Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jubilerzy - przerobienie złota
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 3:35 pm   Jubilerzy - przerobienie złota

Podajcie mi namiary na jakiś sprawdzonych jubilerów, bo mamy własne złoto i z niego chcemy sobie zrobić obrączki. I oczywiście ceny za taką usługę, jeśli je znacie.

Bo jak na razie słyszałam straszne rozbieżności - od 150 do 300 zł za tą samą robociznę. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Lip 25, 2005 8:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 4:57 pm   

hmmmmm ja na tym sie nie znam wogole
ale jesli mialabym zaplacic 300zl to wolalabym dolozec (no nie wiem 200zl) i miec zupelnie nowa obraczke

zalezy czy chcesz miec tradycyjna czy jakas wymyslna
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 9:55 pm   

Tu nie chodzi o cenę. :? Po prostu mamy złoto po babciach i chcemy mieć coś z przeszłością, takie coś sentymentalne. Ale zależy mi żeby zrobił to uczciwy fachowiec a nie pierwszy z brzegu, co zabierze sobie złoto a da coś innego. Dlatego pytam się skąd mogą wynikać takie różnice cenowe.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2003 12:05 am   

a to zupelnie co innego
to sie z toba zgodze

no niestety ja nie jestem w stanie ci pomoc
moze dziewczyny cos wymysla
_________________

 
 
Krzysztof 
Firma

Wiek: 45
Dołączył: 06 Sty 2004
Posty: 3
Skąd: Jasło
Wysłany: Wto Sty 06, 2004 1:04 pm   Sentymentalne obrączki?!

kryszka napisał/a:
Tu nie chodzi o cenę. :? Po prostu mamy złoto po babciach i chcemy mieć coś z przeszłością, takie coś sentymentalne. Ale zależy mi żeby zrobił to uczciwy fachowiec a nie pierwszy z brzegu, co zabierze sobie złoto a da coś innego. Dlatego pytam się skąd mogą wynikać takie różnice cenowe.


Droga Forumowiczko, Drogie Forumowiczki.

Witam Wszystkich!
Jestem przedstawicielem [xxx] firmy jubilerskiej ....., która produkcją obrączek zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Zwykle nie zabieram głusu w forach, ale tym razem MUSZ? po prostu. MUSZ? wyprowadzić Was z błędu, Szanowni Forumowicze z błędu. Post, który zamieszczam powyżej posłuży mi do pierwszego komentarza.
Wykonanie usługi z powierzonego złota wydaje się być dobrym interesem, rzeczywiście pozornie tak jest. Udajecie się do jubilera, który odbiera od Was złote wyroby, oblicza cenę za robociznę, ubytki i inne koszty i wyznacza termin odbioru, zwykle 14-21 dni. Wy z zadowoleniem udajecie się do domów i oczekujecie na wykonanie usługi.
Co w tym czasie robi jubiler - otóż zbiera wyroby jubilerskie od takich samych osób jak Wy, po czym wkłada je do tygla, gdzie razem topi. Nierzadko wśród takich wyrobów znajdują się produkty niewiadomego pochodzenia o wątpliwej próbie lub ze szkodliwymi domieszkami. Do tak uzyskanej mikstury dosypuje trochę topników, trochę innych metali żeby kolor był jak trzeba. Kiedy wszystko jest gotowe zaczyna się produkcja obrączek. Mniej więcej tak wygląda sentymentalność tego, co przynieśliście Państwo do jubilera.
Radzę, dobrze zastanówcie się zanim zaoszczędzicie 200 złotych, stopicie cenne pamiątki rodzinne i włożycie na rękę, coś co może wywołać alergię. Moim zdaniem jesteście warci tego, żeby nosić markowe obrączki dobrej firmy, która zagwarantuje Wam ich serwis posprzedażowy, wykona grawer wewnątrz W PREZENCIE, a przede wszystkim zagwarantuje najwyższą jakość wykonania.
Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do zakupu obrączek - zapraszam mój numer gg to [xxx]. Odpowiem na wszystkie pytania.


edit: usunęłam nr gg i nazwę firmy
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Lut 02, 2009 12:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
magda
Gość
Wysłany: Pią Sty 09, 2004 8:36 pm   

uuuuuuu ktos tu robi reklame
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Pią Sty 09, 2004 10:31 pm   

magda napisał/a:
uuuuuuu ktos tu robi reklame



P. Krzysztof :wink: :wink: :wink:
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
laurena 


Wiek: 45
Dołączyła: 08 Paź 2003
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 29, 2004 12:55 pm   

Krzysztofie...miło nam że zechciałeś wejść na nasze forum i pomóc w temacie, który z racji wykonywanego przez Ciebie zawodu jest Ci bliski. Mam nadzieję, że nie był to jednorazowy post. To forum jednak służy do pomocy młodej parze i nie ma w nim miejsca na reklamy, co za tym idzie, z posta został usunięty adres strony którą podałeś. Takie informacje możesz jak najbardziej udostępnić ale na priv do konkretnej osoby. Mam nadzieję, że rozumiesz powody, dla których Twoj post został nieco zmodyfikowany. Jeżeli chcesz zareklamować swój serwis to na ogólnych zasadach na naszej stronie.Pozdrawiam
_________________
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Czw Cze 10, 2004 11:33 pm   

My przetopiliśmy stare złoto dostane od rodziców. Obrączki są klasyczne, z żółtego złota i kosztowały nas 167 zł łacznie z grawerem :)

Dla porównania, Myszaka brat kupił obrączki z białego i żółtego złota (z daleka wyglądają tak samo jak nasze) i zapłacił coś około 700 zł....

I wcale nie uważam, żeby nesze były gorsze:)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
Ostatnio zmieniony przez Kiwax Pią Cze 18, 2004 1:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 12:09 am   

Kiwax, a gdzie robiliście swoje obrączki?
_________________
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Cze 18, 2004 1:33 pm   

Na Placu Kościelnym, jubiler się nazywa Król i chyba taka tam jest wywieszka.

Od Zgierskiej idąc w stronę plebanii po prawej stronie po schodkach maleńki punkcik :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 22, 2004 12:13 am   

My też przerabialiśmy stare złoto i zapłaciliśmy 100 zł, bez grawera. Ale to było po znajomości. :) Oczywiście obrączki niczym nie różnią się od tych sklepowych, bo jakość pierwszorzędna, próba nabita, no i z czerwonego złota są przerobione na normalne żółte. :)

Naprawdę warto przerabiać, bo dostajemy dokładnie to co chcemy. A chyba w większości rodzin są różne zapasy złota po babciach, zupełnie niedzisiejsze wzory, nie noszone, które się tylko marnują.
Jak chodziłam sprawdzać ceny przerobienia to na Narutowicza chcieli 250 zł, na Zgierskiej 150 zł, a na Więckowskiego 100 zł. Ciekawe z czego wynikają te różnice... :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 9:39 pm   

Kryszka, gdzie na Więckowskiego robiliście?? Bo my idziemy w czwartek właśnie na Narutowicza, mamy złoto 18-karatowe i tylko tam zgodzili się dodać właśnie takie, a nie mieszać z 14-tką.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 9:52 pm   

Sisi, nie przerabialiśmy obrączek na Więckowskiego, bo w końcu znalazłam "znajomego" jubilera. :) Patrząc w stronę Piotrkowskiej, mając Zachodnią z tyłu, to na pewno jest to po prawej stronie. I albo zaraz przed Zachodnią albo zaraz przed Piotrkowską, nie pamiętam. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 9:21 pm   taniej u jubilera

wybrałam obraczki w a&a wyszly 3000 piekne, sciagnelam adres inter, poszukalam zdjec i poszlam z tym do mojeho sprawdzonego jubilera, zrobił mi je za 1000, tak wlasnie podbijaja ceny w roznych firmowych salonach jubilerskich. a sa identyczne. zachecam, oszczedzacie pieniazki :jumpingmrgreen:
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 9:45 pm   

Moze i masz racje, jesli chodzi o robione obroczki, ale ja chcialam kupic gotowe.odwiedzilam dzis trzech jubilerow i powiem szczerze jestem zawiedziona. szukamy obraczek tylko i wylacznie z bialego zlota, a takich albo nie ma, ale oczywiscie mozesz sobie wybrac wzor to ci zrobia, ale skad gwarancja ze to co fajnie wyglada w zlocie zlotym, bedzie ladne w bialym. albo jakies banalnie proste wzory i tylko takie zadnych przerobek.
i badz tu czlowieku madry :roll: , a dodam, ze te z kruka i apartu nie rzucily mnie na kolana :?
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 10:22 pm   

Obecnie jest duzo ładnej bizuteri, ale niedrogiej, bo ze srebra z jakimiś kamyczkami-Chcialam, zeby zrobiono mi taki sam piercionek, ale z czegos bardziej szlachetnego-okazuje sie to niemożliwe-bo prawdziwych jubilerow juz nie ma -a wszystko sprowadzasie na kilogramy z Włoch /np. cala bizuteria w Yes'ie/ :( ((
Wiec Megi mialas szczescie, ze ktoś chcial Ci zrobic cos na zamowienie ;)
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 10:25 pm   

Popieram Megi - w temacie o obrączkach pisałam, że za swoje zapłaciliśmy 200 zł z czego 2/3 złota było nasze. Jubiler dołożył jasnego "nowego" złota i teraz nie różnią się kolorem od nowych. Natomiast wg cen sklepowych kosztowałyby ponad 1000 zł para... Naprawdę opłaca się robić :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 11:48 am   

Przeniosłam tutaj post agaty25, bo stworzyła niepotrzebnie nowy wątek:

agata25 napisał/a:
witam wszystkich!!!przeprowadzilam sie niedawno z Krakowa i tam bede miala slub,chce jednak obraczki kupic tutaj.Mam swoje złoto i zastanawiam sie gdzie w Łodzi jest tani jubiler ktory z tego złota zrobi mi ladne obraczki.moze ktos wie ile to mniej wiecej kosztuje???i czy opłaca sie robić???
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 11:48 am   

Przeniosłam tutaj post agaty25, bo stworzyła niepotrzebnie nowy wątek:

agata25 napisał/a:
Megi a gdzie ten jubiler sie znajduje??? Szukam taniego i dobrego jubilera w łodzi
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 1:52 pm   

Agatko na ulicy Targowej, po stronie elea marketu . to jest drugi albo trzeci budynek. Jubiler naprawde super zapraszam.
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 9:47 pm   

ja donoszę, że przeszliśmy Piotrkowską od Placu Wolności aż do Centralu (zachaczyliśmy też o Jaracza) i wchodziliśmy do każdego jubilera i do salonów i do małych zakładów

a zamówiliśmy tam gdzie Megi :blackglassesgirl:

myślący facet, zrozumiał o co mi chodzi (albo tylko dobrze udawał) i nie chciał za gram złota 80 złotych :shock:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 10:15 pm   

Ostatnio się wywiedziałam, że znajomi też robili swoje obrączki u tego pana. :) I są bardzo zadowoleni, a obrączki wyszły super i w przystępnej cenie. Oni akurat robili ze swojego złota i mają jakoś fikuśnie łączone białe złoto z żółtym.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 9:46 pm   

Mama mojego N. ma mnóstwo złotych rzczy,które chce nam dać.Tak siędzisiaj zastanawialiśmy czy nie można by go przerobić,ale my chcemy mieć obrączki z białego i żółtego złota, a mamy tylko żółte złoto i tak się zastanawiam czy jubilerzy podejmą się takiego połaczenia, no i jaki będzie efekt.
Chciałabym też sie dowiedzieć, nawet jeśli były to obrączki jednokolorowe, czy gotowy wyrób odpowiadał zamawianemu wzorowi w 100% ,czy nie.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 11:47 pm   

Nasze są identyczne jak oryginał. Ale nic dziwnego, skoro robił je jubiler z tego salonu jubilerskiego. :wink:

My daliśmy kilka złotych pierścionków. Miały różną próbę, ale pod wpływem jakieś tam obróbki różnice zostały zniwelowane. Jak zabrakło ciut złota to żeby nie rozwalać ostatniego pierścionka jubiler dołożył swoje złoto.
I jeśli macie żółte złoto to jubiler po prostu dołoży swoje białe i będzie ok. :)

A jubilerzy powinni się podjąć takiego połączenia, bo przecież w sklepach bez problemu można kupić obrączki z łączonego złota. :) Więc ktoś je musi robić.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 9:26 pm   

Dzięki :D
 
 
Maggda 

Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 10:01 pm   

Z nieba spadł mi ten wątek :)

Czy jeśli my sobie wymyśliliśmy wzór, a do tego nie mamy ani grama złota, to też nam zrobi? Białe? Jestem w niebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 10:16 pm   

Oczywiście, że nie trzeba mieć własnego złota. My poszliśmy tylko z wyobrażeniem obrączki i bardzo jestem zadowolona z efektu jego pracy :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Maggda 

Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 10:20 pm   

megi, a czy on ma internet, że poszłaś tam tylko z adresem netowym? dobrze rozumiem?
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 10:38 pm   

Polecam wydrukować sobie z netu wybrane modele obrączek. Można też pójść z katalogiem, Apart np rozdaje katalogi :wink:

Nie pamiętam czy już tu pojawiła się ta informacja, że jubiler zmienił siedzibę - przeniósł się z Targowej na Wigury :mrgreen: . Wigury między Piotrkowską a Sienkiewicza :mrgreen:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 10:41 pm   

Niestety Megi na razie nie ma na forum. Podejrzewam że megi albo wydrukowała sobie zdjęcie upatrzonych obrączek albo spisała ze strony ich symbol i to przedstawiła jubilerowi jako wzór. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
basia80 


Wiek: 43
Dołączyła: 24 Sty 2006
Posty: 44
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 1:51 pm   

polecam jubilera na Piotrkowskiej 114, Kościuszki 31

obraczki5.gif
Pobierz Plik ściągnięto 1592 raz(y) 24.29 KB

obraczki 3.gif
Pobierz Plik ściągnięto 1216 raz(y) 24.18 KB

obraczki 2.gif
Pobierz Plik ściągnięto 1171 raz(y) 23.26 KB

obraczki 1.gif
Pobierz Plik ściągnięto 1138 raz(y) 25.26 KB

_________________
pozdrawiam Cię gorąco Gość !! !!



 
 
adamdial 

Wiek: 38
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 10
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 10:12 am   

basia80 napisał/a:
polecam jubilera na Piotrkowskiej 114, Kościuszki 31

a jakies przykładowe ceny tych obrączek? czy on wykonuje na zamówienie obrączki, np pokazujemy wzór i on robi takie jakie chcemy?
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 11:56 am   

mnie se podoba trzeci model-
_________________

http://www.wizaz.pl
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 5:14 pm   

My kupowaliśmy obrączki u jubilera na Targowej (teraz jest na Wigury tak jak Kot pisze). Zapłaciliśmy ok. 550zł za obrączki. Może później wkleję fotkę.
_________________
 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 9:47 pm   

Obrączki zamówiliśmy u jubilera na ul. Jaracza.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:59 pm   

A ten jubiler na Targowej to tato mojej kolezanki... ze ja tez sama na to wcześniej nie wpadłam :D :D piszecie że już się przeniosł - dla pewności więc przejdę się i sprawdzę czy to ten sam Pan :D :D
dam Wam znac to się okazało :P ...
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:26 pm   

Wlasnie na dniach bedziemy jezdzic za obraczkami, powiedzcie mi Drogie dziewuszki czy ten Pan sie juz przeniosl z tej targowej??
a jesli tak to jaki jest aktualny adres
wielkie dzieki :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 9:37 pm   

Dzisiaj przechodziłam obok A&A na pietrynie i w witrynie sklepowej "wisiała" nowa oferta tych salonów ---> Obrączki w cenie 59zł/gram chyba tak jakoś była ta cena

Moze kogoś zainteresuje
_________________
 
 
 
Spalinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 2:22 pm   

My zamowilismy obraczki u sprawdzonego przez rodzinke jubilera na ulicy składowej (nie znam numeru ale to drugi idac od dworca fabrycznego) Za takie standardowe obraczki zaokraglone o szerokosci bodajrze 4mm i grawer dalismy 180zl (grawer gratis) Generalnie polecam
_________________
Najszczesliwszy dzien 27 maj 2006
 
 
 
Marcino 


Wiek: 41
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Łódź/Anrespol
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 7:59 pm   Obrączki z własnego złota?

Dostaliśmy od dziadka stare, rodowe obrączki. Czy warto robić z tego złota obrączki dla nas, czy też wyjdzie to znacznie drożej niż obrączki nowe?
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 4:27 pm   

Marcino, przeniosłam Twój post do odpowiedniego wątku, przeczytaj sugestie z postów powyżej :)
_________________

 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 9:16 am   Re: Obrączki z własnego złota?

Marcino napisał/a:
Dostaliśmy od dziadka stare, rodowe obrączki. Czy warto robić z tego złota obrączki dla nas, czy też wyjdzie to znacznie drożej niż obrączki nowe?


Jasne, że warto bo wyjdzie o wiele taniej.Najtańsze obrączki kosztują około 400 zł a my robiliśmy nasze obrączki z obrączki taty Pawła i zapłaciliśmy 100 zł +grawer gratis :D . Dodatkowo został jeden gram złota i je sprzedaliśmy także cena obrączek została odpowiiednio zmniejszona :lol: . Oprócz tego dostaliśmy śliczne skórzane pudełeczko także reasumując bardzo opłaca się robić obrączki przez przerobienie złota 8)
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 1:14 pm   

wydaje mi sie że już gdzieś kiedyś pisałam ale najwyżej się powtórzę..

chciałam teraz polecić sprawdzonego już jubilera - na ul. Wigury przy Piotrkowskiej.. numery nie znam ale chyba tylko jeden jest w pobliżu :D

obraczka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1266 raz(y) 29.61 KB

obraczka2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1084 raz(y) 29.25 KB

Ostatnio zmieniony przez emilkaa Wto Gru 12, 2006 8:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duszka 

Wiek: 44
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 7:30 am   

Ja tez mam swoje obraczki - po rodzicach mojego B. wczoraj zrobilam rundke po jubilerach i uslyszalam:

- na ul Franciszkanskiej ze jak oddam te stare i bede chciala nowe to kosztowac mnie to bedzie 120zl (zolte) i 200 zl (biale) + grawer jesli chce dodatkowo kosztuje

- na ul Zgierskiej 18 - oddaje swoje i koszt zakupu nowych to ok 200zl (zolte) lub 300 (biale zloto) + grawer

Ani jeden ani drugi nie pozostawil mi zludzen, ze moje nowe obraczki beda wykonane ze zlota, ktore mu daje normalna wymiana - zanosze swoje i dostaje z wystawy te, ktore mi sie podoboja.

Koszt starcyh obraczek u jubilera to w granicach 270 - 280 zl mi powiedzieli. W lombardzie moge za nie dostac 310zl (oczywiscie jest to opcja dla osob, ktore nie maja sentymentu do posiadanego zlota i moga je po prostu sprzedac) - te obraczki wykonane sa z 14-tki + na to ozdobione sa bialym zlotem (tzw. ruskim). - jak widac 35 lat temu laczenie zlota tez bywalo modne :wink:

Przejde sie jeszcze po kilku wskazanych przez was jubilerach i zobacze co oni mi powiedzieli.
Oczywiscie zdam relacje
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 2:01 am   

Strasznie mi sie podobaly te obraczki z Aparku, ktore wkleila emilkaaa..... do momentu, kiedy ich nei zobaczylam "na zywo" :-( CAla moja koncepcja legla w gruzach. teraz juznie ogladam w internecie, bede po prostu chodzic do salonow jubilerskich,z eby zobaczyc jak to naprawde z nimi jest....
Za to w rzeczywistosci zachwycil mnie model, na ktory na stronie spojrzalam tylko przelotnie.... i tak to jest wlasnie...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 8:25 pm   

szkoda Fifth.. no ale coz o gustach sie nie dyskutuje... :)

a moze chcesz u mnie na paluszku zobaczyc?
Ostatnio zmieniony przez emilkaa Wto Gru 12, 2006 8:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 8:36 pm   

Emilko Wasze obrączki są bardzo ładne i naprawdę ładnie się prezentują na Waszych dłoniach :)
Myślę, że Fifth nie miała na myśli tego, że są brzydkie. Tylko to, że zdjęcia zupełnie odbiegają od rzeczywistości (przynajmniej w moim przypadku jeśli chodzi o obrączki sprawdziło się to w 99%).
Przejrzałam całą kolekcję Apartu i wybrałam kilka modeli, które wydawały mi się śliczne. Niestety na miejscu okazało się, że wszystkie modele, które wybrałam jakimś dziwnym trafem zupełnie odbiegają od tego co sobie wyobraziłam. Natomiast zaczynały podobać mi się te, które w pierwszej kolejności odrzuciłam jako "nie w moim typie" :]
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 8:41 pm   

ale przeciez ja nie mam nic do tego czy komus sie podobaja moje obraczki czy nie... mam nadzieje ze nie wszystkim sie podobaja bo tak wszyscy chodzili by w jednakowych.. hehe ;D

ale akurat nie wydaje mi sie ze obraczki odbiegaja mocno od oryginalu... ja je najpierw widzialam w Aparcie, potem dopiero umiescili je na stronie i nie bylam w zadna (czy to dobra czy zla) strone zaskoczona
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 4:11 pm   

My dostaliśmy w prezencie obrączkę mojego taty i przerobiliśmy ją u Pana Krzysztofa Zielińskiego na Składowej 25.Od razu też wygrawerowaliśmy tam nasze imiona i datę :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl