Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport gości z kościoła na wesele i po weselu
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:12 pm   

Szczako, bardzo dobry pomysł :spoko:
Też czekam na szczegóły.
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:27 pm   

Widziałam kiedyś taki autobus - nowiutki i czyściutki, a dodatkowo w środku na drążkach miał kokardki. :) Nie wiem tylko czy to pomysł Młodych czy standardowe wyposażenie tego wynajętego autobusu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:31 pm   

ten mojej koleżanki kokardek nie miał, więc to pewnie inwencja własna, ale zapytam się, czemu nie ;)
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 8:05 am   

Dziewczyny - my również wynajmujemy atobus niskopodłogowy - krótki. I z tego co się orientowałam w MPK, to usługa odebrania gości z USC na Pilsudskiego, dowiezienie ich na salę na jana i cecylii, oraz odebranie ich około godziny 2 i dowiezienie na plac wolności będzie nas kosztowało około 200 - 300 złotych... Ponoć wystarczy kilka dni przed imprezą zadzwonić do MPK i się umówić co do terminu, godzin i trasy.

myślałam o tym, by powtót z imprezy goście już orgnizowali sobie na własną rękę, ale... jana i cecylii jest już w 2 strefie z tego co pamiętam, do tego to będzi neniedziela, noc, więc stawki za kus mogły by być okrągłe...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
Ostatnio zmieniony przez adriannaaa Pią Lip 14, 2006 8:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 9:15 am   

adriannaaa napisał/a:


myślałam o tym, by powtót z imprezy goście już orgnizowali sobie na własną rękę


Właśnie u nas tak będzie.
Na 90% zagwarantujemy im przejazd z kościoła do sali. A jak dostana się do kościoła i potem z sali do hotelu czy domów...to już sprawa gości.
Trudno, jakos będą sobie musieli dac radę.
_________________
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:04 am   

misia, szczako - a nie bedziecie miały wyrzutów sumienia, że narazicie gości na dość spore koszty taksówki? w końcu jak imprezy będa na krańcach miasta, to taki przejazd może byc trochę kosztowny...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:27 am   

I tam... od wieków sobie radzili i nikt nie narzekał, teraz to dopiero gości się rozpuszcza. ;)
Ja pomimo tego, że miałam pod Łodzią nie załatwiałam gościom transportu. Raz, że głupio mi byłoby narzucić jakąś konkretną godzinę opuszczenia wesela, dwa, że wynajęcie busika czy autobusu i odwożenie pojedynczych par, którym akurat się zebrało na wychodzenie to wyrzucenie kasy w błoto, a trzy - u nas nikt nie zamówił taksówki - po każdego przyjechał ktoś z rodziny bądź goście zabierali się z innymi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:31 am   

Dziewczyny, bierzcie pod uwage takze to, ze nie wszyscy goscie beda wychodzili z wesela o tej samej porze. Jedni zostane dluzej, inni szybko beda sie zbierac do domku. POdstawienie autobusu w nocy o konkretnej godzinie to nie zawsze, nie u wszystkich moze byc dobre rozwiazanie przeciez. Ja chyba nie chcialabym isc na wesele i wiedziec, ze o 3 rano zbiorka i wracamy do domku. Przeciez to nie jest taki dramat, ludzie jakos daja sobie rade.. Przyjezdni maja zakwaterowanie w hotelu, a co z Lodzi i okolic moga sobie cos na wlasna reke zorganizowac...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:37 am   

hmm... ja sobie odwożenia gości do centrum nie wyobrażam.
sala Madame Synowiecka jest na rogu Wycieczkowej i Woskowej. do tramwaju ... bodajże 3, jest kawałek na piechotkę, jeżdżą autobusy. goście łódzcy mieszkają w każdym możliwym miejscu w tym mieście. goście przyjezdni ulokowani będą w Prząśniczce, więc nawet jeżeli zdecycują się na taksówkę, koszty nie będą wysokie.
wsyszystkich zagranicznych gości umieścimy prawdopodobnie w jendym miejscu, więc zrzutka na taksówkę też nie będzie wielka.
zresztą pamiętam, jak zdziwiło mnie, że u koleżanki autobus podstawili o 3. a co jeżeli większość chce się jeszcze pobawić? początek imprezy mogę narzucić ;) , końca sobie nie wyobrażam.
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:58 am   

U nas raczej nie bedzie tego problemu :lol: Goście przyjezdni, z natury bawia sie dopóki gra zespół :shock: to bedzie autokar do ich dyspozycji, więc sami zdecyduja kiedy opuścic sale :D
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 11:04 am   

No niby macie rację... u nas raczej będą zamawiać taksówki.... i do tramwaju z jana i cecylii raczej jest kawałek...Poza tym właściele woleli wiedziec do której bedziemy się bawili... a po nas ma pzyjechać kierowca z Głowna, który też wolał by wczesniej wiedziec do której skończy sięprzyjęcie ... no nie wiem..chyba jeszcze będziemy sie zastanawiać nad tym autobusem w 2. stronę...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 9:17 pm   

A ja powiem szczerze, że transportu gościom nie organizujemy. Mimo, iż mieszkaja poza Łodzią, a moja rodzina prawie w jednym miejscu. Uważam podobnie jak Kryszka, że teraz goście to juz przesadzają. Wychodzi na to, że w ogóle robia łaske, że zaszczycą pare młodą swoja obecnościa. Jeśli im zależy na pewno uda im sie zorganizować dojazd samodzielnie.
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
Ostatnio zmieniony przez bajeczka Pią Lip 14, 2006 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:33 pm   

Ja też raczej nie wyobrażam sobie zakończenia imprezy o wyznaczonej wcześniej godzinie przez podstawienie środka transportu... Przecież końcówki imprez są zazwyczaj najciekawsze ;)
_________________
chez alma |
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 10:17 am   

W sumie macie rację - trudno, my gwarantujemy dojazd do sali, i hotele.. zwlaszcza, że dla kilku osób na 2 noce - z piatku na sobotę i z soboty na niedzielę ( większość bedzie jechać 300 km.. a ślub na 15.30 więc....) , to niech oni już sobie zagwarantują powrót - w ostatecznosci sala jest w Łodzi,a nie 40 km za nią,a do tego taksówki sa ogólno dostępne, to nei lata 70 czy 80 gdzie na taksówkę trzeba było czekać dłuzej niż na MPK;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 10:38 am   

no nareszcie mam informacje. dodzwonić się trudno, ale odpowiedzieli na mail'a (!)
"Koszt kalkulacyjny wynajęcia autobusu na nw. zlecenie wynosi 300, 00 zł
brutto. Rezerwacji dokonuje sie poprzez wypełnienie zlecenia na wynajem i
odesłania na adres: ... bądź fax ...".
zadałam pytanie o niskopodłogowy autobus jednoczłonowy.
dostałam również formularz, który należy wypełnić. jest tam opcja "dodatkowe wymagania", więc myślę, że można ten wystrój wpisać i później z MPK omówić.
_________________
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 11:13 am   

W zalezności od liczby gości - ich transport z kościoła na salę - zamówić można taksówki, które zabierają 9 osób.
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 12:51 pm   

Dokładnie tak - i to jest chyba wersja o wiele tańsza... Bo to jest chyba jednorazowa dopłata 5 czy 10 zł... Przynajmniej tak było rok temu :roll:
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 1:34 pm   

Dziewczyny. W ciągu 5 lat byłam na 11 weselach i powiem Wam, że nikt się o transport dla mnie nie martwił. I dla mnie to też nie był problem, bo albo prosiłam kogoś ze znajmych o podwiezienie, albo brałam taksówkę.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 1:57 pm   

kryszka napisał/a:
I tam... od wieków sobie radzili i nikt nie narzekał, teraz to dopiero gości się rozpuszcza. ;)
Ja pomimo tego, że miałam pod Łodzią nie załatwiałam gościom transportu. Raz, że głupio mi byłoby narzucić jakąś konkretną godzinę opuszczenia wesela, dwa, że wynajęcie busika czy autobusu i odwożenie pojedynczych par, którym akurat się zebrało na wychodzenie to wyrzucenie kasy w błoto, a trzy - u nas nikt nie zamówił taksówki - po każdego przyjechał ktoś z rodziny bądź goście zabierali się z innymi.


Popieram. Jak zapraszaliśmy gości i mówiliśmy o autobusie spod kościoła do lokalu to kazdy mówił że to spory wydatek ze sobie wszyscy poradzą! To mówili sami goście.
Ale postanowiliśmy jednak podstawic busika. Ale wracać z lokalu do hotelu beda na własną rekę. Bo jak ktos będzie miał życzenie wyjśc z lokalu o 1.30 to o tej godzinie wyjdzie. A znowusz to nie jest jakiś wielgachny wydatek bo z lokalu do hotelu nie jest daleko. Skoro goście przyjechali z Łodzi do Czestochowy na wesele to juz bardziej nie zbiednieją.
Mnie jakoś też nikt nie podwoził na wesele ani z niego nie zabierał. I nie narzekałam.

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 9:26 pm ]
Własnie się dowiedziałam że chyba nici z busika dla gości.
Gościu który wynajmuje busy zaśpiewał sobie 200zł tylko za przejazd z kościoła do sali. :zdziwko: Ciekawe ile by zaspiewał za zawiezienie gości na sale i odwiezienie ich pod hotel...
Na mnie napewno nie zarobi! :zly:
Albo znajdę innego przewoźnika albo zamówię taryfy. Przynajmniej będzie o połowę taniej...
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 1:29 pm   

Lucky napisał/a:
No właśnie tego się boje :shock:
A jak mi zaczną śpiewac w kościele :wink:


Lucky, spoko, u mnie w autokarze była praktycznie sama młodziez i nie śpiewali w kościele :) Także myślę, że nie ma się o co bac ;)
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 5:02 pm   

No i jak tu nie zwariować...
Najpierw miał być bus, ale gość chciał za dużo za jeden kurs z kościoła do sali.
Stanęło na taryfach.
Po czym tata załatwił w ostatniech chwili (bo chwilkę później bus zajęliby inni młodzi też na 19 sierpnia) busik za połowę ceny.
Zadatek już dany, więc raczej zmiany nie przewiduję :wink:
_________________
 
 
 
kamui 

Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 9:45 pm   

my mamy o tyle dobrze ze z domu M do kosciola i do sali jest pare metrow :) i bedziemy szli po blogoslawienstwie do kosciola a goscie przed nami :) ale na sale to juz my jako para mloda ich poprowadzimy :)
_________________
http://os.mrf.prv.pl
 
 
 
gosc
[Usunięty]

  Wysłany: Sro Lip 11, 2007 11:23 pm   przejazd gości weselnych z kościoŁa na salę

nie znalazŁam takiego tematu a jestem mocno zainteresowana.
Rodzina mojego Crissa domaga się od nas rezerwacji busa żeby gości niezmotoryzowanych i przyjezdnych przewieźć na salę. PomyślaŁam, że to trochę nie fair w stosunku do reszty - dla jednych będziemy zamawiać busa a reszta niech sobie radzi sama i wydaje kasę na taxi.
Jak Wy to organizujecie :?: Czy wogóle coś zamawiacie :?:
Ja chyba będę musiaŁa zamówić 2 busy 20-osobowe lub 1 autokar :? Tylko nie mam pojęcia jakie to są koszty a za dużo kasy na takie brewerie nie mamy :zalamany:
Poradźcie coś :roll:
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 11, 2007 11:26 pm   

my też chcemy zorganizowac transport spod kościoła dla Gości, zwłaszcza przyjezdnych niezmotoryzowanych. Jest możliwośc wynajęcia autobusu mpk, podobno koszt około 150 zł, ale to pewnie zależy od ilości kilometrów...trzeba się tym bliżej zainteresować w najbliższym czasie!
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 11:38 pm   

dzięki Ewuniu
w takim razie jutro będę dzwoniŁa do biura MPK żeby się czegoś bliżej dowiedzieć i dam Ci znać :D
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:09 am   

aleś Ty zorganizowana! Ja planuję i planuę a Ty już gotowa do telefonowania :)
W takim razie czekam na wieści...
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:42 am   

ja też na początku myślałam o czymś takim ale rodzice wybyli mi to z głowy :) pisałam w moim wątku, czy o was kiedyś na jakimś weselu ktoś się martwił jak dojedziecie z kościoła na salę, bo o mnie nie, każdy da sobie świetnie radę, zresztą ci co nawet przyjadą samochodem mają zawsze wolne miejsca i w ten spoób często docierało się na salę :)
goście sa duzi niech sobie radzą :D
_________________
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:59 am   

Całkowicie się zgadzam z Imyszką. Goście powinni zadbać sami o siebie. Wiadomo, że należy sie zatroszczyć np. o dziadków, ale na tym koniec. O mnie - jako gościa - nikt nigdy się nie martwił.
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:14 am   

ja tez bede organizowac dojazd dla gosci bo sa spoza Łodzi :)
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:46 am   

ja też się w 100% zgadzam z Imyszką. Denerwuje mnie, że mam zapewnić noclegi, wyżywienie, całonocną imprezę alkoholową przy muzyce na żywo i jeszcze przejazd a pewnie i tak nic większego z tego nie będę miała :twisted: :zly:
ale teściowie się uparli bo dali marny grosz i mogą wymagać :bad:

niech mi ktoś przypomni, po co to całe wesele :?: :cry: :zalamany:
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:59 am   

znaczy u nas ikt tego nie wymaga ale u nas wiekszosc mojej rodziny jest z zza Olsztyna i to jest glownie rodzenstwo mojej may i mysle ze nie znaja na tyle Łodzi zeby sobie transport organizowac wiec wezmiemy zamowimy takiego busa kilkuuosobowego
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:22 pm   

Na moim slubie będzie około 15 osób z Cypru, ludzie w ogole nie znaja łodzi wiec wole nie ryzykowac i zamówie dla nich busa, zeby przyjechał do hotelu, zawiózł do mnie do domu do kościoła i na sale, a spowrotem to juz wróca sobie taksówkami :)

Ale żeby organizowac przejazd dla osób z łodzi czy tez okolic? Inna sprawa jeśli są to osoby przyjezdne i dodatkowo nie maja własnych samochodów :)
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:24 pm   

My zamawiamy autkoar dla gości przyjezdnych po to żeby nie musieli jechac na sale właśnymi samochodami. Goście z Łodzi mogą załatwić sobie transport. Mogą poprosić znajomych czy cos takiego. :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:53 pm   

no u mnie będzie 8 osób przyjezdnych ale oni jadą prosto do rodziców Crissa, którzy ich poprowadzą ale chyba z wygody rodzice Crissa sobie zażyczyli żebyśmy zorganizowali przejazd. Choć moim zdaniem mogliby sobie zamówić taxi vana i rozłożyć płatność po równo na osobę. Wyszłoby i im a przede wszystkim nam znacznie taniej. Ależ jestem zła :zly: :evil:

[ Dodano: Czw Lip 12, 2007 3:25 pm ]
własnie się zorientowałam, że taki wątek już istnieje :oops: przewóz gości
więc przepraszam Moderatorów i proszę o połączenie wątków :lol:
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 7:44 am   

Uważam, że zamawianie transportu dla gości to gruba przesada. W najbliższym czasie jadę na wesele do Tomaszowa Mazowieckiego i mimo, że większość gości będzie z Łodzi organizatorzy, czyli Państwo Młodzi nie zamawiają transportu grupowego. Przecież większość osób posiada samochody, a jeżeli nawet nie to żadnym problemem jest zamówienie sobie taksówki (za którą oczywiście płacą goście).
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 7:58 am   

wiesz co nie uważam tego za gruba przesade co innego jest Tomaszów Mazowiecki a co innego jak u mnie jest 15 osób z Olsztyna i nie chce zeby moja najbliższa rodzina bładziła po co maja płacic za 5 taksówek skoro mozna zamowic jedna a poza tym to zależy czy jest to bliska czy troszke dalsza rodzina oni bedą spali u nas i tak troszke głupio było by mi ich zostawic chyba bym sie denerwowała poprostu
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 10:54 am   

u mnie jest to jeszcze bardziej złożone - mam Rodzinkę ze Szczecina, Wrocławia, spod Krakowa, z Białegostoku i z innych jeszcze bardziej lub mniej oddalonych miejscowości, dlatego tak jak Gebka organizuję dla nich transport (i nocleg). W końcu to Rodzina. Jak jeździmy do nich, jest podobnie.
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 3:26 pm   

U nas też pojawił się problem transportu gości,szczególnie tych ze strony M - wszyscy są z Bolesławca.Początkowo chcieliśmy wszystkim zapewnić dojazd i wynająć autokar,ale sami zainteresowani powiedzieli,że to nie potrzebne,że poradzą sobie.Także transport tych gości nam odpadł.Za to pojawił się problem z miejscowymi gośćmi.Wesele mamy na drugim końcu miasta niż ślub...no i przy zapraszaniu nasłuchaliśmy się czemu tak daleko i takie tam...i dla świętego spokoju zamówiliśmy pojazd,który zawiezie gości weselnych na sale(wyniesie nas to 300zł),ale powrotną podróż muszą sobie zapewnić sami.Także więcej problemu sprawili miejscowi,ale co poradzić...
_________________


 
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 11:00 pm   

Ja bede miala gosci z zagranicy i tez zdecydowalam sie zorganizowac transport jako ze Lodzi nie znaja.
Dziewczyny moze Was to zainteresuje - moj tato podjechal do PKS i zarezerwowal bus na 20 kilka osob. Cena za 1 godz 53zl (liczone od wyjazdu z zajezdni) i uwazam ze to bardzo tanio!
_________________
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 12:10 am   PKS transportuje tak tanio?

Cześć Podrozniczka, czy możesz potwierdzić, że to było rzeczywiście 53 złote? Bardzo tanio. Widzę, że jesteś już "po", więc napisz, proszę, wrażenia. 53 złote za godzinę, a co z kilomentrami? Był jakiś limit? Jaki był ten bus? W miarę elegancki? No i na jakiej trasie transportowaliście gości? Bo ja też będę miała gości zagranicznych i muszę ich przywieźć z Okęcia. Trochę boję się kosztów, ale Twój post wprawił mnie w złoty nastrój :lol:
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:06 pm   

Ja również zapewniŁam weselnikom transport z KościoŁa na salę weselną. Autokar (50-osobowy) bardzo się gościom podobaŁ. Ja osobiście go nie widziaŁam ale skoro goście byli zadowoleni to znaczy, że byŁ super. ZapŁaciŁam za kurs 250 zeta. Jeśli ktoś byŁby zainteresowany mogę podać namiary na prv.
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 1:46 pm   

My się zastanawiamy czy lepiej autokar czy może dwa busy. Chcemy też zapewnić gościom transport powrotny do centrum po imprezie, aby kazdy mial blizej taxi do domu. Wesele mamy za miastem.
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 6:00 pm   

My też zastanawiamy się nad transportem gości.

Mamy zamiar zorganizować noclegi dla przyjezdnych gości i wtedy trzeba by było przewieść ich z sali do miejsca noclegowego, a później zawieść ich na poprawiny na salę.
Wesele mamy w Konstantynowie Łódzkim, a ślub na Widzewie, więc jest to spora odległość. Czy uważacie, że z kościoła na salę też powinniśmy organizować gościom transport?

Macie jakieś namiary na firmy przewozowe, busy, autobusy?

Proszę o opinie i podpowiedzi, bo nie wiemy jak wybrnąć z sytuacji, żeby nie pochłonęło to kolejnej porcji dużej gotówki, a żeby goście byli zadowoleni

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 6:15 pm   

Ja raczej uważam, że "należy" zapewnić gościom transport z kościoła na salę, a dalej już każdy sobie, bo przecież z wesela każdy wychodzi wtedy kiedy chce i nie chciałabym nikogo zmuszać do wcześniejszego wyjścia albo do czekania, bo transport będzie już o tej albo dopiero o tej godzinie.
_________________
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 7:05 pm   

dokladnie slonko, dlatego my postaramy sie "upchnac" wszystkich do samochodow. Mialam juz kiedys przyjemnosc przysypiac za ławką, czekajac, az wieksza grupa weselnikow sie zbierze, by mozna bylo odwiesc nas na nocleg. Chce uniknac tego na swoim...
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 10:55 pm   

Ale ja myślałam o transporcie na koniec dla chętnych i tych wytrwałych ... jak ktoś chce wyjść wcześniej ... jego wola ... nikogo do siedzenie przymuszać nie będę. A dla tych co się doskonale będą bawić ... bonus w postaci transportu :razz:
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:12 pm   

to taki to spoko, przynajmniej nie beda siedzieli do 7 rano - zapakujesz ostatnich i wio, spac ;) Tyle ze ja mam male wesele, to do dwoch busow weszliby wszyscy potrzebujacy transportu :D
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:14 pm   

Ja jeszcze sie zastanawiam czy to ma być autokar czy np 2 busiki po 12 osób ...
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
lobuziak 

Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 10:50 pm   

Jej mam dokładnie taki sam dylemat
ale widze ze osamotniona w tym nie jestem

Dla mnie od poczatku było oczywiste ze bedzie autokar
ze dla gosci z daleka ktorzy nie maja w Bełchatowie rodziny zeby u niej przenocowac
to dostana domek
Na słoku wynajęcie domku 6 osobowego kosztuje 120 PLN na dobe

No ale sie okazało ze mamy są przeciwne

pomimo tego ze ja z moim kochaniem placimy za wesele i wcale rodzicow o pieniadze nie poprosilismy to oni uwazaja ze to zbedny wydatek
ze kiedy my jezdzimy na wesela to nas nikt nie pyta czy mamy gdzie spac i czym dojechac :/

No i teraz to nie wiem co zrobic

z jednej strony maja racje
w sumie jak ktos nie wie gdzie kosciul jest to jedzie do mlodych do domu
i pozniej za orszakiem
i po problemie

nie jestem jednak przekonana
bylismy na weselu z autokarem i powiem ze sie przydal
bo ja bylam osoba towarzyszaca swiadka
on pojechal z mlodymi
a ja miala jechac z kolega ktory jednak do mlodej nie dotarl (dziewczyna sie nie mogla wyszykowac) i nawet do kosciola sie spoznili
gdyby nie to ze autobus ruszyl na koncu zostalabym sama pod blokiem u mlodej :/
_________________
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 4:47 pm   

Ja żadnych autokarów nie przewiduje, bo :
1. u mnie w rodzinie nie ma takiego zwyczaju
2. to dodatkowe koszty :kwasny:
Wiem jednak, że w rodzinie K chyba część gości się spodziewała jakiegoś transportu (ślub i wesel poza Łodzią). Więc ich brutalnie uświadamiamy, że nie będzie transportu :] a jak ktoś nie będzie miał, czym wrócić to odwiezie ich Tata K :mrgreen: .
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl