Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jubilerzy - przerobienie złota
Autor Wiadomość
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 11:46 am   

ja musze się wybrać do pana z Wigury z reklamacją, u mnie obrączka ma jeden rant krzywy(nie zauwazyłam przy odbiorze) a poza tym się strasznie rysują, a nosimy dopiero tydzień!!!!

ciekawe co powie, jakoś jutro chyba pojadę albo pojutrze

p.s. obrączki klasyczne

p.s.2. oby mi nie powiedział, ze taki urok zlota :evil: że miękkie i takie tam bla bla :zly: :-?
_________________

Ostatnio zmieniony przez instadri Wto Lis 02, 2010 11:56 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 12:35 pm   

instadri napisał/a:

ciekawe co powie, jakoś jutro chyba pojadę albo pojutrze
jestem baaardo ciekawa, bo ja mam to samo, daj znać!
_________________


 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 3:28 pm   

instadri napisał/a:
oby mi nie powiedział, ze taki urok zlota :evil: że miękkie i takie tam bla bla :zly: :-?

To żadne wytłumaczenie. Tyle osób ma obrączki ze złota i nic im się nie dzieje...
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 4:32 pm   

o rany :o Michasia w innym topiku pisze o tym samym... oczywiscie ze to zaden argument, ze złoto miękkie. walczcie dziewczyny, moze jakos zgadacie sie jakos i wspolnie zalatwicie ten sprawe. swoją drogą tak duzo dziewczyn z forum ma obraczki od tego pana- jestem ciekawa, jak to wyglada u nich
trzymam mocno kciuki za pomyslne zalatwienie sprawy!

Małgosia
_________________
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 10:15 pm   

dokładnie mnie też to zdziwiło, jutro do niego jade napiszę co powiedział

jak nie da rady wyślę męża :twisted: ... chociaż nie!!! ja dam radę!!!!!!! :twisted:

[ Dodano: Nie Lis 07, 2010 2:35 pm ]
no i był mąż... pan z Wigury zrobił mu na miejscu bez żadnego gadania, u mnie powiększył o pół rozmiaru i wyrównał kant i ocywiście przeczyścił, gdy T. mi pokazał wyglądały jak nowe... obawiam się, że to tylko poprawki kosmetyczne, zobaczymy jak się będa sprawowały :smile:
_________________

Ostatnio zmieniony przez instadri Sro Lis 03, 2010 10:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 1:05 pm   

no to mnie nastraszyłyście, jakiś czas temu zamówiłam tam obrączki a teraz się okazuje że jednak Pan z Wigury nie jest taki fajny jak na początku pisano? :(

no trudno - teraz to i tak za późno na zmiany...

A powiedzcie mi - czy on daje gwarancję? I na ile? Bo zapomniałam zapytać... 8)
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 12:03 pm   

Gwarancja zależy już od konkretnego jubilera,a na temat pierścionków oraz obrączek z tej firmy był już podobny temat,możesz poczytac
http://www.forum.wesele-l...p=460514#460514
 
 
Blondili 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 10:09 pm   

Czy robił ktoś ostatnio obrączki u Pana z Wigury???
Chcielibyśmy aby wykonał nam obrączki z naszego starego złota...orientujecie się ile Pan Roman bierze za samą robociznę jeżeli złota naszego wystarczy???
Pozdrawiam
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 10:26 pm   

Blondili, my mielismy 3 duzoe zlote obraczki do przetopienia, za nasze zaplacilismy 1000zł, ale mielismy wymyslny projekt, myślę, że wtedy koszt obraczek to ok 600 zł z włąsnym zlotem, ale wszystko zalezy od gramatury Waszego złota, najlepiej isc do niego i on Wam zważy.
 
 
 
Blondili 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 8:27 pm   

Malenka dzięki za odpowiedź;)
Nie wiem już sama co robić,niepokoją mnie te negatywne wypowiedzi na forum nt na tego Pana;(
A może ktoś może polecić jeszcze jakiegoś innego, uczciwego jubilera???
Pozdrawiam
 
 
espere9 

Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 9:44 pm   

Blondili, my będziemy zamawiać obrączki w sklepie jubilerskim Koliber na Rzgowskiej. Byliśmy już tam i wycenili nam je na ok 300 zł (mamy własne złoto). W tym tygodniu jedziemy złożyć zamówienie i za miesiąc odbiór. Byliśmy zadowoleni z obsługi i mam nadzieję,że usługa też będzie dobrze wykonana. Za miesiąc mogę Ci powiedzieć jak wyszło :) . Na początku byłam przekonana, że Pan z Wigury to najlepszy wybór, ale po przeczytaniu tylu negatywnych opinii zrezygnowaliśmy z jego usług.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 11:18 pm   

Blondili, ja polecam mojego pana jubilera z Więckowskiego (obok muzeum sztuki), jakbyś chciała do niego telefon, to zapraszam na PW..
_________________
 
 
Blondili 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 11:48 am   

Jednak zamówiliśmy obrączki w firmie Koliber...
Firma wydaje się być godna polecenia...Pan nam wszystko rzeczowo wyjaśnił, nie narzucał swego zdania,zrobi obrączki jakie sobie życzymy:)
Wystarczyło naszego złota więc płacimy tylko za robociznę 320 zł (grawer jest w cenie), dodatkowo opłata za duże diamenciki (120 zł /sztuka).
Wydaje mi się, iż jest to cena bardzo przystepna w porównaniu z innym jubilerami.
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 12:39 pm   

Blondili napisał/a:
płacimy tylko za robociznę 320 zł

No to zapewne cena za robociznę zależy od modelu obrączek, bo za nasze chcieli 650 za robociznę +nasze złoto :)
Ale i tak się nad nimi zastanawiamy.

Planujemy podjechać jeszcze do p. Czarneckiego (ma salon gdzieś przy starym rynku) i z nim pogadać. Widzieliśmy u znajomych takie obrączki jak chcemy, byli bardzo zadowoleni :)

I po rozmowie z p. Czarneckim podejmiemy decyzję gdzie robimy obrączki.
_________________
 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:05 am   

czy ktoś ma może obrączkę z kamieniem szlachetnym?
Ja mam z brylantem i owszem, dostałam certyfikat do niego, ale potwierdzony jest przez jubilera który wykonywał obrączki. Czy zawsze takie certyfikaty są przez jubilerów podpisywane? Bo zaczynam mieć czarne myśli że jubiler wstawił zwykłą cyrkonię i dał mi do tego lipny certyfikat :( czy to możliwe?
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:04 pm   

Certyfikaty są potwierdzeniem autentyczności kupowanego kamienia, dlatego nie powinnaś się martwić tym, że kamień jest fałszywy ale wręcz przeciwnie, jest to zapewnienie o tym, że jest prawdziwy.
 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 9:50 am   

czyli to zawsze wystawia ten jubiler który wykonuje obrączki? No to w takim razie jestem spokojna - dzięki :)
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 12:43 pm   

Nie tylko obrączki ale i pierścionki z brylantem mają certyfikaty i niestety nie wszyscy jubilerzy je wydają. Możesz zatem być spokojna o autentyczność kamieni.
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 11:55 am   

Zawsze znajdzie się jubiler który wykona takie obrączki,wystarczy tylko trochę poszukać. W tym celu zapraszam także do mnie,chętnie doradze i pomogę.
 
 
xrobin76 

Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2011 9:45 pm   Re: Sentymentalne obrączki?!

[quote="Krzysztof"]
kryszka napisał/a:
Tu nie chodzi o cenę. :? Po prostu mamy złoto po babciach i chcemy mieć coś z przeszłością, takie coś sentymentalne. Ale zależy mi żeby zrobił to uczciwy fachowiec a nie pierwszy z brzegu, co zabierze sobie złoto a da coś innego. Dlatego pytam się skąd mogą wynikać takie różnice cenowe.


Droga Forumowiczko, Drogie Forumowiczki.

Witam Wszystkich!
Jestem przedstawicielem [xxx] firmy jubilerskiej ....., która produkcją obrączek zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Zwykle nie zabieram głusu w forach, ale tym razem MUSZ? po prostu. MUSZ? wyprowadzić Was z błędu, Szanowni Forumowicze z błędu. Post, który zamieszczam powyżej posłuży mi do pierwszego komentarza.
Wykonanie usługi z powierzonego złota wydaje się być dobrym interesem, rzeczywiście pozornie tak jest. Udajecie się do jubilera, który odbiera od Was złote wyroby, oblicza cenę za robociznę, ubytki i inne koszty i wyznacza termin odbioru, zwykle 14-21 dni. Wy z zadowoleniem udajecie się do domów i oczekujecie na wykonanie usługi.
Co w tym czasie robi jubiler - otóż zbiera wyroby jubilerskie od takich samych osób jak Wy, po czym wkłada je do tygla, gdzie razem topi. Nierzadko wśród takich wyrobów znajdują się produkty niewiadomego pochodzenia o wątpliwej próbie lub ze szkodliwymi domieszkami. Do tak uzyskanej mikstury dosypuje trochę topników, trochę innych metali żeby kolor był jak trzeba. Kiedy wszystko jest gotowe zaczyna się produkcja obrączek. Mniej więcej tak wygląda sentymentalność tego, co przynieśliście Państwo do jubilera.
Radzę, dobrze zastanówcie się zanim zaoszczędzicie 200 złotych, stopicie cenne pamiątki rodzinne i włożycie na rękę, coś co może wywołać alergię. Moim zdaniem jesteście warci tego, żeby nosić markowe obrączki dobrej firmy, która zagwarantuje Wam ich serwis posprzedażowy, wykona grawer wewnątrz W PREZENCIE, a przede wszystkim zagwarantuje najwyższą jakość wykonania.
Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do zakupu obrączek - zapraszam mój numer gg to [xxx]. Odpowiem na wszystkie pytania.


edit: usunęłam nr gg i nazwę firmy
kryszka
[/quot witam serdecznie . wlasnie przeczytalem to co napisal ten pan i po mojemu to to jest nic innego jak naklanianie was do skorzystania z uslug jego firmy ( dobrze ze powycinali nazwe i gg ) jestem jubilerem z dwudziestoletnim stazem ( nie napisze gdzie pracuje ani jakie mam gg :wink: ) powiem wam jak to odbywa sie u mnie . klient przychodzi wybiera wzor obraczek badz przynosi swoj wzor .dogadujemy sie co do ceny za robocizne , ustalamy termin odbioru ( jak jest cisnienie to jest to nawet z dnia na dzien wszystko zalezy od dogadania). potem waze wasze zloto i sprawdzam probe i piszemy zlecenie . jesli chcecie zeby obraczki byly z tego zlota co przyniesliscie to nie ma problemu tylko wtedy doliczam 100 zl do kosztow z tego powodu ze wasze zloto musze osobno z rafinowc ( rafinacja to proces chemiczny w wyniku ktorego ze zlota nizszej proby odzyskujemy czyste zloto potrzebne zeby potem dobrac odpowiedni kolor zlota taki jaki chcecie i oczywiscie zadana probe ) w odpowiedzi na bzdury tego pana odnosnie tego co pisze o mieszaniu wszystkiego w jednym tyglu z nie wiadomo czym informuje was ze jest w Polsce cos takiego co nazywa sie prawo probiercze i urzad probierczy . kazdy jubiler jest zobowiazny po wykonaniu jakiego kolwiek przedmiotu udac sie z nim do takowego urzedu i to oni sprawdzaja jaka jest proba i wybijaja ja na przedmiocie (za co jubiler placi ;) ) co do prezentow to w wiekszosci szanujacych sie firm grawer w tej chwili jest gratis oraz jak to ten pan nazwal serwis posprzedazowy . jesli macie pytania to piszcie tu na forum . bede zagladal to odpowiem . pozdrawiam serdecznie wszystkich a no i oczywiscie pana znawce tematu . jubiler z lodzi . ps . dodam tylko ze z powierzonego zlota zawsze bedzie taniej bo wtedy placicie tylko za prace .
Ostatnio zmieniony przez xrobin76 Pią Cze 24, 2011 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 06, 2011 2:43 pm   

Nasze obrączki zamówiliśmy u Pana Andrzeja Romana z Wigury. Z wykonania ich jesteśmy bardzo zadowoleni. Mimo tego, że ich wzór jest bardzo prosty i klasyczny (półokrągłe, satynowane białe złoto o szerokości ok. 4,5 mm), to ich kształt i forma idealnie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Natomiast grawer wewnętrzny jest wykonywany przez jubilera ręcznie :) Koszt całości nie był duży (około 1000 zł), bez naszego kruszcu i raz w roku czyszczenie i odnawianie gratis! Jak najbardziej polecam korzystanie z usług Pana Andrzeja!
_________________
 
 
marta95910 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 15, 2011 2:51 pm   

Czy ktoś się orientuje który jubiler (i czy w ogóle da się coś takiego zrobić) jest w stanie zrobić mi podobne obrączki na wzór takich....

sssss.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 966 raz(y) 22.03 KB

 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 24, 2011 1:43 pm   

Dziewczyny, mam pytanie... Mama chce mi podarować swoje dwie stare obrączki (troszkę jej się przytyło więc dostała jakiś czas nowe :) ) Tylko postawiła warunek, że mam je przetopić a nie sprzedawać, bo podobno się nie opłaca. I problem jest taki, że to jest żółte złoto a ja absolutnie noszę białe... Co z tym zrobić? Muszę kupować nowe, czy może jest jednak jakaś możliwość, żeby przyoszczędzić i jakoś je wykorzystać? Czy któraś z was miała podobny problem?
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 1:55 pm   

motylek_madzia napisał/a:
Dziewczyny, mam pytanie... Mama chce mi podarować swoje dwie stare obrączki (troszkę jej się przytyło więc dostała jakiś czas nowe :) ) Tylko postawiła warunek, że mam je przetopić a nie sprzedawać, bo podobno się nie opłaca. I problem jest taki, że to jest żółte złoto a ja absolutnie noszę białe... Co z tym zrobić? Muszę kupować nowe, czy może jest jednak jakaś możliwość, żeby przyoszczędzić i jakoś je wykorzystać? Czy któraś z was miała podobny problem?

my też przetapialiśmy stare obrączki z tym że chcieliśmy mieć białe i żółte złoto, ale jubiler powiedział nam że nie ma żadnego problemu bo on coś tam dosypuje i złoto się odbarwia i faktycznie tak zrobił i wygląda to bardzo ładnie
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 10:25 am   

olivka_ja napisał/a:
my też przetapialiśmy stare obrączki z tym że chcieliśmy mieć białe i żółte złoto, ale jubiler powiedział nam że nie ma żadnego problemu bo on coś tam dosypuje i złoto się odbarwia i faktycznie tak zrobił i wygląda to bardzo ładnie


O to dzięki, tak więc zrobię :) Mam nadzieję, że mama na to pójdzie i wyjdzie ładnie. Jakby nie próby oszczędzania, to pewnie byśmy poprostu nowe kupili, a tak- trzeba kombinować.... A jeszcze mam jedno pytanie- mama mojego przyszłego też chce nam dać obrączki do przetopienia, ale jej związek zakończył się rozwodem... Brać czy nie? Bo to chyba zła wróżba...
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
jolajasmin 

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: Mikołajewice kolonia
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 8:14 pm   

My właśnie zamówiliśmy obrączki u Pana z Wigury, oddaliśmy złoto zebrane od rodziców i z tego zostaną stworzone nasze:) Są to bardzo proste obrączki, gładkie, bez wzorków, bardzo delikatnie zaokrąglone (na wzór obrączek "aurum" firmy w.kruk) i dlatego nie będzie potrzeby by robić przykładowe srebrne dla potwierdzenia, tylko od razu za miesiąc mamy przyjść po odbiór i ewentualnie wtedy podać tekst graweru:) Pozostaje tylko czekać :roll: :)
 
 
Madlyinlove 
Firma


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 10:37 am   

Marta95910 (pewnie dostane medal za szybkosc opisywania,ale dopiero tu zajrzalam)
obraczki,ktore wkleilas to obraczki mokume, pare faktów ze stron producenta

"Technika złotnicza mokume - gane wywodzi się z XVII wieku. Pierwotnie była wykorzystywana przez japońskich płatnerzy, którzy wykonywali tą techniką tradycyjne miecze samurajskie.

Polega ona na wzajemnym przenikaniu się różnokolorowych metali, takich jak: platyna, pallad, srebro, złoto: białe, czerwone, żółte, fioletowe, niebieskie, różowe, zielone oraz shakudo 75% - Cu / 25%-Au i shibuichi 75% Cu / 25%-5% Ag mosiądz i miedź.

Z połączenia tych metali powstaje wzór przypominający słoje drewna, który jest całkowicie niepowtarzalny.
Obecnie technika ta służy do tworzenia ekskluzywnej biżuterii, jest niezwykle rzadka, niewiele osób na świecie specjalizuje się w jej tworzeniu."

poszukaj sobie pod hasłem MOKUME i znajdziesz, uprzedzam jednak , że cena jest bardzo wysoka

co do bialego złota: "Stop białego złota uzyskuje się przez dodanie do złota oprócz miedzi i srebra dodatkowo palladu lub niklu nadającemu złotu odpowiednie zabarwienie.Białe złoto jest nazwą handlową. W rzeczywistości ma kolor metaliczno-szary z żółtym zabarwieniem."

oraz

"Często w celu podniesienia walorów estetycznych białe złoto dodatkowo się roduje. Wyrób wtedy uzyskuje jasny srebrzysty połysk. Zużycie i wycieranie w takim wypadku również następuje w naturalny sposób. Wyrób traci srebrzysty połysk, pozostaje jednak naturalny kolor białego złota."

także w ogóle nie trzeba sie przejmować , że obrączki, które się ma, są żółte,a chce się białe
dysponuję namiarem do Jubilera, u którego przetopiono moje żółte złotko,a mam obrączki z białego
_________________
Love is the axis and breath of my life

 
 
marta95910 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 9:57 pm   

Madlyinlove, dzięki ale te obrączki już nieaktualne :) wybraliśmy inne i właśnie tak mieliśmy że zanieśliśmy złoto tylko żółte a mamy obrączki z żółtego z białym :smile:
_________________

 
 
spinek 


Dołączyła: 10 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 02, 2012 10:27 am   

rewelacyjny jest w Brzezinach jubiler, p. Środa o ile się nie myle, ma mały zakladzik na rynku, w skrócie: dobra robota, ceny nieporównywalnie niższe niż w łodzi, tworzy z własnego złota bądź przyniseionego przez młodych
_________________
Serdecznie pozdrawiam, spinek.
 
 
sarzemka 

Dołączyła: 19 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 22, 2012 9:38 am   

Polecam na ul Franciszkanskiej lodz Pana jubilera :) tanio szybko i ladnie :) + grawer gratis
 
 
MagdalenaM 


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 22, 2012 9:52 am   

marta95910, My też zanieśliśmy żółte złoto i zrobiono nam pół na pól. Robiliśmy u jubilera na Kilińskiego obok igraszki.
_________________

Nasz Dzienniczek>>>1.06.2013 Magda i Adam<<<
 
 
DanielaKCZ 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 9:39 am   

JA mogę z czystym sumieniem polecić jubilerów z Rzgowskiej 2a w Łodzi - (42) 683-19-43.
Cena jest Ok a naprawdę super fachowcy - każdy wzór wg. zdjęcia są w stanie wykonać.

Wiem bo nam wykonali obrączki które wszędzie chodziły po 3500-4000 za 1820 PLN i to z ich złotem !! !!

W jednej obrączce pokazały się skazy ale bez gadania naprawili to następnego dnia - liczy się fakt że nie było gadania że nie , to nie nasze.

Nawet kwitu zakupu nie chcieli po prostu 100% fachowcy.
_________________
Dzwony biją jak szalone,
Marsz weselny w uszach brzmi.
Młody mężu przytul żonę,
Niechaj cała ziemia grzmi.
Młoda żono przytul męża,
Twej miłości barwny kwiat.
Nie potrzeba Wam ORęża,
U stóp macie cały świat.
 
 
 
tomek.sylwester 

Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 12:27 pm   

marta95910 napisał/a:
Czy ktoś się orientuje który jubiler (i czy w ogóle da się coś takiego zrobić) jest w stanie zrobić mi podobne obrączki na wzór takich....


My zamawialiśmy obrączki Mokume gane u pana Bielaka w Krakowie.
 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 6:53 pm   

Czy jest w Łodzi jakiś jubiler który weźmie od nas nasze obrączki (które mamy, ale chcemy inne) i z dopłatą zaproponuje nam inne??
_________________
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 7:11 pm   

Waldi87, myślę, że możecie spróbować u Pana z Wigury, rozumiem, że chcecie, żeby Wam przetopił to złoto w nowe obrączki, tak?
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 8:01 pm   

jak da rade przetopić i zrobić z nich takie jak chcemy to tak. A tan w Wigury ma jakieś wzory obrączek czy trzeba mu przynieść foto.
Ostatnio zmieniony przez Waldi87 Pią Paź 19, 2012 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 9:31 pm   

Waldi87, nie wiem, bo my robiliśmy u niego klasyczne, myślę, że coś tam ma ale pewnie lepiej by było jakbyście przyszli z jakimś pomysłem.
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 10:12 am   

Waldi87, jeżeli macie już wybrany wzór to najlepiej wziąśc zdjęcia modelu.A co do katalogów to nie wiem bo my zawiezlismy zdjęcie wybranych obrączek.
_________________

 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Pon Paź 22, 2012 6:19 pm   

Może jutro idziemy do Pana na Wigury 9. O ile moja narzeczona wybierze te jedyne bo jak na razie są 3 wzory.

[ Dodano: Wto Paź 23, 2012 7:21 pm ]
No i obrączki się robią :)
_________________
 
 
PiotrX 

Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 5:00 pm   

Witam. Czytając wątek ktoś napisał że koszt pierścionka bez własnego złota to 120zl/g. Mi Pan powiedział że koszt będzie 180zl/g. Czy to wynika z tego ze złoto podrożało czy może podniósł ceny. I czy w ogóle 180zl/g to duzo?. Co prawda pierscionek juz zrobiony i wyszło 4g a więc sporo plus trzy brylanciki. Razem wyjdzie 1 tys.
 
 
siajba 

Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: KOLUSZKI
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 9:28 pm   

My robiliśmy swoje obrączki w Łodzi na Wigury. Z usługi jesteśmy bardzo zadowoleni. Z naszego złota przetopiliśmy dwie duże obrączki. Za całość z grawerowaniem zapłaciliśmy około 600 zł, dokładnie nie pamiętam. Polecam
 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Pią Gru 07, 2012 8:06 pm   

My mamy obrączki do odbioru 17/12/br się okaże czy tak fajnie to wyjdzie. I czy będzie godny polecenia.

[ Dodano: Pon Gru 17, 2012 7:47 pm ]
Odebraliśmy dziś nasze obrączki od Pana z Wigury. I polecamy Pana z czystym sumieniem:). Zrobił dokładnie to o co nam chodziło :)
_________________
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 6:05 pm   

moje obraczki robione na wzor apartu na wigury po 1,5r noszenia sa w idalnym stanie,z brylantami tez nic sie nie dzieje. zaoszczedzilam na nich ok 2000 bo dalam swoje zloto a Pan policzyl tylko 3brylanty ktore doloyl do mojej obraczki a nie robocizne .ostatnio naprawialam tam pierscionek zareczynowy i dostalam certyfikat ze zostal włozony nowy brylant takze jak najbardziej polecam tego jubilera!!!
 
 
karotka0111 

Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 12:03 pm   

My również robiliśmy swoje obrączki u Pana z Wigury. Wybraliśmy sobie wzór z YES model 905. Pan Andrzej idealnie odtworzył model (wyglądają dokładnie tak samo jak te w salonie). Nie trafił co prawda z moim rozmiarem pomimo dwóch przymiarek bo jest trochę za duża ale przed samym ślubem kazał przynieś do poprawki. Jak się zachowują podczas noszenia jeszcze nie wiem, ale na pewno dam znać po 27.04.2013 :)

[ Dodano: Pią Sty 18, 2013 12:08 pm ]
aha dodam, ze swojego złota mieliśmy ok 10g obrączki wyszły ponad 12 g (jeden rozmiar 26 drugi 7,5) zapłaciliśmy niecałe 700zł
_________________
 
 
JustineZ 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 3:07 am   

Witam,
Ja tez polecam p. Romana z Wigury. Wyszukalam sobie wzor obraczek z bialego zlota. W kilku miejscach zabili mnie cena a ten pan milo zaskoczyl. Usluga super I powiedzial, ze jakby bylo cos nie tak zawsze mozna poprawic :)
_________________
 
 
Magda1991 

Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 11:32 am   

Witam wszystkich
dostałam od kolegi adres jubilera na Jaracza 38 cena nas miło zaskoczyła :o 650zł za parę. Obrączki są tradycyjne płaskie. Polecam tego jubilera.
 
 
agnies89 


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 1086
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 07, 2013 8:54 pm   

My również robiliśmy obrączki u p.Andrzeja z Wigury. Przesympatyczny człowiek. Wzór obrączek wybraliśmy sobie z katalogu Apartu :) Dwa tygodnie przed ślubem okazało się, że moja jest trochę za duża i spada, ale p. Andrzej bez problemu z dnia na dzień mi ją zmniejszył :)Koszt naszych obrączek to 650zł z własnym złotem w tym dwa brylanciki :)



_________________



 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 10:05 am   

agnies89, 650 to sama robocizna? A czy za robociznę można też płacić złotem? My też mamy swoje złoto i chciałam się w 200zł zmieścić...
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
agnies89 


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 1086
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 10:13 am   

Magda1312, 650zł to robocizna i dwa brylanciki, sama robocizna to 300zł, ale jeśli będziecie mieli dużo złota, więcej niż potrzeba na obrączki to możecie mu sprzedać i wtedy pokryjecie robociznę :)
_________________



 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 10:17 am   

agnies89, ufff... dzięki :) Ulżyło mi :)
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl