licencja - za ile Sorry za pomyłkę.
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 8:15 pm   

Ja za pozwolenie w parafii Podwyższenia Krzyża ?więtego dałam 50zł.
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 12:33 am   

Nam pani z kancelarii w naszej parafii(Przemienienia Pańskiego), powiedziała,że ofiara za wydanie pozwolenia jest dobrowolna, dałam więc 20 zł i starczyło.
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 12:58 pm   

mnie w moim kościele; więtej rodziny- pani powiedziała że 150zł- masakra. Moja mama bardzosię wkurzyła i zapytał" A co jak oni nie mają tyle pieniędzy" , a pani na to" tO po co chcą brać ślub w innej parafii, niech wezmą u nas A poza tym pani jest katoliczką i powinna wiedzieć żę kościół utzrymuje się z taki uroczystości jak śluby i pogrzeby. Jak państwu nie pasuje to proszę iść do parafii młodeo może będzie taniej"- Tak też zrobiliśmy . U mojego Kamila ksiądz powiedział co łaska więc za zapowiedzi i pozwolenia daliśmy 100 zł.
A odnośnie naszego kościoła to mama powiedziała że nie da im już nawet gorsza. Bo płaci tam jakies składki, daje na święta kaske i co? tak nas potwratowali... Szkoda słów.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 3:49 pm   

Mam takie pytanie. Może to głupio zabrzmi, ale co to są te pozwolenia? Bo szczerze pierwszy raz o czymś takim słyszę. Czy to jest opłata za ślub, żeby się odbył? Czy to jest w ogóle co innego? My mamy ślub we wrześniu tego roku i jak załatwialiśmy kościół to ksiądz mówił nam tylko o zapowiedziach i dokumentach jakie musimy dostarczyć i kiedy. A jak się pytaliśmy o koszta ślubu to powiedział, że o tym porozmawiamy w wakacje jak będziemy przynosić dokumenty. Więc dlatego nie bardzo rozumiem z tymi pozwoleniami.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 8:39 pm   

Pozwolenie jest potrzebne, gdy ślub odbywa się w innej parafii niż parafia Młodej czy Młodego. Bierze się je właśnie albo z parafii Młodej albo Młodego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 12:15 am   

ja dziś właśnie byłam w swojej parafii po pozwolenie. zapłaciłam 100 zł
_________________
 
 
 
margaretka_77 

Wiek: 46
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 1:27 pm   

Ja w Parafii N.M.P. Matki Odkupiciela i ?w. Jana BOżego na Jutrzenki zapłaciłam za pozwolenie 50zł
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 3:05 pm   

ja byłam tydzień temu i za wydanie pozowlenia na ślub w innej parafii zapłaciłam A? 200zł... jak dla mnie wielki szok i zdzierstwo...juz nie będę mówić, jak to ksiądz skomnetował (tzn wysokośc tej kwoty-że niby uzasadnienie) bo brak mi słów :kwasny:
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 4:32 pm   

Ja w swojej parafii dałam co łaska - zdaje się 20 zł. Ale mój K. w Ciechanowie wybulił 280 zł. To dopiero się nazywa kradzież w biały dzień :zly: :zly: :zly:
_________________
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 5:08 pm   

Słonko, ale z tego co mi wiadomo pozwolenie na ślub w innej parafii musi być od jednej osoby, nie musi byc i od pani Młodej i od Pana Młodego... tak nam powiedział ksiądz...a Wy braliscie z obu stron? :?
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 7:20 pm   

w kosciele na sitowiu (radogoszcz wschod) 100zl. oczywiscie oplata nie zawiera zapowiedzi - 50zl
 
 
gacus 

Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 9:57 pm   

a jak się nazywa parafia na radogoszczu wschodzie która tyle bierze?
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 10:19 pm   

No w tym sęk, że każdy proboszcz robi w swojej parafii co chce. Ja się zgadzam, że niesłusznie zmuszono nas do zapłaty u K. w parafii, bo on nie jest parafianinem tej, ani żadnej innej parafii - jest niewierzący i jako taki brał ślub!
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 11:34 pm   

To po co szliście do jego parafii? Mój niewierzący mąż nic nie musiał przynosić ze "swojej" parafii ani dawać zapowiedzi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl