Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Bierzmowanie
Autor Wiadomość
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 2:22 pm   Bierzmowanie

Pomóżcie mi!!!Ja nie mam bierzmowania ani nie mam świadectwa ze szkoły odnośnie nauk przedmałżeńskich?
Gdzie można to zrobić, czy wiecie?
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 2:32 pm   

Wprawdzie bierzmowanie mialem wiec z tym nie bylo problemu ale wiem ze jak chodzilem na nauki byl w grupie chlopaszek ktory mial byc chrzestnym a nie mial bierzmowania. Chodzil z nami na nauki i po tym pewnie mial jakas ceremonie ale dokladnie nie wiem.

Wszystko mialo miejsce w kosciele na Łąkowej .... zapytaj w kancelarii o ksiedza Pawła.
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 3:42 pm   

Aniu, ja mam świadectwo ze szkoły o ukończeniu nauk, ale ksiądz go nie respektuje. :evil: W niedzielę w Łagiewnikach zaczynamy nauki, będą trwać 4 niedziele, także zapraszam. Powinno być spoko.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 4:46 pm   Bierzmowanie

Dzięki za informacje. :lol:

Kryszko, czy na te nauki to trzeba się jakoś wczesniej zapisać czy tak po prostu mozna przyjść bez zapisów. Chciałabym mieć to jak najszybciej za sobą. A ty będziesz chodzić z przyszłym malżonkiem czy sama. Mój Mis to ma te wszystkie nauki i bierzmowanie tylko ja taka jestem na bakier z religią i nie wiem czy w takim wypadku to on i tak musi ze mna chodzić czy ja mogę sama?
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 4:53 pm   

aniu co do nauk to powiem ci jak bylo z moja siostra.
ona nie miala nauk a jej narzeczony mial. jednak ksiadz kazal im chodzic wspolnie gdyz jest to przygotowanie do zycia razem.
tam rozwiazuje sie rozne glupoty i jakies tesciki sa wiec bedzie ci razniej jak pojdziesz razem z misiem.
_________________

 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 5:01 pm   Bierzmowanie

Szczerze mówiąc to ja się tego właśnie obawiam jak z nim pójdę, bo będzie cyrk na kółkach i nie wiem czy się tak nie skończy że nie dostanę tego świstka od księdza jak pójdziemy razem. 8)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 10:37 pm   

Aniu, nie trzeba się zapisywać. Trzeba przyjść na 16 na mszę, a potem o 17 zostaje się na nauki. Podobno trwają 1,5 godziny.

Trzeba chodzić razem. Ja też się boję, że mój narzeczony wywinie jakiś numer :wink: . Ale zaciągnę go choćby wołami i jakoś będzie musiał przeżyć.

Idźmy razem, będzie raźniej. :lol: A może będzie ciekawie i zabawnie, w końcu to franciszkanie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Lis 26, 2003 9:11 am   Bierzmowanie

no chyba nie ma innego wyjścia, w sumie to tylko 4 spotkania z tego co mówiłaś.
Jest tylko mały problem bo ja co drugi weekend chodze do szoły (zaoczne), muszę dzisiaj zerknąć w plan zajęć i cos wykombinować, bardzo możliwe że się spotkamy. :twisted: :lol:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2003 8:28 pm   

Aniu, byłam dzisiaj w kościele gdzie bierzemy ślub i się pytałam o bierzmowanie, bo mój narzeczony nie ma. W katedrze udzielają bierzmowań w każdy drugi wtorek miesiąca o 18 ( :oops: chyba, bo właśnie jak to piszę to już zapomniałam :oops: ).

Trzeba sobie samemu powtórzyć katechizm, iść do swojej parafii po karteczkę-skierowanie na bierzmowanie (są na niej z tyłu słowa przysięgi podczas uroczystości i miejsce na podpis o odbyciu spowiedzi), iść do spowiedzi. Przed bierzmowaniem iść do kancelarii katedry powiedzieć w jakim celu robisz bierzmowanie, oddajesz karteczkę ze swojej parafii i dostaniesz jakąś inną. I wystarczy już przyjść tego dnia do katedry na bierzmowanie. UWAGA! Nie ma wcześniej przepytywania z katechizmu, natomiast trzeba go się nauczyć, bo biskup może wyrywkowo już na mszy zapytać kilka osób. Po mszy idziesz po podstemplowanie karteczki, oni wysyłają to do kościoła, w którym miałaś chrzest i jak będziesz brała świadectwo chrztu to dostaniesz na nim adnotację o wybierzmowaniu.


Wygląda prosto. :lol:


Aktualne informacje: post Rorrim
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Wrz 21, 2006 4:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pon Gru 01, 2003 9:57 am   Bierzmowanie

To wszystko jest strasznie skomplikowane, ale nie mam wyjścia.
dzięki Kryszko za pomoc. :)
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Lut 18, 2004 11:36 am   

Od 27.02 o godz. 19.00 w kosciele przy Sienkiewicza 60 rozpoczynaja się kursy na bierzmowanie, moze ktoś z was chciałby się do mnie dołączyć??
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Sty 15, 2005 9:24 pm   

A. nie ma bierzmowania... ale narazie sobie olewa temat... :evil:

Chyba liczy, że ja za niego to załatwię, a to raczej nie jest możliwe :roll: :mrgreen:

Tylko, że on musi to załatwić w Warszawie. Ponoć w kościele na ul. Chełmskiej (Wawa) jest prowadzony kurs przygotowawczy bez egzaminu - musimy pojechać i sprawdzić :hm:
_________________

 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2005 11:09 am   

Do bierzmowania może chyba skierować daną osobę dowolny ksiądz, jeżeli uzna że ta osoba jest gotowa do przyjęcia sakramentu.
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 18, 2005 9:56 am   

Ufff, jak czytam o tych problemach z bierzmowaniem - to jestem zadowolona, że mam już to za sobą.
Dziewczyny, trzymajcie się!
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Sty 18, 2005 12:54 pm   

A ja mam ochotę powiesić A. na suchej gałęzi za to :evil:
_________________

 
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 30, 2005 9:47 pm   

kurczę, u mnie też problem z bierzmowaniem..

moja świadkowa go nie ma i nie za bardzo chce jej się to załatwiać
nie wiem jak ją nakłonić żeby się już tym tematem zainteresowała??

może znacie jakieś miejsca, gdzie to się bezstresowo odbywa?
_________________
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Nie Sty 30, 2005 10:27 pm   

Spokojnie, świadkowa może przystąpić do bierzmowania, kiedy zechce, dojrzeje, nic na siłę ani w pośpiechu. Choć oczywiście łaska to łaska, nie należy się przed nią bronić :) Sakrament nie jest wymagany, żeby być świadkiem. To może być osoba dowolnego wyznania, albo bez tegoż. Ważne, żeby byl pełnoletni
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 30, 2005 10:58 pm   

Tusia - świadkowa może być nawet osobą niewierzącą, więc nie stresuj swojej niepotrzebnie. Nie ma bierzmowania, jej sprawa, jak będzie miała potrzebę to zrobi. :)

Księdza w ogóle to nie powinno obchodzić. Nasz się w ogóle nie pytał o wyznanie ani nie miał żadnych wytycznych co do świadków. Musieliśmy tylko podać ich dane i to było wszystko.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 31, 2005 11:30 am   

dzięki Wam wielkie!
uspokoiłyscie mnie ogromnie!

bo ja kogo się tylko zapytam to mi mówi,
że świadkowie też muszą mieć bierzmowanie..
_________________
 
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 3:06 pm   

u mnie moja druga połowka nie ma ale w kwietniu już przystępuje do tego sakramentu!
_________________

 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 9:37 pm   

Dobrze, ze ja nie mam takiego klopotu. Szkoda mi was dziewczynki :(
 
 
bigiel 

Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 8
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 8:52 pm   

ja robilem na szybko w katedrze bez najmniejszych problemow
 
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 10:49 am   

Mój P. nie ma bierzmowania. Co prawda ma już zaświadczenie o odbytych naukach i może przystąpić tyle, że jakoś mu się schodzi. A czas biegnie nieubłaganie :roll:
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 7:58 am   

Mój P. też nie ma bierzmowania... :cry: i za bardzo nie ma też czasu , aby się do niego przygotować...

A nie wiecie może przypadkiem czy może gdzieś w którymś kościele można zawrzeć związek małżeński nie mając bierzmowania???

P.S. Prawo kanoniczne mówi, że nie jest to przeszkodą do stania się małżonkiem, więc... :roll:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:53 am   

Pewnie i można, wszystko zależy od księdza i Twoich umiejętności negocjacyjnych. :wink:

A który paragraf prawa kanonicznego mówi o bierzmowaniu? Bo szukam i nic nie znajduję. A gdzieś kiedyś czytałam, że małżeństwo takie jest owszem, ważne, ale niegodziwie zawarte.


No i cofnij się może do góry kilka postów - pisałam tam o szybkich bierzmowaniach w katedrze. :) Ewentualnie jeszcze narzeczony jeśli nie chce i nie ma przekonania do robienia bierzmowania może zawrzeć ślub jako strona niewierząca ( :arrow: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=958 ).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 10:41 am   

Dzięki za szybką odpowiedź :D

O bierzmowaniu znajdziesz informację w Kodeksie Prawa Kanonicznego- Księga IV, część I, Tytuł VI - Małżeństwo, rozdział 1, Kan. 1065, paragraf 1.

A czy możesz mi napisać jak to było z bierzmowaniem Twojego Połówka? Czy uczęszczał na katechezy wcześniej i czy kończyły się one egzaminem?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 3:37 pm   

A jest, faktycznie. :)
Cytat:
Kan. 1065 -
§ 1. Katolicy, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, powinni go przyjąć przed zawarciem małżeństwa, gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności.

No i właśnie, to ostatnie sformułowanie stwarza dla obu stron podstawy do dyskusji. :wink: Musielibyście bardzo dobrze uzasadnić dlaczego wcześniej nie zrobił bierzmowania i dlaczego chce wziąść sakrament ślubu bez sakramentu bierzmowania. Wszystko zależy na jakiego księdza traficie.

Nawet w Łagiewnikach znanych z dość liberalnego podejścia, też na początku namawiali nas żeby jednak mąż zrobił bierzmowanie bo bez tego ani rusz.
No i ostatecznie mój mąż nie robił bierzmowania, bo właśnie poszedł do ślubu jako strona niewierząca.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 7:40 pm   

No i pierwsze nasze podejście do "ślubu z osobą nie-bierzmowaną" skończyło się klapą... :cry:
Bez bierzmowania ani rusz i jeszcze dostaliśmy burę od księdza... bo wspomnieliśmy o tym zapisie w Prawie Kanonicznym. To go bardzo zdenerwowało. Powiedział, że nikt go nie bedzie pouczał jak stanowi prawo, on je zna najlepiej i jak mówi, że nie wolno bez bierzmowania to nie wolno i kropka.
Narazie nie pojęliśmy żadnych decyzji co dalej. Musimy trochę ochłonąć... :oops:
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 7:50 pm   

rorrim napisał/a:
No i pierwsze nasze podejście do "ślubu z osobą nie-bierzmowaną" skończyło się klapą... :cry:
Bez bierzmowania ani rusz i jeszcze dostaliśmy burę od księdza... bo wspomnieliśmy o tym zapisie w Prawie Kanonicznym. To go bardzo zdenerwowało. Powiedział, że nikt go nie bedzie pouczał jak stanowi prawo, on je zna najlepiej i jak mówi, że nie wolno bez bierzmowania to nie wolno i kropka.
Narazie nie pojęliśmy żadnych decyzji co dalej. Musimy trochę ochłonąć... :oops:


Hej, nie przejmujcie się za bardzo. Teraz macie dwa wyjścia (wg mnie): bierzmowanie, lub właśnie ślub z osobą niewierzącą. Tylko jak się uprzecie się co do tego drugiego przy tym samym księdzu, to może krzywo na was patrzeć. :? :roll:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 7:53 pm   

Zgadzam się z just_Kate. Nie macie innego wyjścia, ewentualnie szukajcie innego kościoła i księdza.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 2:07 pm   

No mnie się o tyle udało że dostałam kartke do bierzmowania bez w zasadzie żadnego przygotowania - chodzi oczywiście o bierzmowania w katedrze.
Ale nie obyło się bez przygód - bo bierzmowania w Katedrze nie było - akurat w tym miesiącu i wszyscy zostali oddelegowani do innej parafii ;)
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 10:21 pm   

U nas też w końcu bierzmowanie przeszło bezproblemowo 8)
Polecam zestawienie - nauki u Jezuitów (4 piątkowe spotkania), a potem ceremonia w katedrze.
 
 
adamdial 

Wiek: 38
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 10
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 8:13 pm   

hmmm mam pytanie, każdy pisze o katerze- a gdzie ona sie znajduje? Bo ja jestem z innego miasta - tj niedaleko łodzi, ale na kościołach w łodzi to sie nie wyznaje i nie wiem gdzie który jest. Ja teraz wyglada sprawa załatwienia bierzmowania tam?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 8:45 pm   

Katedra jest na Piotrkowskiej (tej nie deptakowej :wink: ) pomiędzy ulicami Skorupki i św. S.Kostki (jej przedłużeniem jest ul. Tymienieckiego):



[URL=http://plan.naszemiasto.pl/plan_lodz.html]?ródło[/URL]


Podejrzewam, że załatwianie bierzmowania się nie zmieniło, ale może niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany.

katedra.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 940 raz(y) 19.71 KB

_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
adamdial 

Wiek: 38
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 10
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 8:51 pm   

dzieki za info. usze to załatwic teraz - tzn przez wakacje - bo potem szkoła, a za rok ślub.
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 9:01 am   

Sprawa załatwienia bierzmowania wygląda tak:

- trzeba iść do swojej macierzystej parafii i zapytać o przygotowanie do bierzmowania, bo zasadą jest, że "kandydyatów do bierzmowania przygotowują parafie macierzyste". Aczkolwiek u nas było odstępstwo od reguły, bo mój narzeczony przygotowywał się u oo. Jezuitów na ul. Sienkiewicza 60. Przygotowanie polegało na uczestnictwie w czterech spotkaniach modlitewnych, po których otrzymuje się kartkę (skierowanie na bierzmowanie)z podpisem księdza,

- następnie należy iść się wyspowiadać i uzyskać podpis spowiednika na kartce do bierzmowania,

- bierzmowania odbywają się w katedrze w każdy drugi piątek miesiąca o 18.00

- do katedry w dzień bierzmowania należy przyjść 20 minut wcześniej, wtedy to kandydaci ćwiczą formułki wygłaszane potem na mszy przed biskupem, nie trzeba zgłaszać się wcześniej do kancelarii katedry, wystarczy przyjść prosto do katedry,

- zaświadczenia o bierzmowaniu odbiera się od następnego poniedziałku, opłata za wydanie 5 zł.
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 8:32 pm   

pipi napisał/a:
bierzmowania w Katedrze nie było - akurat w tym miesiącu i wszyscy zostali oddelegowani do innej parafii ;)


W tym roku bierzmowania w katedrze nie będzie bodajże w maju i w czerwcu - będzie w innych parafiach Łodzi (na razie brak informacji, w których). Jeszcze to dokładnie sprawdzę.
 
 
taint 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 1:36 pm   

podbijam temat
wiadomo juz cos o miejscu bierzmowania w maju i czerwcu
aha i jesczze mam pytanie czy jesli moja parafia jest w Łodzi - musze robic w katedrze bierzmowanie - czy moge takze w innym miescie ??
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 1:38 pm   

Bierzmowanie możesz zrobić gdziekolwiek. Informacja o nim jest wysyłana do parafii, w której był chrzest - nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów, gdyż adnotacja o nim jest umieszczana na odpisie aktu chrztu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
taint 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 1:43 pm   

jestes nieoceniona
moze ktos sie jesczze orientuje gdzie w warszawie udzielaja takich bierzmowan

slyszalem oparafii na placu trzech krzyzy ale pewien nie jestem
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 7:40 pm   

teraz moze gdzies w Łodzi trwa kurs bierzmowania?bed wdzieczny za odpowiedzi
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
kolorowa441 

Wiek: 41
Dołączyła: 27 Wrz 2006
Posty: 48
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Gru 12, 2006 9:24 pm   bierzmowanie

Pomocy nie mam jeszcze bierzmowania gdzie można to jak najszybciej załatwic. Błagam pomóżcie
_________________
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 10:45 pm   

Hmmm no z tego zo wiem w listopadzie były bierzmowania... :niepewny: A następne nie wiem kiedy... Może popytaj w kilku parafiach??
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Apple 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 4:04 pm   

Może komuś przyda się ta informacja- nauki przygotowujące do bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godz 19 w Parafii Najśw. Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60)
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 8:55 pm   

jesli ktoś szuka bierzmowania a ma przygotowanie do niego zrobione to w każdy piątek odbywaja się bierzmowania w katedrze :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 9:16 pm   

Ela_i_Adam napisał/a:
jesli ktoś szuka bierzmowania a ma przygotowanie do niego zrobione to w każdy piątek odbywaja się bierzmowania w katedrze :)


Nie w każdy, tylko w każdy II-gi piątek miesiąca. ;)
 
 
Esme 


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:00 am   

Apple napisał/a:
Może komuś przyda się ta informacja- nauki przygotowujące do bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godz 19 w Parafii Najśw. Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60)

Dzisiaj byłam się dowiedzieć o te nauki w kancelarii. Siostra kazała mi przyjść w piątek na 19 z aktem chrztu i świadectwem z religi (teraz trzeba go gdzieś poszukać :oops: ). Natomiast kiedy spytałam ile trwa taki kurs - powiedziała, że to zależy od posiadanych wiadomości :?: Czy ktoś wobec tego może mi napisać jak taki spotkanie tam wygląda?Jaka jest atmosfera?
Dziękuję z góry za wszystkie informacje! :)
 
 
Apple 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 2:02 pm   

Spotkanie te prowadzą 2 sympatyczne Panie ;) Opowiadają czym jest sakrament bierzmowania jak należy się przygotować do niego. Oczywiście nie poprzestają na samych sakramentach, ale mówią również o modlitwie, o życiu Jezusa Chrystusa. Zadają pytania, ale nie są one kierowane do konkretnej osoby tylko do wszystkich. im więcej się dana osoba udziela tym szybciej kończy taki kurs :) Oczywiście jeśli nic się nie mówi na tym spotkaniu to też wypisują karteczkę o ukończeniu takiego kursu. Tylko brana jest wtedy pod uwagę frekwencja na zajęciach. Wystarczy być na ok 5-6 spotkaniach.
Bez stresu :) pozdrawiam
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 10:46 am   BIERZMOWANIE

:) CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC GDZIE EWENTUALNIRE TERAZ MOGE UCZESZCZAC NA SPOTKANIA,NIE MAM BIERZMOWANIA,A SLUB JUZ NIEDALEKO BO 07.07.07 ,CZY NADAL BIERZMOWANIE JEST W CO DRUGI PIATEK MIESIACA W KATEDRZE????
_________________
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 10:55 am   

jest w katedrze ale potrzebna jest zgoda twojego ksiedza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl