Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport gości z kościoła na wesele i po weselu
Autor Wiadomość
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2004 8:07 pm   Autokar - poszukuję namiarów

Duża część naszych weselnych gości jest z Pabianic i chcemy załatwić autokar, który ich przywiezie do kościoła i na salę. Czy zncie może namiary do prywatnych przewoźników?
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Jelonek 

Dołączyła: 14 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2004 8:37 pm   

Asiu ja gadałam z MPK , moga podstawić taki autobus miejski i chyba najtaniej wychodzi ,
poza tym
MKT - to jest tu gdzieś koło mnie , przy Helenowku 658 91 88
G&P lines - 684 50 23 - mają nawet neoplany na 74 osoby , ale :( w moim dniu nie mają wolnego , chlip chlip a już się tak nastawiłam że moich gości powiozę z klasą
poza tym zawsze możesz zadzwonić do PKS

A jak ktos ma jakieś namairy na inne firmy to ja tez chętnie się zaznajomię - jeszcze nie zarezerwowałam dla nas przewozu gości z kościoła na salę.
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2004 8:43 pm   

Jelonku, dziekuję bardzo. Czy wiesz coś na temat ceny takiej usługi?
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
josephine 

Wiek: 44
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2004 9:21 pm   

no własnie, ile?
chociaż może sama zadzwonię jutro i się dowiem
:)
_________________



"Dziwna rzecz ten wypadek... nigdy go nie ma, dopóki się nie zdarzy..." Kłapouchy
 
 
 
Megan 

Dołączyła: 12 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 12:25 am   

Wiem ze na Stoki jezdzi prywatny autobus nr 58. Firma ta zajmuje sie rowniez innymi przewozami nazywa sie KORO (aha jest to chyba firma ze zgierza) .Niestety nie mam telefonu, ale gdybys chciala jakis kontakt to mozna zapytac kierowcy. 58 ma krancowke na Placu Dabrowskiego
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 9:24 am   

Ja miałam autobus załatwiony w MKT. Mają dwa typy autobusów: mniejszy i większy.
Ja miałam ten większy i kosztuje 50 zł za godzinę netto w granicach Łodzi - jest jednak jeden kruczek trzeba go wynając na minimum 3 godziny. :(
Jednak to i tak nie jest drogo :mrgreen:
 
 
Jelonek 

Dołączyła: 14 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 11:28 pm   

wynajem po łodzi kosztuje około 200 - 300 złotych , z tego co się dowiedziałam
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 18, 2004 11:16 pm   

Dziewczyny, widziałam na filmie kiedyś, jak młodzi wynajęli na przejazd z kościoła na salę tramwaj z Pietryny. Wyglądało to bardzo fajnie. Nie wiem jednak, ile to kosztuje, i gdzie się to załatwia, ale może to niezły pomysł? :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Nie Sie 22, 2004 6:39 pm   

Gorzej jak w poblizu sali nie ma torów. :D
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
Jelonek 

Dołączyła: 14 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 22, 2004 6:50 pm   

ale przecie tan" tramwaj " to autobus :) )))
pomysł dobry musze popatrzeć jak to załatwić :)
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 22, 2004 10:13 pm   

Jelonek napisał/a:
ale przecie tan" tramwaj " to autobus :) )))


tak tak, i w ogóle to na początku byłam zła że niby zabytkowy tramwaj, a zrobili z niego autobus, ale w tym przypadku to ma to swoje zalety, taki tramwaj/autobus super wygląda wypełniony gośćmi, sunąc niespiesznie po np. al. Piłsudzkiego :D
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Paź 11, 2004 3:41 pm   Transport gości z kościoła na wesele i po weselu

Zastanawiałyście się nad transportem gości z kościoła do sali weselnej?
Czy według Was każdy powinien dostać się tam we własnym zakresie czy planujecie inne rozwiązanie?
Ja mam zamiar wynająć jakiś autobusik, bo nie chcę żeby goście przyjeżdzali samochodami - w końcu mają pić nasze zdrowie :winko:
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Nie Mar 19, 2006 1:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kasia21 


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2004
Posty: 233
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 4:32 pm   

Szczerze mówiąc to od kąd zaczęłam chodzic na wesela jeszcze żadna para młoda nie zamawiała transportu. Kazdy przyjeżdza we własnym zakresie. Ze spankiem to inna sprawa...
_________________
Nigdy ne jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej....
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 6:29 pm   

Opium, zajrzyj do działu "Sprawy ślubno-weselne", temat "Autokar - poszukuję namiarów" - trochę tam pisaliśmy na temat transportu gości.
_________________
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 12, 2004 8:44 am   

OK zaraz sie tam udam... tup tup...
 
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 12, 2004 9:08 am   

Słuchajcie - ten pomysł z tramwajem=autobusem jest rewelacyjny ( zakładając, że ślub jest w ciepły dzionek).
Bardzo mi się to podoba :) ))

Ile on może pomieścić osób?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

A może by tak gości przewieźć Ogórkiem?

Jelcz-Ogórek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 858 raz(y) 8.98 KB

 
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Paź 18, 2004 10:00 am   Mam namiary na TRAMBUS :)

W Trambusie mieści się 35 osób jest 16 miejsc siedzących, cena to 130zł brutto za godzinę liczona jest od momentu wyjazdu Trambusa i powrótu do zajezdni. Jeśli ktoś jest zainteresowany wynajęciem Trambusa to mogę przesłać formularz wynajęcia, który należy wypełnić i przesłać faksem albo mailem do MPK. Następnie oni przesyłają potwierdzenie rezerwacji. :party:
 
 
 
fjona 


Dołączyła: 20 Paź 2004
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 12, 2005 9:31 am   

ja juz podpisałam umowę z MPK na autobus (nowy, niskopodłogowy), i będzie mnie to kosztowało 200 zł. będziemy mieli duzo gości przyjezdnych i wolimy ułatwic im przejazd do lokalu a poza tym to na pewno taniej niz każdy by płacił za taxówkę, choc oczywiści za taxi każdy by płacił sam a tak to my pokrywamy ten koszt. ale i tak wole tak zrobić.
_________________
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 12, 2005 2:55 pm   

fajny pomysł fjona.

a jak to organizacyjnie wygląda?
_________________
 
 
 
fjona 


Dołączyła: 20 Paź 2004
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 17, 2005 9:36 am   

tusia_queen napisał/a:
fajny pomysł fjona.

a jak to organizacyjnie wygląda?



no to się dopiero okaże :) ale z tego co mi powiedziano, to na wyznaczoną godzinę podjedzie autobus na miejsce i przewozi gości. nie pamiętam czy płaność jest przed czy po, musiałabym sprawdzić w zleceniu. chyba trzeba miec jeszcze osobno załawionego kierowcę ale u nas będzie to jakis kolega z dzieciństwa narzeczonego :)
nie wiem czy masz jakieś jeszcze konkretne pytanie?
_________________
 
 
Bandora 

Wiek: 45
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 6:58 am   

Tutaj przyznam racje KASI21, ponieważ ja ostatnio byłem na kilku weselach i niestety nikt o nas nie zadbał :( . Fakt że mam ślub w kościele w Łodzi przy al. Pasjonistów a wesele w Borynie (Rąbień) jakoś nas nie poruszyło by zorganizować transport. Trasa z kościoła na sale zajmuje 6 minut, a w taki dzień to mogą sobie ludziska pozwolić na taxi ;) .
A co do środków transportu to ja osobioście spotkałem się z tramwajem który kursuje po Piotrkowskiej, i zespołem żółtych taksówek. Mimo to niektórzy goście (przyjezdni) dostaną pokój hotelowy, a to już jest koszt. Generalnie ja spotkałem się z sytuacją że 90% nie organizuje transportu, aczkolwiek fajny gest i może kiedyś tego zakosztuję bo na razie tylko widziałem :D .
_________________
Nasz ślub 03-09-2005 r.
Zapraszamy na nasz serwis przedmałżeński
http://jaroniek.fm.interia.pl
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 8:46 am   

Opium i jak miałaś transport dla gości??
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 9:33 am   

Hm...ja też się zastanawiam czy wynająć busa czy nie.Nie orientujecie się ile to kosztuje?
W sumie wolałabym nie wynajmować.I tak już koszmarnie dużo kasy będzie kosztować to wesele i jeszcze i to...Jak wesele i slub jest w Lodzi no to chyba każdy może sobie dojechać jakoś...to nie wieś.
Tylko ostatnio mnie zdołowała taka jedna...powiedziała że ma nadzieję że wynajełam jakiś pojazd bo ona nie wie jak dojechać itp.Wyobrażacie sobie jakie nie?adnie?Mieszka 2 ulice ode mnie i robi aferę.Może pod kosciół też mam ją przetransportować?
przykro mi się zrobiło no i nie wiem co teraz robić...
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 9:51 am   

Joanno_25 powiem tak, jeśli sala jest niedaleko kościoła to wcale nie trzeba wg mnie zapewniać gościom transportu, najwyżej zostawić pod kościółkiem kogoś z rodzinki kto będzie tłumaczył dokładnie jak dojść.
Jeśli sala jest dalej, to cóż - zawsze znajdą się tacy, dla których taki dojazd będzie problemem, bo:
1. muszą taxi dojechać do kościoła na ślub,
2. muszą taxi dojechać na wesele,
3. muszą taxi dojechać później do domu.
Jak się to zliczy to może wyjść niezła suma. :?
Można też przemyśleć to inaczej - tzn. policzyć ilu gości (sprawdza się przy niewielkich weselach) nie ma transportu na salę weselną i np. zorganizować brata, kuzyna, tatę czy teścia żeby podwiózł kilka razy rodzinkę do sali. Wy (młodzi) w tym czasie jedzie na Pietrynkę :wink: :lol: i wracacie jak już wszyscy na sali są. :D
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 11:43 am   

Just_Kate ja właśnie o tym myślałam,że rodzinkę spoza Lodzi podwiezie się samochodami .No ale liczyłam że ludzie z Lodzi sami dadzą sobie radę.Tym bardziej ze od kościola do sali jest bliziutko.No ale jak usłyszałam ten tekst to.... :evil:
Kurcze zobaczymy jak ona będzie organizować wesele to czy u niej wszystko będzie.Wkurza mnie taki brak zrozumienia.Trudno ,trzeba będzie coś wynająć bo nie chcę potem sluchać jakis glupich komentarzy :?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:17 pm   

Joasiu nie przejmuj się tak bardzo tym co ludzie gadają, a zwłaszcza tym, że ktoś jest nie wychowany ( bo pytanie uważam, ze było mało taktowne) , bo chociaż będziesz z narzeczonym " skakała na głowie i ziała ogniem" to zawsze będzie ktoś nie zadowolony.

Jak ktoś ma blisko do kościoła to bez przesady i nie wariuj jeszcze z transportem dla jakiejś "rozkapryszonej lali"
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
Ostatnio zmieniony przez Kasiawka Pią Lip 01, 2005 12:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bandora 

Wiek: 45
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:36 pm   

No właśnie kwestia finansowa. Przyznam że kilka osób z rodzinki zarówno mojej jak i ukochanej, zapytała np: "Czy to nie za drogo, czy jednak dzieci też mogą przyjść". Przyznam że miło nam się zrobiło bo ktoś jednak pomyślał że to kosztuje. Mimo to na razie nie mieliśmy sygnałów że daleko, i jak tam dojechać. Już nawet wpadliśmy na złośliwy tekst który można by odpowiedzieć jeżeli ktoś zapyta o transport "aa transport, a to my jedziemy Fordem Galaxy" :D . No fakt że nie było potrzebne ale może komuś sie przyda. A tak nawiasem mówiąc to doskonale rozumiem rozterki finansowe. Z tego co wiem to wynajęcie minibusa 10-15 osób to jest koszt ok 300-400 zł na godzinkę.
_________________
Nasz ślub 03-09-2005 r.
Zapraszamy na nasz serwis przedmałżeński
http://jaroniek.fm.interia.pl
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:44 pm   

Ale któraś dziewczyna kiedyś pisała że wynajęcie autobusu od MPK to koszt 200 zł - czy mnie się to tylko śniło? :? :lol:

U nas większość gości była z różnych rejonów Polski, więc i tak jakiś transport mieli, i z dostaniem się do sali nie było problemów (tym bardziej że już wcześniej zameldowali się tam w hotelu). Ale - moja sis zaprojektowała ze znajomymi i dołączyła do zaproszeń specjalne mapki z zaznaczonym kościółkiem i zajazdem w Białce. ?eby każdy wiedział gdzie, i jak. I to też jest pomysł. My też nad tym myśleliśmy, ale czasu brakło. :roll:

Joanno, może wręcz tej niezorientowanej łodziance przed kościołem mapkę z dojściem do sali. :wink: :lol: (napewno wyjmiejsz jej jeden argument z ręki)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:52 pm   

joanna_25 napisał/a:
Tylko ostatnio mnie zdołowała taka jedna...powiedziała że ma nadzieję że wynajełam jakiś pojazd bo ona nie wie jak dojechać itp.

Taaa... u mnie też jedna taka ciotka się znalazła. :twisted:
Jak byliśmy ich zapraszać to ta z miejsca wywaliła: "Strasznie daleko sala od kościoła! Rozumiem, że wynajęliście jakiegoś busa?"
Mama: "Nie. Nie ma takiej potrzeby."
Ciotka: "No to bardzo mi przykro, ale my w takim razie nie przyjdziemy".
My: :shock:
No i faktycznie nie przyszli, na szczęście potwierdzili to wcześniej telefonicznie. Przyszli tylko na ślub i wtedy dali kopertę. Więc na pewno odpadł motyw finansowy nie przyjścia, chyba faktycznie ten transport zadecydował. :roll: :twisted: Bynajmniej na weselu wcale mi ich nie brakowało. 8)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 1:53 pm   

Na szczęście nikt ode mnie na takie pytania nie wpadł :roll: Każdy "wykombinował" sobie jakąś podwózkę, i to niekoniecznie musiała być taxi :roll: - np moich rodziców podwoził sąsiad, dziadków ich sąsiad :mrgreen: a co do reszty to nie wiem... ale dotarli wszyscy. Tłumaczyliśmy jak dojechać, ale kwestia czym, to już nie był nasz problem. natomiast goście z Warszawy w większosci przybyli autobusikiem, a nieliczni własnymi samochodami. :D
_________________

 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 2:53 pm   

No nie wiem, ja należe do tych co wynajęli autobus kosztowało to około 150 zł.
Po prostu policzyliśmy ile gości nie ma czym dojechać (byli to głównie miejscowi - łodzianie) i wyszło że nie zabiorą się z innymi - nie zmieszczą się.

I faktycznie autobus ponoć się zapełnił - niektórzy byli zaskoczeni tym rozwiązaniem.

Wiadomo, że nie warto załatwiać transportu dla kilku osób, ale gdy robi się ich więcej a do sali nie jest blisko, warto to rozważyć
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 11, 2005 6:05 pm   

P. dla swojej rodziny spoza Łodzi wynajął autokar, nowoczesny full wypas
płaci 2.60 zł za kilometr plus 13 zł za godzinę postoju
ponieważ goście zostaną do łodzi przywiezieni
i zabrani po weselu.
Goście sa zadowoleni i przyznam, że byłam zaskoczona,
ale wszyscy o ten autokar pytali..

natomiast moja rodzina, wszyscy z Łodzi jada sami
nikt nie wpadł na pomysł, ze skądś jest za daleko, że oni nie trafią..
i bardzo się z tego cieszę
_________________
 
 
 
Malgoosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Kwi 2005
Posty: 145
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 12, 2005 11:00 am   

a ja mam nieco inny problem :? nasze przyjątko bedzie w Aleksandrowie (slub na Teofilowie, wiec niedaleko), ale konczyc sie bedzie o polnocy. no i wlasnie, czy na naszej glowie bedzie zapewnic ludziskom transport chcoby do Łodzi? Autobusy nie jezdza, taxi to juz inna taryfa poza granicami Łodzi, poza tym to srodek nocy (choc niektórzy mowia, ze lepiej tak niz prosic kogos ok 3 w nocy). Co byscie zrobily na moim miejscu??? :|
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 12, 2005 11:03 am   

Malgoosia napisał/a:
a ja mam nieco inny problem :? nasze przyjątko bedzie w Aleksandrowie (slub na Teofilowie, wiec niedaleko), ale konczyc sie bedzie o polnocy. no i wlasnie, czy na naszej glowie bedzie zapewnic ludziskom transport chcoby do Łodzi? Autobusy nie jezdza, taxi to juz inna taryfa poza granicami Łodzi, poza tym to srodek nocy (choc niektórzy mowia, ze lepiej tak niz prosic kogos ok 3 w nocy). Co byscie zrobily na moim miejscu??? :|



Wydaje mi się, ze łądnie by było jakbyście wypytali gości o transport, albo zamówili i przy zaproszaniu o tym informowali.
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 13, 2005 12:33 pm   

oprocz wynajecia busa do transportu gosci z kosciola na sale mozna tez pomyslec o zamowieniu taksowek- busow. oczywiscie cena zalezy od odleglosci, ale podejrzewam, ze mozna porozmawiac z korporacja i uzgodnic cene, jesli sie bedzie zamawialo wiecej takich taksowek.
My wlasnie tak planujemy rozwiazac problem transportu gosci. mimo ze sala jest niedaleko nie wyobrazam sobie tlumaczyc goscia - skrecicie przy cerwonym bloku w lewo, potem na zakrecie w prawo itd :lol: .
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 10:19 am   

My na początku chcieliśmy pozbyć się własnie tego problemu planując wesele blisko kościoła - miał być św. Wojciech i Ambasador, sprawa rozwiązałaby się sama, nawet najmniej sprawni goście nie mieliby problemu z przejściem tych kilkuset metrów. Cóż, nie wyszło.

Padło na Borynę, a nie chciałabym mieć ślubu w Rąbieniu, bo nic mnie z tamtejszym kościołem nie łączy. Będzie to najprawdopodobniej na mój kościół (Janów - czyli do pokonania jakieś 20 km na salę) lub kościół Ł. (tutaj jakieś 8 km odległości).

Nie chciałabym zostawiać gości z problemem tej skali, bo taksówka na taka odległość to już spory koszt (+ druga strefa poza Łodzią), więc pewnie będziemy zapewniać jakiś transport.

Jaki? To już zależy od liczby gości, który będą chcieli z niego skorzystać. Może to będą dwie - trzy taksówki busy, może autokar. Zobaczymy.

Pomyślałam jeszcze, że może warto zasugerowac gościom, żeby przyjechali własnymi samochodami i wynajęli sobie pokój w Borynie - koszt pokoju dla całej rodziny to 80zł, czyli praktycznie tyle, co taksówka w tę i z powrotem, a komfort chyba nieporównywalnie większy. Myślicie, że wypada?
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Wto Sty 03, 2006 12:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 12:13 pm   

Kilkoro moich znajomych zamówiło autobus MPK. Podobno koszty wcale nie są duże.

Alma, może zamiast proponować gościom wynajęcie pokoju, ustalcie kto ma nocować i załatwcie to sami. Myślę, że tak byłoby zgrabniej.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 12:25 pm   

Gosiaczku, ten temat już próbowałam ugryźć z każdej strony... I obawiam się nadłamania ząbków ;)

Pewnie goście przyjezdni zostaną zakwaterowani, ale nie widze powodu, żeby kwaterować gości łódzkich :roll: pomyślałam o noclegu jako alternatywie dla taksówki nad ranem – ale pozostawię to chyba ich decyzji.
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 03, 2006 12:50 pm   

gosiaczek napisał/a:
Kilkoro moich znajomych zamówiło autobus MPK. Podobno koszty wcale nie są duże.

Jest to bardzo możliwe. Jeśli Trambus w MPK kosztuje 107 zł za godzinę to myslę że normalny autobus będzie naprawdę dość tani.
Tu jest link:
http://www.mpk.lodz.pl/sh...ion?article=918
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 1:28 pm   

A czy ktoś z Was wynajmował transport trochę dalej? Moja rodzina to w 100% przyjezdni i to z całej Polski. Mamy również rodzinę w Głownie i tam chcielibyśmy zakwaterować gości. Najwygodniej byłoby w jedną stronę pozwolić im dojechać na włąsną rękę, a po weselu małymi busikami rozwozić gości do domów. Próbowaliśmy znaleźć noclegi blisko sali, ale nie wyszło, przegraliśmy w konkurencji ze stuosobową drużyną pływacką :(

Może ktoś miał podobny problem i mógłby podpowiedzieć rozwiązanie?
Gdzie i za ile można wynająć transport dla osób z i do Głowna?
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 1:50 pm   

Myślę, że każdy świadczący usługi transportowe w przewozie osób (małe czy większe busiki np. jeżdżące na trasach podmiejskich) by się podjął tego zadania. Musisz podzwonić i się dowiedzieć. Albo iść np. na przystanek pod Centralem i bezpośrednio się popytać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 1:51 pm   

madzialena - wiem,z e do głowna jeżdzą takei małe busiki ze skrzyżownia wojska polskeigo z brzezińską - firma się chyba Mewa nazywa, my płaciliśmy cos koło 2,50 czy 3 zPLN od osoby - ale to był taki transport zorganizowany - jeżdzący codziennie w okreslonych godzinach - zadzwoń do nich, moze oni wynajmą ci busiki. Bo wiem, że w MPK mozna wynając autobus - ale oni licza od kilometra..a do Głowna trochę to bedzie.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 2:45 pm   

My chyba też wynajmniemy busika żeby przetransportowac gości z kościoła do sali.
Busik chyba lepszy i tańszy od sznura taksówek...
_________________
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:23 pm   

ja właśnie postanowiłam, że podstawimy (nie osobiście ;) ) autobus niskopodłogowy MPK pod kościół. zawiezie ludzi na wesele. ponieważ sala jest w Łodzi, powiedzmy, w miarę w mieście, to transport do domów będzie już w zakresie gości. ale ponieważ dojazd z kościoła do sali, pomimo niewielkiej odległości wcale prosty nie jest i nie wszyscy przyjadą samochodami (chcielibyśmy, żeby jak najmniej), to myślę, że autobusik to dobre rozwiązanie.
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:26 pm   

U nas z racji tego , że bedzie dużo osób z poza Łodzi, będzie wynajęty autokar, który dowiezie gości z miejsca zamieszkania do kościoła, a poźniej na salę :lol: a po weselu odwiezie gości do domów :? :lol: Całe szczęście że przyjezdni goście mieszkają niedaleko siebie :wink:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:28 pm   

no to już w autobusie będzie imprezka ;)
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:31 pm   

No właśnie tego się boje :shock:
A jak mi zaczną śpiewac w kościele :wink:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:34 pm   

nie martw się. to nie wycieczka licealna, tylko dorośli ludzie ;)

nie wiem tylko jak dużo wcześniej trzeba taki autobus rezerwować. no, ale zadzwonię i się wszystkiego dowiem. lepiej to zrobić jeszcze teraz, przed wyjazdem, bo potem może być za późno.
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:51 pm   

Szczako a orientowałaś się ile kosztuje taka przyjemność :?:
Wynajem autokarów to taki standard, ale nie spotkalam sie jeszcze żeby ktoś wynajmował autobus MPK :shock:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:55 pm   

jutro zadzwonię, dowiem się i wszystko napiszę.
moja koleżanka podstawiała właśnie niskopodłogowy autobus (z informacją "wycieczka" ;) ) i pomysł bardzo mi się spodobał.

jutro podam więcej informacji.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl